Nowa Polska niebawem.

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Reflex »

No wreszcie mnie rozbawilas a nawet wzruszylas. Dzieki za troske o moj poziom...
Niestety, to caly czas ja, do nikogo sie znizalem. ;)
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: alohilani »

Spokojnie Rekin, spokojnie.
Nie ma sie co ekscytowac, nie ma sie co zloscic i obrazac.

Powiedz mi jakie w tej chwili ma znaczenie, ze jestes synem zolnierza armii Andersa?

To alianci podzielili Europe po drugiej wojnie swiatowej, oddali Polske pod wplywy ZSRR.
Uczynili to za wielka pomoc Stalina w rozgromieniu Niemcow.
Chyba nie spodziewales sie, ze z otwartymi rekami ta nowa polska wladza bedzie witac tych z tej przeciwnej strony. Zwykla prawda historyczna stara jak swiat, dotyczaca kazdego kraju i jego dziejow.

Byc moze byles torturowany tak jak piszesz, ale co zmienia wiadomosc o tym na forum dla polonii?
To jest przeszlosc.
Pojedynczy ludzie i zaden rzad na emigracji nie byli w stanie zmienic owczesnej sytuacji w Polsce i wiadomo, ze bylo to przeciwko nowej wladzy i ludzie, ktorzy mieli cos wspolnego z tym rzadem mogli byc przesladowani. O tym moglbys porozmawiac z jednym z uczestnikow tego forum, on tez mial ojca po tej drugiej stronie zdaje sie.

Wg mnie powinienes napisac ksiazke, ale taka zrozumiala dla kazdego, nie w jakis apokaliptyczny sposob, nie enigmatycznie, ale z mocnym i wyraznym przekazem dla czytelnika. Napisz historie twojego ojca i twoja.
Zrobisz jak zechces, ale wiem o tym, ze taka ksiazka pomoglaby i tobie, a czytelnikowi zrozumiec ciebie. Napisz taka ksiazke dla polonii. Nie musisz jej wydawac. Zamiesc tak jak Pan Kowalski, z link'iem do niej jak dajesz link do swoich wierszy.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: rekin oceanu »

Rozwiązaniem świata i jej celem nie jest Wojna
Nie jest demokracja,prawo,Faszyzm,Żydzi.
Którym sam Bóg mówi królestwo wam będzie odebrane.
Ale powrót do swej macierzy którą utracił.
To powiedział Stwórca pierwszym rodzicom
Ależ Wojna, demokracja,prawo,Faszyzm,Żydzi.
Byli niezbędne do procesów wypełnieniem Stwórcy które nam obiecał.
Przez te procesy i wzmagania zginie nas tyle co stosunek pięty ciała człowieczego.
Tak przepowiednie określają ile będzie istniał świat.
Ale można sobie wyobrazić miliony.
Co dopełnia przedłużenie życia człowieczego ponad 10 krotnie.
Czy możemy sobie wyobrazić technikę jaką osiągnie nasza cywilizacja.
Niewyobrażalna.
Człowiek nie będzie pracował dla zdobywania dóbr.
Ale dla zdrowia.
Do końca życia z przyjemnością.
To co myślimy dzisiaj o co co się rozpychamy łokciami.
Nasze pokolenia będą patrzeć z pogardą.
Co stoi nam dzisiaj na przeszkodzie.
Skarłowacenie naszych zmysłów zapożyczanych od zwierząt.
Naśladowanie ich jest naszą pychą.
Ale niezbędne jest w ich procesach i czasie przejściowym.
Kto nie karci swego syna córki nie kocha go i jej.
To mówi nam Stwórca.
Przyszłość wychowania naszych przyszłych pokoleń.
Będzie wykrystalizowane sumienie czyste jak kryształ
Podobne naszemu Stwórcy.
Do do tej nauki i celu zmierzał Nasz Mesjasz
Jezus Chrystus.
Mówiąc Jeśli się nie odradzicie na nowo
Nie wejdziecie do Królestwa Niebiańskiego.
Walcząc ze mną to znaczy z tym kierunkiem myślenia.
Która nie myśli o ego ja.
Ale My.
Wybuduje ogromną fortecę Wolności.
To wtenczas nie ja jestem życiem dla siebie.
Ale Baza nas wszystkich jest żywicielką i ostoją nas wszystkich.
Jako żywy organ
Tak to niszczycie
I za każdą drzazgę i szpilkę odpowiecie przed przyszłym pokoleniem co się stworzy.
Jaką tamę żeście im i zgrozę budujecie wprowadzając mętlik
Chamstwa.
Dla tych ludzi jest to niewyobrażalna sąd Boga Stwórcy.
W nieskończoności.
To nie są lata a nieskończoność.
Do was to nie dociera.
Piszę dlatego żeby wasza odpowiedzialność była spotęgowana.
Bóg ślepych nie każe.


rekin
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Ninel »

"Propozycje zamiany Cyca godzile, pomine dyskretnym milczeniem.Jak ktos lubi zboczenia...Godzilla jest w sam raz."

Nie zauwazylam tego wczoraj....
Jesli deklarujesz dyskretne milczenie to nie dodawaj swojego komentarza.
Oczywiscie nie musze sie z niczego tlumaczyc, ale TAK! lubie specyficzne poczucie humoru Godzilli i jest mi calkiem obojetne jak to nazwiesz.
Reflex
Posty: 10581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Reflex »

TAK! lubie specyficzne poczucie humoru Godzilli i jest mi calkiem obojetne jak to nazwiesz.
Poczucie humoru godzilli? Nie zauwazylem. A rzucac ujami, obrazac ludzi potrafi kazdy prostak.
Nie musisz sie z niczego tlumaczyc a juz demonstracja obojetnosci ... wierz mi jakos to przezyje :mrgreen:
To jest wolny kraj i kazdy ma prawo kochac kogo chce a ja wyrazilem moje zdanie na temat jego "poczucia humoru".

Czy tupiesz nozka kiedy sie zloscisz?
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Ninel »

Trzeba zaczac od tego, ze daleko mi do zloszczenia sie czy awanturowania, bo widzisz ja tu wrocilam, zeby miec troche FUN ( nie tylko piszac czy czytajac dowcipy ). Jesli chcialbys poprztykac sie...to wybacz, ale wrong address..

Wystepujaca czasami gruboskornosc Godzilli razi mnie, ale potrafie ja oddzielic ( odroznic) od sytuacyjnego humoru, ktory on opanowal do perfekcji. Tego nie mozna sie nauczyc, to sie poprostu ma. Ja wiem, ze Wy sie wzajemnie nieznosicie, ale coz ja moge na to poradzic?
Moglabym oczywiscie napisac, ze Ty tez swiety nie jestes, ale co to da?
Zostawmy zatem temat lubienia czegos, badz nie...bo jeden lubi dynie, drugi ksiedza gospodynie.

....a zauwazyles, ze Trump "idzie w gore"?
Reflex
Posty: 10581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Reflex »

ja tu wrocilam, zeby miec troche FUN ( nie tylko piszac czy czytajac dowcipy ). Jesli chcialbys poprztykac sie...to wybacz, ale wrong address..
Nie interesuje dlaczego wrocilas, interesuje mnie co masz do powiedzenia. Tym bardziej nie interesuja mnie Twoje tlumaczenia kogo lubisz, kogo nie. Napisalem Ci wyraznie: jesli lubisz zboczenia I chamstwo, godzila jest w sam raz dla Ciebie.

Poprztykac???
Przyszlas, niegrzecznie mnie pouczajac z kim nie powinienem dyskutowac, robiac mi wyklady o zanizaniu poziomu. Caly czas reagowalem pogodnie i z humorem, jednak Ty zaczynasz byc upierdliwa. Jesli ktos ma ochote na "pstrykanie sie" to napewno nie jestem ja i napewno nie z Toba. Wyluzuj.

To wszystko w tym temacie.
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Ninel »

"Nie interesuje dlaczego wrocilas, interesuje mnie co masz do powiedzenia. Tym bardziej nie interesuja mnie Twoje tlumaczenia kogo lubisz, kogo nie. Napisalem Ci wyraznie: jesli lubisz zboczenia, godzila jest w sam raz dla Ciebie."

Nie KOGO lubie, a CO. Nie tobie decydowac co, czy kto jest dla mnie w sam raz.

"Poprztykac???
Przyszlas, niegrzecznie mnie pouczajac z kim nie powinienem dyskutowac, robiac mi wyklady o zanizaniu poziomu. Caly czas reagowalem pogodnie i z humorem, jednak Ty zaczynasz byc upierdliwa. Jesli ktos ma ochote na "pstrykanie sie" to napewno nie jestem ja i napewno nie z Toba. Wyluzuj."

Przyszlam, niegrzecznie cos tam? Wyklady? Twoj jezyk od lat sie nie zmienia, sposob prowadzenia rozmowy rowniez. Przykro mi, ale z klasa to nie ma nic wspolnego. Mozesz byc jednak zadowolony...juz mi sie odechcialo tu bywac...good luck!
Reflex
Posty: 10581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: Reflex »

Jednak jestes mimoza. Szkoda.
Po co to bylo? Zadzierac z Reflexem... on potrafi byc toksyczny kiedy niewlasciwie uzyty. ;)
Jak Ci przejdzie bede czekal z kwiatkiem.
Tam jest jeszcze do napisania jeszcze jeden rozdzial z obrazkami. Masz poucinane obrazki I napisy.
sprawiedliwy
Posty: 2629
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Nowa Polska niebawem.

Post autor: sprawiedliwy »

Hej Ninel,
żeby tak zaraz odwracać się na pięcie ?
wiesz, mnie też aż cofnęło z powodu Twojego zachwytu nad panem G.
mówi o ludziach źle, chociaż nikt tych ludzi tu nie zna, wypisuje jakieś bzdury, o sobie.
A humor ? krótko tu jesteś , krócej niż ja, więc nie wiem gdzie go zauważyłaś.

Myślę, sądzę, że wspominanie pana G. to tęsknota za prostactwem i obcesowymi grubiańskimi postami, z zamiarem szkodzenia innym.
ODPOWIEDZ