witam

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
krzewyozdobne
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 5:34 am

witam

Post autor: krzewyozdobne »

witam polonie
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: witam

Post autor: sprawiedliwy »

no!!!
cześć stary koniu. ( to tak pieszczotliwie i poufale bez względu na wiek)
Napisz coś więcej. To może coś zakręcimy. Na wesoło, albo na smutno.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Reflex »

Hmmm. Niezwykly nick. Nie czuje sie jak "polonia". mieszkam poza Polska i to wszystko.
Czy mozesz cos napisać o sobie? Pieknie sie przedstawić? Podanie swojego konta bankowego mile widziane ale nie konieczne. Jaki rodzaj alkoholu lubisz??? No witaj :D
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: witam

Post autor: sprawiedliwy »

i rzeczywiście, w dzisiejszej rzeczywistości pojęcie Polonii jest jakieś inne. Jeszcze jak zdejmą wizy do USA to już w ogóle. póki co Parada w NY Polonii podkreśla swoje istnienie i "ważność" .
Co właściwie pod pojęciem Polonia należy rozumieć obecnie?
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Reflex »

Niby skupiska polskich emigrantów. Zwykle sklócone, nienawidzące się nawzajem.
Jesteśmy znaczna grupą etniczną w USA (około 10 milionów), ale nie znaczącą, nie mamy żadnego lobby.
Biją nas pod tym względem prawie wszystkie nacje pochodzące z Europy, latynoskie, także azjatyckie.
Istnieje Kongres Polonii Amerykańskiej ( Polish American Congress), Polski Związek Narodowy ( Polish National Alliance).
No i jakby ktoś nie wiedzial, mamy w NY "forum polonia". :D
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: witam

Post autor: alohilani »

Mysle, ze w tym nick'u jest takze wymowa, a raczej reklama krzewow ozdobnych, ale moge sie mylic.
Jest jednak jeszcze ciekawszy nick, a mianowicie Cysia i to 22 . Moze mam nieskromne skojarzenia, ale tak te dwie dwojeczki ladnie wygladaja. Jesli urazilam, to z gory przepraszam.

Co do Polonii, to mysle ze to glownie szumna nazwa, a chodzi o wszystkich ktorzy sa poza Polska.
Mysle takze, ze najbardziej za Polonia sa starsi imigranci, ktorzy bardzo czesto nie nauczyli sie nawet pisanego i dobrze mowionego jezyka ich nowego kraju i ciagnie ich do siebie. Wiem, ze np. taka juz dobrze starsza generacja spotylka sie w Centrum Polsko Slowianskim w NY. Mam tam znajomego, to wiem od niego.
Mieszkalam i pracowalam daleko od polskich skupisk, czasu nawet nie bylo aby sie udzielac w NY. Ot, jakas tam zabawa przy kosciele, aby potanczyc, to wszystko. Wiem, ze jesli chodzilo o wyborow do Centrum Polsko Slowianskiego, to byly ogromne walki wsrod Polakow jeszcze w tamtym wieku.
Mysle, ze tak jak pisze kolega Reflex, tak to wyglada.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: witam

Post autor: zoskicyc »

Co właściwie pod pojęciem Polonia należy rozumieć obecnie?
----------------

dawnie - polonia bytom
teraz - polonia sosnowiec
pilka prawie ta sama
jedyna roznica
ze teraz kibole
paluja nogami

CYC

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: witam

Post autor: pomorzak »

A u nas Polonia to byl klub milicyjny ale juz zostal zdekomunizowany i jest git.
ODPOWIEDZ