IRMA - 280 km/h

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: godzilla »

A co ma reflex do tego? No, chyba że posiada globus...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: jordan274 »

Alez to jasne ,huragany byly,sa i beda,jednak tu w Polsce jeszcze kilkanascie lat temu ,nie mielismy nic wspolnego z tornadami,trabami powietrznymi i innego rodzaju anomaliami pogodowymi ,a od pewnego czasu
takie sytuacje nam sie trafiaja ,niedawno na Dolnym Slasku,rozwalone domy,,w lesie sredniej wielkosci
sterczaly tylko kikuty drzew,nigdy przedtem niczego takiego nie widzielismy,po prostu obled.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: sprawiedliwy »

Pewnie ze byly i beda coraz grozniejsze...szybsze...na razie ten jest rekordowy. NIGDY jeszcze nie zmierzono takiego monstrum szybkiego
Miejmy nadzieje ze osłabnie.

Pomagamy tym huraganom przybierać na sile.!!!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: Reflex »

Wyspy Barbuda i Saint martin zrównane z ziemią. Jednak Irma uderzy na Floryde. Na razie wygląda że glównie w południową część z Miami, Dade, Broward i Palm Beach, (około sześć milionow ludzi). Dalej Irma ma iść oceanem wzdłuż wybrzeża Florydy. Jej zasieg jest jednak ogromny, może narobić szkód w miastach leżących bezpośrednio nad oceanem. To prognoza na dzisiaj, do niedzieli wszystko może się wydarzyć. Na razie jestem spokojny, ale obserwuję pilnie. Najgorsze jest to, że to na pewno nie ostatni huragan w tym roku, już zawiązuja się trzy nowe.

Przy okazji polecam artykul Agnieszki Przeklenstwo Indian w Salonie Nowojorskim.
https://salon.polonia.net/2007/01/26/pr ... wo-indian/
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: Reflex »

A Irma sobie dewastuje Karaiby. Z Poludniowej częsci Florydy gdzie uderzy Irma o sile kategoria 4, ucieka tysiace ludzi, atostrada I-95 zakorkowana.Irma pozostawia za soba gigantyczne zniszczenia, cale szczescie jest malo ofiar śmierlelnych.

Jesli wszystko sie sprawdzi, Irma dotrze do mojego miasta w nocy z niedzieli na poniedzialek
o sile kategorii 2 albo1, ale z dużą ilościa wody, jest nadzieja że przeżyję w przyzwoitej formie.
Ale niech sie godzilla nie smuci, za nią idą inne może nawet mocniejsze. :D
W cholerę z tą Merkel...

Obrazek
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: Reflex »

Ludzie to nie są żarty. Coś zlego się na naszej planecie dzieje. W Meksyku było najsilniejsze trzęsienie ziemi od 85 lak. Zanotowano dziwne niebieskie światlo w przestrzeni. Za Irmą nabierają sily kolejne huragany Jose i Katy. Naukowcy twierdzą, że nigdy w historii czegoś takiego nie widzieli. Krajobraz po Irmie wygląda jak eksplozja nuklearna.

Wielkość Irmy ilustruje poniższy obrazek. Pokrylaby cala Polske i kawalek sąsiadów. Pokryje cala moja Florydę.
I wierzcie mi to nie koniec. Jak ludzkość nie zacznie coś rozbić z zanieczyszczeniem planety, jej zemsta będzie okrutna. Przy takiej skali zmian klimatycznych, jednego dnia możecie się spodziewać huraganu u siebie w Europie.

Obrazek

Porównanie wielkości Irmy z Florydą, nie uwzgledniając wszystkich towarzyszących chmur. To nie znaczy ze zdewastuje calą Florydę. Najbardziej dewastujace będzie wejście na lad, kiedy huragan ma najwieksza silę wiatru.
Nad lądem huragan traci silę. Dzieje się tak dlatego że energie dają huraganowi cieple wody oceanów.
Nad chłodniejszym lądem huragan ulega ochłodzeniu i traci na sile. Niemniej w dalszym ciągu niesie potworne opady, powodzie i podtopienia oraz tornada. Brrrrr.... Qio vadis nasza planeto ziemio.

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: sprawiedliwy »

SChowaj się Reflexie Posłuchaj 5 prezydentów.

Daj znać! pisz..jak tylko możesz...
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: Reflex »

Dziękuje sprawiedliwy.
Wlaściwie nie wiem co napisać. Nie chcę wywoływać nastroju dramatu. Z prognoz i rysowanych w mediach scenariuszy, wygląda że mnie osobiście nie zagraża bezposrednie uderzenie. Kiedy Irma za kilkadziesiąt godzin dotrze w moje miejsce powinna oslabnąć i zamienić się w huragan pierwszej kategorii, będzie wiatr, woda, zagrożenie tornadem ale nie demolka. Mam nadzieję że to się nie zmieni.

Ale całość przeraża nie tylko tych zagrożonych bezpośrednio. Czegoś takiego jeszcze nie było. Sześć milionów ludzi ewakuowanych. Zaczyna brakować miejsc w schroniskach dla tych którzy nie uciekają. Ciagle otwiera się nowe w szkołach i budynkach o silnych strukturach budowanych z myśla o przetrwaniu huraganu, ewakuuje się niektóre szpitale. Dla tych którzy pomimo ostrzeżeń zostają w domu media piszą: "napisz na rece albo na ramieniu swoje nazwisko"... Może przesadzają ale...
Gubernator Florydy wręcz blaga ludzi by uciekali. Mowi, możesz stracić dobytek, ale nie ryzykuj życia swojego i rodziny.

Jestem ponad 600 km od Miami i kilkanaście godzin od nadejścia huraganu, ale niebo jest zaciągnięte ciężką, ponuro buroszarą powkoką chmur, ani jeten listek na drzewie nie drgnie, ucichly ptaki - cisza. Czuć w przyrodzie wyczekiwanie. A tu podają, ze nowy huragan Jose już osiąga kategorie 5 i zagraża dopiero co zdewastowanym wyspom. Jakby Harvyego i Irmy było mało.... Czy panu Bogu się przysnelo? Mowia że kocha swoje owieczki i jest litościwy....

Wydawaloby się, ze człowiek to potęga, lata w kosmos, pyszni się jądrową technologią, ingeruje w przyrodę, jest arogancki. Gó.wno prawda. Wobec potęgi przyrody jestesmy niczym. Male bezradne wystraszone mrówy.

Wyspy dziewicze po huraganie.
Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: sprawiedliwy »

Chwała Bogu jeśli jesteś bezpieczny. ale 600 km dla tego monstrum to pryszcz.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: IRMA - 280 km/h

Post autor: alohilani »

Trzymaj sie Reflexie!
Badz bezpieczny i zeby Opatrznosc czy Wszechwiat, czy Sila Wyzsza jak kto woli, oszczedzila Floryde.
Ciesze sie, ze jestes dalej. Moj syn byl w poblizu Miami jeszcze we wtorek, ale wyjechal juz we wtorek.
Samo widmo huraganu, juz brak paliwa i horendalne ceny wody go przestraszyly. Nigdy tego nie przezyl wczesniej.
Zycze wszystkim, ktorzy czytaja, a mieszkaja w tamtych okolicach i nie tylko, aby byli bezpieczni.
Pozdrawiam.
wraz
z
Aloha...

P.S. Jesli nie pisze, a teraz w obliczu kataklizmu tak duzej wagi sie przelamalam, to nie dlatego ze nie chce ze wzgledu na uczestnikow. Powodem jest administracja tego forum i niezwykle lekcewazacy stosunek do uczestnikow (ogranizowanie nowego forum przez kolege i jego pytania co bedzie z tym, na ktorym to pisze). Po drugie milczenie w przeszlosci wobec przemocy na forum, wobec niekonczoncych sie nagonek, kiedy to zamknieto tamat, ale nigdy nie napomniano organizatorow tych nagonek. Zamykanie tematu bylo jednoczeniem sie z atakujacym, poniewaz wtedy zamykano usta osobom sie temu przeciwstawiajacym. Karygodne prowadzenie tego forum jest powodem, dla ktorego jest to moj prawdopodobnie ostatni wpis na nim.
Psychologiczne i emocjonalne okrucienstwo administracji forum polonia net nie zna granic.
I tu tez mozna powiedziec o czlowieku na podstawie jego zachowania...
A na lepsze sie nie zanosi.
Przepraszam za te dygresje, ale wyjasnilam powod.
Prosze sie jednak na tym nie koncentrowac. To moj powod, a nie powod do dyskusji w tym temacie.
ODPOWIEDZ