Zapomniane

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Zapomniane

Post autor: wiara i s »

Witam

19 kwietnia 1943 wybuchlo powstanie w gettcie warszawskim.

Przykre ,ze zapomina sie o zrywie ok.1000 powstancow ZOB (ktorym pomagalo AK i komunisci)

Ludzie ci zgineli (w wiekszosci) smiercia meczenska.

Walczyli o godnosc i honor umierania.

Niemcy stlumili powstanie16 maja,tracac okolo 300 ludzi.

Sily niemiecki liczyly 3000 zolnierzy.

Ostatni powstancy walczyli do 1944r

[*] [*] [*]

Pozdrawiam
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: Zapomniane

Post autor: bea_mezlot »

wiara i s pisze: Przykre ,ze zapomina sie o zrywie ok.1000 powstancow ZOB (ktorym pomagalo AK i komunisci)
forum zapomnialo :cry: bo zajelo sie pochowkami, lotami , "przylotami" , dymami i zadymami ;)

pzdr
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Zapomniane

Post autor: pipek »

Nie tylko forum zapomniało.
Wczoraj spędziłem kilka godzin z ludżmi pochodzącymi od narodu wybranego i oni też nie pamiętali....
:)
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Zapomniane

Post autor: wiara i s »

Witam
pipek pisze:Wczoraj spędziłem kilka godzin z ludżmi pochodzącymi od narodu wybranego i oni też nie pamiętali....
Im sie akurat nie dziwie,wiek i oni czesto maja ta starcza deme.. demen....d .d...

No to gdzie sie trzeba duzo nachodzic, kurna zapomnialem. ;)

Ale publikatorom sie dziwie. :mrgreen:

Ci ludzie walczyli pod bialo czerwona flaga tez.

Pozdrawiam. :)
Bingoo
Posty: 210
Rejestracja: sob lut 20, 2010 6:30 pm

Re: Zapomniane

Post autor: Bingoo »

Witam pamiętliwych.

Ja tam z Gazetą Wyborczą? Pamiętali o swoich?
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Zapomniane

Post autor: whiskeyprint1 »

panowie
nie stawiajcie na rowni obu wydarzen - cyrk pana kaczynskiego przerasta wszelkie wydarzenia jakie do tej pory mialy miejsce a inne ktore nastana nigdy mu nie dorownaja

niech bedzie pochwalony
amen
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Zapomniane

Post autor: wiara i s »

Witam

P.Bingoo

Bingoo pisze:Witam pamiętliwych.

Ja tam z Gazetą Wyborczą? Pamiętali o swoich?
Wiedz Pan ze pamietali.

W odroznieniu od innych liberalnych , katolickich i innych.

Ci ludzie gineli takze za nas

Widzi Pan oni mimo sporow zawsze utozsamiali sie z Polska.

Dlatego wtedy byli w swoim kraju ,a nie w Palestynie

Pozdrawiam. 8-)

PS

I prosze Pana ,aby Pan sobie darowal w takich tematach uszczypliwosci.

Bo to tylko uwlacza Panu :(
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Zapomniane

Post autor: pipek »

Panie wiara i s,
do dzisiejszego dnia znaczna częśc z nich utożsamia się z Polską.
Nawet ci,ktorzy nigdy nie widzieli Polski na oczy,pamietają,że ich ojcowie lub dziadkowie
uważali Polskę,za swoją ojczyznę...
Bingoo
Posty: 210
Rejestracja: sob lut 20, 2010 6:30 pm

Re: Zapomniane

Post autor: Bingoo »

Nie witam,
Masz zupełna rację wiara i s. D.demencja cię dopadła w swej najcięższej postaci w połączeniu z amnezja. Zapomniałeś powiedzieć o tych facetach, wyelegantowanych w jednakowe gabardynowe płaszczyki i granatowe czapeczki z zółtym otokiem.Ich zajęciem było spędzanie swoich współplemieńców na ummszlagplatz w ilościach żadanych przez wyższe dowództwo SS.
Im także zapalono ogarki pamięci.

Nikt tych szaleńców nie potępia za porywanie się z motyką na księżyc. Wręcz przeciwnie, są bohaterami. W czambuł wali się kierownictwo sprawcze Powstania Warszawskiego 1944.

Jeśli ktoś za mnie ginął to napewno nie ci, których się hołubi bez żadnej podstawy.

Za mnie ginęli ci których się w czambuł potępia. Harcerze i AK-owcy Powstania Warszawskiego z 1944 roku.
Jeśli tamci ginęli za ciebie, to twoja sprawa i interes.Mnie nic do tego.

Nikt tak trupów nie chołubi jak chołubią je nasi starsi i mądrzejsi "bracia"(sic!) w wierze,pierd...olenie o Polakach ni du..py ni ku..py sie nie trzyma.

Czy przy okazji "pamięci" przypomniano także o funkcjonariuszach MBP?Oni stali w pierwszej linii frontu walki o lepszą przyszłośc swojej ojczyzny Polskiej Republiki Ludowej(po ichniemu Polin).Gomólka polecił im przybrać sobie dobre polskie nazwiska?I przybrali, a jakże.

Taaaak, oni nadal czują się bardzo związani ze swoja "ojczyzną" Polską.Do tego stopnia są więźniami swoich wspomnień,że potrafili wykonać doskonałą imitację przedwojennego papieru na którym doskonałą imitacją atramentu wypisują przedwojenne akty własności kamienic i działek budowlanych w Krakowie, Warszawie, Częstochowie i innych miasteczkach ich "ojczyzny" której nawet na oczy nie widzieli bo przyszli na świat w Tel-Avivie, Hajfie, okolicy wzgórz Golan, Nowym Yorku czy innym New.....Chicago.
Nie byłbym zaskoczony gdyby mieli do dyspozycji przedwojenne polskie Księgi Wieczyste, które "spłonęły" w wojennej pożodze.
Ciekawe czy maja te akty wlasności z Grodna, Lwowa, Drohobycza, Stanisławowa, Kowan, Wilna itp?Mogą je sobie na ścianach porozwieszać bo do podtarcia nie są przysposobione.

Tak kochają swoją polską "Ojczyznę",że żaden z morderców mossadowców nie użył polskiego paszportu.To jest miłość prawdziwa.Do grobowej deski.

Na koniec przywołać pragnę fragment skeczu o hydrauliku "Wężykiem" w wykonaniu Jana Kobuszewskiego i Wiesława Gołasa.
Możesz mnie wiaro i s skoczyć.......nawet twoja demencja nie przeszkodzi ci przypomnieć sobie gdzie możesz mi skoczyć.
Gdybyś miał kłopoty z przypomnieniem sobie miejsca.
Z kurtuazją i przyjemnością przypomnę tobie.

Bez pozdrowień.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Zapomniane

Post autor: wiara i s »

Witam

I nie komentuje P.P Bingoo

Jest Pan chory z nienawisci.

Ja w odroznieniu od Pana.

Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie. :)

I zycze Panu wiecej pogody ducha. :)

PS

A, i dziekuje Panu za przypomnienie mi tego slowa demencja ,rzeczywiscie

Gratuluje pamieci (wybiorczej)
ODPOWIEDZ