Najświeższe wiadomości

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » czw gru 24, 2020 12:13 pm

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » pt sty 08, 2021 9:14 am

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » sob sty 09, 2021 8:52 am

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » pt sty 15, 2021 8:25 am

Obrazek

Problem leży gdzie indziej. Największym zmartwieniem nie jest to, że kilkuset kretynów zdołało przedostać się do Kapitolu, a pięć osób straciło życie. Wiele gazet i wybitnych Amerykanów widzi to jako „próbę zamachu stanu”. Ale gdzie były siły – wojsko, policja czy zbrojne milicje, gotowe przejąć władzę, wypierając dyktaturę z amerykańskiej demokracji?

Nie było ich, bo jeszcze przed tą całą farsą wiceprezydent, lider republikanów w Senacie i wielu członków GOP zdążyło się od Trumpa odwrócić. 6 stycznia strzelał sobie w stopę, choć wydawało mu się, że kroczy przez Rzym. Po czym ukrył się za togami swych prawników. Ta chwila upokorzenia mówi o USA dwie niepokojące rzeczy.

Po pierwsze, w ostatnich dniach tej kadencji republikańscy senatorowie i członkowie Izby Reprezentantów zaczęli dystansować się od człowieka, który m.in. uparcie zaprzeczał powadze pandemii pustoszącej kraj, próbował handlować amerykańską pomocą dla Ukrainy za materiały kompromitujące syna Joego Bidena i ochoczo współpracował ze wszystkimi dyktatorami świata.

Republikanie leżeli u stóp tego współczesnego Nerona przez cztery lata w obawie, że może ich nie poprzeć w lokalnych prawyborach. Przełykali wszystko, byle nie stracić posad.

Znacznie bardziej niż ten Grand Guignol (paryski teatr specjalizujący się w horrorach) z 6 stycznia przeraża strukturalna słabość demokracji, a jeszcze bardziej to, że powody, dla których Trump wygrał, nie zniknęły – podobnie jak we wszystkich rozwiniętych demokracjach.

Zamykanie fabryk i przenoszenie produkcji w poszukiwaniu możliwie najniższych kosztów nadal wywołuje rozpacz i gniew. Główne partie powojenne znacznie osłabły, opuszczone przez duże grupy wyborców, którzy winią ich o zdradę, przyjmując ekonomiczne przesłanki Ronalda Reagana i Margaret Thatcher. Ta destrukcja politycznej szachownicy przynosi korzyści nowym narodowo-socjalistycznym ruchom skrajnie prawicowym, wzmacnianym przez niepokój wywołany skalą migracji do Europy i USA, gospodarczą i demograficzną depresją zachodniego świata.

Po obu stronach Atlantyku narasta chaos społeczny i kulturowy, nasilony tempem, w jakim nowe technologie i rewolucja stylu życia zmieniają nawet najbardziej zakorzenione nawyki i konwencje. Nie ma już ani jednego państwa, wliczając Rosję i Turcję, gdzie połowa elektoratu nie szukałaby desperacko szans powrotu do znanego porządku, a przynajmniej przerwy w zakłóceniach. A przede wszystkim nowej, sprawiedliwszej umowy społecznej.

Trump jest skazany na zapomnienie. Europejska skrajna prawica wydaje się tracić na znaczeniu. Ale jeśli Joe Biden i przywódcy Europy nie będą wiedzieli, jak ochronić najsłabszych, jeśli nie zostanie nadany priorytet namysłowi nad ochroną socjalną i płacami, to wkrótce zmierzymy się z gorszymi postaciami niż Trump, Orbán, Putin czy Erdoğan. A wtedy demokracje czeka nowa era – era prawdziwych zamachów stanu.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » sob sty 23, 2021 9:12 pm

Obrazek

Zamierza działać szybko. Począwszy od środy, pierwszego dnia kadencji, Joe Biden chce poprzez dekrety prezydenckie stawić czoła kryzysom związanym z epidemią koronawirusa, klimatem, gospodarką, relacjami międzyrasowymi. „Postawić kraj na nogi”, jak mówi jego otoczenie, i „przywrócić Ameryce jej miejsce w świecie”.

Bardzo dobrze, możemy tylko przyklasnąć. Tylko czy da się „przywrócić Ameryce jej miejsce w świecie”, skoro świat tak bardzo się zmienił? Stany bardzo się podzieliły, rany będą się goić długo.

Odpowiedź brzmi: „nie”. Ameryka ma przed sobą wiele wyzwań. Nie będzie taką siłą napędową, jaką była po rozpadzie Związku Radzieckiego, na pewno nie będzie też światowym policjantem, jakim zresztą nie chce być od czasu porażki irackiej przygody.

Jak wszystkie demokracje Ameryka musi na nowo narysować szachownicę, która właśnie się wywróciła, bo jedna trzecia jej elektoratu przesunęła się w stronę skrajnej prawicy. Musi podjąć bardzo niepewną walkę, żeby Chiny nie zajęły jej miejsca jako głównej gospodarki światowej. No i będzie musiała zaoferować ochronę narodom Azji, żeby nie stała się chińskim protektoratem.

Koncentrując wysiłki na Pacyfiku, gdy będzie szansa stworzyć nowy wewnętrzny konsensus, Ameryka nie może się łudzić i liczyć, że odzyska miejsce, które zajmowała w XX w.

Do czego musi dążyć, to do wyznaczenia dla siebie nowego miejsca w XXI w. Począwszy od redefinicji Sojuszu Atlantyckiego.

Stany słusznie nie chcą dłużej samodzielnie ponosić kosztów obrony Europy. Powinny więc pogodzić się z faktem, że Unia chce zbudować obronę w oparciu o własny przemysł obronny. NATO powinno stać się sojuszem równych partnerów w zakresie praw i obowiązków – sojuszem dwóch największych i najbogatszych demokracji świata.

Unia powinna znaczyć w NATO w XXI w. tyle samo co USA. Jak najprędzej należałoby podzielić role między dwiema stronami Atlantyku. Gdy Stany będą spoglądać w kierunku Pacyfiku i Azji, do Unii będzie należało stabilizowanie obszaru śródziemnomorskiego – m.in. poprzez ustanowienie strefy bezpieczeństwa i współpracy trzech stron mare nostrum i ich zaplecza.

Żadna ze stron nie będzie miała łatwego zadania. Wręcz przeciwnie, trudności będą wymagały od USA i UE współpracy w celu rozwiązania drugorzędnych napięć i przede wszystkim odszukania modus vivendi z Rosją. Leży to w najlepszym interesie mocarstw europejskich, Rosji i Ameryki – Rosja miałaby tyle samo do stracenia, zamykając się w pojedynkę z chińskim słoniem, co Zachód, widząc zjednoczone przeciw nim Pekin i Moskwę.

Wczorajszy „atlantyzm” polegał na podporządkowaniu Europy Stanom Zjednoczonym. Dziś chodzi o ententę państw demokratycznych w obliczu nowych dyktatur, obskurantyzmu i barbarzyństwa.

godzilla
Posty: 12935
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: godzilla » śr sty 27, 2021 5:13 am

i co ty Amerykaninie z koziej dupy?
w USA nikt nic nie pisze o sytuacji w USA, musisz siegac po materialy komunisty piszacego w Polityce?
ty, qrwa, nawet po angielsku nie potrafisz zdania przeczytac czy dopiero sklecic a od dwudziestu paru lat udajesz Amerykanina z pelna geba komunistycznej propagandy...

kogo ten belkot, ktory tu zamieszczasz tak naprawde interesuje?
tych co wspierali Trumpa napewno nie, tych co sie ciesza ze pol-trup z drugiej stony wygral pewnie tez nie bo wiedza to szybciej niz by twoj komunista zdazyl napisac... on pisze raz na tydzien, a wiadomosci w wielu portalach sa aktualizowane kilkadziesiat razy w ciagu doby...

juz widze te zachwyty nad tym jak to biden rzadzi dekretami, juz sie ciesze z tego ze wszyscy sie ciesza gdy sie dowiaduja ze najwazniejsze wolnosci czlowieka jak wolnosc slowa sa udupiane bo ktos ma calkiem inne poglady niz komunistyczni kapitalisci-dyktatorzy...

tys,qwa, nawet nie zaznal tych wolnosci... ty zawsze wylizywales dupy wszystkim komunistom jak leci, od czasow stalina bo dzisiejszych wladcow planety...

rzygac sie chce

ps
pozdrowienia dla Remigiusza!

rekin oceanu
Posty: 4980
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Mord w świata globalistów Hybrydowy

Post autor: rekin oceanu » czw sty 28, 2021 2:57 am

Mord w świecie globalistów Hybrydowy
Który działa nawet z dziesięcioletnim opóźnionym zapłonem.
W którym jest w tej walce wciągnięty Watykan.
Oficjalnie podpisanie w drugim soborze Watykańskim.
W Pięknym słowie wszystkie wiary łączcie się między innymi kultem Lucyfera.

https://sites.google.com/site/drogadoprawdy/

Toteż pierwsza decyzja Polskiego Rządu powinna być wydalenie 20 Biskupów Z Polski do Watykanu.
Tak jak uczynił to Benedykt z Lucyferem Sekretarzem I wsadził go do pierdla. co sprzeniewierzyli się Bogu Polsce i Papierzowi Leonowi XIII.
Za to wataha Lucyfera go wydaliła.
Polacy jak i ludzie awista będziemy zdychać nie umierać.
W męczarniach rożnych maściach Chorób.
Koronawirus to tylko przykrywka .
Ta bomba z Hybrydowym zapłonem w przestrzeni 10 lat już działa.
Wcześniej pisałem jak zwalczałem tego typu choroby.
Ale nie można tego czynić w bezkresie.
Drugie co zabronią nam ogródki działkowe hodowla indywidualnie zwierząt domowych jak też ptactwo na cele spożywcze.
Czy uprawa warzyw.
Pamiętajmy ci co idą drogą Prawa Bożego stoją za nimi siły przeogromne.
To jest czas dla Ludzi Prawych nie Lucyferian.
Mamy trzeci dzień
Jako dzień powstania syna Bożego.
Jako My stanowimy jego ciało.
Gdy trwamy w nim i żyjemy w nim.
Głowa go góry co są dobrych myśli.
Ja prawie wyszyłem z pod siekiery tego Gada i wy wyjdziecie.
Pamiętajcie.
Kto idzie drogą Prawdy ten ma opiekę.
Z Niebios.
Bóg nie zabija i nie dopuści do zabicia zatrucia dzieci jego puki nie dojrzeje w jego Duchu św.
SH

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » czw sty 28, 2021 7:52 am

Tak bylo od lat. Kiedy ktoś, a szczegolnie Reflex .. zamieści coś interesującego, godzilla dostaje rzadkiej i męczącej sr.aczki.
I zwykle pachnie: tym, co mu się aktualnie przylepi do skarpetki. Jego wiedza o świecie to:
- O politykach powie, że są złodziejami, o lekarzach – łapówkarzami, piekli się, gdy rząd wydaje na bzdury kasę‚ z jego podatków.
Zadaj mu jedno proste pytanie: czy poza tym głupim ryjem cokolwiek wyróżnia go z tłumu?

Teraz to juz wspomnienia, ale 15 lat temu nienawidzil kobiet, bo to przez nie wszystkie jego plemniki ginęły na klawiaturze, albo pod biurkiem. Jego zdaniem życie jest ciężkie i do dupy, boga nie ma, miłość to tylko chemia, świat idzie ku zatraceniu a Reflex to komuch, który udaje, że mieszka w USA a nadaje z dolnej partii podbeskidzkiej wyżyny. I to wszystko na co go stać.
Miejcie dla niego przynajmniej współczucie... :mrgreen:

Obrazek

godzilla
Posty: 12935
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: godzilla » pn lut 01, 2021 5:35 pm

odpowiem z litosci dla dziada...
przytaczasz tu zjelczale ze starosci "najswiezsze" wiadomosci...
wszystko o czym tu kiedykolwiek napisalem jest znane juz nawet nie z internetu ale z telewizji!
dzbanie jeden, zrozum to!
na ciula tu ogolny zbior peanow na czesc jakiegos pajaca co teraz bedzie udawal ze czymkolwiek rzadzi?
Trump chociaz cos udawal i ludzie mogli to kupic, a ten?
ten przy3.14erdoli Amerykanom tylko podatkow i rozpeta wojny... zreszta jedna wojna juz trwa i jest ogolnoswiatowa...
mam nadzieje ze szybko cie zaszczepia dwukrotnie i sie pozegnamy...
spadaj blaznie!

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » wt lut 02, 2021 12:13 pm

Obrazek

Nie można wykluczyć najgorszego. Wyobraźmy sobie przez chwilę, że środki z Funduszu Odbudowy muszą czekać na rozdysponowanie, bankructwo dławi handel i nadchodzi kryzys, prawdziwy kryzys z tłumami bezrobotnych i załamaniem giełdowym. A w tym samym czasie, w obawie przed osłabieniem większości senackiej, Joe Biden traci sporo czasu na szukanie kompromisu z republikanami. Gospodarka USA nie może przez to się podnieść, a nowy prezydent traci zaufanie.

Każdy z tych scenariuszy jest możliwy. Są wręcz tak realne, że powinniśmy sobie wyobrazić ich skutki. Dziesiątki milionów ludzi szybko pogrążyłoby się w nędzy. Główne partie europejskie i amerykańska Partia Demokratyczna straciłyby wiarygodność. Po obu stronach Atlantyku siły demokratyczne zostałyby wypchnięte przez trumpizm w Stanach i skrajną prawicę w Europie. Doprowadziłoby to do kryzysu samej idei demokracji. Wyborcy daliby się zwieść iluzji nacjonalizmu i filozofii „każdy odpowiada za siebie”, prowadzącej z kolei do „prawa wszystkich przeciwko wszystkim”.

Jeszcze nie jest tak źle, powie ktoś i będzie miał rację. Jeszcze nie, bo dogmaty thatcherowskie odchodzą do lamusa, a keynesizm wraca do łask wraz z unijnymi pożyczkami i wzrostem płacy minimalnej w USA. Na razie wygrywa zdrowy rozsądek, a szczepienia są coraz powszechniejsze. No ale spójrzcie!

Spójrzcie na kulturę polityczną Bidena, który w naturalny sposób prze do kompromisu zrodzonego w czasach, gdy republikanie nie byli tak bardzo po prawej stronie. Spójrzcie na Włochy, które z zapartym tchem szukają większości na tyle spójnej, by okazała się stabilna. Na Niemcy, gdzie konserwatywna większość jest podzielona, bo kruszy się tabu zadłużenia. Spójrzmy na Francję – sondaże zapowiadają walkę na śmierć i życie między Emmanuelem Macronem a Marine Le Pen w drugiej turze w 2022 r. Spójrzmy na szaleństwo, które ogarnęło Holandię w obliczu restrykcji, i spójrzmy, co nie mniej ważne, jak szybko opóźnienie w dostawach szczepionek zawstydziło Komisję Europejską i całą UE.

Burza nie nadeszła, ale grozi nam po obu stronach Atlantyku. Nie da się jej uniknąć bez głośnego i wyraźnego stwierdzenia, że musimy przyspieszyć, a wręcz podwoić wysiłki na rzecz odbudowy w Europie. I nie należy czekać na porozumienie z republikanami, aby przeprowadzić ją w USA.

ODPOWIEDZ