01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Polska aktywistka pomogła nielegalnemu imigrantowi przekroczyć polską granicę. Na co imigrant ją zgwałcił (zgodnie z koraniczną ideologią, aby prokreacyjnie rozpleniać swoją nację). A następnie ukradł jej samochód (bo wszystko należy do Allaha, który przekazuje to swoim wyznawcom, w tym podsuwając im fanty i w ten sposób wskazując im drogę). A gdy jechał, to na drodze zobaczył polskiego żołnierza, który wracał z służby na polskiej granicy (gdzie nie wpuszczał muzułmanów, a więc sprzeciwiał się woli Allaha). Więc najechał na niewiernego śmiecia, a zarazem wroga muzułmanów. - W efekcie żołnierz wpadł przez przednią szybę do środka samochodu.
Jaki zapadł wyrok? - Polski żołnierz został skazany na 5 lat więzienia za włamanie.
Gdy żołnierz odzyskał wolność, to ponownie zobaczył go ten sam imigrant jadący samochodem (widocznie taka jest wola Allaha). Więc imigrant dodał gazu i znowu najechał żołnierza. - Więc żołnierz wpadł przez przednie okno i wypadł tylnym.
Jaki zapadł wyrok? - Polski żołnierz został skazany na 10 lat więzienia za włamanie i próbę ucieczki.
Gdy żołnierz drugi raz odzyskał wolność, to ponownie zobaczył go ten sam imigrant jadący samochodem (widocznie taka jest wola Allaha). Więc imigrant dodał gazu i znowu najechał żołnierza. - Więc żołnierz znowu wpadł przez przednie okno i wypadł tylnym. Na co imigrant zatrzymał samochód, wyszedł i wbił nuż w plecy żołnierzowi.
Jaki zapadł wyrok? - Polski żołnierz został skazany na 15 lat więzienia za włamanie, próbę ucieczki i nielegalne posiadanie broni...
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

18-letni Polak zgwałcony przez imigranta w Monachium. Nowe informacje
https://www.youtube.com/watch?v=jNYQEaG ... el=TVPInfo | 2023

Mój były mąż pochodzący z Tunezji o nazwisku Hichem Nasri spalił już nam trzy samochody, grozi spaleniem domu i zabiciem nas. Jest na wolności, nasza rodzina jest pozostawiona bez ochrony i tylko nadzieja już w Krzysztofie Rutkowskim - mówi Katarzyna Kuczera z miejscowości Radlin niedaleko Wodzisławia Śląskiego.
patriot24.net/video-muzulmanin-spalil-polce-na-slasku-juz-3-samochody-organy-scigania-sa-bezradne-wiec-kobieta-prosi-o-pomoc-i-ochrone-krzysztofa-rutkowskiego,17228 | 30 stycznia 2017

[VIDEO] Rozbity gang i przejęty towar wart około 27 mln zł
Zatrzymano 21 osób, w tym 19 obcokrajowców.

lotwa.patriot24.net/video-rozbity-gang-i-przejety-towar-wart-okolo-27-mln-zl,34871 | 04 kwietnia 2024

Gang obcokrajowców. Łowili kobiety na majątek i litość
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości i policjanci z Wałbrzycha rozbili międzynarodową grupę przestępczą odpowiedzialną za wyłudzanie pieniędzy metodą oszustwa nigeryjskiego
wgospodarce.pl/informacje/139031-gang-obcokrajowcow-lowili-kobiety-na-majatek-i-litosc | 9 marca 2024

gang muzułmanów gwałcił
https://www.google.com/search?client=fi ... wa%C5%82ci

Syryjczyk Abdullah al-H.H. Mężczyzna jest uznany za niebezpiecznego islamistę. W październiku 2020 roku 21-latek zaatakował parę gejów. Jedna z ofiar nie przeżyła.
wiadomosci.wp.pl/niemcy-islamista-zamordowal-geja-zapadl-wyrok-6642385510320864a | 22-05-2021

Winny terroryzmu i morderstwa. Islamista z Wlk. Brytanii zabił polityka
polskieradio.pl/68/3/Artykul/2937797%2CWinny-terroryzmu-i-morderstwa-Islamista-z-Wlk-Brytanii-ktory-zabil-polityka-uslyszal-wyrok

Dżihadysta zabił dwóch szwedzkich kibiców w Brukseli
45-letni Tunezyjczyk w poniedziałek wieczorem zastrzelił w Brukseli dwóch szwedzkich kibiców piłkarskich, a trzeciego ranił.
pap.pl/aktualnosci/belgijskie-media-nie-zyje-zamachowiec-dzihadysta-ktory-zabil-dwoch-szwedzkich-kibicow-w | 2023-10-17

Atak nożownika we Francji. Islamista był powiązany ze sprawcami innych zabójstw
Podejrzany o sobotnie zabójstwo niemieckiego turysty i zranienie dwóch innych osób Armand Rajabpour-Miyandoab, złożył przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu - poinformował Jean-Francois Ricard, prowadzący sprawę prokurator.
https://polskieradio24.pl/artykul/32930 ... h-zabojstw | 2023-12-03

Osiem miesięcy po morderczych atakach nożem w Duisburgu zwolennik Państwa Islamskiego (ISIS) otrzymał najwyższy wymiar kary. Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie skazał 27-letniego Syryjczyka na dożywocie za morderstwo i czterokrotne próby morderstwa.
Mężczyzna nie okazał żadnej skruchy ani współczucia i zapowiedział kolejne przestępstwa, powiedziała przedstawicielka prokuratury.
„Chciałem popełnić jeszcze więcej przestępstw, aż zostanę zabity, aby umrzeć jako męczennik”.
dw.com/pl/zamach-w-duisburgu-do%C5%BCywocie-dla-zwolennika-isis/a-67769438 | 19.12.2023

Islamista przyznał: Zabił swojego nauczyciela z czystej nienawiści do Francji. 20-letni Mohammed Mogouchkov
20-letni Mohammed Mogouchkov, który w październiku 2023 roku zamordował w Arras na północy Francji nauczyciela, złożył swoje „wyznanie wiary”
pch24.pl/islamista-przyznal-zabil-swojego-nauczyciela-z-czystej-nienawisci-do-francji/ | 6 lutego 2024

Islamista z polskim paszportem zatrzymany w Niemczech. Chciał się zatrudnić przy Euro 2024
Policja i służby bezpieczeństwa prawdopodobnie zapobiegły atakowi terrorystycznemu podczas nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jak dowiedział się portal dziennika "Bild", islamista Soufian T. chciał zgłosić się do UEFA jako steward.
wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/9523177,islamista-z-polskim-paszportem-zatrzymany-w-niemczech-chcial-sie-zatr.html | 9 czerwca 2024

Mieszkańcy zachodniej Europy żyją w strachu. Ulice miast opanowały bandy imigrantów
Europa Zachodnia zmaga się z rosnącą przestępczością, za którą odpowiadają imigranci. Hordy młodych, bezrobotnych i agresywnych mężczyzn z krajów muzułmańskich to coraz częstszy widok na ulicach. Ulicach, na które coraz częściej boją się wychodzić zwykli mieszkańcy.

Podobnie sytuacje wygląda w Niemczech.

"»Raport w sprawie przestępczości w kontekście imigracji« Federalnego Urzędu Kryminalnego pokazuje, że imigranci są nadreprezentowani w zabójstwach, morderstwach, ciężkich obrażeniach ciała i gwałtach - ale także dlatego, że jest wśród nich szczególnie duża liczba młodych mężczyzn, którzy generalnie są częściej sprawcami takich przestępstw" - informowało "Deutsche Welle".
Strach iść na basen

To suche statystyki, które nie oddają strachu zwykłych mieszkańców i niepokoju, który towarzyszy im na co dzień przy najzwyklejszych aktywnościach.

Seria bójek i napaści na basenach w Niemczech sprawiła, że ludzie boją się tam spędzać czas i wypoczywać. Ankieta przeprowadzona przez Civey dla "Die Zeit" wykazała, że 58 procent ankietowanych obawia się wizyty na odkrytym basenie z powodu doniesień o przemocy. Ratownik z basenu z Berlina przyznał w rozmowie z "Bildem", że "obelgi i groźby śmierci są na porządku dziennym, z 80 proc. sprawców ma arabskie pochodzenie". Ratownikowi na odkrytym basenie Malsch w pobliżu Karlsruhe wybito ząb, ponieważ poprosił o opuszczenie basenu na krótko przed jego zamknięciem.
"Trzeba wiedzieć, kiedy można wyjść z domu"

Jednak problemem, jak powiedzieli reporterowi TVP mieszkańcy Madrytu, staje się powrót z pracy wieczorem, choć seniorzy boją się wychodzić z domów już nawet w ciągu dnia.

- Krążą tu bandy młodych. Nie mają pracy, a chcą mieć na papierosy i dziewczyny, dlatego okradają nas - starszych. Trzeba mieć oczy z tyłu głowy i wiedzieć, kiedy można wyjść z domu - tłumaczy jedna z seniorek.

Inny starszy mężczyzna podkreśla, że do rabunków na ulicach dochodzi w środku dnia.

W miastach zaczynają też pojawiać się imigranckie getta, do których lepiej się nie zapuszczać. Tak jest m.in. w Almerii.
Królowie ulicy

O przykłady agresji imigrantów nie jest trudno - media z całej Europy informują o podobnych incydentach, także w mediach społecznościowych publikowane są nagrania.

Policja w Hadze ujawniła film z monitoringu, na którym dwóch imigrantów atakuje mężczyznę na oczach jego dzieci. Powód? Zwrócił im uwagę, że jadą samochodem po ścieżce rowerowej.

Niedawno internet obiegło też nagranie ze Szkocji, gdzie grupa migrantów zaatakowała starszego mężczyznę w pociągu.

W 2022 r. w Norwegii odnotowano cztery ofiary śmiertelne strzelanin, w tym dwóch mężczyzn zginęło w wyniku ataku na klub dla gejów. Podejrzanym jest islamski ekstremista z kurdyjskiej części Iranu. W tym samym okresie w Szwecji od kul zginęły 63 osoby, w większości w wyniku wojen gangów. Członkami grup przestępczych są najczęściej młodzi mężczyźni, którzy urodzili się za granicą lub mają rodziców imigrantów.
Gigantyczne szkody

Z kolei we Francji to właśnie imigranci i wywodzący się z takich rodzin młodzi ludzie stali w większości za zamieszkami, które na przez kilka dni paraliżowały kraj, a szkody wycenia się nawet na 1 mld euro.

W zamieszkach na przedmieściach francuskich miast w czerwcu po śmierci 17-letniego Nahela, zastrzelonego przez policjanta podczas kontroli drogowej w Nanterre, zatrzymano około 3,5 tys. osób. W starciach rannych zostało ponad 800 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, zaatakowano 269 posterunków policji lub żandarmerii, spłonęło prawie 6 tys. pojazdów, spowodowano ponad 12 tys. pożarów, spalono lub uszkodzono 1105 budynków, w tym ponad 200 szkół.
Każdy powód jest dobry

Jednak jak pokazuje historia, imigrantom do wywołania zamieszek i bezmyślnej agresji nie jest potrzebne aż tak dramatyczne zajście, jak we Francji.

W Brukseli doszło do zamieszek tuż po zwycięskim dla Maroka meczu z Belgią na Mistrzostwach Świata w Katarze. Świętujący zwycięstwo w Brukseli Marokańczycy przewrócili wiele samochodów, podpalali publiczne toalety i elektryczne hulajnogi.
Dane Eurostatu

W Unii Europejskiej co dziesiąty mieszkaniec skarży się na akty przemocy, przestępczości i wandalizmu - wynika z danych Eurostatu. Wśród krajów o bardzo niskim poziomie bezpieczeństwa znalazły się m.in. Belgia, Anglia, Niemcy, Dania, Szwecja, Włochy.

Mowa tu o pospolitej przestępczości, bandyterce, a przecież imigranci w Europie posuwają się do dużo straszniejszych czynów. W Nicei i Berlinie imigranci wjechali ciężarówkami w tłum ludzi, zabijając dziesiątki osób, a w ataku na klub Bataclan było ponad 120 ofiar.
polskieradio24.pl/artykul/3215015,mieszkancy-zachodniej-europy-zyja-w-strachu-ulice-miast-opanowaly-bandy-imigrantow | 2023-07-26


Itp., itd. (nie mam tyle czasu, by wszystko przerabiać)..
Ciąg dalszy nastąpi (oczywiście coraz częściej)...
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Muzułmanie nie chcą, nie mogą się integrować, bo byłoby to sprzeczne z wpojoną, zakodowaną, utrwaloną im w ich umysłach, psychikach ideologią nazywaną religią... Oni chcą, muszą nawracać, mordować niewiernych psów/podludzi, rozpleniać tą ideologię, swoją nację, zajmować kolejne tereny/zwyciężać, przekupstwem, kłamstwem, podstępem, przemocą, terrorem, mordem, pod każdym względem!!!...
Oprócz tego najechani tubylcy są, i rzeczywiście, moralnie, etycznie, fizycznie, i coraz bardziej, zdegenerowani, odrażający...!!! - Nikotynizm, alkoholizm, narkomania, szkodliwe odżywianie się, lekomania, telewizoromania, zajmowanie graniem w gry komputerowe, szkodliwy tryb życia, negatywna prokreacja: jest coraz więcej chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych, brzydkich dzieci, i jeszcze zachęca się do takiej prokreacji, za nią nagradza przyznawaniem rent, refundowaniem leków, darmowym lecznictwem, jest coraz większy odsetek ludzi starych, zadłużanie się prywatnie, przez firmy, państwa, realizowanie demokratycznej/destrukcyjnej utopii, informacyjno-śmieciowe, szkolnictwo, taki przekaz z mediów, idiotyczne, absurdalne sprowadzanie do siebie, na swoją, na własne życzenie, zgubę, muzułmanów, brak właściwych wzorców, zasad, norm społecznych...!!!
Do tego są winni, współwinni zwożenia do ich krajów śmieci, skażania, trucia,szkód, strat ekologicznych, klimatycznych, gospodarczych, wojennych, eksploatacji taniej siły roboczej, korumpowania, obalania rządów, zadłużania ich państw...!!!
Itp., itd...
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

W 2025 roku odbędą się tzw. wybory na prezydenta RP
Jak zawsze proponuję swoją kandydaturę, a samo nic się nie zrobi.

Moje hasło wyborcze: Wyłącznie racjonalne rozwiązywanie i zapobieganie problemom - osiąganie efektu pozytywnej lawiny (a nie zastępowanie jednych problemów innymi, tworzenie kolejnych - osiąganie efektu negatywnej lawiny)!!!
Kierowanie się wyłącznie racjonalnymi argumentami, a więc postępowanie odpowiedzialne, w tym dalekowzroczne, czyli dogłębnie, a więc rzeczywiście, etyczne, na podstawie całościowej analizy i logicznym wnioskowaniu!!! A wiec osiąganie, tą drogą, wyłącznie pozytywnych celów!!!
A nie wybiórczą, krótkowzroczną, bezmyślną, nieodpowiedzialną pseudowrażliwością, moralnością, emocjami, utopijnymi ideologiami i ich dogmatami!!!

Produkty, usługi tworzą wartość korzystną i niekorzystną (w jednych przeważa to pierwsze, a w innych to drugie), są też takie produkty, usługi, które tworzą wyłącznie wartość niekorzystną. Wszystkie natomiast zwiększają PKB...
PS
Każda praca absorbuje; rozwija, bądź niszczy potencjał (jeśli kogoś zatrudnimy niezgodnie z jego możliwościami, w dodatku do produkcji czy usług o niekorzystnej wartości, to będziemy wyłącznie i wszechstronnie tracić).

W utopijnych gospodarkach m.in. problemy wynikłe z jednej produkcji chce się rozwiązać za pomocą kolejnej produkcji (powstają efekty negatywnej lawiny!)...
W utopii postępuje się absurdalnie, na odwrót, jedne problemy zastępuje się następnymi, tworzy się kolejne (powstają efekty negatywnej lawiny!)...
Np. gdy ludzie chorują z powodu prokonsumpcyjnej produkcji, a więc wynikłych z tego skażeń, zatruć, to m.in. otwiera się kolejną skażającą, trującą produkcję medykamentów, sprzętu medycznego. A ponieważ tzw. lecznictwo również przyczynia się do skażeń, zatruć, zarażeń, zakażeń, uszkadzania genów, uodparniania się na tzw. leki mikrobów, no to się produkcję medykamentów, sprzętu medycznego zwiększa...
A jak rosną wydatki na tzw. lecznictwo, no to rosną długi, bieda. A jak rosną długi, bieda, no to przybywa chorych...
Woda jest skażona, no to m.in. produkuje się butelki i nalewa do nich wody, a następnie sprzedaje. A ponieważ produkcja butelek, transport butelek z wodą, ich sprzedaż, wypicie skażonej składnikami produkcji butelki wody, wykorzystanie butelki, związane jest z eksploatacją złóż, transportem, spalaniem ropy, wytwarzaniem śmieci, skażaniem, truciem, no to skażanie, trucie, ilość chorych rośnie. A skoro skażenie, trucie, ilość chorych rośnie, no to produkuje się jeszcze więcej butelek...
Gdy rabuje się surowce, to ich szybko ubywa, jak ich szybko ubywa, no to rośnie ich cena, jak rośnie ich cena, to wszystko drożeje, jak wszystko drożeje, no to rosną wydatki, długi, bieda, a jak rosną wydatki, długi, bieda, no to m.in. jeszcze szybciej rabuje się surowce...
Do tego dodajmy wypadki samochodowe, wojny o surowce. Itp., itd. W efekcie i z tego powodu rosną też wydatki, długi, bieda. No to pożycza się jeszcze więcej pieniędzy, a jak pożycza się jeszcze więcej pieniędzy, to jeszcze bardziej rosną długi, bieda... Jak rosną długi, bieda, no to m.in. zwiększa się liczbę msc tzw. pracy, żeby wzrósł PKB, a jak zwiększa się liczbę msc tzw. pracy, no to rośnie tempo rabowania surowców, produkcja, skażanie, trucie, ilość chorych, dopłaty, dotacje, wydatki na tego skutki, długi, bieda...
A jak rośnie ilość i wielkość problemów, no to m.in. zwiększa się wydatki, a gdy rosną wydatki, no to rosną długi, bieda i z tego powodu zwiększają się i powstają kolejne problemy. Gdy zwiększają i pojawiają się kolejne problemy, no to się je jeszcze bardziej zwiększa, zastępuje następnymi, tworzy kolejne problemy...

Pojawienie się tego wieloryba zszokowało cały świat
https://www.youtube.com/watch?v=Rf9b4cgYZm0 | 11 lip 2019

Szkodliwe substancje w wodzie!
JAKĄ WODĘ POWINNIŚMY PIĆ - WODA PROZDROWOTNA Andrzej Kawka ŻYWIENIOWE ABC

https://www.youtube.com/watch?v=_42Tf2-jki0 | 15.04.2020

Czym zatruwa cię woda z plastikowych butelek.
https://www.youtube.com/watch?v=73r2SQzMqt4 | 9 lis 2018
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Ta substancja w wodzie i jedzeniu powoduje męską niepłodność
https://www.youtube.com/watch?v=ktdPQ27ckZ0 | 15 kwi 2020

www.wp.pl / https://portal.abczdrowie.pl/arsen-w-wo ... ujace-dane
Arsen w wodzie butelkowanej
Aż 11 spośród badanych wód zawierało arsen w ilościach zbliżających się lub wręcz przekraczających dopuszczalne normy.
Na przykład trzy próbki Peñafiel - wody mineralnej wyprodukowanej przez dr Pepper Snapple Group, zawierały średnio 18,1 ppb arsenu. Przy czym norma to 10 ppb.
Wcześniejsze badania amerykańskich naukowców dowodzą, że woda pitna z poziomem arsenu wynoszącym zaledwie 3 ppb może już powodować poważne problemy zdrowotne.
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Jak zabija plastik, czyli toksyna Bisfenol-A w twoim ciele.
https://www.youtube.com/watch?v=-sf2r4mUXRY | 12 lip 2019

Obrazek

Obrazek
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Obrazek

Obrazek
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

TAK ŹLE NIE BYŁO OD 10 LAT...
https://www.youtube.com/watch?v=eRQgCoM ... i%C4%99dzy | 12.06.2024

NFZ BANKRUTUJE - GDZIE BĘDZIESZ SIĘ LECZYĆ? GROŹNY ŚRODEK DOTARŁ DO POLSKI!
https://www.youtube.com/watch?v=rrjDL_e ... i%C4%99dzy | 14.06.2024

POLACY Biednieją - TONIEMY w Długach
https://www.youtube.com/watch?v=3qyhepm ... =Bednarski | 09.06.2024
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Za dwa lata nasz dług publiczny przekroczy 60% PKB?
Eksperci Komisji Europejskiej wyliczyli, że według scenariusza bazowego, zakładającego, że Polska nie wprowadzi w najbliższych latach zmian po stronie wydatków państwa i podatków, dług publiczny naszego kraju osiągnie w roku 2030 67% PKB, a w 2034 zbliży się do 80% PKB.
https://bank.pl/za-dwa-lata-nasz-dlug-p ... zy-60-pkb/ | 04.05.2024
Redaktor1966
Posty: 1012
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

[Dzięki czemu odsetki, od coraz większego długu, do spłacania będą coraz wyższe; kolejne pożyczki, zwiększanie długu, na spłacenie odsetek również; a w efekcie także podatki, ich ilość będzie coraz większa; a zatem biurokracja, na nią wydatki tzw. państwa, firm, będzie rosła w siłę; ceny towarów i usług także; więc ilość bankructw polskich firm również będzie coraz większa; więc emigracja Polaków z Polski także...
Bo m.in. rząd Polski zajmuje się zamrażaniem cen, dawaniem, przyznawaniem, dotowaniem, refundowaniem, wypłacaniem dodatkowych emerytur itp.; pomaganiem, wspieraniem, ratowaniem itp.; rozwojem; bogaceniem itp. - i wszystko za darmo (nie ma to żadnego związku z rosnącym długiem, od niego odsetkami, podatkami, biurokracją, cenami, bankructwami, emigracją itd... - red.]


Polacy żyją coraz krócej, mają coraz więcej chorób przewlekłych
Choroby przewlekłe dotyczą już połowy populacji Polski.
Na nadciśnienie choruje co drugi mieszkaniec naszego kraju mający 50 lat lub więcej
Choroby przewlekłe sprawiły, że w czasie pandemii pogorszyło się zdrowie kilkunastu procent z nas.
Przewlekłe choroby niezakaźne (noncommunicable diseases — NCDs) to choroby związane głównie z naszym stylem życia — to m.in. otyłość, cukrzyca, nowotwory, choroby serca, udary i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

WHO podaje, że przewlekłe choroby niezakaźne są przyczyną zgonu aż 41 milionów ludzi rocznie, odpowiadając aż za 71 proc. wszystkich zgonów na całym świecie.

To jedna z przyczyn znacznie niższej niż średnia europejska oczekiwanej długości życia Polaków. Co gorsza, długość życia Polaków na skutek pandemii skróciła się — jak wynika z ubiegłorocznego raportu OECD — jeszcze bardziej i obecnie wynosi 75,6 roku. Daleko nam do Szwajcarii, Hiszpanii, Szwecji czy Włochy, gdzie mieszkaniec — średnio — będzie żył znacznie ponad 80 lat.

Niezakaźne choroby przewlekłe dotyczą coraz większej grupy Polaków. Jak pokazały wyniki Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2022, niemal co trzeci Polak deklaruje, że ma zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze, co ósmy chorobę serca, a co jedenasty cukrzycę. Choroby nowotworowe zdiagnozowano u 5 proc. ankietowanych, a u 3 proc. przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.
Odsetek osób z przewlekłymi chorobami niezakaźnymi rośnie gwałtownie wraz z wiekiem. Podczas gdy na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) cierpi 1 proc. osób w wieku 18-44, w grupie 65+ cierpi na nią już co trzynasta osoba.
Zdrowie Polaków w czasie pandemii się pogorszyło [Plus "200 tysięcy nadmiarowych zgonów. Średnia długość życia w Polsce znacząco się skróciła". - Oto kolejne przykłady "ratowania" przez rząd... Plus bankructwa, długi itd... - red.].
https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie- ... 35640.html | 16.01.2023

["Raz się żyje [No właśnie debilu/ko...!]! W życiu trzeba wszystkiego spróbować [Kończy się to nałogiem, a więc nie spróbowaniem debilu/ko...!]! Trzeba na coś umrzeć [Choćby przeznaczyć wszystkie pieniądze świata, skorzystać z wiedzy wszystkich lekarzy i wykorzystać wszystkie możliwości medycyny, to i tak umrzesz debilu/ko...!]! Będziesz uważać na zdrowie, a i tak cegłówka spadnie ci na głowę [Jeśli nie będziesz dbać o zdrowie, to prawdopodobieństwo wypadku będzie dużo większe debilu/ko...!]!".
Hurra! Więc trzeba jeszcze więcej zabierać dbającym o zdrowie, i wszystkich zadłużać, aby część z tego oddać na tzw. lecznictwo, renty degeneratom i ich niedorozwiniętym, chorym upośledzonym; odrażającym umysłowo, psychicznie, fizycznie dzieciom... Czyli rząd jeszcze bardziej musi pomagać, ratować itp., itd. oczywiście m.in. zabierając pieniądze, zadłużając, zatrudniając kolejnych urzędników-swojaków...
I nie wolno zabronić reklamowania, produkcji, sprowadzania, sprzedaży szkodliwych produktów spożywczych, propagowania, wpajania lekomanii, alkoholizmu, narkomanii itp... I nie wolno uczyć w szkołach, poprzez media jak prawidłowo się odżywiać i w inny sposób dbać o zdrowie, bo to m.in. zmniejszyłoby ilość i wielkość podatków, wydatki, tempo zadłużania, biurokrację itp., itd... - red.]
ODPOWIEDZ