Nowa umowa podatkowa

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Nowa umowa podatkowa

Post autor: pipek »

Ministerstwo Finansów podjęło już działania, by renegocjować umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z: Norwegią, Koreą Płd., Stanami Zjednoczonymi, Holandią, Kanadą, Islandią, Belgią - poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski w odpowiedzi na interpelację posła (PiS) Łukasza Zbonikowskiego (nr 680).

http://podatki.onet.pl/mf-renegocjuje-u ... yjne-detal

Pewnie będzie tak,jak przy renegocjacji umowy emerytalnej;
ludziska dostaną w doopę a rządy zabiorą więcej dla siebie.

Cały świat zamienia się w jeden kołchoz,czyli stadium przejściowe do jednego,wielkiego obozu pracy.
Z elektronicznymi drutami kolczastymi i realnymi strażnikami,krótko trzymającymi za pysk.
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Nowa umowa podatkowa

Post autor: tekajot »

Następnymi będą umowy o świadczeniach emerytalno-rentowo-zapomogowych.
Jesli obywatel USA pracował w Polsce i z tego tytułu nabył praw do świadeczeń emerytalnych (rentowych, chorobowych, wdowich itp itd) świadczenia te zostana połaczone ze świadczeniami należnymi mu od rządu USA i wypłacane TYLKO w wysokosci świadczeń należnych od rządu USA.
Pokukajcie po stronach ZUS-u. Dowiecie się co was emerytów (i innych rencistów) czeka.
Głód i mizeria. I skończą się szpanerskie "wypady" wielomiesięczne do łojczyzny a dutki zamiast w hameryce ostaną się w łojczyźnie.
Bydzie fajnie, bydzie piknie.
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Nowa umowa podatkowa

Post autor: marycha »

Do tej pory nie interesowalam sie swiadczeniami emerytalnymi bo wydawalo mi sie, ze emerytura mi sie nalezy za przepracowane lata i nie mam sie o co martwic. Jednak miedzynarodowa umowa dot. swiadczen emerytalnych troche rozwiala moje nadzieje. Rzeczywiscie wyglada to tak jak piszesz tekajocie. Jesli przepracowales np. 30 lat w Polsce a w USA np. 15 lat, osiagajac wiek emerytalny mozna pobierac tylko jedna emeryture. W tym konkretnym przypadku czesto emerytura polska jest wyzsza. Zalezy od wysokosci zarobkow. W Polsce wiek emerytalny kobiet na dzien dzisiejszy to 60 lat, USA 67 lat. Do ukonczenia 67 roku zycia mozna pobierac emeryture w Polsce. W momencie osiagniecia wieku emerytalnego w USA, starajac sie o swiadczenia emerytalne nalezy zdecydowac, ktora chcesz pobierac. Czyli gdzies przepadna lata pracy. Wydaje mi sie, ze to rozboj i niesprawiedliwe.
Czy ja dobrze to rozumiem? Mozesz powiedziec cos wiecej na ten temat tekajocie? Bede wdzieczna.
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Nowa umowa podatkowa

Post autor: tekajot »

Na stronach portalu ZUS mozna wyszukac wszystkie potrzebne informacje o zabezpieczeniu emerytalno-rentowym.
Podaję łącznik do jednej ze stron. W prawej górnej cześci można wpisać hasłowe słowo i otrzymać pełniejszą informację.

http://zus.pl/default.asp?id=3570&p=2&idk=
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Nowa umowa podatkowa

Post autor: marycha »

Dzieki :P
ODPOWIEDZ