Pomoc Przy Wyjeździe

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
kochasgage
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 30, 2011 12:56 pm

Pomoc Przy Wyjeździe

Post autor: kochasgage »

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie emigracji za ocean tzn. do USA cala rodzina.
Rodzina to żona 21 lat, córeczka 4 lata i ja 23 lata.
Żona obecnie studiuje j. angielski ja niestety z powodu narodzin dziecka musiałem zrezygnować ze studiów,
mój angielski jest dobry nie mam problemu z komunikacją dodatkowo cały czas uczę się słówek.
Interesował by nas wyjazd na co najmniej 5 lat na próbę jesteśmy młodzi i możemy szukać swojego miejsca w Polsce na chwilę obecną nie mamy przyszłości.
Interesowała by nas wiza na 5 lat nie mniej taka byśmy mogli legalnie podjąć prace wynająć mieszkanie oraz podjąć jakieś zaoczne studia czy nauki. Jestem jedynakiem więc miałbym po co wracać choć nie wiem czy byłby sens i jakieś możliwości w kraju.
Moja żona ma chrzestną w Nowym Jorku wiec wyjazd byłby tylko tam bo ona by nam pomogła na starcie potem by się zobaczyło. Proszę byście napisali jak najłatwiej uzyskać takie wizy jak w mym przypadku ile potrzebowali byśmy pieniędzy tam na start. Jak mam to wszystko ogarnąć i załatwić?

Proszę o Pomoc...
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Pomoc Przy Wyjeździe

Post autor: agnieszka »

Oj Boże, gdzie tu w ogóle zacząć? Zacznijmy od tego, że młodej rodzinie z małym dzieckiem może być trudno dostać wizę turystyczną do USA, chyba że udowodnicie, że w Polsce macie pieniądze, dom, pracę - czyli że po 2-miesięcznych wakacjach w Stanach ogólnie macie do czego wracać.

Nawet jeśli tę wizę dostaniecie, to z pracą tu na miejscu może nie być łatwo. Co prawda w Nowym Jorku sytuacja nie jest najgorsza, ale od paru lat nie jest łatwo o pracę, jeśli nie ma się "zielonej karty" albo przy najmniej pozwolenia na pracę. Po pierwsze, bezrobocie jest większe niż kiedyś, po drugie - trwa nagonka na nielegalnych imigrantów oraz pracodawców, którzy ich zatrudniają.

Można próbować tak: jedno z Was - Ty albo żona - postara się o wizę turystyczną i przyjedzie do Nowego Jorku. Na miejscu zobaczycie, czy uda się znaleźć jakieś rozsądne zajęcie oraz czy wchodzi w grę sponsorowanie przez pracodawcę.

Kolejna opcja jest taka, że na miejscu w Stanach znajdziecie firmę, która wystara się dla któregoś z Was o wizę pracowniczą H1B. Jednak żeby taka opcja w ogóle wchodziła w grę, trzeba posiadać jakieś konkretne kwalifikacje zawodowe - wykształcenie wyższe dobrze widziane, najlepiej zawody związane z medycyną (lekarze i pielęgniarki zawsze są tutaj mile widziani).

A poza tym zawsze można wysłać zgłoszenie na loterię wizową.

Pozdrowienia!
ODPOWIEDZ