babulenie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Czytalem juz wczoraj. Dzisiaj przyszla mi do glowy myśl... Że jeśli czasem nikt nie odpowiada, to jest po prostu szacunek dla slów i uczucia, które plyną z glębii Twojego serca i duszy Które są tak krystalicznie i gleboko przejęte ludzkim uczuciem. To jest forum. Nie widać naszych oczu i nie czuć na odleglośc serca, ktorym jesteśmy z Tobą. Ale jeśteśmy pomorzaku.Jeszcze trochę i musi być dobrze.Wiem co mówie!!! Obserwuję niektóre poważne przypadki. Zauwazylem jak silna jest wiara pacjentów, która pomogla pokonać chorobę, której nie dawali szans lekarze.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: babulenie

Post autor: alohilani »

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Nowy tydzien, nowa sila.
Bedzie dobrze.
Moja mama skonczyla wlasnie 89 lat.
Mowi ze troche powinna sie oszczedzac bo nie jest juz taka mloda.
No tak.
Zawsze byla ta najmlodsza.
Obecnie najstarsza ma 102 lata.
Pozostaly tylko we dwie.
Stefka w wieku 102 odeszla. Mania jest w dobrej formie i .........
Swiat sie zmienia.
Troche zazdroszcze moim dziecioim bo ja doszc szybko stracilem babcie i dziadkow.
Dla nich babcia, ostatnia z tych dawnych lat jest tak zywa tak obecna w ich zyciu.
Moga czerpac calymi garsciami z jej wiedzy i doswiadczenia ale ponad wszystko z jej milosci.
To czego nam nie powiedzieli to powierzyli wlasnie babci,
Serce rosnie bo wiem ze ta nierozerwalny nic , ponad wszystko, juz nigdy ich nie opusci.
Urodziny mojej mamy sa jednoczesnie kolejnym narodzeniem nowego swiata,
Kto ma jeszcze swoja mame . Wiem ze nie zawsze jest tak rozowo, tak wspanialr ale rodzic czesto nie potrafa przeskoczyc wlasnego cienia. To wlasnie sprawia ze sa oni tacy jak my, nie sa idealni, sa po prostu ludzmi-

dobranoc
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Idzie recesja.
Przemysl w Niemczech ustawia sie na spadek koniunktury.
Nie mowi sie o tym zbyt glosno ale widac dzialania wielkich koncernow.
Wszedzie oszczedzanie staje sie najwiekszym wymogiem chwili.
Nie tylko koncerny ale i zwykli ludzie dostosowuja swoje wydatki do nowej sytuacji.
Wielkiego zaniepokojenia nie ma, raczej ustawienie sie na przeczekanie, dostosowanie sie do nowej sytuacji, ktora co jakis czas pojawia sie.
Wojna celna miedzy USA i Chinami daje sie we znaki, podobnie jak wojenka USA przeciw UE.
Niemcy kolejny raz ustawiaja budzet bez zadluzenia co ma dobre i zle strony ale w sytuacji kryzysowej pozwala na reakcje z rezerw.

Polska stoi przed wyborem i niezaleznie od tego jak wypadnie zostanie wciagnieta w turbulencje na swiatowym rynku, zwlaszcvza ze nie ma juz tego zaplecza finansowego jak kiedys.
Obciazenie polskiej gospodarki jest tak wysokie ze na zlagodzenie nadchodzacego kryzysu raczej nie bedzie juz srodkow i czasu.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

pomorzak pisze: czw paź 03, 2019 3:08 pm Idzie recesja.
Przemysl w Niemczech ustawia sie na spadek koniunktury.
Nie mowi sie o tym zbyt glosno ale widac dzialania wielkich koncernow.
Wszedzie oszczedzanie staje sie najwiekszym wymogiem chwili.
Nie tylko koncerny ale i zwykli ludzie dostosowuja swoje wydatki do nowej sytuacji.
Nie jest na rękę nikomu recesja.
O niej pisze i mówił Mesjasz z detalami.
Tak nie potrzeba nam proroków.
I nowych myślicieli co będzie postępować.
Wystarczy być uczciwym Ale dwa bieguny jak dwie fale powietrza niosące huragany burze i potworne trąby i monsuny o niewyobrażalnych Mocy.

To wszystko jest opisem z detalami Mesjasz nam wykłada.
A następnie wyjdą znaki o niewyobrażalnych mocach i siłach.
Aż karki silnych zmiękną wszystkim.

UE wdała się w Wojnę z USA.
Po co to tak miało być my na to wpływu nie mamy.
Ale Stwórca ma wpływ na nas.

Tak sumienie jako jądro duszy wam obce.
To jak ze mną znajdziecie język zrozumienia.
Gdyż wasza wolność jest w Polityce.
Tak jak Ukraina z Rosją

Putin nie odda Krymu i innych połaci gdyż tam są rodowici Rosjanie.
I nie narazi ich na prześladowanie.
Ukraina bo to jej ziemia.
Wszyscy mają racją.
A strach sieją całej Europie itd.
Cała Polityka.
Bóg Stwórca widzi nas inaczej.
Żadna ze stron go nie szuka.
Tak po co mi Polityka.

A że Tusk rękoma Merkel wydziedziczał Polskę.

Czy wiesz że Tuska decyzje polityczne odbierały mi życie?
Nie uwierzysz.w białych rękawiczkach.
rekin
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Pomorzak napisal:
Idzie recesja.
Przemysl w Niemczech ustawia sie na spadek koniunktury.
Nie mowi sie o tym zbyt glosno ale widac dzialania wielkich koncernow.
Wszedzie oszczedzanie staje sie najwiekszym wymogiem chwili.
Nie tylko koncerny ale i zwykli ludzie dostosowuja swoje wydatki do nowej sytuacji.
Moim zdaniem wielkim zagrożeniem dla gospodarki Niemieckiej i całego świata jest w tej chwili Trump. Facet który bewzględnie niszczy układy bezpieczeństwa, klimatu i gospodarki świata, wypracowane przez wiele lat. W przeciągu jednej kadencji, zagrozil gospodarce sąsiadów, Kanadzie i Meksykowi, Chinom i Europie. Buduje na ganicy wysoki i stalowy płot z Meksykiem, ma w planie wykopać wzdłuż niego kanaly i umieścić w nich aligatory. Ileż w tym nienawiści...
To nie jest polityk, to zimny i bewzgledny i okrutny biznesman. Nie wierzy w dramatyczne zmiany klimatyczne świata, wycofal USA z organizacji na rzecz ratowania planety. Jeśli Amerykanie go nie odsuną od władzy w trwającym przygotowaniu do impeachment'u, (usunięcia od władzy) to Amerykeę i świat czekaja naprawdę dramatyczne i trudne do przewidzenia chwile.

Wracając na nasz kontynent wiem, że utworzenie Unii Europejskiej to dzielo tysiąclecia. nie tylko dla Europy. Europa kontynent najwiekszej ilości okrutnych wojen w historii, staje się dzięki Unii, kontynetem pokoju i stabilnego życia jego ludności, przykładem dla świata.
Liderem i podstawą tej inicjatywy są Niemcy i Francja. I z tymi krajami, z calą Unia - Polska poniewierana przez setki lat, powinna się związac na zawsze. Tu jest nasze miejsce i nasza przyszłość.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: pt paź 04, 2019 11:25 am Moim zdaniem wielkim zagrożeniem dla gospodarki Niemieckiej i całego świata jest w tej chwili Trump. Facet który bewzględnie niszczy układy bezpieczeństwa, klimatu i gospodarki świata, wypracowane przez wiele lat.
U nas podaja ze opozycja stara sie podpilowac Trampiego.
Ciekawe czy i tym razem sie wywinie.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Tez czekam z niepokojem, bo partia republikańska Trumpa chce bronić. Nie dlatego, że on prezentuje jakieś wartości, tylko dlatego że Trump jest republikanem i mają wladzę. Jeśli przepadnie, jest możliwość, że następny prezydent będzie z partii demokratycznej. Proces trwa, zobaczymy jak się potoczy. Wiem jedno. Świat potrzebuje szybkich działań w sprawie pokoju i klimatu naszej planety. Trump nie pomoże, jeszcze pogorszy sytuację.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Jakis czas derekcja tego forum, po zmianie mojego emaila, wylaczyla mnie z automatu.
Dziwne dzialanie i przestroga dla innych. Wszelkie zmiany sa zawsze podejrzane.

Pewnie to taka tradycja w tych regionach i na zmiany na szczytach wladzy raczej nie mozna lizyc.
Tramp ciagle jest podgryzany ale efektow jakos nie widac.
Przyznam ze koledzy i kolezanki z USA maja zapewne duzo bardziej wyrobiona opinie o meandrach amerykanskiej polityki.

Jesli pozostac przy podgryzaniu w moich okolicach to Angele jest juz praktycznie podgryziona i padnie prawdopodobnie ze swoja podopieczna ktora zastapila ja na szczytach wladzy. Wracaja z wygnania starzy gracze ktorych Merkel jednak nie usmiercila politycznie.
Sytuacja gospodarcza tez lekko podgryziona i wchodzimy w recesje. Dla podkrecenia gospodarki nagle zostaly odkryte auta elektryczne i na wodor. Osobiscie do wodoru mam wieksza sympatie bo elektryczny to moze po zakupy styknie ale gdzies dalej to zapomnij.
Przy okazji dowala nam pewno za prad a za jakis czas w Afryce beda golymi rekoma te syficzne akumulatory rozbierac.
Co jednak poczac kiedy ekologia przybiera formy religijne i tak jak wiodace religie bedzie niewiernych "nawracac" albo uwalniac od nich swiat. Obecnie w Reichu mozna na kazda partie biadolic ale nie zielonych, choc dla mnie to halastra.

Po wyborach w Polsce placz stronami ze masakra i beznadzieja. Uwazam ze demokracja ma swoje prawa i zwolennicy pisu maja prawo doswiadczyc konsekwencji swego wyboru. Gdyby przegrali byliby legenda dobroczynnego rozdawnictwa.
To ze zdemoluja wszelkie formy demokracji dla przecietnego wyborcy nie ma znaczenia. Kasowanie wszelkiej masci swiadczen bardziej dziala na wyobraznie. Gdy skoncza sie pieniadze do rozdawania skonczy sie i milosc. Klasyka.
Gospodarka swiatowa dostaje zadyszki w tym i europejska. Jak czytam palanta ktory sie cieszy ze w Niemczech recesja i nie zdaje sobie sprawy czym to grozi Polsce, bo Niemcy ogranicza swoje wydatki i zajma sie wlasnym rynkiem wewnetrznym, a dla Polski to kluczowy rynek. Spadek inwestycji jest juz w Polsce widoczny a kolejne rozdawnictwo bedzie zbyt kosztowne, nawet utrzymanie tego obecnego jest problematyczne. Powoli rozpocznie sie wycofywanie z obietnic wyborczyc, podnoszenie wieku emerytalnego i szukanie pieniedzy przy kurczacej sie wydajnosci gospodarczej. Nawet najlepsza propaganda nie bedzie w stanie wmowic ze jest swietnie gdy tak szczodrze obdarowanym zacznie brakowac pieniedzy. Nikt nie lubi gdy sie pogarsza sytuacja finansowa zwlaszcza gdy dostawal pieniadze za frico. Apetyt rosnie w miare jedzenia.
Obecne dzialania obozu wladzy nie roznia sie wlasciwie od tego co bylo poprzednio i strescic mozna to stwierdzeniem "teraz qrwa my". Do obozu wladzy zaliczam i partyjny kosciol katolicki ktory stara sie nachapac ile wlezie i za wszelka cene, za cene utraty wiernych bo o wartosciach moralnych to juz nawet nie mozna mowic. Oni juz nawet sie z tym nie kryja w jakiej pogardzie maja to swoje stado.
Rachunek wystawi mlode pokolenie.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

Pomorzaku Sprawy widzisz w prostej Lini.
Rozdawnictwo jest dobre dla gospodarki i zerowe kredyty.
Wtedy utajone rezerwy i niewykorzystane możliwości wpływają na rozwój Państwa jak było z NRF.
Zauważył to Kaczyński.
Ale recesja nie jest dobra dla Polski.
Bunt Niemieckiej elity znaczy ślub z Putinem Dziś ponoszą Niemcy.
Dobre dane z Polski wspomogą Niemcy jako i kraj rolniczy.
Ale to jest Polityka gospodarcza.

Merkel uczyniła zło dla Polski głaskają ukrytego wilka.
Tego rodzaju polityka nie szuka globalnego rozwoju regionu.
A korzyści indywidualne.
Pozornie stwarza to korzyści iluzjonistyczne.
Praktyka i historia inaczej nam mówi.
Gorsze sprawy to psycha młodzieży którą się masowo wypacza.
Dezorientacją.
Która niesie lawinę chorób cywilizacyjnych fałszywym nazewnictwie.
Odprowadzając psyche człowieka za margines.
Mówią o tym statystyki szpitali psychiatrycznych.
To tu jest Problem.
Pozdrawiam cię może spojrzysz na fakty inaczej.
Gdyż iluzja spojrzenia na sprawy wprost może dawać nam iluzję.
A dogłębna wiedza może okazać się inna tracąc krocie i nawet złodzieje.
Nie wolno nam pożywać nasion przeznaczonych do siewu.
Zablokowany