Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: alohilani »

Pczytaj te wszyskie zrodla od poczatku, nie te ostatnie trzy ktore podalam, to tylko uzupelnienie.
NIe pytalbys, gdybys czytal od poczatku to co napisalam. Jak mozna bez znajomosci faktow dysktuowa? Zaprzeczeniem wszystkiego? To nie jest dyskusja.

Ode mnie chcesz dowodow? Przeciez wlasnie o to chodzi, ze Monsanto i Dow blokujac moratorium przeglosowane przez mieszkanow nie chca sie zgodzic na przeprowadzenie takich niezaleznych badan. Jesli to co robia nie jest szkodliwe, to zapewne nei byloby problemu, czyz nie? To jest warunek, wstrzymac Monsanto, zrobic niezalezne badania i jesli wszystko jest w porzadku, to OK. Ale prawda jest inna, bardzo duzo ludzi choruje, dzieci sie rodza z wielka fizyczna nienormalnoscia, itd. Ale Ty i tak temu zaprzeczysz, bo przeciez to niemozliwe, zeby amerykanskie media byly zalezne od wielkich pieniedzy. A w zrodlach ktore podalam pisze dokladnie kto i ile wydal, co stworzyl, aby tylko wygrac, ale nie wygaral, bo sila ludzi byla wieksza, no to teraz chce to anulowac uzywajac wszelkich mozliwych do tego srodkow.. A to wszystko jako obrona przed przeprowadniem badan. A wiadomo, wielka kompania, sadzenie stanu, pieniadze na adwokatow, itd.
Tyle, wiecej nie bede na ten tamt pisac. Nie pisalam po to, aby dyskutowac bo nie ma o czym, sprawa jest oczywista - badania. Pisalam po to, abys miedzy innymi i Ty wiedzial, co sie dzieje na HI pod tym wzgledem.
Jesli uwazasz, ze to nieprawda, to problem nie istnieje.
Korupcja na wysokim szczeblu w organach stanowych, wielkie pieniadze mowia, kto je da tego popieraja.
Ale po co ja to pisze?
Ty i tak zaprzeczysz, bo przeciez takie cos nie moze sie zdarzyc w Ameryce. Moze i nie, ale HI to inna Ameryka, dlatego Monsanto i Dow zrobily tzw. swiatowa ground zero dla badan genetycznych i srodkow owadobojczych.
Tak jak powiedzialam, nie dyskutujmy na ten temat, obserwujmy, a ja bede dzialac ze swojego miesca tak jak moge, aby wlozyc swoaja cegielke w pomoc. Wiedza jest rzecza najwazniejsza. Ja ja szerze. A Ty sie mozesz z tego smiac uwazajac, ze to wszystko niemozliwe, no bo przeciez media merykanskie, itd., itp., itd.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: Reflex »

Sorry, nie jestem zainteresowany. Juz pisalem: Mam awersje do wszelakich ponurakow i rewolucjonistow.
Ja nie robie biznesu z Monsato a ich genetycznie modyfikowna kukurydza mi i moim wiewiorkom smakuje.
Nie pochlebiaj sobie ze szerzysz wiedze. Szerzysz propagande.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: alohilani »

Co dla innych jest wiedza, dla innych moze byc propaganda i odwrotnie. To odnosnie pochlebiania sobie.
Szerzenie tego co faktycznie sie dzieje nigdy nie jest i nie bedzie propaganda.
Czasem lepiej nie znac prawdy, aby sie nie bac zyc.
Czytal nie bedziesz, bo zburzy Ci to twoj porzadek swiata.
Mozna i tak.
Jedzenie genetycznych produktow a praktyki przy ich otrzymywaniu na rozne sposoby to dwie rozne sprawy.
Zyczylabym Ci, powniewaz lubisz GMO, aby w poblizu miejsca twojego zamieszkania takie praktyki sie odbywaly. Nie dlatego, ze Ci zle zycze, ale dlatego zebys przekonal sie na wlasnej skorze czy sa bezpiczne i sie z ta wiadomoscia podzielil lacznie z dowodami badan to potwierdzajacych.
Na zdrowie wiewiorkom!
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: zoskicyc »

Przezywam moze mocniej jak wy bo mnie zalezy. Wsciekam sie albo gleboko martwie dranstwem i podloscia ktorej na swiecie nie brakuje.
-----------------------------------------------------------------------
co to jest?
szyldziarstwo rdza?
mistrz dokonal samozaparcia
lgarz! /za to slowo jestem odpowiedzialny/

CYC
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: Reflex »

Zablalo? Czujesz sie malutki i osmieszony? Bardzo dobrze o to chodzi.
Z czego sie ciesze? Ze za mna lazisz, ze udajesz ze mnie nie czytasz,
ze cierpisz jak potepieniec. Nareszcie... :lol:
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: godzilla »

zoskicyc pisze:Przezywam moze mocniej jak wy bo mnie zalezy. Wsciekam sie albo gleboko martwie dranstwem i podloscia ktorej na swiecie nie brakuje.
-----------------------------------------------------------------------
co to jest?
szyldziarstwo rdza?
mistrz dokonal samozaparcia
lgarz! /za to slowo jestem odpowiedzialny/

CYC
o czym piszesz bo nie bardzo rozumiem co tak przezywasz Cycu?
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: zoskicyc »

pisze o wypowiedzi obrzydliwego falszu
"przezycia" ktorego ow nie ma bo nie doczytal
encyklopedii

capito?

CYC
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: pomorzak »

zoskicyc pisze:pisze o wypowiedzi obrzydliwego falszu
jak kto cos robi z przekonania to ja tam falszu nie widze
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: alohilani »

A mowicie czesto koledzy z Europy, ze Amerykanie to stado baranow i owiec, sterowane przez media, itd.
To wszystko jedynie dla informacji i jako przyklad.

O tu macie przyklad:
Ludzie ida na ulice protestowac, poniewaz skorumpowani wysoko postawieni urzednicy odrzucaja to co ludzie przeglosowali.
Jak sie przycisnie na zdjecie to mozna zobaczyc rowniez pewien znany symbol...
Szkoda, ze mnie nie ma na Maui i pracuje, bo pofatygowalaabym sie te pol godziny samolotem w jedna strone, aby wesprzec. Kiedys Dalai Lama powiedzial cos takiego: "
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito."
...........................
"
Maui and its people have been fighting against this government on health, water, land and environmental issues for too long, and the government isn't listening.

Returning the water to the people
Hawaiian language issues
Unsustainable industrial agriculture
The ongoing battle for sovereignty


... and now, the first ever citizens initiative to be voted on and PASSED by the people of Maui to stop and study GMO crops, is in danger of being thrown out by a judge with ties to Monsanto and Dow.

ENOUGH.

If you feel like you have been fighting for your land, water or health, only to be shut down, repeatedly, by this government, you are not alone.

If the government can't hear our cries for help, it's time to UNITE and ROAR louder. It has not been enough for each of our small groups to fight our independent battles, because separated we are being ignored. It is time to put together a UNITED front, support each other and the issues we each deal with, because they are all connected: return the land and it's resources, and protect them for our future generations. Easy enough.

Obrazek

Please join us for this HUGE rally to express our COLLECTIVE DISCONTENT with the direction that Maui is headed.

Make your signs about the issues that are important to you and your ohana.

We are the masses, we will not be ignored, but we must stand together, and MAKE our leaders listen.

Join
MauiRiseUp -->enough is enough
Tomorrow at 3:00pm
Hana Hwy & Dairy Rd. Kahului211 people are going"
........................................................................
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Jako ze nie ma na forum dzialu o zdrowiu, itp. ...

Post autor: Reflex »

Badzmy scisli. Zadni "koledzy z Europy". Dwoch pogietych facetow, ktorzy nienawidza tak Europy, jak Stanow Zjednoczonych i wszystkiego pomiedzy nimi.

Rowniez nieprawda jest ze "skorumpowani wysoko postawieni urzednicy" odrzucaja to co ludzie przeglosowali. To naiwne i steorotypowe haslo.

Wszystko co w USA zostalo legalnie przeglosowane (mam na mysli oficjalne glosowanie) jest wdrazane w zycie i staje sie natychmiast obowiazujacym prawem, ktore jest konskwentnie przestrzegane. Jesli masz na mysli "glosowanie nogami na ulicy", nie mieszaj w to enigmatycznych "wysoko postawionych" urzednikow.

Wracajac do meritum. Nie wciagalem sie w temat, nie znam wielu faktow, ale patrzac na efekty i wasza frustracje, widze dwie mozliwosci:
- Albo robicie cos zle (nieudolnie), ze nie przekonujecie do swoich protestow oficjalnych czynnikow jak lokalne i stanowe wladze, lokalnego przedstawiciela kongresu i mediow , albo zwyczajnie nie macie racji.
ODPOWIEDZ