Presidential Elections 2016

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Presidential Elections 2016

Post autor: scooby_brew »

Dzisiaj Ted Cruz ogłosił swoją kandytaturę: http://www.nytimes.com/2015/03/24/us/po ... .html?_r=0
Cruz ma jednak ten problem, że urodził się w Kanadzie a nie w USA. A w konstytucji jest wyraźnie napisane, że Prezydent musi być "naturalnie urodzonym Obywatelem". Teraz te wszystkie teorie spiskowe Republikanów w sprawie obywatelstwa Obamy mogą odbić się rykoszetem i uderzyć w Cruza.
Ja już dzisiaj wam mogę powiedzieć jak wybory w 2016 będą wyglądać: po stronie Republikanów będzie ticket z Jebem Bushem na prezydenta i z Ted Cruzem na vice prezydenta, a po stronie Demokratów będzie Clintonowa na prezydenta z Johnem Kerry na vice prezydenta. Wygra Jeb Bush. Zobaczymy czy mam rację.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: Reflex »

Mam bardzo mieszane uczucia. Nie tylko ja, ale wielu Amerykanow wlacznie z Barbara matka Jeb Bush'a uwaza ze juz dosc Bush'ow w bialym domu. Generalnie jestem przeciwko Republikanom, zepsuli co sie tylko dalo, doprowadzili Ameryke do glebokiego kryzysu I najwiekszego zadluzenia w historii. Ich rola za Obamy jest niczym innym jak destrukcja, staraja sie zniszczyc kazda inicjatywe Obamy. Logicznie wiec powinienem glosowac za Clintonowa. Nie bede.

W sytuacji kiedy swiat jest dosc niestabilny a Ameryka stracila swoja dynamike polityczna i klasowa, kiedy potrzebna jest wizja Ameryki na wiele lat do przodu , potrzeba silnej osobowosci i wizjonerskiego umyslu prezydenta. Clintonowa nie posiada tych cech, bylaby dobra na okres prosperity i spokoju na swiecie.

Jeb Bush to inteligenteny polityk i gospodarz (byl dobrym Governerem Florydy), inna osobowosc niz jego brat George. Jeb podal sie na matke, George na ojca. : )))
Najchetniej widzialbym Mitt'a Romney'a, ale nie bedzie startowal, wiec pozotaje mi tylko Bush i tu stoje za Scooby_Brew. Z wiceprezydentami nie mam opinii. Cruza nie znosze. Osobiscie widzialbym Marco Rubio, potomka Kubanczykow z Florydy.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: scooby_brew »

Poczytałem trochę na temat Teda Cruza. On jest certyfikowanym wariatem. On jest teabagger i birther, chociaż sam urodził się w Kanadzie i teraz chce byc prezydentem. jego ojciec jest kubańczykiem, który kiedyś walczył dla Castro! Miał podwójne obywatelstwo kanadyjskie, zrzekł się tego tylko kilka lat temu. Obłuda i fałsz.

Zmieniam zdanie: kandydatem republikanów będzie Jeb Bush a na vice prezydenta Carla Florina. Jest kobietą, co zneutralizuje trochę Hillary.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: Reflex »

Chociaz mam gleboki uraz do Republikanow w calej rozciaglosci zgadzam sie Toba Scooby. Teda Cruza nigdy nie lubialem, jest dokladnie taki jak napisales, falsz ma juz w oczach. Rodzine Clintonow lubie, ale popieram Jeb'a Busha.
Jeszcze nie moj ideal, wciaz panuje posucha na wybitne osobowosci, ale to inteligerntny polityk, facet z klasa.
Jest jeszcze ktos, kto moim zdaniem bylby dobry. Charyzma, inteligencja, silna osobowosc.
To Chris Christie, Governor NJ. Nie wiem czy bedzie startowal, czeka go oskarzenie o Bridgegate scandal. Twierdzi ze nic nie wiedzial, ale kto go wie. Co myslisz o nim?

Chris Christie
Obrazek

Jeb Bush, byc moze nastepny Prezydent USA
Obrazek
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: alohilani »

No to myslimy koledzy calkiem podobnie.
Milego dnia:)
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: wiara i s »

tak typuje
bede glosowal na P.Clinton
moja corka rep. mowi ze to zle dla USA
kazdy ma swoja opinie I zdanie
nie wiem jak" wychodowalem republikanina " :lol:

H. Clinton Prezydent
J. Kerry vice Prezydent
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: scooby_brew »

Reflex pisze: Jest jeszcze ktos, kto moim zdaniem bylby dobry. Charyzma, inteligencja, silna osobowosc.
To Chris Christie, Governor NJ. Nie wiem czy bedzie startowal, czeka go oskarzenie o Bridgegate scandal. Twierdzi ze nic nie wiedzial, ale kto go wie. Co myslisz o nim?
Nie, Chris Christie odpada. Po pierwsze ma skandal z trafikiem na moście, po drugie za gruby. Dlatego myślę, że Jeb Bush wybierze kobietę, np. Carla Florina na kandydatkę na wiceprezydenta.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Presidential Elections 2016

Post autor: Reflex »

W normalnej sytuacji bylbym za Clintonowa. Jednak ze zgledu na niespokojna sytuacje w swiecie i niestabilna jeszcze gospodarke, widzialbym na miejscu prezydenta silnego i przewidujacego mezczyzne.
Ameryka potrzebuje mocnego odbicia, nie tylko idzie o gospodarke i miejsca pracy, ale kompletnea odnowe infrastuktury. Wala sie mosty starzeja linie gazociagow, potrzebna jest perspektywiczna wizja gospodarki wodnej. Nowe ujecia, wiercenia glebinowe, odsalanie wody oceanicznej. Moze byc potrzebny system przesylania wody rurociagami do innych stanow.

W USA zanika klasa srednia, motor napedowy gospodarki i ekonomii w USA -ten tręd nalezy pilnie odwrocic.

Nie wiem czy kobieta jest w stanie sprostac tym zadaniom. Przepraszam panie , ale natura nas stworzyla nieco inaczej i przy calym podziwie i szacunku dla waszych ossiagniec, w pewnych dziedzinach (wojna, zimna krew, sposob myslenia w drastycznych sytuacjach) potrzebny jest chlop z jajami.
Dlatego zostawiajac serce na boku i idac za rozsadkiem jestem za Bushem.

Wiara i S... gratuluje demokracji w rodzinie. Takich rodzin jest w USA wiekszosc.
Maz glosuje na Republikanow a zona na Demokratow i potem jada razem na dobry obiad i wino do reastauracji.
ODPOWIEDZ