babulenie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Słychać rekina wycie ? Znakomicie !

dzieki rekiniastemu mamy okazje zapoznac sie z pisowska propaganda
bez babrania sie w ich przekaziorach
przekaz dnia klasyczny i zgodny z wytycznymi

cos dla odmiany
Dubois komentuje słowa Morawieckiego ws. Srebrnej. "Ja jestem strasznie zaniepokojony"

Jacek Dubois stwierdził na antenie TVN24, że jest zaniepokojony reakcją premiera Mateusza Morawieckiego na doniesienia na temat interesów spółki Srebrna i Jarosława Kaczyńskiego.

Prawnik Jacek Dubois komentował w "Faktach po faktach" sprawę tzw. taśm Kaczyńskiego i reakcji polityków PiS na nie. Dubois reprezentuje Geralda Birgfellnera, austriackiego dewelopera, który miał zajmować się przygotowaniem budowy wieżowca w Warszawie dla spółki Srebrna, o czym pisała "Gazeta Wyborcza".

Dubois opisywał, że jego klient dostał zlecenie i przez rok pracował na projektem "pomnika dwóch wież" w Warszawie. - Tak o tym rozmawiano. On (Jarosław Kaczyński) przedstawił to jako wizję, takie uwieńczenie swojego dorobku, że staną w Warszawie dwie wieże, które mają 190 metrów i świecą nad Warszawą - wyjaśnił prawnik i dodał, że miał to być "pomnik dla braci" Kaczyńskich.

- Jarosław Kaczyński mówił, że to jest "mój projekt", który będzie realizowała spółka Srebrna, a później spółka celowa. Przedstawiał się jako osoba decyzyjna. Mój klient nie miał wątpliwości, że może rozmawiać z władzami, ale ostateczny głos należy do pana Jarosława Kaczyńskiego - mówił prawnik.

"To jest rzecz, która budzi wątpliwość"

Dubois komentował wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który na konferencji prasowej odcinał się od zarzutów o nieprawidłowości dot. Srebrnej i Kaczyńskiego. Zarzucał "manipulacje" i mówił o "rzekomej aferze". - Ja jestem strasznie zaniepokojony. Mój klient złożył zawiadomienie do prokuratury o oszustwo. Czyli mówi, że ktoś jest nieuczciwy - powiedział.

Teraz mój klient ma nadzieję, że jego sprawa zostanie sprawiedliwie rozpatrzona. I co się dzieje. Mamy strukturę państwa. Na czele państwa stoi premier, który kieruje Radą Ministrów, do której należy minister sprawiedliwości - prokurator generalny. Premier, który w ogóle nie styka się z dokumentami, przesądza. Przełożony człowieka, który będzie decydował, jak tę sprawę poprowadzić już przesądził

- powiedział prawnik. Ocenił, ze to "jest pierwsza rzecz, która budzi wątpliwość".

- Druga wątpliwość. Ja jestem prawnikiem i jestem przyzwyczajony do pewnych zasad. My na przykład nigdy nie dajemy opinii przed zapoznaniem się z całością materiału dowodowego. Teraz w związku z tym odpowiedź jest taka: albo pan premier o wszystkim wiedział, co byłoby nieszczęściem, albo nic nie wie, a przesądza - powiedział. - Rzetelność takiej opinii jest równa zeru - dodał adwokat.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

To co tu powielasz swoje mi szponami mowa jest między innymi Pamięci katastrofy przedstawicieli Państwa
I to Państwo powinno to uczcić wraz z Tuskiem i PO.
A oni bezwstydnie obrzucają to błotem.
Nie ma tu co już komentować.
Spraw Powagi Państwa.
To jest nic tylko pazerna zemsta i dalsza wojna Tuska z Kaczyńskim.
W okopach kretowiska na cmentarzu dalszej tragedii.
To jest ohyda hien.
rekin
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

No! Rekin ma racje... Tusk doprowadzil Polskie do katastrofy a Kaczynski jom uratowal.
O curwa, o curwa ale pieeenkny walczyk… :lol:
Kaczynski wygral wybory i natychmiast Polska stanela na czole...tfu tfu tfu tfu...na czele.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Słychać rekina wycie ? Znakomicie !

na dodatek rekiniasty tradycyjnie zaczyna plywac po tematach


kolejna ciekawostka z ukladanki do przemyslenia
Przerwano prace nad ustawą o jawności życia publicznego. "Rz": Mogła zaszkodzić Kaczyńskiemu

Jak informuje "Rzeczpospolita", prace nad ustawą o jawności życia publicznego zostały przerwane. Z informacji dziennika wynika, że ma to związek z rozmowami Jarosława Kaczyńskiego z biznesmenem Geraldem Birgfellnerem ws. budowy wieżowca przy ul. Srebrnej.

Jarosław Kaczyński miał reprezentować Barbarę Skrzypek, czyli wieloletnią pracownicę biura PiS, posiadającą udziały spółki Srebrna, na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników. "2 lutego 2018 roku Kaczyński przewodził zgromadzeniu, które wyraziło formalną zgodę na realizację przedsięwzięcia deweloperskiego" - czytamy w "Rzeczpospolitej" Mniej więcej w tym czasie przerwano prace nad ustawą o jawności życia publicznego.

"Rzeczpospolita" zauważa, że rola Kaczyńskiego jest to legalna - ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora zabrania parlamentarzystom prowadzenia działalności gospodarczej, ale tylko w przypadku mienia państwowego lub komunalnego. Gdyby nowa ustawa weszła w życie, posłowie mieliby zakaz pełnienia funkcji, w tym pełnomocnika i przedstawiciela, również w prywatnych spółkach.

Przepis ten znalazł się w pierwszej wersji projektu ustawy, która miała zastąpić kilka dotychczasowych ustaw, zniknął 12 grudnia 2017 roku, czyli niewiele ponad miesiąc przed nadzwyczajnym zgromadzeniem wspólników Srebrnej. "Rzeczpospolita" nie uzyskała odpowiedzi na pytania w tej sprawie. Jeszcze w sierpniu podawano, że wycofanie prac jest związane z koniecznością "dokonania dodatkowych ustaleń".
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg3
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

Mnie wojna Polsko Polska nie interesuje.
Ale może ona zaszkodzić ðalszej konsekwencji Polsce
I każdemu z nas.
Ja dziury w całym nie szukam.
Ale Polska już raz padła ofiarą PO.
I to gorzka była lekcja Polaków.
To was nie interesuje tylko igraszki.
Kaczyński już mówi o szkalowaniu.
I posądzaniu.
Tak pewnie wie co mówi.
Jest Prawnikiem.
Nie chciał bym tego tematu ruszać .
Nie jest mi po drodze.
Ale on śmierdzi rozbiorem Polski.
Z tym że za tymi sprawami stoją ogromne siły.
Nie siej dezinformacjo pomówień.
Taka ostatnio była sprawa.
Ta może być powielaniem.
Jeszcze raz w niej nie ma wątków osobistych dochodów.
rekin


Rekin
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Rekin? Pytal cie ktoś baranie o zdanie? Nie.
Pomorzak zamieszcza dowody i fakty fachowców głównej prasy z Polski. Ty nie tylko nie podajesz żadnych faktów, ty nie dyskutujesz, nie masz ani jednego argumentu. Ty gardłujesz za Kaczyńskim jak pijany za bimrem.
Za to co napisałeś o Partii Obywatelskiej, poninienes dostac w glupiego ryja. PO zrobila dla Polski najlepszą robotę. 500+, rozwój nowej Polski i godnego życia ludzi, to ich zasluga. Tępy, zaklamany, nienawistny i glupi blażnie.
Kaczyński tylko myśli o pomnikach swojego brata i rozwlala na części Polskę i ludzi.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

Reflex pisze: pt lut 01, 2019 3:45 pm Rekin? Pytal cie ktoś baranie o zdanie? Nie.
Pomorzak zamieszcza dowody i fakty fachowców głównej prasy z Polski.
Czy to PIKIO
powodzenla nie przeszkadzam
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Jestem przeciwnikiem PiS-u, ale jest rzecz, która mnie zastanawia, mianowicie wyniki poparcia przez wyborców.
Kiedy się czyta prasę, tą poważną jak Polityka, gazeta.pl i opinie ludzi na facebooku, PiS jest zdecydowanie przegrany.
Jednak kiedy nadchodzą jakies wyniki glosowania, PiS je z latwościa wygrywa. Ostatni przyklad to wybory do europejskiego parlamentu.

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu PiS odniesie zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Drugie miejsce zajmie PO-KO. Wynik powyżej 5 proc. uzyskają też partia Roberta Biedronia oraz SLD.
Trzecim ugrupowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego byłaby partia Roberta Biedronia, która w niedzielę na konwencji ma podać w końcu swoją oficjalną nazwę. Na ugrupowanie byłego prezydenta Słupska głos oddałoby 6,4 proc. ankietowanych. Czwarty wynik w sondażu przypada Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 6,1 proc. wyborców..



To są przewidywania, ale wiadomo, że PiS je wygra. Niemoc Polaków w pokonaniu PiSu obrazuje dokladnie wykres prognozy wyborów i wszystko staje sie jasne. Wychodzi na to, ze Polacy to egoisci, udzial w glosowaniu bierze aż ponad dziesieć partii a wystarczyloby zeby do wyborow startowaly razem polączone partie i PiS zostalby pokonany. Egoizm i prywata różnych partyjek jest dla mnie szokujące a dla Polaków zgubna. Jednak liczy sie wlaśnie prywata, stanowiska (każda partyjka ma swojego szefa) i to jest najważniejsze. Polska i jej sprawy są dla nich na drugim miejscu. Zmieniaja się partyjki, jedne znikają, nowe sie rodzą zabawa jak u małych dzieci trwa. Jedenaście partyjek, oczywiscie kazda ma swoj wlasny program, naród placi i każdy za przeproszeniem "poseł" dumnie spędza swoj czas w sejmie, zgarniając praktycznie za nic solidną pensyjkę.
Glówny problem polega na tym, że PiS ogolnie bedzie w mniejszości, ale program ma jeden, kiedy u pozostałych bedzie różny.

Obrazek
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: babulenie

Post autor: alohilani »

Zgadza sie, bardzo podobnie mysle. Wlasna prywata przewaza nad dobrem kraju. Mysle, ze tak wlasnie bylo w historii Polski i dlatego miedzy innymi byly zabory. Czy Polacy nigdy sie nie naucza? Wiecej niz bardzo smutne...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

zasada przykrótkiej kołderki
Polityka: pacjentom zabrano ponad 7 mld zł. Na TVP dano 1,2 mld zł



W nocy ze środy na czwartek posłowie przegłosowali dodatkowe 1,2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Było wokół tego dużo szumu. Kilkanaście godzin później GUS opublikował szacunki PKB za 2018 r. Można na ich podstawie wyliczyć ile miliardów złotych rząd zabrał w tym roku pacjentom, dzięki z pozoru banalnej zmianie ustawy o 6 proc. PKB na zdrowie. Pieniędzy z budżetu dla NFZ nie ma, a dodatkowo politycy kolejnymi decyzjami drenują środki jakie Fundusz ma na zakup procedur medycznych i refundację leków. Zdrowie pacjentów po raz kolejny przegrywa więc z kretesem z polityką.

Dodatkowe 500 mld zł z budżetu państwa na leczenie - takimi abstrakcyjnymi kwotami rzucali politycy mówiąc o tym, ile PiS zwiększy wydatki na ochronę zdrowia w najbliższych latach.

O tym, że dodatkowe pieniądze na leczenie z ustawy 6 proc. PKB to przynajmniej na razie mit - pisaliśmy już wielokrotnie. Po hucznym ogłoszeniu ustawy jako sukcesu, już bez fanfar przepisy zmieniono tak, że Ministerstwo Finansów nie musi nic dopłacać. Więc tak jak kiedyś jesteśmy zdani na dobrą wolę polityków, a z tą jest problem.

Ustawa precyzuje jaki proc. PKB powinien trafiać w danym roku na publiczne wydatki na ochronę zdrowia. Gdy pytaliśmy o to kiedyś ministra Szumowskiego, mówił że chodzi o PKB i wydatki z danego roku (są prognozowane w ustawie budżetowej), ale "w praniu" wychodzi na to, że rząd chce brać ostatnie opublikowane PKB. Więc w maju 2019 poznamy PKB z zeszłego roku - czyli 2018 r. - a zostanie uwzględnione w 2019 r. lub wręcz w kolejnym. Ale to nie miało tak działać. I jeśli zobaczymy zestawienia chociażby OECD to wydatki na zdrowie w danym roku przyrównuje się do PKB danego roku.

Ustawa miała wymusić takie planowanie wydatków państwa, by po zamknięciu roku budżetowego publiczne wydatki na ochronę zdrowia, według kryteriów wymienionych w ustawie, wynosiły nie mniej niż określony w przepisach proc. PKB. W ustawie są wpisane konkretnie procenty do osiągnięcia w kolejnych latach. ....................................

http://www.politykazdrowotna.com/40985, ... 8lGVceaKhI
Zablokowany