Nie ma ludzi zdrowych są tylko

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: alohilani »

Podobno dwie godziny od momentu zrobienia z nich soku, panie Tekajot, jesli sie laczy to np. z sokiem z marchwi. Podobno (pisze podobno, poniewaz sama tego nie robilam, ale robili inni), powinno sie laczyc sok z burakow z sokiem z innych warzyw nie wczesniej niz po dwoch godzinach wlasnie ze wzgledu na buraki, poniewaz sa za mocne. Moze Pan wie, ze sok z burakow sam w sobie dopiero co zrobiony moze powodowac duze dolegliwosci ze strony przewodu pokarmowego. Ktos znajomy tego doswiadczyl, poniewaz nie chcial tych conajmmiej dwoch godzin wziac pod uwage, czyli mamy tu juz praktyczne doswiadczenie kogos. Mysle, ze sok jest o wiele mocniejszy niz same buraczki, poniewaz jest bardziej skoncentrowany.
Podobno dobra jest mieszanka soku z burakow z sokiem z marchwi, jedna czesc sok z burakow na trzy czesci soku z marchwi, ale buraki polaczeone z sokiem z mrachwi po conajmniej dwoch godzinach odstania sie soku z burakow. Nie powiem Panu panie Tekajot zbyt duzo na ten temat poniewaz ja nie mam problemow zdrowotnych I sama w tym celu tej mieszaniny tych sokow nie probowalam, popularna jest podobno w Europie zachodniej, leczenie naturalne tym sokiem popularne jest wsrod naturpatii w Szwajcarii np.

Co zas dotyczy oleju z kokosow (organic, extra virgin, first cold pressed) to ciekawe dlaczego nie maja z nim zadnego problem ludzie uzywajacy go przez kilka dziesiatek lat ? Malo tego, sa zdrowi jak ryba (swieza oczywiscie). Smaza nawet na nim placki kartoflane i mowia ze maja one nieziemski smak.
Ja nie wiem jak z tym olejem jest, poniewaz ekspertem nie jestem.
Wiem jednak jedno, ze jesli stosowac go bedzie ktos, kto uzywa duzo tluszczow zwierzecych, bedzie z tym mial problem.

Te wszystkie oleje, ktore Pan wymienil, a wchodzace w sklad mieszanki oleju Udo, maja byc nie tylko organiczne, ale extra virgin i pochodzic z pierwszego zimnego tloczenia, aby mialy swoja najlepsza wartosc. Wtedy i ceny ich sa zdecydowanie inne. Poza tym szkopul w tym, ze tu chodzi wlasnie o ich proporcje, musi byc otpowiednia, a tego nie znamy, dlatego sie za to placi. Nie mozemy wiec zrobic prawidlowej mieszanki.

Przesadne oszukiwanie sie w produktach zywnosciowych bardziej bezpiecznych dla zdrowia czlowieka niebezpieczenstwa jedzac te niebezpieczne np. to dla mnie lekka "perwersja", nawiasem mowiac. To cos jak w przypadku hipochondrii u ludzi, ktorzy to posiadaja. Nie wiem jak z tym jest, niektore zrodla mowial, ze powodem jest brak witaminy B12. Ile w tym prawdy, nie wiem, poniewaz ekspertem nie jestem.

Aloha, a jakze!
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: godzilla »

aloha pisze:Nie powiem Panu panie Tekajot zbyt duzo na ten temat poniewaz ja nie mam problemow zdrowotnych....
oj to sie biedny reflex zalamie!
tak nie mozna!
cala jego ideologia pojdzie sie j...ć....

moze chociaz jakis bol glowy albo swedzenie lokcia by sie dla reflexa znalazlo, co???

no przeciez sie chlopina zastrzeli ze zgryzoty ze znowu mu nie wyszlo...
a przeciez wyraznie pisal ze te wredne trzy osoby ciagle chore bo wredne.... czy jakos tak...
zycze zdrowia!
:D
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: zoskicyc »

czy sniegowiec damski moze miec
problemy zdrowotne? nie! co najwyzej
dziure w podeszwie -- wchodzi woda
i wylatuye - to jest definicyja sniegowca
zdrowego - wleci i wyleci - na zdrowie

capito

CYC

slad wylatuyje
z tepego lba
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: tekajot »

Mój dobry kolega od lat pije przed śniadaniem płyn z kiszonych buraków. Kilogram buraków (tych bardzo ciemnych) obiera, myje i koniecznie obsusza z wody, kroi w cienkie plastry, do tego 4 ząbki drobno pokrojonego czosnku. Wkłada do słoja i zalewa przegotowaną wodą do przykrycia. Nakrywa ściereczką i odstawia na 3,4. Po Tm zlewa sok do butelek i wstawia do lodówki. Codziennie przed śniadaniem wypija szklankę. Robi tak od ponad 15 lat.

Przez pewien czas piłem sok: jeden burak, jedna marchewka, jeden ogórek, jeden seler naciowy, jedno jabłko i czasem jeden pomarańcz. Piłem to po obiedzie i nie miałem żadnych sensacji trawiennych, chociaż nie czekałem 2 godzin. Być może te inne składniki osłabiały energetykę soku z buraków.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: godzilla »

tekajot pisze:Mój dobry kolega od lat pije przed śniadaniem płyn z kiszonych buraków. Kilogram buraków (tych bardzo ciemnych) obiera, myje i koniecznie obsusza z wody, kroi w cienkie plastry, do tego 4 ząbki drobno pokrojonego czosnku. Wkłada do słoja i zalewa przegotowaną wodą do przykrycia. Nakrywa ściereczką i odstawia na 3,4.
te 3,4 to pewnie 3-4 dni?
to ten twoj kolega pije surowy barszcz z czerwonych burakow... a przynajmniej podstawowy jego skladnik...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: alohilani »

Tak, ktos z moich starszych znajomych w Polsce pill plyn z kiszonych burakow na sklonnosci do anemii przez dosc dlugi czas. Kilka dni byly kiszone. Ktos jej to zalecil, zdaje sie ze nawet lekarz.
Najlepszy efekt daje picie sokow warzywnych na czczo, ekspertem nie jestem, ale chodzi o pusty zoladek, oczyszczanie, itd. Duze rozcienczenie i po posilku spowodowalo, ze Panu nic nie bylo. Ktos mlody wypil troche samego soku na surowo zaraz po zrobieniu , to mial problem. To ktos kto poddaje w watpliwosc wszystkie doswiadczenia innych, chocby widzial je jak na wlasnej dloni;)

Duzo zdrowia zycze!
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: tekajot »

Tak to byly 3,4 dni. Niedopisałem.

Właczenie warzyw i owocow do codziennej diety jest bardzo wskazane. Ale tak jak ze wszystkim tak i z tymi produktami należy trzymać umiar.
Pani dr Dabrowska w swojej książce pisze że kiedy idzie się na dość ostrą głodówkę to organizm przelącza się z zywienia zewnętrznego na żywienie wewnętrzne i "wyżera" chore komórki. Logicznie rzecz biorąc: jak zdrowy będzie organizm karmiony chorymi komórkami?
Czy słyszł ktoś aby ostrą głodówką wyleczono: raka prostaty, raka płuc, raka jajników, raka piersi? Zgodnie z teorią dr Dabrowskiej głodówka powinna te wszystkie raki "załatwić" dokumentnie i bez prawa ich powrotu do tego organizmu.
Zdaję sobie sprawę, że obfitsza dieta warzywno-owocowa może być wspomagającą przy pokonywaniu schorzeń do leczenia których stosuje się medycynę konwencjonalną(akademicką).

Ten mój kolega, pomimo picia kiszonego barszczu codziennie bierze tabletkę na obniżenie ciśnienia. Może nie musiałby jej brać gdyby zaniechał popijania każdego pozywienia mlekiem z lodówki.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: Reflex »

oj to sie biedny reflex zalamie!
tak nie mozna!
cala jego ideologia pojdzie sie j...ć....

moze chociaz jakis bol glowy albo swedzenie lokcia by sie dla reflexa znalazlo, co???
No i godzlla przezywa eksplozje entuzjazmu o malo sie chlopina nie zlal w spodnie. Znalazl dowod ze moja teoria o robaczywych duszach jest bez pokrycia bo Aloha napisala ze nie ma problemow zdrowotnych.
Co za ulga.

Jakbysmy sie malo naczytali przez ubiegle lata o problemach zdrowotnych Alohy i jej rodziny a fakt ze bez przerwy fanatycznie siedzi w znachorskich ksiazkach o zdrowiu, ze niemal laboratoryjnie anlizuje kazda spozyta kruszyne i siedzi na tysiacu diet, to pewnie z tego jej tryskajacego zdrowia.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: wiara i s »

aloha pisze:Najlepszy efekt daje picie sokow warzywnych na czczo, ekspertem nie jestem, ale chodzi o pusty zoladek, oczyszczanie, i
Zgadzam sie z Toba.
Sok z burakow musi odstac swoje
Jesli pijemy od razu po przygotowaniu,sensacje gastryczne gwarantowane.
Zdrowia usmiechu I pogody ducha :D
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Nie ma ludzi zdrowych są tylko

Post autor: godzilla »

reflex sie prowadza ze swoim klonem... za rąsie...
jak trzeba bedzie to mu klon przytaknie, pochwali...
za laske potrzyma zeby sie reflex nie obszczal...
ODPOWIEDZ