pozlacany biedak

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

pozlacany biedak

Post autor: pomorzak »

Święty ojciec Pio w złotej krypcie

Obrazek


Szczątki ojca Pio spoczęły w poniedziałek w nowej, bogato złoconej krypcie w San Giovanni Rotondo. - Idziemy do sądu. Przecież ten przepych go obraża! - zapowiada Francesco Traversi ze stowarzyszenia przeciwników przenosin relikwii.

............ Wsadzili tam 130 kg złota. Święty Pio żył w ubóstwie i kochał ubogich. Ten kult bogactwa go znieważa. Zrobimy wszystko, aby wrócił do swego domu, gdzie leżał od 1968 r. - zapowiadają przeciwnicy przenoszenia relikwii. Wyliczają "znaki" niezadowolenia, które dał już wiernym ich święty - podczas pierwszej mszy w kościele wiernych miały zaatakować muchy, a jeden z dzwonów podczas montażu na dzwonnicy spadł na ziemię. W mozaikach nowej krypty dopatrują się symboli masońskich.

Kapucyni polemizują z przeciwnikami za pomocą plakatów, które rozwiesili na ulicach San Giovanni Rotondo. "Nowy kościół i krypta lepiej odzwierciedlają ogromną świętość Pio. Architekci zadbali, żeby grób był łatwo dostępny dla niepełnosprawnych" - przekonują. A rzecznik kapucynów Antonio Belpiede tłumaczy: - Pogłoski o ogromie zużytego złota są przesadzone. Zaś Benedykt XVI powiedział, że nasze mozaiki są piękne.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ypcie.html
Wlasciwie to co nas to obchodzi ?
Osobiscie mam duzo sympatii do postaci Ojca Pio i tez jestem przekonany ze to co z nim robia jest swinstwem.
Niestety, tak juz jest ze zwloki ( zwlaszcza gdy obwolany zostal swietym ) sa wlasnoscia innych i oni decyduja jak zostana wykorzystane.
Ta wykonana z przepychem krypta jest jednak kolejnym swiadectwem upadku kosciola katolickiego jako nosnika nauki Chrystusa. Im wieksze i bogatsze swiatynie, tym wieksza milosc do Boga ?
Owieczki traktowane jak barany pewnego dnia pokaza rogi.
Bingoo
Posty: 210
Rejestracja: sob lut 20, 2010 6:30 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: Bingoo »

:lol:
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: pozlacany biedak

Post autor: whiskeyprint1 »

przerobic zlotko na armaty - a skad te lobuzy maja tyle zlota? - a moze to falszywe zlotko? - moze pozlacany olow?

pomorzaku - nie powinienes pisac takich rzeczy - czlowiek nabiera coraz wiekszej niecheci do tej organizacji

amen
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: wiara i s »

Witam.

"I odnalazlem

Tlumaczyles ze nie chcesz zlotego baldachimu

tylko bandaze z grubego plotna."

Ks Twardowski

"Tam gdzie procesja" 8-)

Pozdrawiam
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ypcie.html

Wlasciwie to co nas to obchodzi ?
Osobiscie mam duzo sympatii do postaci Ojca Pio i tez jestem przekonany ze to co z nim robia jest swinstwem.
wlasnie... co nas to obchodzi skoro nie jestesmy chrzescijanami, wyznajemy inne wiary lub mamy je wszystkie w dupie?

ten michnik moglby sie zajac czyms pozyteczniejszym, np. wywozeniem szamba, to sie jeszcze w Polsce chyba niezle oplaci, niz nam tutaj wszystkim dupe zawracac takimi pier.dolami, ktore sa sprawami kosciola katolickiego, ktory od dwoch tysiecy lat robi co robi, i niewiele zmienia w tej swojej robocie...

bo mamy w dupie wszystkie religie panie pomorzak, prawda?
a moze jednej nie mamy... ale to przeciez kazdego indywidualna sprawa....
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: pomorzak »

godzilla pisze: wlasnie... co nas to obchodzi skoro nie jestesmy chrzescijanami, wyznajemy inne wiary lub mamy je wszystkie w dupie?

ten michnik moglby sie zajac czyms pozyteczniejszym, np. wywozeniem szamba, to sie jeszcze w Polsce chyba niezle oplaci, niz nam tutaj wszystkim dupe zawracac takimi pier.dolami, ktore sa sprawami kosciola katolickiego, ktory od dwoch tysiecy lat robi co robi, i niewiele zmienia w tej swojej robocie...

bo mamy w dupie wszystkie religie panie pomorzak, prawda?
a moze jednej nie mamy... ale to przeciez kazdego indywidualna sprawa....
Skoro to ciebie nie obchodzi, drogi Godzillo, to czemu zabierasz glos ?
Ja jestem czlonkiem KK i to mnie zainteresowalo. Zwlaszcza ze idzie o ojca Pio.
Jak dziala ta instytucja to ja tez wiem i prawdopodobnie lepiej od ciebie.
Ty jako majacy wszystkie religie gdzies stajesz sie obronca wynaturzen KK.
Ciekawe dlaczego, tylko z przekory ze GW o tym pisala ?
Ale to twoja indywidualna sprawa i nie widze powodu aby miec do ciebie pretensje za to ze wypowiadasz swoje poglady.

A tu masz o tym samym z innego zrodla.
http://www.rp.pl/artykul/2,328088_Awant ... a_Pio.html
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: pomorzak »

Bingoo pisze:Witam P.pomorzak

Patrz pan co się dzieje? Złoty kruszec ponad 1000 zielonych za uncję a oni tego 130 kilo zmarnowali. A ile tego kruszczu marnuje sie w Watykanie? Będzie corka na oko, kila ton. Weź pan parę lasek dynamitu i zrób rozpierduchę.Niech se klechy nie myślą że na sucho im ujdzie to bogacenie przez 2000 lat.
Pan to pewnie ubogi katolik jest bardzo. W połatanych portkach i dziurawych butach śmigasz na zdezelowanym pedałowcu. Nie golisz się i rzadko myjesz, to widoczne i uczuciowe znaki ubóstwa.Nocujecie cała rodziną(jesli takowa jest) gdzieś w kartonie pod mostem?Jak tam z jadlospisem?Śmietnikowe resztkówki KFC czy makdonalda?

Czytając zamieszczane cytaty wyraźnie widać,dla kogo serduszko w pańskiej piersi bije.

Jan Pietrzak za czasów najlepszego z ustrojów,mawiał,że w imperlialistycznych państwach zgniłego zachodu wykrywane są skandaliczne afery.Kto te afery wykrywał?Nie kto inny, tylko prasowy organ(ten dolny organ) PZPR: "Trybuna Ludu". Okazuje się że już w tamtych latach dzialali bardzo sprawni dziennikarze śledczy, których zadaniem było zniechęcanie Polaków, tych na dołach społecznych, do imperialistycznych ciągot i spoglądania w kierunku zachodnim.Jak se jeden z drugim o takiej aferze poczytali,odechciewało im się myślenia o zgniłym imperializmie zachodnim.Dostawali impotencji emigracyjnej natychmiastowo.(hy hy hy)

A teraz co się dzieje?Gazeta Wyborcza miast zająć się organizacja obchodów rocznicy wybuchu Powstania w Gettcie i honorowania jego bohaterów,martwi sie o zbytni przepych w jakim leżą doczesne szczątki świętego Ojca Pio.
Czyżby chodziło,że to zloto znajduje się w niewłaściwych rękach i miejscu?Marnuje się miast zysk przynosić?

Z Bogiem panie pomorzak, z Bogiem.
Taktyka panie Bingroo
taka jak zawsze
zamiast na temat to podszczypywanie tego kto napisal

tak samo dzialali dostojnicy koscielni gdy sluchali o molestowaniu
ofiara ktora nie trzymala pyska stawala sie brzydalem dzialajacym na szkode kosciola
wrogiem kosciola byla ofiara a nie przestepca

widze ze wyznaje pan te same zasady
ale to juz panska sprawa
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: wiara i s »

Witam
pomorzak pisze:tak samo dzialali dostojnicy koscielni gdy sluchali o molestowaniu
ofiara ktora nie trzymala pyska stawala sie brzydalem dzialajacym na szkode kosciola
wrogiem kosciola byla ofiara a nie przestepca
Amen. :(
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: pozlacany biedak

Post autor: whiskeyprint1 »

tak samo dzialali dostojnicy koscielni gdy sluchali o molestowaniu
ofiara ktora nie trzymala pyska stawala sie brzydalem dzialajacym na szkode kosciola
wrogiem kosciola byla ofiara a nie przestepca
------------------------------------------------------

ta strategia zemscila sie - byc moze nastanie czas ze wierzacy beda uprawiac religie w domu - to nie jest kompromitacja kosciola bo lanie po mordzie (biskup regensburga lal po mordzie kalekie dzieci) jest wiekowa tradycja tej organizacji (nie wypominajmy im juz smazenia na stosie) - dziwic moze nie tyle ich wypaczona etyka ale fakt ze takie rzeczy dzialy sie we wspolczesnosci - im pomylily sie czasy - aczkolwiek - srednioweiecze zyje w sredniowieczu

naturalnie - fakt ze wreszcie ofiary zadaja slowa przeproszenia (nie chodzi o odszkodowania) jest u fanatkatoli nagonka na swiety kosciol katolski

zachodzi pytanie - jak ustosunkowac sie do "ojcow swietych na jezusowym stolcu" ktorzy koscielnymi dekretami zadali ukrywania tych faktow - czy oni zasluguja na jakikolwiek szacunek i czy pojecie "ojciec swiety" nie jest potworna przesada - czy tez katolicy sa wybrancami ludzkiej glupoty - pisze o tym bom ochrzczony - czy u ojcow swietych istnieje pojecie "grzech"? - czy grzech dotyczy tylko ich bezmyslnych owieczek

oddzielmy jednak religie i wiare od tej rozpasanej organizacji ktora niewiele sie rozni od scientology
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: pozlacany biedak

Post autor: pipek »

Wyguglowalem sobie,tak,tak -nie byłem sam na miejscu,nie cyknąlem starym Druhem fotki,nie wywołałem zdjęcia i sam nie umieścilem tego na papier,ANI NAWET nie namalowalem obrazka,
ale jak na pipka przystało WYGUGLOWAŁEM sobie (chociaz to podobno zbrodnia popełniona na innych uczestnikach forum) stare miejsce pochówku księdza Pio.
A teraz was oszukam i zamieszczę to zdjęcie tutaj;

Obrazek

A teraz uwaga,drań jestem niemożebny,aczkolwiek CZASAMI zrobie coś tylko i wyłacznie sam.
Dołączam MÓJ własny,osobisty,niepodrabiany komentarz;
gdyby to mnie przenoszono z tego starego miejsca,na to nowe,to też obróciłbym sie w grobie.
Przynajmniej ze 3 razy.
ODPOWIEDZ