Prezent dla Tuska - ciekawe,ciekawe

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Prezent dla Tuska - ciekawe,ciekawe

Post autor: tekajot » sob lis 17, 2012 5:13 pm

Mieli dość Pawlaka. Piechociński prezesem PSL

Wybór nowego prezesa PSL może zachwiać koalicją rządową. W przyszłym tygodniu dojdzie do nowych rozmów Platformy z nowymi władzami PSL.

Janusz Piechociński został wybrany na prezesa PSL. Na XI kongresie tej partii powiedział, że jak nigdy dotąd potrzebne jest mocarne i merytoryczne Stronnictwo. Waldemar Pawlak zapowiedział w poniedziałek dymisję z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. To koniec rządowej koalicji?

Janusz Piechociński na kongresie wygrał uzyskując 547 głosów. Waldemar Pawlak uzyskał 17 głosów mniej. Władze PSL są wybierane raz na cztery lata.

Waldemar Pawlak po ogłoszeniu wyniku wyborów powiedział do zebranych na XI kongresie partii, że w poniedziałek zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki. - Nie zgadzam się fundamentalnie z propozycjami Janusza Piechocińskiego - stwierdził bardzo zdenerwowany Pawlak.

- Dzisiaj jest potrzebne aktywne, mocarne, solidne, merytoryczne Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak nigdy dotąd - powiedział wcześniej w emocjonalnym przemówieniu Piechociński. Zaznaczył również, że docenia zasługi Pawlaka, ale to nie znaczy, że w stronnictwie „nie ma być alternatywy”. - To nie znaczy, że Stronnictwo ma się zatrzymać – zaznaczył.

- W przyszłym tygodniu zapewne dojdzie do rozmów koalicyjnych - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś. Wyraził również nadzieję, że podtrzymane zostaną dotychczasowe zasady współpracy.

Autor: Marek No, | Źródło: PAP,

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prezent dla Tuska - ciekawe,ciekawe

Post autor: krzysztom123 » pt lis 23, 2012 5:52 pm

Najgorsze to jest to że zawierają w Polsce zakłady pracy - krzysztom123.bloog.pl

ODPOWIEDZ