Wyzwanie.

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
almagus
Posty: 4567
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Wyzwanie.

Post autor: almagus »

To jak Reflex odbierasz swoją nowa ojczyznę? Pojechałbyś do Afganistanu, wolałbyś pewnie kwiaty złożyć pod pomnikiem?
Ciekawy jestem jakim?
Czuć się spełnionym.

z szacunkiem almagus
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wyzwanie.

Post autor: Reflex »

Mam tylko jedna ojczyznę, myśle ze nie można mieć dwóch.. Mam szacunek dla polskiej historii, po prostu odróżniam ją od histerii, fałszywego pojęcia patriotyzmu i pomnikologii.
Mieszkam w kraju, gdzie się nie burzy pominków, nie zmienia nazw ulic, czlowieka ocenia nie po tym w co wierzy i jakie ma przekonania, tylko po tym jakim jest człowiekiem.

Wiem ze to nie brzmi dobrze, kiedy sie mówi o ojczyźnie z frustracją. To nie obojętność almagusie, ani bron Boże lekceważenie To ból kiedy się widzi jak ta Ojczysna stacza się w koltunizm i bezprawie, kiedy porywy serca i rozsądek zamienia na kiepski pseudopatriotyczny teatr a z pomników robi sie meble pasujące do aktualnych, prywatnych opcji.

W Afganistanie nie mam nikogo, pochylam glowe nad tymi którzy walcza, gineli i giną, w obronie ludzkich wartości.
almagus
Posty: 4567
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Wyzwanie.

Post autor: almagus »

Reflex, to ty jesteś swój chłop, tak się mówi. Chyba wszyscy ci co się decydują na emigrację i odnoszą sukces, mniejszy, większy, to są twardziele żeńskie i męskie.
Ale są rzeczy ważne. Piktogramy docierają do ludzi niezbyt, więc pomnik integracji wyrażający historię Śląska ma sens.
I nie ma co rozważać, jak głupi mówi folksdojcze czy zakamuflowana opcja niemiecka.
Tu są ludzie, co mają - co mają i smog, a nie mają identyfikacji. Alex to odbiera wręcz emocjonalnie, jak to u twórców porywa go.
Ciebie też.
I mnie.

z szacunkiem almagus
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Wyzwanie.

Post autor: zoskicyc »

tak
musze odbierac emocjonalnie
bo
nosze w plecaku bezposrednich doznan
cala powojenna historie slaska
plecak ciazy piorunsko
naleze do ciekawskich - wiec uczylem
sie historii slaska od momentu jego
pierwszego nazwania
intereuja mnie dociekania a nie "historyjki"
trzeba przyjac ze slazakow jako autochtonow
nie ma - podobnie slowian - wszysca sa emigrantami
anglicy - anglami i sami - gallowie - celtami - wlosi na pol
etruskami i arabami i tak dalej - nikt nie zna poczatku
dokladnie - bo wedrowki ludow nie mowia nic o ich prawdziwym
pochodzeniu - acz przyjac nalezy ze ruchy ludow postepowaly ze
wschodu na zachod i nie wiemy czy plemiona polnocne to autochtoni
czy wedrowcy.....................
wiec
wszyscy jestesmy emigrantami / tylko na terenach na ktorych
osiedlilismy sie/
pewien naukowiec doszukal sie genetycznych zwiazkow pomiedzy
mieszkancami afryki i eskimosami - widzialem porownania - ale
nie wiem czy dac wiare temu - jest to podobne do poszukiwan
poczatkow jezyka pisanego -jedni w mezopotamii - inni w egipcie
jeszcze inni wposrod plemion zydowskich - a ja to mam w dupie
bo znam jezyk polski i niezle niemiecki
czy ktos wie skad wziesli sie scytowie - tego nawet herotot nie
potrafil wyjasnic - trzeba powiedziec tylko - sa i byli - w tym
momencie powinnismy przyjac amerykanska teorie "kreacjonizmu
wiec spadli z nieba tak samo jak przenajwiekszy "narod amerykanski"

pomnik z dziura
tak
dlatego ze slask stal sie wielka dziura w dzisiejszej polsce
ktora dostala ta kraine za darmo /slask - geograficznie siega
az po "tempelshof" /nazwa slaska/ znajdujaca sie dzis na terenie
dawnej ddr a dzisiejszej brd a o slowianach na terenie dawnej ddr
dzis brd - o sorbach nie wolno zapomniec -
emigrantach majacych wlasny jezyk jak slazacy - wlasna kulture
ktora zniszczy uniformizm unii europejskiej

zaskakujace tylko jest dla mnie to ze
w plebiscycie przeprowadzonym w polsce
ca 85% w rubryce narodowosc napisala
"narodowosc slaska" - pochodzenie -jedni napisali
"polskie" inni "niemieckie"

ale slask pozostanie dziura zrealizowana przez prl
jak tez przez rzad oszolomionych matka boska
ktora chodzila w sutannie xiedza kordeckiego
pod czestochowa

CXC
almagus
Posty: 4567
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Wyzwanie.

Post autor: almagus »

Czyli Ziemia to jest taki rozcieńczalnik nacji, a może zawiesina, koloid żel czy zol?
I ta sól ziemi co wszystko rozwala, gdy nie ma już pokładów złota, ale jest wyzysk?

z szacunkiem almagus
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wyzwanie.

Post autor: Reflex »

tak
musze odbierac emocjonalnie
bo
nosze w plecaku bezposrednich doznan
cala powojenna historie slaska
plecak ciazy piorunsko
Dlaczego ciąży? Jakie doznania?
Niedawno pisal z pasją o dziedzictwie kultury narodu Polskiego, wcześniej zawodzil o ratowaniu dziedzictwa Niemieckiego przed uchodźcami imigrantami. Teraz neguje tożsamoścć narodów i inazywa je imigrantami.

Caly post to wlaśnie szukaniew DZIURY w calym a najwiekszym i jedynym imigrantem fizycznym i mentalnym jest wlaśnie On. Jak napisal kiedyś do niego Brodacz/Nikita " mój ty królu bez landu".
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Wyzwanie.

Post autor: zoskicyc »

.....I ta sól ziemi co wszystko rozwala,
---------------------------------------------

sola ziemi nazywa sie wybrancow
tych ktorym zawierza spoleczenstwo

najlepszych z tego spoleczenstwa -
przy czym - sa to tacy sami oszusci
jak my i niczym procz geby od nas
sie nie roznia

zaby z pyska - a ciemnota tego slucha
i zre zabie udka /francuzow nazywaja
w polsce "zabojadami"
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wyzwanie.

Post autor: Reflex »

Sol ziemi to nie wybrańcy, to ci najwartościowsi.
Jest też sól w oku i tu Cyc jest bezkonkurencyjny.
Czysta solanka... ;)
almagus
Posty: 4567
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Wyzwanie.

Post autor: almagus »

Czyli nie dziura, a akwarium płotek i złotych rybek, bez drapieżnych w ramach pisces?

Oczywiście słona, ale święcona!

z szacunkiem almagus
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wyzwanie.

Post autor: Reflex »

Historia śląska jest ciekawa, nie rozumiem tylko dlaczego Cyc tak dramatyzuje.
Slązacy zawsze byli lubieni i szanowani. Twardzi ludzie, pracowoci, z dużym poczuciem humoru.
Za PRL-u docenieni jak malo kto. Nie sądzę, że są nieszczęsliwi w Polsce.

Kilka danych gospodarczych dzisiejszego Slaska, są dość imponujące.

Śląskie jest najbardziej atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym regionem w Polsce

Jednym z filarów wysokiej pozycji Śląskiego w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), która dotychczas przyciągnęła bezpośrednie inwestycje o wartości około 26 mld zł (słownie miliardów), tworząc ponad 56 tys. nowych miejsc pracy. Potwierdzeniem tych wyników jest ranking stref ekonomiczych przeprowadzony przez fDi Intelligence (centrum badawcze Financial Times), w którym KSSE została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w 2015 i w 2016 r.

Śląskie to jeden z najsilniejszych gospodarczo (12,4 proc. PKB) i demograficznie (prawie 4,6 mln osób) regionów w Polsce. To największy zurbanizowany obszar w Europie środkowo-wschodniej, mający najwyższą średnią krajową gęstość zaludnienia oraz wskaźnik ludności miejskiej – ponad 77%. Inwestorów wspiera wiele instytucji otoczenia biznesu.

Tradycyjny śląski etos pracy to wizytówka mieszkańców Śląskiego, to tutaj ludzie od pokoleń pracują w przemyśle, wśród nowych technologii, to także region innowacji i kreatywnych kadr. Ponad 2,8 milionów osób w wieku produkcyjnym i prawie 119 tys. studentów zapewnia ogromne i różnorodne zasoby pracy oraz wielkość i chłonność rynku zbytu.

Śląskie to najgęstsza w kraju sieć dróg ekspresowych i autostrad oraz bliskość granicy z Czechami i Słowacją. W promieniu 600 km od Katowic znajduje się 6 europejskich stolic: Warszawa, Berlin, Praga, Budapeszt, Wiedeń i Bratysława. Euroterminal w Sławkowie (kolej szerokotorowa) zapewnia bezpośredni dostęp do rynków Azji. Lotnisko Katowice jest liderem w ruchu cargo w kraju wśród lotnisk regionalnych.

W Śląskiem na 38 wyższych uczelniach kształci się 8,5% ogólnej liczby studentów w kraju. Specyfiką regionu jest dobrze rozwinięte szkolnictwo zawodowe.

Turystycznymi wizytówkami Śląskiego są Zespół Klasztorny oo. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie, Beskidy oraz Szlak Zabytków Techniki – jedyny w Polsce regionalny szlak turystyki industrialnej.

Region jest ważnym ośrodkiem wystawienniczo-targowym i konferencyjnym. Corocznie organizowany jest Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Jest to największa impreza biznesowa w Europie Centralnej, tworząca przestrzeń do wymiany opinii elit politycznych, biznesowych, naukowych i ekonomicznych.
ODPOWIEDZ