Tylko w Ameryce...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: zoskicyc »

polnocy Niemiec - zostal zerwany..

rozumiem
koszty ect

ale technologia niemiecka bezbledna
to rodzay szynowego /magn/ poduszkowca

CYC

gut - sehr gut
ale
dlaczego od prywatyzowania bundesbahn /merka/
jedzie sie z hamburga do berlina o prawie godzine
dluzey?
dlaczego w sprywatyzowanych pociagach
(wlasnosc koncernu usa) nie funkcyonuye w
lecie klimatyzacyja (bylo sprawdzic na portalu
yahooi i w radyjo o tych problemikach
ale merka tupnawszy noga buduye juz czwarty rok
podziemny dworzec w stuttgart - tam putin juz nigdy
nie przyjedzie....................................

dlaczego od osmiu lat trwa budowa portu lotniczego(merkla)
w berlinie - dodaye - wykonawca - koncern budowlany usa -
zapomnial o istnieniu systemu przeciwpozarowego - wszystko od nowa

kto placi za dotowane przez niemieckie panstwo wiezienie
w anglii a przy nim tzw dom starcow - mozna bylo zobaczyc report
na ekranie

pensjariusze wstali - podniesli szampany i krzykneli
"thank you germany" - czy ty tez za to placisz -? /merkla(

CYC

dwa dni temu przypomnieli na ekranie schroedera z herr hartz
ktorzy zamienili brd na poletko pana boga - teraz usiluja "odkrecic"
ten wzniosly dobytek wiesniaka schroedera i malwersanta herr hartz &ska

mamy gowno do powiedzenia procz wrzucenia karteczki wyborczej
nie wiedzac na jakiego pajaca glosujesz - bo to i tak zapewne synek-kuzyn
poprzedniego oszusta -. ale ma krzykliwa morde "dla dobra narodu"
klurwa
gdze my zyjemy
czy istnieye jeszcze jakis przyzwoity kray
ktory nie yest mentalnym i kulturowym
dominium usa?

protesty przed inauguracyja banku centralnego we F/M
zle ze brutalne oszolomy bija - lecz nie o to chodzi - szkoly
z azbestowym sufitem - nie funkcyonuyace tam hazle
czyzby nie istniala jakas inna potrzeba niz "nowoczeny"
budynek a la new york?

yestezmy szara masa - gownem wrzucayacych kartki do urn
ale widzacy i slyszacy oszustow ktorzy majom silem dzialania
na ubogie umysly / bill gates - to powtorze - powiada ze !Q
quote ludzkosci zmalala o ca 25-30%/

tak trzymac
zostaniemy dobermanami usa
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: Reflex »

- dlatego sens maja tylko naprawde duze odleglosci pomiedzy poszczegolnymi stacjami... Nikita
To zrozumiale Nikito, ze szybkie pociagi nie oplacalyby sie na krotkich trasach. Dlatego przeciazenia nie powinny sprawiac klopotu, jest dosc czasu na rozpedznie pojazdu a ze bedzie sie poruszal prawie ze w prozni (cala koncepcja na tym polega) beda inne zasady grawitacji.

Kiedy na trase ruszal pierwszy pociag parowy, wywolal protesty, ze ped powietrza pozabija pasazerow. :D

Hiperloop nie moze byc porownany z zadnym istniejacycm pociagiem, to zupelnie inna technologia. Bedzie szybszy, bezpieczniejszy, tanszy, mogacy sie poruszac na ziemi i pod woda bez potrzeby budowy kosztownych tuneli, potrzebujacy duzo mniej energii do napedu, ze wzgledu na brak oporu powietrza.
Musimy ufac, ze projektanci wiedza co robia.

PS.
Czy ja widzialem w dyskusji nazwisko Merkel i skarge na USA??
Och mÓj Boze...
Cyc jak zawsze precyzyjnie, wnikliwie, na temat i roznorodnie....
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: Reflex »

Poslkie buractwo.... (link do artykulu zamieszczony przez Wiara i S)
Wstyd za cwaniaczka polaczka pali lica i nie tylko. On sie jeszcze tym chwali a jutro napisze protest ze Polacy jeszcze nie zostali zwolnieni z wiz turystycznych.
Zaloze sie ze wiesc o "zaradnosci" i kulturze polskiego "turysty" obiegnie swiat. Polak potrafi.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: Reflex »

Kazda kapsula pomiesci 6-8 pasazerow. Pojazd bedzie sie skladal z 3-ch kapsul. Czestotliwosci odjazdow pojazdow co 30 sekund!

Kapsula pasazerska z automatycznie ustawiajacymi sie siedzeniami.
Obrazek

Hyperloop to przyszlosc komunikacji na ziemi
Obrazek
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: nikita »

...prawo grawitacji dziala niezaleznie od srodowiska... juz dzisiaj piloci superszybkich f16 ubieraja skafandry przeciwciazeniowe (po co?)... ja bym sie bal, siedziec w takiej kapsule (klaustrofobia)...musialbym w podrozy nosic pampersy?... etct.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: scooby_brew »

Reflex pisze:Jak to sie stalo?
Mowa o najszybszych pociagach swiata, ktore staja sie powazna konkurencja dla lotnictwa pasazerskiego.
Najszybsze pedza juz z szybkoscia ponad 500 km na godzine (Japonia, Chiny),
"Szybka kolej" się po prostu nie opłaca. Gdyby się opłacała, to by dawno powstała prywatnie. W USA mamy kapitalizm i rząd nie ma prawa wyrzucać pieniędzy na takie bzdury. Ja nie chcę by moje pieniądze z mojich podatków szły na takie "zabawki". To jest możliwe np. w socjalistycznej EU ale nie w USA, po prostu nie przejdzie.
Jedyne, na co podatnicy zgodzą się, by wydać ich taxes to stadiony basseballowe, należące do prywatnych milionerów (ale to jóż inny temat) :D
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: Reflex »

Nie oplaca sie????????????????? A to dlaczego? Caly postepoway swiat je buduje i nie dla zabawy, to jest 21 wiek kolego, czas to pieniadz a ludzkosc juz nie siedzi w domu, tylko podrozuje. Budowa coraz drozszych linii lotniczych jest droga, podroze samochodem jeszcze drozsze, nie mowiac o zanieszczyszczeniu atmosfery.
Oczywiscie ze w USA powstanie za pieniadze prywatne, jak zreszta wszystko. Co tutaj buduje rzad?
A jako podatnik jestes rzeczywiscie skapy. Poza tym to nie sa Twoje pieniadze. W momencie kiedy je oddasz zapomnij. naleza do panstwa. Masz za nie nowoczesne drogi, parki, rekreacje, bezpieczenstwo.
Pewnie chcialbys dostac wszystko co Ci sie nalezy za darmo.
Nikt nie wydaje pieniedzy z podatkow na stadiony a jesli miasto wybuduje stadion, czerpie potem z niego niezle dochody przeznaczone dla mieszkancow miasta.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: Reflex »

Tak Nikito piloci, ktorzy sa narazeni na wielkie przyspieszenia. Pasazerom pociagow to nie grozi.
Ale... przeciez nie latasz samolotami, nie musisz nigdzie sie spieszyc z szybkoscia dzwieku.

Klaustrofobie tez mozna oszukac. W samolotach juz sie projektuje ekrany zamiast okien. Jak zechcesz to zobaczysz za "oknem" podworko z kotem na trzepaku a nie chmury a w takim pociagu otwarte dzwi do sypialni.
Papmpersy to tez rodzaj skafandra...Kosmonauci je nosza...chyba (?)
Bilet z pampersem? 1 euro doplata. Rozbawiles mnie.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: zoskicyc »

To jest możliwe np. w socjalistycznej EU ale nie w USA,
-----------------------------------------

to yest racyja
ale my mamy
merklismus
ktory nie zrozumial
pragmatismusu usa

es lebe dojczlant

CYC

no tak
ale merklismus przyjechal
pociagiem o nazwie
"dojcze rajchsban"
jesli ktos pamieta okreslenie
"deutsches reich"
za adka wasatego------.
z dedeeru /DDR/
z dedeeru przyjechal
wnoszac tradycje.....
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Tylko w Ameryce...

Post autor: alohilani »

Wlasnie odkrylam, ze to co wiem o HI to jest znikome w porownaniu z tym, co wiedza niektorzy Polacy tu mieszkajacy. Mam na mysli oczywiscie Oahu i Honolulu. Ktos ma blog na ten temat, jesli jestescie zainteresowani, to podam. Mieszka 20 lat w Honolulu.
Okazuje sie, ze znam tylko Maui, wiec moge pisac tylko o Maui. Znam rowniez nie ze zwiedzania, ale z zycia. Ze zwiedzania mozna powiedziec takze. Honolulu nie znam prawie wcale, bylam w kilku miejscach z moja mloda droga przyjaciolka jeszce z Maui. To bardzo bliska mi osoba, kiedys dziewczyna mojego syna tego od cysty w mozgu. Moge tylko napisac o tym co wiem, a jest to niewiele, ale ten blog o czym mowa wyzej moze dac prawdziwy obraz. Jest to blog kogos, kto zbiera wiadomosci i zwiedza Oahu, zaszczytny cel, zwiedzac i przekazywac dalej przez blog i fb. Tylko czy moge to podac? Oburzenie w spawie link'ow ciagle, ale mysle ze nie powinnam tego w ogole brac pod uwage. A wiec jest to http://www.bocian-na-hawajach.com/. Ma polaczenie z fb, a tam tez bardzo ciekawie i nawet wiecej zdjec. I jedno i drugie jest publiczne. Po pobycie na spotkaniu z konsulem z Los Angeles i tzw. party, dowiedzialam sie, ze jednak jest zrzeszenie Polakow w Honolulu. Moze jest w powijakach, ale od dawna jest biuro podrozy porwadzone przez honorego konsula (z ramienia konsula w Los Angeles) na HI, pania Bozene. Kiedys pracownika tego biura podrozy spotkalam na Maui, wzial ode mnie email adres w celu komunikacji z Polakami (bywaly zyczenia swiateczne) i w ten sposob zostalam zaproszona na to spotakanie z konsulem, a potem moglam sie wiecej dowiedziec i moze poznac Polakow, ktorzy tu mieszkaja.

Na razie ode mnie jest niesmiertelny i ponadczasowy Israel Kamakawiwo'ole. On nie zyje, ale jego spiewanie zyje. Zyl i tworzyl na Oahu.



I moja ulubiona odkad przybylam na HI "White Sandy Beach of Hawaii". Ta wersja jest dla mnie najlepsza. Bardzo piekna i taka pelna spokoju i pokoju. Oczywiscie to ten pierwszy utwor.

ODPOWIEDZ