DEMO /CYC/

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: alohilani »

Tak napisalam w tym co zdjelam, ale zdjelam dlatego, ze bylo za mocne i pod adresem, a moze i nie, ale mi sie tak wydawalo, zdjelam, aby klotnia jakas sie przypadkiem nie zaczela.
Dobrze zacytowala Ninel.
Nikt nie zmusil kraju Niemcy, aby tak postapil wobec imigrantow jak postapil i jesli sa pretensje, to moga byc one jedynie pod adresem wlasnego rzadu. Nie wieszac psow na Amerykanach, tych na tym forum takze. Tak jak mysmy wybrali wlasny rzad, z ktorego poczynaniami czesto sie nie zgadzamy (zwykle jest prawie 50/50 jesli chodzi o obydwie partie i wybory, niewielka iloscia roznicy glosow kandydat wygrywa), tak samo i Niemcy wybrali wlasny rzad, a ze z polityka tego rzadu ktos sie nie zgadza, to jego i tylko jego wewnetrzna sprawa. Zamiast pyszczyc na forum innego kraju nalezaloby jakos czynnie wziac udzial w naprawie tego, co uwaza sie za niesluszne. Jeszcze od klapania geba za przeproszeniem i ponizania myslacych inaczej zadna zmiana na swiecie nie miala miejsca. Trzeba obrac dobre metody, aby cos zmienic. Zwalanie winy na innych za nieudolnosc (jesli sie tak uwaza) swojego rzadu jest dla mnie zwyklym tchorzostwem i calkowitym brakiem odpowiedzialnosci. Co innego jest bowiem wojna w jakims rejonie swiata, a co innego sa liberalnie przepisy imigracyjne wlasnego kraju, ktore powoduja, ze rzesze imigrantow z innych do tego kraju ciagna. Niech Ci Niemcy, ktorzy sprzeciwiaja sie polityce imigracyjnej swojego kraju przyczynia sie do naprawy tego systemu, a nie oskarzaja caly swiat o to, ze u nich dzieje sie nie tak, jak oni chcieliby. To samo dotyczy innych krajow Europy zachodniej. A jesli powie sie, ze podobnie jest w krajach UE, to zmienic przepisy w UE. Podobno UE przewodza Niemcy, tak wiec kolko sie zamyka. Wszystko zatem zalezy od Niemiec. Moze zatem to co pisze Reflex ma sens i Niemcy wiedza co robia. Ja tego nie wiem i za bardzo nie rozumiem.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: zoskicyc »

kazda .......pa
ma swego filipa
(nie tam gdzie nalezy
ale w glowie lezy)

CYC
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: Ninel »

Reflex, ja czytam te twoje zachwyty nad Merkelowa, polityka emigracyjna w Niemczech, wyksztalconymi Syryjczykami i w ogole, ze jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej...i tak sie zastanawiam czy ty myslisz, ze masz tu na forum do czynienia z ludzmi, ktorzy bezmyslnie i za wszelka cene beda popierac polityczna poprawnosc i udawac, ze nie istnieje prawdopodobienstwo otwarcia puszki pandory? Oczywiscie pisz sobie co chesz, ja i tak mam zupelnie innym poglad na te sprawy, ktory pozwole sobie podkreslic ponizszym fragmentem:



" W wywiadzie dla radiostacji Deutschlandfunk szef Urzędu Ochrony Konstytucji mówił o niezarejestrowanych uchodźcach, którzy wśród niemieckiego społeczeństwa wywołują panikę. Czy naprawdę jest się czego obawiać? Czy kontrola na granicach spełniła swoją rolę?

Niezarejestrowani uchodźcy spędzają sen z powiek nie tylko niemieckiemu rządowi, ale także społeczeństwu, które zwyczajnie boi się o swoje życie, pytając: ilu domniemanych terrorystów jest wśród uchodźców, którzy przekroczyli granice naszego państwa?

Swoich obaw względem niezarejestrowanych imigrantów nie kryje także szef Urzędu Ochrony Konstytucji, Hans-Georg Maassen, który mówił: chcielibyśmy wiedzieć, kto przebywa na terenie Niemiec i czy ta osoba może stanowić zagrożenie dla naszego kraju. W dalszej rozmowie z dziennikarzami niemieckiej stacji radiowej Maassen zaznaczył, że niemieckie służby dysponują informacjami o islamistach i innych osobach, które mogą stanowić ewentualne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, niemieckie władze mogłyby uniemożliwić im wjazd do kraju, ale w przypadku, gdy imigranci nie są rejestrowani, te informacje przestają mieć jakiekolwiek znaczenie: Próbujemy uporządkować strumień uchodźców i wtłoczyć go w pewne ramy organizacyjne. Musimy mieć nazwiska i dane – mówił Maassen.

Szef niemieckich służb zwrócił także uwagę na fakt, że domniemani zamachowcy mogą już przebywać na terenie Niemiec. Wśród uchodźców mogą znajdować się także dżihadyści, którzy walczyli w szeregach IS, a w Niemczech szukają schronienia.

Zdaniem Maassena zagrożenie stanowią także salafici, którzy wśród młodych imigrantów z Bliskiego Wschodu upatrują potencjał na przyszłych członków swojej organizacji. Niemiecka policja odnotowała już kilkanaście przypadków werbowania młodych uchodźców przez członków tego ugrupowania.

Kłamią, zmyślają…

Niemiecki rząd szacuje, że około 30% imigrantów, którzy przekraczają niemiecką granicę, podaje fałszywe pochodzenie: 30% osób poszukujących azylu i podających się za Syryjczyków nimi nie jest – stwierdza Tobias Plate, rzecznik resortu do spraw wewnętrznych.

Pomogła kontrola na granicach?

W opanowaniu chaosu związanego z kryzysem migracyjnym nie pomogło nawet wprowadzenie przez niemiecki rząd tymczasowej kontroli na granicach (decyzję podjęto 5 września). Z informacji jakimi dysponuje niemiecki „Bild” wynika, że codziennie na terytorium Niemiec przedostaje się 10 tys. imigrantów. Zdaniem dziennikarzy, centralne Niemcy nie mają pojęcia o pełnym obrazie sytuacji, bo co prawda policja federalne rejestruje 3 tys. imigrantów dziennie, ale rejestracji przybyszów dokonują także policja landowa i Urząd ds. Migracji i Uchodźców.

Od początku roku do końca lipca podanie o azyl w Niemczech złożyło blisko 257 tys. osób. Ponad 55,6 tys. to Syryjczycy. "...www.mypolacy.de
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: Ninel »

Re: DEMO /CYC/

Postprzez zoskicyc » Cz paź 01, 2015 9:01 am
kazda .......pa
ma swego filipa
(nie tam gdzie nalezy
ale w glowie lezy)

CYC


Ycek, wybacz, alem ja nie godna twojego geniuszu, bo Bog mnie ukaral i nie rozumiem , o wielki miszczu ,....co miales na mysli...piszac powyzsze?
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: DEMO /CYC/

Post autor: Reflex »

Reflex, ja czytam te twoje zachwyty nad Merkelowa, polityka emigracyjna w Niemczech, wyksztalconymi Syryjczykami i w ogole, ze jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej...i tak sie zastanawiam czy ty myslisz, ze masz tu na forum do czynienia z ludzmi, ktorzy bezmyslnie i za wszelka cene beda popierac polityczna poprawnosc i udawac, ze nie istnieje prawdopodobienstwo otwarcia puszki pandory? Oczywiscie pisz sobie co chesz, ja i tak mam zupelnie innym poglad na te sprawy, ktory pozwole sobie podkreslic ponizszym fragmentem:
Sorry Ninel. Przeczyalem tyle ile jest w Quote i zrezygnowalem. To nie jest forma do dyskusji, tylko nadety personalny gniot. Moglbym odpowiedziec w Twoim stylu, ale nie chce.
Jezeli chcesz ze mna dyskutowac, , zrob to w normalnej, kulturalnej formie.

Do wszystkich, ktorzy brali, biora i beda brali udzial w tym temacie.

Rozumiem ludzka obawe i niepewnosc, strach przed nieznanym i ja to akceptuje a wielu wypadkach szanuje.
To m. in. do Ciebie sprawiedliwy, Jordanie i Alocha.
Zdaje sobie sprawe, ze jestem w tym temacie w mniejszosci i nie mam z tym problemu. Od poczatku staralem sie pokazac moja wizje, przekonac faktami. Jesli sie nie udalo, jest ok. Jedyne co moge zrobic, to powiedziec ze moim zdaniem sie mylicie, ze przyszlosc pokaze kto mial racje.
Malo mnie obchodzi co czuje Ninel czytajac moje posty, ma wybor: Moze sie z nimi nie zgodzic, nie czytac.
Ale nikt mi tu nie bedzie dyktowal jak mam myslec, kogo kochac a kogo nie lubiec a kim dyskutowac, jakie zdjecia zamieszczac. Chcesz dyskutowac, dyskutuj z faktami nie ze mna personalnie.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: wiara i s »

z innej beczki

czy ktos widzial lub czytal o rannych uchodzcach?

pytam bo nic nie znalazlem

moze teraz jak kacapy rozpoczely naloty
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: DEMO /CYC/

Post autor: Reflex »

Ja tez nie slyszalem. Mam inna wiadomosc.
Na Uczelni w Oregon kolejna strzelanina.
!5 osob zabitych, 20 rannych.
Zabojca zlapany, jeszcze nie wiadomo kim jest.
Co jest z tymi ludzmi, skad sie biora ci frustraci???
Mlodzi ludzie...

Poprawka
. Zatrzymany zostal podejrzany, nie zabojca.

Kolejna poprawka:
Najnowsza informacja: Conajmniej sieden osob zabitych, 20 rannych.

Kochany Reuter... :o
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: Ninel »

"Jezeli chcesz ze mna dyskutowac, , zrob to w normalnej, kulturalnej formie."


Pytam tu wszystkich "zgromadzonych": Czy ja piszac do czcigodnego Refleksa robie to w formie nienormalnej i niekulturalnej?





"Rozumiem ludzka obawe i niepewnosc, strach przed nieznanym i ja to akceptuje a wielu wypadkach szanuje.
To m. in. do Ciebie sprawiedliwy, Jordanie i Alocha."



Wzruszylam sie, tak pieknie to napisales, ze az szkoda, ze nie zasluguje na wymienienie mojego nicka;( (szloch)



"Zdaje sobie sprawe, ze jestem w tym temacie w mniejszosci i nie mam z tym problemu. Od poczatku staralem sie pokazac moja wizje, przekonac faktami. Jesli sie nie udalo, jest ok. Jedyne co moge zrobic, to powiedziec ze moim zdaniem sie mylicie, ze przyszlosc pokaze kto mial racje."


Ciekawe co autor mial na mysli piszac, ze jego zdaniem sie mylimy i, ze ma wizje?



"Malo mnie obchodzi co czuje Ninel czytajac moje posty, ma wybor: Moze sie z nimi nie zgodzic, nie czytac.
Ale nikt mi tu nie bedzie dyktowal jak mam myslec, kogo kochac a kogo nie lubiec a kim dyskutowac, jakie zdjecia zamieszczac. Chcesz dyskutowac, dyskutuj z faktami nie ze mna personalnie."


Alez ja niczego nie czuje przy czytaniu twoich postow. Rowniez niczego ci nie dyktuje...wyraznie napisalam ..."pisz co chcesz"...znam cie juz tyle lat, ze doskonale wiem czym koncza sie "dyskusje" z toba gdy ktos ma inne zdanie w temacie. Nie rob z siebie autorytetu w dziedzinie kultury na forum polonii, bo ze smiechu zajadow dostane :mrgreen:
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: wiara i s »

13 [*] [*]
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: DEMO /CYC/

Post autor: Ninel »

[*]....Straszne i co najgorsze periodycznie sie powtarzajace tragedie ludzkie.

Oto co pewien mlody amerykanin napisal zaraz po strzelaninie...


"I'm fucking sick of this shit. How many fucking families and lives have been destroyed because of this? How many more will be? Because people want to believe that this is some unalienable right? Time to fucking amend the constitution."
ODPOWIEDZ