Domowe szalenstwa

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Scooby_drew slowo sie rzeklo,
kobylka u plota, Melduje ze zadanie wykonano :P

Obrazek

Kupilem lopatke... prawie osiem funtow.
Obrazek

Polowe z tego przyprawilem jak napisales i wlozylem do slow cooker'a (pierwszy raz w zyciu)
Obrazek

Po pieciu i pol godzinie
Obrazek

Rozdziabalem widelcami...
Obrazek

Dzieki!
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: sprawiedliwy »

ja bym obłożył kapustą kwaszoną w garnku. a może nawet i suczonymi (namoczonymi) grzybami.

No ale dziś Niedziela. Taka chyba postna. nie dla religii, ale dla zdrowia przed obżarstwem za tydzień.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Sprawiedliwy
Ja nie uznaje postu
... a przede wszystkim, nigdy nie jem tego co sam ugotuje. :twisted:
Czekam co sie stanie z innymi...............






ZARTUJE!!!
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: sprawiedliwy »

heheh :lol: ,
dlatego pani domu zaczyna posiłek a dopiero wówczas sięgają po łyżkę goście. Królowie do dziś niektórzy przywódcy nie zaczynają posiłku dopóki kucharz lub próbowacz nie zje trochę.

post to całkiem pożyteczna "instytucja". Nie uznaje go, ale chętnie czasem jem mniej szczególnie przed wizją obżarstwa smakołykami, a później, po dobrze po pościć, jedząc np. tylko jabłka, by jelitom dać odpocząć nieco.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: alohilani »

:D
To znaczy zrobilby Pan cos w rodzaju bigosu Panie Sprawiedliwy.
Mozna jeszcze dolozyc sliwek suszonych, bedzie leciutko slodki i esencjonalny.
Dla mnie to kapusta ze wszystkim, tylko bez miesa, ale grzybow wiele:))
I golabki z grzybami moze. Dawno nie robilam polskich dan.
O przepraszam, robilam jedno na spotkanie z konsulem z Los Angeles kilka tygodni temu, kiedy kazdy cos przynosil do parku na plazy w Waikiki. A byly to lazanki z kapusta slodka i pieczarkami.
Jeszcze zdaze przed swietami napisac o tych moich rodzinnych swietach w dawnej Polsce.
Troche cierpliwosci.
Ze slodkich smakolykow, to u mnie wefel domowej roboty zawsze byl najlepszy, nic go nie zastapilo. Wolalam ten z ucieranej masy niz z gotowanej. Obecnie cos slodkiego dla mnie to gorzka czekolada. lol

Z tego szarpanego mieska to mozna robic wszelkiego rodzaju meksykanskie dania. Na HI kalua pork ma szarpane mieso takze.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: sprawiedliwy »

dostałem właśnie jaja - bio z hodowli na wolnym wybiegu. Jaja są z i e l o n e. Skorupki. Podobno to jakieś rosyjskie czarne kury znoszą. Mają niewiele cholesterolu, albo prawie wcale.
No i nie trzeba ich malować na zbliżający się fest.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: zoskicyc »

ramadan


Obrazek
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: jordan274 »

Dzis niewiele by brakowalo ,a nie mielibysmy szans na zaden post ,ani nawet ramadan, pierwszy raz od kiedy tu mieszkamy przezylismy niemal huragan ,wszystko to trwalo mniej wiecej 25 min.Lamaly sie galezie ,mniejsze drzewa wyrywalo z korzeniami,w ostatniej chwili odjechalismy samochodem spod drzewa ,z ktorego za moment oderwala sie wielka galaz ,pewnie byloby po samochodzie i moze po nas.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Obrazek

Kupujesz zielona cebulke? Nie wyrzucaj cebulek z korzonkami. Jesli masz jasne okno w kuchni, balkon, czy taras, obetnij okolo 5 cm od korzonkow, zielona cebulke zuzyj..

a odciete konce z korzonkami wloz do wody
Obrazek

Po dwoch dniach juz widac ze rosnie a korzenie sa dluzsze...
Obrazek

Po trzech, czterech dniach wsadz do ziemi w doniczce

Po dwoch tygodniach
Obrazek

Teraz tylko podlewac, obcinaj kiedy potrzebujesz do potraw mniej wiecej 5 cm od ziemi a zielona cebulka bedzie odrastala i odrastala ...
Na zdjeciach moja cebulka ktora wlozylem do wody dwa i pol tygodnia temu.

Jesli chcesz miec szczypior z czosnku, po prostu wsadz do ziemi zabki czosnku, okolo 1 cm pod powierzchnia, tylko pamietaj wlozyc kiełkiem do gory, korzonek bedzie tam gdzie jest obciety dolny czubek. Podlewaj umiarkowanie. Za kilka dni szczypiór wystrzeli w gore. Ma intensywny zapach smak czosnku, naturalny antybiotyk. Podobnie jak zielona cebulka, odrasta po obcieciu.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

To nie jest prima aprilis!!! Prosze sie nie smiac, to moje piewsze w zyciu baguette française.
Nierowne, niezgrabne i za krotkie , moj kamien ma 40 cm ale juz namierzylem 55 cm.
Jak ostygna powiem jak smakuja...
Ze co prosze? Ze i tak powiem ze smaczne? Of course! Nie maja prawa nie byc smaczne.
Ale powiem prawde...jak zawsze... :mrgreen:

Obrazek
ODPOWIEDZ