apel grupy kopernikowskiej (whp)

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: pomorzak »

Obrazek
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze:Ja wiem ze chcesz koniecznie Whp szpile wbic ale troche rozsadku i szacunku dla samego siebie.
Chyba ze to takie twoje sepuku intelektualne, wtedy to co innego. :evil:
Resztki sympatii zastapi jedynie wspolczucie. :|
nie potrzebuje Waszej sympatii, mam ja w dupie!
jezeli taki maly czlowiek jak wuhap moze mnie obrazac w kazdym poscie bo ja akurat podaje inne FAKTY niz on to ja mam w dupie jego i jego wyznawcow czy fanow...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: pomorzak »

godzilla pisze: nie potrzebuje Waszej sympatii, mam ja w dupie!
jezeli taki maly czlowiek jak wuhap moze mnie obrazac w kazdym poscie bo ja akurat podaje inne FAKTY niz on to ja mam w dupie jego i jego wyznawcow czy fanow...
Oj Godzill
nie wiem co ci chodzi po glowie ze piszesz do mnie przez WY.
Nie mam zamiaru podszczypywac ciebie. Jak masz mi cos do powiedzenia to pisz DO MNIE a nie do jakich ONYCH czy cos takiego. A jesli chodzi o WHP to jesli chcesz byc wiarygodny to zacznij od siebie. Pokrzykiwanie ze ty jestes taki kulturalny i fajny a on brzydal, jest dosc smieszne. Ty biadolisz ze ciebie ktos obraza ale sam co robisz ? Wiadomo, on zaczal pierwszy albo tak ci sie wydaje. Pamietam te teksty z piaskownicy bo zawsze sprzedawalo sie cos takiego gdy podgrzana mamusia pojawiala sie na hotyzoncie. Nie mysl ze mam zamiar cie ponizyc lub zdyskredytowac. Mi chodzi o cos innego. Jak dlugo mozna postepowac w tak dziecinny sposob ? Jesli ktos ma zamiar konsekwentnie i niezaleznie od tego co sie pisze, kogos opluc czy podszczypac, to niech to zrobi bez usprawiedliwiania sie ze to tylko dlatego ze ten czy ci inni go pierwsi zaczepili.
Godzill, jesli teraz powiesz ze to wszystko whp bo ty tylko dlatego ze on, to powiem ci ze mi ciebie jest faktycznie zal.
To gdzie masz moja sympatie jest mi tez calkowicie obojetne bo nie ty dysponujesz moim sympatiami czy tez antypatiami.
Mozesz skakac jak chcesz to i tak nie masz wplywu na mnie czy kogos innego kto jest w miare stabilny umyslowo.
Jesli czujesz sie az tak gekränkt to zacznij zastanawiac sie nad wlasna kondycja i nie zganiaj tego na innych.
Powodzenia Godzillo.
Nie jestes durniem i nie widze powodu aby tak o tobie myslec. Nie potrafie jednak zrozumiec dlaczego starasz sie mnie przekonac ze jest inaczej.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: alohilani »

Ja rowniez jestem tym poruszona. Piekna inicjatywa...
Gratulacje panie Whp.

Godzilla :mrgreen: :oops:
Gdzie dobra inicjatywa, to nie potrzeba wbijac szpili, pisze Ci tak jak Cie lubie :) .
Stay cool!
Dzieki za zdjecia z Roo. Przyjemni panowie:-)

Co do zycia i sytuacji w Niemczech to chyba Whp i Nikita znaja je od podszewki i im trzeba wierzyc.
My z boku mozemy nie miec o tym nawet bladego pojecia, choc Marycha pisala o doswiadczeniach polskiego malzenstwa, ktore pokrywaja sie z tym co pisza wymienieni przeze mnie wczesniej panowie.

Pozdrowienia
i
jak zawsze

Aloha!
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: marycha »

Taaak? To ja Ci wala napisze, ze fajnie wygladacie z Roo! Oo!! Jakzes taki! Oo!!
Nikt nie popiera tego, ze wzajemnie sie obrazacie!!!!!!!!!!!!!
A co do wyznawcow i fanow :?: :?: :?: Z tego co wiem to tylko ja z Toba jestem w koalicji. Czyz nie?
Nie lacz nikogo w koalicje. Whp nie jest malym czlowiekiem, nie trzeba byc jego fanem zeby to widziec. Chyba najwiecej ze wszystkich skakalam mu do oczu, ale tylko wtedy kiedy przeginal. Nie psujmy mu tego watku, bo napisal o wielkiej sprawie dla Polakow. Jestem przekonana, ze wiele wlozyl w to swojej inicjatywy.

Godzill, jak ludzie sie kloca to wszyscy sie zle czuja.
Chociaz masz to w .... :?: ...to i tak Cie lubie.
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: marycha »

Do ALOHA

Czy Ty czytalas to co ja?
Bozeeeee, co za niewdziecznik!!!!! Czy Ty wiesz gdzie on ma sympatie? .. w :shock:
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze:A jesli chodzi o WHP to jesli chcesz byc wiarygodny to zacznij od siebie. Pokrzykiwanie ze ty jestes taki kulturalny i fajny a on brzydal, jest dosc smieszne.
sorry ale ja nie pisze ze to JA jestem kulturalny i fajny - to ON twierdzi ze sam taki jest A NIE JEST...

co to za dyskusja kiedy on nie sprawdziwszy faktow ciagle wali jakimis durniami czy balwanami?
a przeciez doktor filozofii powinien posiadac wiekszy zasob slownictwa aby bez inwektyw potrafic udowodnic swoje racje...

tylko o to mi chodzi... a Ty piszez ze trace moja wiarygodnosc wypowiadasz sie chyba w imieniu jakiejs grupy?
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: godzilla »

marycha pisze:Do ALOHA

Czy Ty czytalas to co ja?
Bozeeeee, co za niewdziecznik!!!!! Czy Ty wiesz gdzie on ma sympatie? .. w :shock:
a mam i juz... szczegolnie sympatie wuhapa i jego kliki...
on zagrywa w glupi sposob i nie mozna nic juz napisac zeby nie ponadziewal odpowiedzi durniami czy innymi balwanami - CHOCIAZ NIE CZYTA MOICH POSTOW...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: apel grupy kopernikowskiej (whp)

Post autor: godzilla »

komentarz wieloletniego forumowicza, pozwolmy mu pozostac anonimowym:
Teraz o apelu grupy kopernikowskiej(ciekawa nazwa bo oni uwazaja go za swoja wlasnosc)

"Zalecenia

W celu dalszej poprawy sytuacji obywateli niemieckich o polskich korzeniach Grupa Kopernika zaleca, co następuje:

I.
Odnośnie żądań restytucji ze strony organizacji polskich wywłaszczonych przez rząd nazistowski, Grupa Kopernika proponuje stworzenie fundacji, która mogłaby przejąć wspieranie komplementarnych zadań, mających na celu polepszenie sytuacji języka polskiego w Niemczech."

Nadal nie chca oddac tego co Hitler zabral polskim organizacjom w Niemczech. Czyzby byli spadkobiercami i konynuatorami prawa ustanowionego przez Hitlera oraz jego pomocnikow.
Ta fundacja to cwane rozwiazanie finansowa dla "swoich".
Fundacja z racji obowiazujacego prawa musi miec:
Prezesa, zarzad, rade nadzorcza i corocznie wynajmowana za grube pieniazki firme do zbadania sprawozdania finansowego fundacji.

Calkie niezlie chca sie urzadzic za nieruchomosci i ruchomosci zabrane polskim organizacjom w niemczech.

Inaczej patrzac na nauke polskiego dla Niemcow. Za kilka, kilkanascie lat nawet biegle poslugujacy sie jezykiem niemieckim Polak bedzie mial znikoma szanse na otrzymanie stanowiska w UE (jesli bedzie istniala) poniewaz Niemcy bardzo latwo zarekomenduja Niemca wladajacego jezykiem polskim i on przejdzie a Polak odpadnie. Jak Fundacja Batorego tak i (nazwijmy ja) "Fundacja Kopernika" jest dalekowzroczna w celach ktore chce osiagnac. Chca nam wcisnac niezle gowno owiniete w blyszczaca zlota cynfolie.
ODPOWIEDZ