Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
Melania
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 01, 2013 8:40 pm

Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: Melania »

Witam wszystkich,
od trzech miesięcy mieszkam w Stanach. Dostałam promesę wizową na 10 lat z pozwoleniem na sześciomiesięczny pobyt tutaj.
Mam tutaj nażeczonego, znamy się od trzech lat, bardzo się kochamy i chcemy wziąć ślub. On jest w trakcie sprawy rozwodowej. Ślub mieliśmy wziąć we wrześniu (tuż przed tym jak kończy mi się termin legalnego pobytu tutaj) ale może się okazać, że jego sprawa rozwodowa będzie wciąż w toku i będę musiała przedłużyć pobyt tuatj nielegalnie żeby wziąć ślub w późniejszym terminie.
Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda po wzięciu ślubu? Tuż po ślubie chcielibyśmy pojechać na jakieś dwa tygodnie do Europy i zastanawiam się, czy nie będę miała problemów z powrotem do Stanów?
Czy po ślubie dostanę żieloną kartę? Co powinnam zrobić żeby taką kartę otrzymać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: lelija »

Droga Melanio,
Nazeczony ? Chyba "uzyczony" - tobie przez ta zone z ktora sie rzekomo rozwodzi.
Bo kochana ty moja , facet ktory jest zonaty nie moze byc niczyim narzeczonym .
Ty sie nie martw o papiery , ty sie lepiej martw zeby on cie nie zrobil w bambuko .
Melania
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 01, 2013 8:40 pm

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: Melania »

Widzę droga Lelijo, że masz jakiś problem? Ja natomiast nie jestem twoją kochana, nie mam też obowiązku tłumaczyć się tobie z tego, w jakiej jesteśmy sytuacji ale tak pokrótce spróbuję, może przyda się tym, którzy rzeczywiście mają coś sensownego do powiedzenia na zadane przeze mnie pytanie.
Mój narzeczony rozwodzi sie ze swoją już-nie-długo-żoną a rozwód przedłuża się z powodów finansowych. Oboje chcą rozwodu ale nie chcą sprzedać wspólnego domu za bezcen, co rozumiem. Żona też ma partnera, a ich związek od wielu lat jest zwykłą formalnością.
Znam swojego narzeczonego bardzo dobrze i wiem, czego się po nim spodziewać. Z resztą on nie ma powodów dla których miałby mnie "zrobić w bambuko".
Proszę zatem o praktyczne odpowiedzi a nie o wylewanie swoich emocjonalnych problemów na mnie.
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: tekajot »

Droga pani Melanio, nie mam żadnych wątpliwości, że pan którego pani bardzo kocha kocha panią równie gorąco. Jeśli pani deklaracja jest w 100% prawdziwa to niezrozumialym jest dla mnie Pani zwracanię się z pytaniem do obcych ludzi na publicznym forum a nie bezpośrednio do osoby, którą Panią kocha i z nią chce zwiaząć się na cale życie.
Sytuacja którą pani opisała, może wydać się urzednikom US Immigration Departament trochę podejrzana.

W mojej opinii jesli przedłużenie pobytu poza określony termin stanie się pobytem nielegalnym mozż panie nie tylko nie zostać wpuszczona do USA po miodowych tygodniach w Europie ale, wręcz może pani dostać zakaz wjazdu do USA przez kilka lat. Nie wiem jak wygląda sprawa z ważnością ślubu zawartego podczas nielegalnego pobytu w USA.
Nie należy drażnić Immigration Departament i dmuchać na zimne.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: alohilani »

Ten zakaz to jest jak sie nie myle 10 dlugich lat Panie Tekajot.
A Pani Melanii "narzeczony" (w cudzyslowiu, poniewaz jeszcze nie jest prawnie wolny) powinien wg mnie zaciagnac informacji u prawnika. Nie jest to zapewne tanie, ale aby nie bylo zadnych niepewnosci i niedomowien oraz zadnych klopotow i przymusowej rozlaki gdyby taka miala byc.

A.
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: lelija »

Dla jasnosci szanowna panno /?/ Melanio :
Uwazam ,ze skoro pani nadala swojemu partnerowi
miano narzeczonego - to wypadaloby sie nauczyc poprawnej pisowni tego zaszczytnego
tutulu.
Mnie, i pewnie nie tylko mnie, bardzo kluje w oczy takie niechlujstwo jezykowe szczegolnie ze jest to
pani jezyk ojczysty .
Mam nadzieje, ze z angielskim ma pani mniej problemow.
Wszystko.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: pipek »

Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda po wzięciu ślubu? Tuż po ślubie chcielibyśmy pojechać na jakieś dwa tygodnie do Europy i zastanawiam się, czy nie będę miała problemów z powrotem do Stanów?
Jeśli pani sobie nielegalnie przedłuży,wyjedzie i wróci za 2 tygodnie,to będzie pani miała,i to jak chaliera.
Samo małżeństwo dla urzędu imigracyjnego nie znaczy nic i bez przebycia stosownego procesu administracyjnego,przy powrocie do USA,nie będzie warte funta kłaków.
Na 99.9% każą pani wracać do Polski i tam przeprowadzać odpowiednie postępowanie prawne.

NIE RADZĘ NIGDZIE WYJEŻDŻAĆ PRZED OTRZYMANIEM CZASOWEGO POBYTU STAŁEGO.

Radzę natomiast wziąć telefon do ręki i zasięgnąć języka u żródeł,czyli w samym urzędzie imigracyjnym.
Tam pani powiedzą co,kiedy,gdzie i jak.

Adwokaty nie są potrzebne.No chyba że macie za dużo kasy albo wolicie zamiast porządnej podróży poślubnej zafundować sobie papugę.

Sdrufko,pipek.
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Ślub z obywatelem USA a zielona karta

Post autor: Zapata »

lelija pisze:Droga Melanio,
Nazeczony ? Chyba "uzyczony" - tobie przez ta zone z ktora sie rzekomo rozwodzi.
Bo kochana ty moja , facet ktory jest zonaty nie moze byc niczyim narzeczonym .
Ty sie nie martw o papiery , ty sie lepiej martw zeby on cie nie zrobil w bambuko .



Melanio, podaje Ci tu link z konkretnymi informacjami:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/ ... 2ca60aRCRD

jak ktos tu slusznie napisal, pomoc prawnika tez bylaby wskazana nie tylko ze wzgledu na rozeznanie ale rowniez na czas zalatwienia calej sprawy (czesto prawnicy imigracyjni maja dobre stosunki w CIS).

powodzenia ;)
-- Z
ODPOWIEDZ