Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: krzysztom123 »

Ke­nij­ski ad­wo­kat Dola In­di­dis zło­żył do Mię­dzy­na­ro­do­we­go Try­bu­na­łu Spra­wie­dli­wo­ści w Hadze wnio­sek o uka­ra­nie win­nych ukrzy­żo­wa­nia Je­zu­sa Chry­stu­sa. Praw­nik kwe­stio­nu­je też prze­bieg jego pro­ce­su - do­no­si "Je­ru­sa­lem Post". Od­po­wie­dzial­ność za to po­no­si, jego zda­niem, m.​in. pań­stwo Izra­el i Re­pu­bli­ka Włoch.
– Do­wo­dy są za­pi­sa­ne w Bi­blii. Nie można jej dys­kre­dy­to­wać – mówi In­di­dis w roz­mo­wie z ke­nij­ską ga­ze­tą "Ci­ti­zen News". Wśród po­zwa­nych znaj­du­je się także wład­ca Rzymu Ty­be­riusz, Pon­cjusz Piłat, star­szy­zna ży­dow­ska i król Herod.
Mimo że od tam­tych wy­da­rzeń mi­nę­ło już ponad 2 tys. lat, In­di­dis prze­ko­nu­je, że rządy państw, dla któ­rych słu­ży­ły te osoby, po­win­ny i dziś po­nieść od­po­wie­dzial­ność.
- Za­ło­ży­łem tę spra­wę, bo moim obo­wiąz­kiem jest chro­nie­nie god­no­ści Je­zu­sa. Zwró­ci­łem się do Try­bu­na­łu w Hadze, by do­ma­gać się spra­wie­dli­wo­ści dla czło­wie­ka z Na­za­re­tu – twier­dzi In­di­dis.
W po­zwie fi­gu­ru­ją Wło­chy i Izra­el, które nawet po ogło­sze­niu nie­pod­le­gło­ści, stały się spad­ko­bier­ca­mi prawa rzym­skie­go. Te obo­wią­zy­wa­ło bo­wiem w cza­sach ukrzy­żo­wa­nia Je­zu­sa.
In­di­dis kwe­stio­nu­je też prze­bieg pro­ce­su Chry­stu­sa. W Hadze chce usta­lić za jakie prze­stęp­stwo Jezus zo­stał oskar­żo­ny i ska­za­ny. Praw­nik pod­kre­śla, że Jezus nie był wła­ści­wie wy­słu­cha­ny w cza­sie pierw­sze­go pro­ce­su.
- Nie­któ­rzy z wów­czas obec­nych splu­nę­li mu w twarz, bito go pię­ścia­mi, szy­dzo­no z niego i nie dano mu prawa do god­nej śmier­ci – prze­ko­nu­je In­di­dis.
Naj­pierw spra­wa zo­sta­ła za­ło­żo­na w Są­dzie Naj­wyż­szym w Na­iro­bi, ale zo­sta­ła od­rzu­co­na. Ke­nij­czyk nie skła­da jed­nak broni. Zło­żył wnio­sek do Try­bu­na­łu Spra­wie­dli­wo­ści w Hadze. Jest prze­ko­na­ny o słusz­no­ści swo­ich racji. – Wiem, że to spra­wa z dużym praw­do­po­do­bień­stwem suk­ce­su. Mam na­dzie­ję, że za­koń­czy się za mo­je­go życia – mówi In­di­dis.
A co wy o tym myślicie o tej całej sprawie ,może by tak jak w Arabii Saudyjskiej robią, skazać na karę chłosty Żydów ten cały naród wybrany, to może by się nawróciły te błądzące i grzeszące owieczki na swojej życiowej ścieżce, według bowiem prawa ziemskiego i sądów, za niesłuszne oskarżenie kogoś i skazanie go na karę śmierci i zabicie powinno ponieść się wtedy jakieś konsekwencje.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: godzilla »

krzysztom123 pisze:A co wy o tym myślicie o tej całej sprawie...
moglbys juz przestac z tym idiotycznym pytaniem?

ja sadze ze jesli ten czlowiek wygra sprawe przed sadem, sad zrehabilituje Jezusa i uzna go niewinnym zarzutow stawianych mu przez Sanhedryn to tym samym - Wy chrzescijanie bedziecie sie mogli modlic do Zeusa czy jakiegos innego bozka...

przeciez cala legenda Jezusa padlaby wtedy na twarz.... nie moznaby mowic ze dobrowolnie zginal smiercia meczenska po to aby uwolnic od grzechow miliardy ludzi... cala ta bajka zostalaby przekreslona... a jakby jeszcze przeprowadzono sledztwo z udzialem Anodiny i jej chlopakow to udowodniono by ze zadnego zmartwychwstania nie bylo...

i dupa zbita panie katolik...
Gertrudo, znaczy sie...
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: krzysztom123 »

godzilla pisze: moglbys juz przestac z tym idiotycznym pytaniem?

ja sadze ze jesli ten czlowiek wygra sprawe przed sadem, sad zrehabilituje Jezusa i uzna go niewinnym zarzutow stawianych mu przez Sanhedryn to tym samym - Wy chrzescijanie bedziecie sie mogli modlic do Zeusa czy jakiegos innego bozka...

przeciez cala legenda Jezusa padlaby wtedy na twarz.... nie moznaby mowic ze dobrowolnie zginal smiercia meczenska po to aby uwolnic od grzechow miliardy ludzi... cala ta bajka zostalaby przekreslona... a jakby jeszcze przeprowadzono sledztwo z udzialem Anodiny i jej chlopakow to udowodniono by ze zadnego zmartwychwstania nie bylo...

i dupa zbita panie katolik...
Gertrudo, znaczy sie...
Nie wiem Żydzi powiedzieli, że bili, pluli na Jezusa i kopali Go kiedy przewrócił się z krzyżem, bo uznali Go za oszusta, a czy mieli prawo tak postępować i skatować Go na śmierć, o tym powinien zdecydować sąd, czy Żydzi jako naród żydowski są winni, czy też nie i zrobili to oni zgodnie z prawem, w swojej dobrej wierze.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: godzilla »

krzysztom123 pisze:Nie wiem Żydzi powiedzieli, że bili, pluli na Jezusa i kopali Go kiedy przewrócił się z krzyżem, bo uznali Go za oszusta, a czy mieli prawo tak postępować i skatować Go na śmierć, o tym powinien zdecydować sąd, czy Żydzi jako naród żydowski są winni, czy też nie i zrobili to oni zgodnie z prawem, w swojej dobrej wierze.
a ja gdzies czytalem ze "narod zydowski" wymyslono calkiem niedawno... jakies 150 lat temu... przedtem to byly luzne plemiona wyznania mojzeszowego...

jak chcesz dojsc, ktore konkretne plemie jest "odpowiedzialne" za stworzenie Waszego Zbawiciela?
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: krzysztom123 »

godzilla pisze: a ja gdzies czytalem ze "narod zydowski" wymyslono calkiem niedawno... jakies 150 lat temu... przedtem to byly luzne plemiona wyznania mojzeszowego...

jak chcesz dojsc, ktore konkretne plemie jest "odpowiedzialne" za stworzenie Waszego Zbawiciela?
Żydzi są cały czas ci sami, jako dowód pokazują obrzezane penisy, mnie jednak zastanawia to, że wtedy mówili, że Jezus jest oszustem, a teraz mówią gojom, że Jezus był Żydem i Synem Bożym, że trzeba modlić się do Żyda, bo był on królem żydowskim, ciekawe co tak nagle później Żydom się odmieniło, że chcieli aby modlić się do nich jako do bogów na ziemi, musieli jakiś cel chyba w tym mieć.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: krzysztom123 »

Sprawa ta ma jednak charakter szczególny, bo gdyby ludzie wtedy nie ukrzyżowali Jezusa, tylko uznali Go za Boga i swojego Pana, dzisiaj nikt na ziemi nie musiał by teraz umierać. Jezus później już wiedział, że ludzie ulegną złu i będą podążać inną drogą, dlatego tak się potem też stało. Kiedy Jezus upadł z krzyżem i ludzie Go biczowali, kiedy założyli mu koronę cierniową na głowę i krew spływała po Jego twarzy, ludzie pytali się wtedy Jezusa, jeżeli masz taką władzę to dlaczego nas nie ukażesz, Jezus wtedy im odpowiedział, Ja nie przyszedłem po to aby was ukarać, tylko po to aby dać wam zbawienie, Ja nie ukarze was teraz abyście zrozumieli, że nie umieracie na ziemi dlatego, bo ja i Bóg tak chce, tylko dlatego, bo podążacie drogą która oddala was od Edenu i od życia w Raju, dlatego kiedy też na ziemi przestaniecie czynić zło i kiedy zaczniecie czynić dobro i kiedy zaczniecie miłować drugiego człowieka, wtedy wejdziecie znowu na tę właściwą drogę i wtedy to właśnie nie będzie wam znany dzień ani godzina, kiedy znowu znajdziecie się z powrotem w Edenie Raju Królestwa Bożego, tam gdzie z początku żyli Adam i Ewa.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: krzysztom123 »

godzilla pisze: a ja gdzies czytalem ze "narod zydowski" wymyslono calkiem niedawno... jakies 150 lat temu... przedtem to byly luzne plemiona wyznania mojzeszowego...
Ludzie powinni byli wtedy uznać Jezusa za Boga i powinni wtedy byli wybrać Jego drogę, bo pokazał ludziom wtedy, że potrafi On wszystko. Gdy chciał wtedy człowiek chory znowu był zdrowy, gdy chciał aby umarły znowu żył, to tak się wtedy stało, Jezus pokazał ludziom, że jeżeli wybiorą Jego drogę, to wtedy nie będą musieli już na ziemi ani chorować, ani umierać, co może jeszcze być więc cenniejszego dla nas ludzi żyjących na ziemi, niż życie wieczne w Edenie Raju Królestwa Bożego, życie które chciał nam wszystkim ofiarować wtedy Jezus.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: godzilla »

krzysztom123 pisze:...teraz mówią gojom, że Jezus był Żydem i Synem Bożym, że trzeba modlić się do Żyda, bo był on królem żydowskim...
oczywiscie, wiadomo wszem wobec ze On byl narodowosci albanskiej...
byl krolem Kosova i do Kosowarow trza by sie modlic... to tez calkiem mlody "narod"...
wymyslony przez tych samych co wmawiaja gojom...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: godzilla »

krzysztom123 pisze:Sprawa ta ma jednak charakter szczególny, bo gdyby ludzie wtedy nie ukrzyżowali Jezusa, tylko uznali Go za Boga i swojego Pana, dzisiaj nikt na ziemi nie musiał by teraz umierać.
ale ludzie umierali juz przedtem... to dlaczego Bog czy Jezus mieliby to zmieniac? OK, raz Jezusowi sie zachcialo i wskrzesil Lazarza... ale potem?
wyobrazasz sobie co by sie na naszej planecie dzialo do tej pory?
na Ziemi ludzie by sie musieli pozerac zywcem i jeszcze w brzuchach by im sie od tego zarcia ruszalo i ruszalo... wydalaliby pewnie ruszajace sie ciagle jeszcze zywe czesci pozartych przez nich wczesniej ludzi... bajki o zombie mielibysmy na codzien...
J. musialby byc chory na glowe zeby do czegos takiego dopuscic... a ludzie w to wierzacy MUSZA byc chorzy na glowe aby wypowiadac takie brednie...

przyjmujac ze Bog stworzyl swiat i wszystko co zywe na nim - nikt nie ma prawa pieprzyc takich glodnych kawalkow ze gdyby to czy tamto i z Jezusem poszloby inaczej to ludzie by z tego powodu przestali umierac... zostaw takie rzeczy reflexowi, ktory juz cos tam o przedluzaniu zycia WIE....
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawnik chce ukarać winnych ukrzyżowania Jezusa.

Post autor: krzysztom123 »

godzilla pisze:
ale ludzie umierali juz przedtem... to dlaczego Bog czy Jezus mieliby to zmieniac? OK, raz Jezusowi sie zachcialo i wskrzesil Lazarza... ale potem?
wyobrazasz sobie co by sie na naszej planecie dzialo do tej pory?
na Ziemi ludzie by sie musieli pozerac zywcem i jeszcze w brzuchach by im sie od tego zarcia ruszalo i ruszalo... wydalaliby pewnie ruszajace sie ciagle jeszcze zywe czesci pozartych przez nich wczesniej ludzi... bajki o zombie mielibysmy na codzien...
J. musialby byc chory na glowe zeby do czegos takiego dopuscic... a ludzie w to wierzacy MUSZA byc chorzy na glowe aby wypowiadac takie brednie...

przyjmujac ze Bog stworzyl swiat i wszystko co zywe na nim - nikt nie ma prawa pieprzyc takich glodnych kawalkow ze gdyby to czy tamto i z Jezusem poszloby inaczej to ludzie by z tego powodu przestali umierac... zostaw takie rzeczy reflexowi, ktory juz cos tam o przedluzaniu zycia WIE....[/quote]
Pierwsi ludzie stworzeni przez Boga , Adam i Ewa, ludzie którzy mieszkali w Edenie Raju Królestwa Bożego, nie musieli oni umierać, ponieważ w Raju śmierci nie ma i żyć można tam wiecznie. Eden jest biliony razy większy od ziemi i nie ma on końca, gdyby teraz wszyscy ludzie żyjący na ziemi, gdyby weszli teraz oni do Edenu, to wiele powierzchni by tam oni nie zajęli, byli by prawie tam nie widoczni i ponieważ Raj nie ma końca i nie trzeba tam umierać, to w Raju można żyć w nieskończoność i tak już bez końca i tak już przez cały czas, już przez całą wieczność.
ODPOWIEDZ