Tylko w Ameryce...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: alohilani »

Jestem, bardzo zajeta, nie mam czasu nawet czytac forum, choc nieraz z doskoku zajrze (przyzwyczsjenie od lat), ale to mi sie rzucilo w oczy, a uwypuklil to Pan Rekin.
zoskicyc napisał(a):pani a jakze zyje linkami linkow
wysoce podobnach do blogow
gadzila

niech zyja

CYC

To przynajmniej pozyteczne, budujace i humanitarne.
Pozbawione nienawisci do czlowieka i do swiata zwierzecego.
Krytykanci zyja tym co jest destrukcyjne.

A tu jest odpowiedz:

Obrazek

Chodzi o ciagla krytyke i zaczepki wobec mojej osoby.
Wg mnie niektorzy na tym forum reprezentuja integrity rowna zeru.
O tym najbardziej dobitnie swiadcza doswiadczenia ostatnich kilku miesiecy zwiazane z pewnym czterokrotnym zyczeniem, ktore nigdy nie mialo miejsca. Wlasnego tchorzostwa nie przykryje atak na uczestnika, ktory smial sie temu przeciwstawic, ani zaczepianie i proba ponizania przy kazdej okazji pozniej. Prawda zawsze pozostanie prawda i nic nigdy jej nie zmieni. Prawda zyje w pamieci innych ludzi, a tych jest wielu. Perfidnosc i tchorzostwo zawsze wyjda na wierzch przy kazdej najmniejszej okazji i z wielkiego mysliciela, za jakiego ktos sie uwaza, zrobi skazona nienawiscia i podloscia zalosna i oblsizgla mala kreature reprezentujaca zero uczciwosci oraz zero moralnosci, a zatem ZERO czlowieczenstwa.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: alohilani »

Przymierzam sie do tego post'u o Hawajach.
Pewnie napisze w MW najpierw lub w google e-mail, ta poczta zawsze zapisuje automatycznie, to niczego nie strace. A potem tylko wezme zaznacze, zrobie copy i paste na forum.
Badzcie cierpliwi!

Obrazek
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: zoskicyc »

a ci ktorzy fantazjuja zyja
nierzeczywistoscia - tak
to jest zrozumiala roznica

dziwne tylko ze fantasci
zarzucaja realistom brak
widzenia fatamorgany

moze sa jakies zarozowiale
okulary made in usa?

CYC
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: Reflex »

Jak to sie stalo?

Obrazek
Mowa o najszybszych pociagach swiata, ktore staja sie powazna konkurencja dla lotnictwa pasazerskiego.
Najszybsze pedza juz z szybkoscia ponad 500 km na godzine (Japonia, Chiny), do tego maja tą przewage, ze stacje znajduja sie w centrum miast, kiedy lotniska sa budowane poza miastem i sam dojazd, i odprawy na lotnisku konsumuja sporo czasu.
Oto kilka najszybszych i najnowoczesniejszych pociagow swiata. Nie jestem pewien czy to sa ostatnie osoagniecia, ale te rowniez przyprawiaja o zawrot glowy.

1- Chiński pociąg wielkich prędkości Transrapid.Pociąg może osiągnąć prędkość 350 kilometrów na godzinę w 2 minuty, a maksymalnie w normalnej eksploatacji – 431 km/h. , pociąg osiągnął maksymalną prędkość wynoszącą 501 km/h Transrapid produkowany jest przez Transrapid Intl. GmbH & Co. KG, kooperację Siemensa i ThyssenKrupp

2- Francuski TGV (Societe Nationale des Chemins de Fer (SNCF)). Obowiązujący rekord prędkości pojazdu szynowego[4] (pociągu konwencjonalnego), poruszającego się po szynach wynosi 574,8 km/h, został uzyskany przez testowy zespół trakcyjny TGV V150

3- Japoński MLX01 Maglev. Pociąg na poduszce magnetycznej Shinkansen jest posiadaczem światowego rekordu prędkości wynoszącego 581,6 km/h. Maksymalne opóźnienia to 36 sekund – w skali roku.

Czesto zastanawialem sie, jak to sie stalo, ze Stany Zjednoczone, ktore sa kolebka najwiekszych wynalazkow i swiatowym liderem w postepie technologicznym, tak zaspali z kolejami, co jest tym bardziej niezrozumiale, ze USA to wielkie przestrzenie i gdzie jak gdzie, tutaj szybka i supernowoczesna kolej ma sens.
Konstrukcja od podstaw wlasnego pociagu nie bardzo miala sens bo swiat ucieka w szybkim tempie, wiec pozostalo uzaleznic sie od imprtu pociagow i calej inrastruktury u innych panstw.

Cos mi jednak szeptalo, ze to nie mozliwe zeby Amerykanie czegos nie wymyslili, ale co? Tak daleleko moja w koncu dosc bogata wyobraznia nie siegala.

Jednak moje przeczucie i wiara w kreatywnosc i rozmach Amerykanow mnie nie zawiodly.

Jak zawsze wystrzelili z pomyslem, ktory odesle do lamusa wszystko co dotychczas jezdzilo po szynach.
Powstal projekt HYPERLOOP, kapsuly przewozace pasazerow w prozniowych tunelach na poduszce magnetycznej z szybkocia dwukrotnie wieksza jak predkosc komercyjnych samolotow, to jest 900 km na godzine!!! - docelowo ponad 1220 km na godzine.
Hyperloop
Obrazek

Pojazd bedzie niezalezny od pogody, tani w eksploatacji, docelowo napedzany energia solarna, bezkolizyjny.

Cos podobnego jak skladanie depozytow w banku z samochodu, w plastykowej kapsule za pomoca prozniowej rury w ulamku sekundy.

Pojazdy beda mogly kursowac na ziemi, zawieszone w powietrzu, lub pod woda.

Pierwszy eksperymentalny odcinek zostanie zbudowany miedzy San Francisco a Los Angeles (570 km) dystans pokona w 30 minut.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: nikita »

...problemami sa przeciazenia wystepujace przy starcie i hamowaniu takich pociskow pasazerskich - chodzi o uczucie komfortu jak rowniez o zdrowie pasazerow nie bedacych w posiadaniu licencji wysokiej wydajnosci zdrowotnej - albo zeby kawa przy przyspieszeniach pozostawala w filizankach - dlatego sens maja tylko naprawde duze odleglosci pomiedzy poszczegolnymi stacjami...
Chinski Transrapid Siemensa tez jest pociagiem bezkolowym, poruszajacym sie na poduszkach magnetycznych - w Niemczech po wielu dziesiecioleciach prob projekt zostal zastopowany.
tak, tak - ta glupia grawitacja :roll:
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: zoskicyc »

nikit
ale w bawaryji zrobili to juz downo tymu
odcinek doswiadczalny - a to funkcyonowalo
ale pytanie
poczymu sprzedali ta technologija chinom
kere to ino ulepszyly?
to bola tow merkla - genal - pamiyntom

przypomni urzadzyenie "fax" - nie produkowali
ale sprzedali licencyjem - przypomni "komorka"
nie chce mi sie wylonaczyc litaniji
chocby ino systym dualny

po co robic
cza ino slynczyc
i ruszac kapustom
i dac inkszym

fto wymyslol coca?
zajs bol to miymiec
kery bol teyn lot tych
galotof co siem zwiom jinsy
kery ten fortepino zrobiol
a dzisiok robiom to w hamaryce
eli miemce som take gupie?

lo cugach mi niy godej boezech
jest baniok /na karmanckym
banka cisnom - banioki/

capito?

CYC
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: nikita »

...pomiedzy miastem a lotniskiem w Szanghaju istniejace polaczenie Transrapidem posiada wielkie znaczenie prestizowe - ale z przezemnie wymienionych wzgledow nie ma sensu. Dlatego zastopowano budowe transrapidu pomiedzy Monachium a jego lotniskiem. Teren testowy transrapidu - obwodnica - przez dziesieciolecia istnial kolo miasta Emden na polnocy Niemiec - zostal zerwany...
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: rekin oceanu »

zoskicyc pisze:nikit
ale w bawaryji zrobili to juz downo tymu
odcinek doswiadczalny - a to funkcyonowalo
ale pytanie
poczymu sprzedali ta technologija chinom
kere to ino ulepszyly?
to bola tow merkla - genal - pamiyntom

przypomni urzadzyenie "fax" - nie produkowali
ale sprzedali licencyjem - przypomni "komorka"
nie chce mi sie wylonaczyc litaniji
chocby ino systym dualny

po co robic
cza ino slynczyc
i ruszac kapustom
i dac inkszym

fto wymyslol coca?
zajs bol to miymiec
kery bol teyn lot tych
galotof co siem zwiom jinsy
kery ten fortepino zrobiol
a dzisiok robiom to w hamaryce
eli miemce som take gupie?

lo cugach mi niy godej boezech
jest baniok /na karmanckym
banka cisnom - banioki/

capito?

CYC
Bawaria to nie to co Chorzów czy Bytom
A powiedz mi Ślązak to Polok czy Niemiec.

Począwszy od Jeziora Bodeńskiego po Monachium
Mogę posłać pejzaż w moim tle.
Piekary tak pięknie uczą szacunku miłości
Co ich często słucham
To skąd w tobie tyle złośliwości.
rekin
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: wiara i s »

wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: wiara i s »

czasem ludzie w podeszlym wieku
stoja w rozkroku lub robia szpagat
sa w 21wieku prawa noga a
lewa ciagna z 20wieku :lol:
ODPOWIEDZ