Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: sprawiedliwy »

Jak ktoś nie lubi GW. to jest w innych miejscach także.

Genialny wykład. Pełen wspaniałych treści.

https://wyborcza.pl/7,75410,25477121,co ... e-tak.html
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: godzilla »

"Kręcenie ebonitową gałką przesuwało delikatne czułki anten i w ich zasięg trafiały rozmaite stacje – Warszawa, Londyn, Luksemburg albo Paryż."
tak... delikatne ciule anten...
jak ona sie tak do wszystkiego przygotowuje to teraz wiem dlaczego takie nudne gnioty pisze...
zmeczylem jednego ale reszty juz nie strawie... prawiek i inne czasy zmeczylem...

ta ebonitowa galka nie przesuwala zadnych czulkow anten tylko poruszala blaszkami kondensatora zmiennej pojemnosci...

ta jej tworczosc jest po prostu NUDNA... i nie zebym mial cos ze niby antypolska jest...

drugi atakowany przez pis autor to ten piotr zychowicz od wolynia... oburzaja sie na niego chooy wie o co...
skoro na wolyniu i w poblizu stacjonowaly oddzialy Armii Krajowej i nie pomogly Polakom mordowanym przez ukraincow to tu widac kto Polakami sterowal... te same mendy co wywolaly wojne wciagajac w nia niemcow i Polakow... normalni akowcy czekali az stalin ruszy z pomoca bo rozumowali logicznie... a tu nic z logiki nie bylo w tej wojnie... to byla zdrada od poczatku do konca... to sam robia teraz w glowach milionow ludzi z tym klimatem... narazie odbiora nam tylko samochody i wszystko czym mozna sie przemieszczac, ogrzewanie mieszkan i domow, jedzenie a potem, a moze jeszcze wczesniej, wezma sie za masowa eutanazje ludzi np. po szescdziesiatce, potem po piecdziesiatce a na koncu wyrzna wszystkich jak leci... dla dobra planety Ziemia oczywiscie...

a wy sobie kreccie czulkami anten... ona chyba jest z innej planety ta tokarczuk...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: pomorzak »

kazdy ma prawo miec wlasne zdanie
ja sluchalem pani Tokarczuk z wielka przyjemnoscia i zrozumieniem
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: sprawiedliwy »

🌹 Słowo o sukni:
"Zdałam sobie sprawę, że dziś ów moment historyczny to moment medialny. Niestety, będę bardzo widoczna medialnie: na zdjęciach, relacjach, w mediach społecznościowych i wszyscy będę komentować mój wygląd. Moja suknia jest nie tylko piękna, ale też coś znaczy." – mówi Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla Nobel Prize za 2018 rok. "Symbolika sukni związana jest z prawami kobiet. – Gosia Baczyńska bardzo inteligentnie odczytała moje mgliste sugestie, że fascynuje mnie czas sufrażystek. Myślę, że sukienka nawiązuje estetycznie do Selmy Lagerlöf, która dostała tę nagrodę 110 lat przede mną, jako pierwsza kobieta."
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: sprawiedliwy »

https://www.tygodnikpowszechny.pl/profe ... R41PDD0FGc


napisane w 1996 opublikowane 1998
prawdopodobnie powstanie film.
świetnie napisane opowiadanie. Stare ale jare!
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: Reflex »

ta ebonitowa galka nie przesuwala zadnych czulkow anten tylko poruszala blaszkami kondensatora zmiennej pojemnosci...
Ebonitowa, czy plastykowa, (kogo to obchodzi) galka przesuwala wskazówke po skali z nazwą miast. Blaszko kondoma pęknietego.
Poza tym co kogo bchodzi, co sie godzilli podoba? Jest nas miliony i mamy miliony gustów. Jakby swiat zostal urzadzony przez godzille, wszyscy chodziliby w tych samych koszulach, posranych gaciach i dziurawych skarpetkach.
Sprawiedliwy nie czytaj prostaka, szkoda zdrowia i ludzkiego uczucia. Życie jest wciąż naturalne i piękne, tylko z daleka od godzilli.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: godzilla »

to sa te "delikatne czulki anten".....

ani to czulki, ani to antena...
https://youtu.be/HxdXt1LbN0w

a reflex jak zwykle pokazuje wyzszosc intelektualna swojej rasy... rasy panow, ktora kleka przed czarnoskorymi...
ja rozumiem ze tesknisz za dyskusja z inteligentniejszymi od siebie bo to cie uskrzydla aby do3.14erdolic jeszcze bardziej, a ja ci te przyjemnosc umozliwiam bom glupi... zamiast kopnac cie w 3.14zde i odejsc stad na zawsze...

ja chcialem tylko pokazac jak ta tokarczuk sie przygotowuje do pracy... inni, jak czegos nie rozumieja to pytaja przyjaciol czy sprawdzonych specjalistow a potem pisza podziekowania na dziesiec stron, dziekuje temu i temu za to i za to, bez Was ta ksiazka by nie powstala... tutaj widac ze baba idac na fali szerzenia wrogosci miedzy Polakami tworzy masowke aby skasowac jak najwiecej gotowki...

delikatne czulki anten... bo pewnie kazdy z nas w dawniejszych czasach mial takie anteny z delikatnymi czulkami w domu...

pozdrowienia dla Remigiusza...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: Reflex »

Tylko idiota jak godzilla , chcacy sie cholera wie czym popisać, skrytykuje zdanie romatycznej pisarki o""delikatnych czulkach anten" popisujac sie zwrotem warsztatowego lutownika " blaaaszszki_kondensaaatooora_zmieeennej_ pojemnnności. Hahaha.. Geniusz!!!

Dyrektor kiosku Ruch w polsce. , Bankowiec wyrzucony z banku w Szwajcarii. I pracownik medyczny z naciskiem na "Y" ...w szpialu na kilka guzikow. Prosta robota zdjecia, zwane prześwietleniem. Rozebrać pacjenta, postawic i kliknac na jeden guzik. Ubieraj sie :lol:

Jeśli to prawda ......Bo w koncu godzila, coś o sobie chce POWIEDZIEĆ. A ja w nie MUSZE w to wierzyć. Bo w jednym poscie pisze że na innym forum dużo duskutuje, wiec tu nie musi a na facebooku wiesza zdjecia.
A w trzy tygodnie póżniej pisze że nigdzie nie nalezy i nie dyskutuje. Biedaczek.

No i zwykle pytanie. Kogo obchodza jego slowa? Każdy ma swoje zdanie. Nikt sie nie chwali gdzie pracuje, nikt nie podważa kunsztu pisania slawnej pisarki, adeptki najwyzszej w świecie nagrody literackiej, nagrody Nobla. Po prostu facet zagubiony, ratujący sie klamstwem, chamstwem i i wulgarnoscią.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: sprawiedliwy »

No i jest. !!!
12 listopada premiera nowej książki noblistki Olgi Tokarczuk
"Czuły Narrarotor". Książka eseistyczna

-: " Właściwie zawdzięczam tę książkę pandemi" - powiedziała Olga Tokarczuk....
To nie jeden esej - podobno.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Godzina rozkoszy intelektualnej z Olgą Tokarczuk

Post autor: sprawiedliwy »

A teraz jest tak w GW jak i Polityce.....

wspaniały esej, i wspaniały wywiad.
ODPOWIEDZ