TIME /CYC/

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: jordan274 »

No niestety Panie pomorzak ,to wszystko wymknelo sie spod kontroli i trudno sie dziwic ,ze nastawienie Niemcow i innych mieszkajacych tam od dawna moze sie radykalnie zmienic zwlaszcza ,ze konca nie widac.Nam taka sytuacja mysle nie grozi nawet jesli pojawia sie ci ,ktorych mamy przyjac,ja jakos nie mam specjalnych obaw mimo ,ze mam przykre doswiadczenie,chociaz mam tu w sasiedztwie meczet i z wiekszoscia znamy sie z widzenia,sa zupelnie tacy jak my ,sympatyczni ,grzeczni,chociaz kobietom moge popatrzec tylko w oczy,W klasie mojej wnuczki sa dwaj chlopcy z Syrii i jeden z Afganistanu,sa lubiani ,zyja w zgodzie z cala klasa ale to sa dzieci myslace zupelnie innymi kategoriami niz dorosli.
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: Ninel »

"ona nie powie mi bezposrednio ze jestem np. "glupi chooy"... ona napisze np. ze jestem "inteligent internetowy" i smieje sie w piastke ze taka cwana byla... i tak sie dzieje od kilkunastu lat...

a u reflexa coz... on sie nie zmieni... bedzie klamal w zywe oczy i bezczelnie pisal co innego... ta pani co to kazala sobie nicka zmienic bo sie ludziom z locha kojarzyla kiedys udawala niechec do niego zeby potem wybuchnac namietna miloscia jak ta niewolnica Isaura" /Godzill/


To pan sprawiedliwy jest "pciom pienknom"? I przesladuje Cie juz kilkanascie lat??? Toz to chlopie ona musi byc w Tobie zakochana bardziej niz ja! ( hehehe )....ale swoja droga powaznie piszesz czy sobie jajka robisz?

...i widze, ze jakas kolejna "mnilosc" sie wyklula...no, ale w to... to ja nie uwierze Godzill.
No...moze chwilowe zauroczenie wynikajace z obsadzenia walczacych barykad na forum, ale to z pewnoscia nic powaznego.
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: Ninel »

A ja to sie tak zastanawiam...jak to z tymi uchodzcami jest.
Bo tak, niby przyjeci w Niemczech z otwartymi ramionami, ale przeciez maja dostep do mediow, jakies wyksztalcenie, swiatopoglad i sa tego swiadomi, ze nie moga calego Bliskiego Wschodu przeprowadzic do Europy!
Czy oni nie widza, nie czuja, ze niekoniecznie sa mile widziani?
Ze pomoc pomoca, ale rdzennym europejczykom zaczyna sie robic ciasno i generalnie niewygodnie?
Ciekawi mnie na co oni licza tak w skrytosci ducha?
Moze byscie mosci panowie z Niemiec jaki wywiad z nimi przeprowadzili? ( oczywiscie jesli zajdzie taka koniecznosc to z pomoca tlumacza!)
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: jordan274 »

Droga Pani Ninel,jedni mysla o tym ,zeby po prostu uciec przed wojna ,przed smiercia probuja ratowac siebie i wlasne rodziny w kazdy mozliwy sposob ,a inni z kolei przed bieda ,przed marazmem,a noz sie uda ,a noz sie uda do tego wymarzonego raju,nie wazne czy bedzie ciasno ,nie wazne ,ze nas nie chca,moze sie uda i tak to wyglada,chociaz mieszkajacy w Niemczech maja duzo wiecej do powiedzenia ,bo siedza w srodeczku tej sceny.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: zoskicyc »

panie jordan
trzeba lekko oprzytomniec
pomorzak slusznie mnie skorygowal
tylko 24% uciekinierow pochodzi z terenow
gdzie trwa trzecia swiatowa pomiedzy usa i zsrr
reszta to sa owi ktorzy za swe istnienie zadaja
zapomogi hartz 4 by ewentualnie przydupic temu
ktory wyrobil sobie wiecej za ciezka prace - nie pytam
pana - bo jestes pan mieszkanscem pl - gdzie panuje opinia
"oficjalna" ze putin wywolal ta wojne - widac zapomina pan
o niejakim buszu i jego nastepcy - pokojowym-wojennym nobliscie
capito?

ninel zadaje pytanie
na ktore odpowiedz zna tylo merkla - towarzyszka - kto ich w zimie
ogarnie kiedy w brd ogolnie brak mieszkan**** - kto im da jadlo - pierze i
opierunek? - czy oni zdaja sobie z tego sprawe - nie jestem pewny kton - moze usa? -
tu jest piorunsko ciasno - najwieksze zageszczenie ludnosciowe - co zrobic ? - zamknac
oczy i powiedziec za tow merklem "wir schaffen das" tylko - jak to zrobic? -
programy szybkiej budowy domow (oni zadaja jednorodzinnych za pol miliona)
nie mozna zrealizowac w ciagu jednego roku - co bedzie - mogli byli pomyslec wczesniej
ale uwierzyli towarzyszce -ktora mozna byloby podejrzewac o dywersje i -
istniejacej jeszcze dzieki haslu "wir schaffen das " narod niemiecki jest - byl i bedzie
glupkowaty - ale rzepa rosnie obfita - dla mnie niewstrawna- capito?

CYC

na slasku rzepy nie sadzili -ani kapusty jak w brd

panu jordanowi dodaje do jego wyobrazenia o czystosci
niechze zobaczy to co dzieje sie w syrii i pomysli o tych
egzystujacych tam w namiotach i w krajach osciennych
ktorzy nie maja 10.000 euro by uciec do raju szczescia
o tych wszyscy zapomnieli - powiadaja - niech zdechna
bo nie maja 10.000 euro
trzeba zarobic - capito panie jordan
***
pani nie jest w stanie wyobrzic sobie ile trzeba
zaplacic na wynajecie jednego metra Q nawet tu
w mojej wsi - nie pytam co zrobic by za ten metr zaplacic
trzeba zapytac rzad republiki dojczlant /niezaleznej jakoby od usa/

pozostaje tylko fontanna i rozowe okulary
capito?
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: jordan274 »

Alez przyznaje Ci cycu racje oczywiscie ,ze to wersja oficjalna,przeciec rozumiem o co chodzi,nie musisz tego odbierac w taki sposob,moze nie potrafielem tego ubrac w inne slowa,moze ja,a zreszta.....
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: jordan274 »

Jeszcze jedno ,mam wyobrazenie o tych ,ktorych nie stac ,wiem jak wygladaja takie obozy,wiem tez ,ze wlasnie takim ta pomoc jest najbardziej potrzebna i uwierz w to ,ze ja naprawde zyje na tej ziemi i od czasu do czasu potrafie myslec i widziec niekoniecznie przez lufcik...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: godzilla »

Ninel pisze:To pan sprawiedliwy jest "pciom pienknom"? I przesladuje Cie juz kilkanascie lat??? Toz to chlopie ona musi byc w Tobie zakochana bardziej niz ja! ( hehehe )....ale swoja droga powaznie piszesz czy sobie jajka robisz?
nie to zeby mnie przesladowala tyle czasu... w zeszlym stuleciu zeszlismy sie na jakims tam forum gazety wprost, a ze ja nicka nie zmienialem to mnie znalazla na szwajcarskim forum i tam zyc nie dawala... zadnej milosci miedzy nami nie ma... ona wyznaje to co wyborcza a ja wrecz przeciwnie... jesli juz to do reflexa bardziej pasuje...

ja jej tu nie zapraszalem, sama wlazla bo ja przestalem pisac na tamtym forum juz chyba ponad pol roku temu i tam sie zrobil slup ogloszeniowy, wiec sie ludzie nudza a nie ma tam NIKOGO kto by potrafil towarzystwo rozkrecic... a ja tzw. lache polozylem i nie mam zamiaru sie podkladac i ciagle bany dostawac bo mnie jakas sprawiedliwa podkreci, naubliza mi w przewrotny sposob, ja odpyskuje, przypomne cos z przeszlosci i bana dostaje... pier.dole "takie na ramie bron", jak to mowil moj tatus....

gdy ja pisalem na tamtym forum to mialem calkiem spora grupe osob, ktore mnie wsciekle atakowaly za co drugi post, chociaz tam wulgaryzmow nie wolno uzywac... doslownie z dziesiec osob utrzymywali aby mnie zwalczaly... pewnie placili im po piec zlotych od posta...

ja olalem to forum i NAGLE jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki zniknelo stamtad te dziesiec osob... i twardo nie pisza do tej pory....

pewnie przypadek.................
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze:nawet muzulmanie mieszkajacy w Niemczech od bardzo dawna maja czesto negatywne nastawienie do swoich wspolbraci
atmosfera moze dosc szybko sie zmienic i strach przerodzi sie w otwarta wrogosc i nie tylko do uchodzcow ale i wszystkich ktorzy im pomagaja
radykalizacja widoczna jest w formie wiecow przeciwko, zwiekszonej liczby przestepstw przeciw uchodzca jak i zwyklych filmikach i fotkach rozsylanych smartfonami
to wszystko niepokoi bo motloch nie bedzie robil roznicy miedzy tym ktory faktycznie uciekl od wojny a tym ktory sie podlaczyl bo byla okazja
ten tekst ze jak by tylko uciekali przed wojna to powinni siedziec w Turcji czy kraju osciennym jest juz oficjalnie przez politykow lansowany
w konsekwencji tego wszyscy uciekinierzy maja prawo byc uznani za kretaczy i najezdzcow
to sprawia ze staja sie wolna zwierzyna lowna dla wszelkiej masci ekstremistow

ten problem juz istnieje i ciekaw jestem jakie istnieja propozycje co dalej
dzialanie rzadu sa coraz mniej przekonywujace zwlaszcza gdy widac jak malo one daja
lo Matko Bosko Bydgosko! no to sie reflex zalamie.... jesli nawet pomorzakowi opadly klapki z oczu to musi byc niewesolo w Niemczech... wspolczuje Cycowi... reszta niech sie wali i trzyma nogi w fontannie...
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: TIME /CYC/

Post autor: Ninel »

"tu jest piorunsko ciasno - najwieksze zageszczenie ludnosciowe - co zrobic ? - zamknac
oczy i powiedziec za tow merklem "wir schaffen das" tylko - jak to zrobic? -
programy szybkiej budowy domow (oni zadaja jednorodzinnych za pol miliona)" / Cyc/

Jak to zadaja domow jednorodzinnych wartosci pol miliona? Moze jeszcze zazycza sobie by takie domy byly blisko centrum miasta, blisko szkoly, restauracji i szpitala?
Wybacz, ale mnie sie to w glowie nie miesci i gdyby nie informacje o rozkaprysoznych uchodzcach, ktore docieraja z innych krajow Unii to bym Ci prawie nie uwierzyla!
Wiem ( Jordanie) dlaczego oni uciekaja, wiem dlaczego chca dostac sie do najbogatszych krajow Europy...ja sie tylko pytam ( zyjemy w 21 wieku) czy oni nie zdaja sobie sprawy, ze stana sie ogromnym ciezarem dla tysiecy obywateli( czesto juz ludzi starych) zwalajac im sie na glowy w ostatnich 2 miesiacach w liczbie entej?
Czy oni licza na cud?, a z tego co czytam to jeszcze grymasza? To nawet nie jest smieszne, to jest poprostu chamstwo!
Jak ktos uchodzi z zyciem to powinien byc wdzieczny za kazdy najdrobniejszy akt dobroczynnosci, a nie jeszcze stawiac warunki. Dano im palec, a oni chca juz calej reki...
Ja obserwuje ten caly exodus i jestem do niego coraz negatywniej nastawiona. Zal mi bardzo tych wszystkich ktorzy robia tam( Niemcy) za woluntariuszy...bo kanclerzowa i te wszystkie ichniejsze partie zaczynaja sie mocno zrec od srodka ( przez problem uchodzcow) zamiast sensownie postanowic...kiedy, gdzie, co i jaka liczba imigrantow zakonczyc ten balagan ( Merkel nie chce sie "bawic" w liczby). Jak sie skonczy sila do pracy i zasoby zyczliwosci roznych zyczliwych organizacji i woluntariuszy to wowczas moze sie rozpoczac prawdziwy cyrk.
Nie zazdroszcze Niemcom.
ODPOWIEDZ