Emigracja z USA do Kanady

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
Kasia_z_Kanady
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 22, 2011 8:25 pm

Emigracja z USA do Kanady

Post autor: Kasia_z_Kanady »

Hejka, a ja sie przenioslam z USA do Kanady, w okolice Toronto. Po latach nielegalnego pobytu w USA mialam tak dosyc tej amerykanskiej rzeczywistosci, ze z mezem i dzieckiem zrobilismy sobie papiery stalego pobytu w Kanadzie i od miesiaca jestesmy szczesliwie na ziemi kanadyjskiej.
Co myslicie na temat roznic miedzy tymi krajami? ja tu jestem od miesiaca i dopiero sie rozkrecam...
Pozdrawiam!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Emigracja z USA do Kanady

Post autor: Reflex »

Kasiu, to bylo dobre posuniecie. Kanada jest w pierwszej trojce panstw obok Norwegii i Australii, gdzie ludziom zyje sie najlepiej.
USA to kraj mozliwosci, ale dla ludzi mocnych i obdarzonych samozaparciem, upatrym dazeniem do celu, bez wzgledu na przeciwienstwa.
Kanada oferuje podobne mozliwosci, ale glownie jest krajem , stworzonym do zycia dla kazdego mieszkanca, bardziej opiekunczym i przyjaznym.
Pozdrawiam i zycze wam powodzenia.
Kropkaibury
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 30, 2011 12:38 am

Re: Emigracja z USA do Kanady

Post autor: Kropkaibury »

Mam podobna sytuacja, czy mozesz mi polecic jakiegos dobrego prawnika?
Kasia_z_Kanady
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 22, 2011 8:25 pm

Re: Emigracja z USA do Kanady

Post autor: Kasia_z_Kanady »

Kropkaibury pisze:Mam podobna sytuacja, czy mozesz mi polecic jakiegos dobrego prawnika?
Teoretycznie na forach sie raczej oficjalnie nie poleca konkretnych firm (regulamin!) ale chyba jesli raz wspomne, ze ja swojego znalazlam dzieki stronie www.emigracjadokanady.net , to moze nikt mnie nie zabije :-)
ODPOWIEDZ