Czy to już koniec forum?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Czy to już koniec forum?

Post autor: Reflex »

20 lat to kawal czasu.... Tutaj mignelo jak biczem strzelil. Przewinęlo się setki, jeśli nie tysiące aktywnych uczestników z calego świata, tysiące czytających, tysiące indywidualnych postów.
Nawet nie próbuje podsumować tych lat, nie czuje się na silach. Slowa są zbyt ubogie, bo to bylo coś dużo wiekszego jak internetowe forum.

To bylo miejsce specjalne, odrębne i jedyne w swoim rodzaju.
Pelne emocji, tych dobrych i tych zlych. Kalejdoskop kolorowych osobowości i temperamentów.
Po calych dniach pracy, stresów, pedzacego codziennego życia, z jego problemami i obowiązkami,
forum polonia net bylo azylem, oazą , enklawą i areną

Można bylo nie pojść danego dnia do pracy w niedziele do kosciola, ale musialo sie zajrzeć na forum.
Bez względu na atmosferę, na częste animozje i spięcia bylismy wielką forumową rodziną.
Nawet jak sie mialo wroga, to byl nasz wlasny rodzinny, wyjatkowy i niepowtarzalny wróg.

Wszytko wskazuje, że nadszedl czas pożegnania. Okazuje się, że Cyc i godzilla mieli racje.
Kiedyś widzialem wywiad w telewizji amerykanskiej, znany aktor obchodzil 60 lecie pozycia malżenskiego.
Zapytany co wplynęlo na tak dlugie pożycie dwojga ludzi odpowiedzial... nienawiść (hate).
Żart, ale coś w tym jest. Wiadomo ze milość i nienawi sc to dwa uczycia, kóre najmocniej wiążą ludzi.

Cyc i godzilla mieli rację twierdząc, że jak oni przestaną pisać, forum sie skonczy.
Przyznaję ze jestem zaskoczony i zawiedziony. Wierzylem w was...
Kto zgasi na forum światlo? Jednak zanim zgasnie, wypadaloby sie przynajmniej po ludzku pożegnąć.
Agnieszko, jesteś tam?
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: sprawiedliwy »

Wprawdzie Triduum i należałoby się wyciszyć i trochę łyknąć "atmosfery", ale może dlatego właśnie jest chwila czasu na zadumę..... nad samym sobą.

A jednak szkoda. Masz rację Reflexie. Mimo że tu nieomal każdy czuł się "misjonarzem" naprawiaczem świata, uświadamiającym dookoła ciemnotę. Nieomal każdy był/jest niereformowalny. Każdy arogancko pewny siebie, a czasem nawet bufoniasty w swej zarozumiałości. (nie wyłączam siebie).
To jednak były to starcia tytanów. Nierównych, bo niektórzy kultury dyskusji nie znali i to mnie przeszkadzało..

Przyznać trzeba, że Twoje Reflexie posty, zawsze napisane starannie, logicznie z konkretnym porządkiem myślowym. Ciężkie"piguły" rzucałeś, lecz potrafiłeś to robić jak fachowiec, a nie jakiś pieniacz czy przekupka.

Trudno mi mówić więcej o innych, gdyż zbyt krótko i za mało się tu rozglądam.

Dziąkują za uwagę, i za dyskusję.
Osobistych "wycieczek" - tzw. podmiotowych nigdy tolerować nie będę ani na nie odpowiadać.
Nie wiem, czy to wystarczy na pożegnanie po "po ludzku", póki nie jesteśmy maszyną Turinga.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: jordan274 »

Jako ,ze nie bylo mnie tu dosc dlugo ,a nie udalo mi sie sledzic wszystkich tresci w tym czasie
poza nielicznymi ,to jednak nie uwazam ,ze milczenie wiekszosci to hipokryzja.moze
niektorzy chca zrobic sobie przerwe ,moze sa to inne powody,przeciez my tak do konca nie wiemy
jakie sa tego powody,niezaleznie od tego moim zdaniem szkoda tego forum,no ale coz,nie mamy na to
wiekszego wplywu i jezeli trzeba bedzie sie pozegnac,to przykre ale takie niestety jest zycie ,a poki co
to przepraszam za wszystko i wszystkim zycze Wesolych Swiat.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: Reflex »

Przypadkowy nieplanowany incydentalny ... przepraszam!


Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: Reflex »

Mimo że tu nieomal każdy czuł się "misjonarzem" naprawiaczem świata, uświadamiającym dookoła ciemnotę.
Dzięki za cieple slowa sprawiedliwy, co prawda nie rumienię się od dawna, ale przyjemnie przeczytać. :D

Myślę, że nie każdy byl misjonarzem. Prawie każdy byl prowokowany jak nie przedstawianymi faktami, to osobistą wycieczką. Każdy byl sobą i o to przecież chodzi. Nie każdy jednak akceptowal prawo do bycia sobą, do wlasnych ocen i opinii interlokutorów i to byl chyba najbardziej zapalny punkt.Często tematy i poglądy byly apodyktycznie narzucane. To powodowalo syndrom bumerangu a jesli dodać do tego nasze polskie temperamenty, bywalo gorąco.

Cale piekno i atrakcja takiego forum to wlaśnie różnorodność zainteresowań, poglądów i osobowości.
Gdybyśmy byli wszyscy tacy sami, mieli identyczne poglądy, skarpetki by nam tak samo "pachnialy" a forum byloby nudne jak flaki z olejem.

Co wam będę trul, sami wiecie jak jest. Ja się zamyślilem nad sobą. Czy bywalem wredny, czy czegoś w moim postepowaniu żaluję. Oczywiście że bywalem. Czy czegoś żaluję... Nie, ale zdaje sobie sprawę, że w naplywie emocji moglem komuś sprawić niepotrzebnie przykrość. Ze moglem pohamować moje "uzasadnione " racje
Nie zawsze oddanie (z nawiązką) ciosu jest konieczne i mądre. Nie każda "racja" musi być poparta zlośliwością.

Wracając do tematu. Byc może masz Jordanie rację. Może naszym uczestnikom coś wyskoczylo, ale żeby jednocześnie i w momencie kiedy godzilla i Cyc umilkli? Poczekamy, zobaczymy.
Może was teraz zaskocze, ale mam nadzieje że Cyc wróci. Odświeżony, pogodny i zresetowany.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: jordan274 »

Moze,moze........,zycze rowniez Wesolych,Zdrowych i Pogodnych Swiat,a jak bedzie .....zobaczymy.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: sprawiedliwy »

Wielkanoc to fajnie podsumował Wojtek Młynarski:
POPATRZ NA BARANKA z chorągiewką
i PRZEBACZ BARANOM!

Wesołego Alleluja!! I Mokrego Jajka oraz tęczowego Dyngusa :mrgreen:
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to już koniec forum?

Post autor: Reflex »

Obrazek
ODPOWIEDZ