Polska przeżyła wiele cierpienia.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Polska przeżyła wiele cierpienia.

Post autor: krzysztom123 » ndz lut 11, 2018 8:10 pm

Polska przeżyła wiele cierpienia pod okupacją Niemiec w czasie II wojny światowej od 1939 – 1945 roku i później pod okupacją sowiecką od 1945 – 1989 roku. Ale Polska nie ma dzisiaj do nikogo żalu i nikogo nie oskarża teraz w demokracji, pojawiają się jednak kraje na świecie, które próbują obwiniać Polskę, bo nie znają historii Polski. Kiedy inne kraje po II wojnie światowej wróciły do normalnego życia, Polska jeszcze przez ponad 40 lat żyła pod reżimem komunistycznym, nie mogli Polacy wyjeżdżać z kraju, nie mogli opuszczać Polski. Krzywda jest więc w dzisiejszych czasach, kiedy ktoś mówi, że Polska jest winna za okresy w których wtedy żyła, bo jak człowiek może być winny za to, że żył podczas życia w niewoli. Dzisiaj żyjemy wszyscy z nadzieją, że nie powtórzą się wydarzenia z historii i nikt nie będzie chciał tego co dzisiaj posiadają Polacy im odebrać, czyli ojczyzny Polski i dóbr o które niektórzy się od Polski teraz domagają. Bo teraz kiedy Polska odzyskała wolność i niepodległość powinny uszanować to również inne kraje na świecie, dając narodowi Polskiemu szansę, aby mógł zapomnieć o bólu i cierpieniu, który zesłali na Polskę ci, którzy okupowali Polskę przez kilkadziesiąt lat, kraj który większość życia przeżył w niewoli.

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Polska przeżyła wiele cierpienia.

Post autor: krzysztom123 » pn lut 12, 2018 9:12 am

Jeżeli spojrzymy tylko na te dwa kraje na Rosję i Polskę to od 1917 roku do 1953 roku w Rosji na skutek czystek wymordowano tam 50 milionów ludzi w II wojnie światowej zginęło ich ponad 20 milionów. W Polsce podczas II wojny światowej zginęło ponad 6 milionów Polaków i ponad 100 tyś Żydów, po wojnie zginęło około miliona Polaków. W II wojnie światowej zginęło ponad 70 milionów ludzi. Czyli zginęło ponad 120 milionów ludzi w poprzednim stuleciu, był to okres ludobójstwa i rzezi przeprowadzonych przez ludzi na ziemi. Trzeba więc zdać sobie sprawę z tego do czego prowadzą wojny i podziały na ziemi i do czego jest zdolny człowiek na ziemi, dla uzyskania korzyści majątkowych i władzy na ziemi. Wojna Napoleońska sponsorowana przez Rotschildów to można powiedzieć że była to wojna, ale II wojna światowa sponsorowana przez finansistów to było ludobójstwo, to była rzeź przeprowadzona na gatunku ludzkim na świecie.

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Polska przeżyła wiele cierpienia.

Post autor: krzysztom123 » pn lut 12, 2018 7:09 pm

Jedwabne podczas okupacji sowieckiej.
Z relacji z ust bezpośredniego świadka wydarzeń w Jedwabnem - prawda jest że przed wojną żydzi i Polacy razem żyli i jak to sąsiedzi - były miłości, kłótnie, przyjaźnie, zwady.
Byli żydzi bogaci i żydzi nędzarze - rzemieślnicy i złodzieje. Przeciętna populacja jak polska - ale tworzyli bardziej zwartą grupę.
Przyszli Rosjanie - wtedy się zaczęło - większość Rosjan w Polsce byli żydzi aszkenazyjscy. Szybko porozumieli się z miejscowymi żydami - którzy dla własnej korzyści donosili na niektórych Polaków, z którymi mieli stare zatargi - donos wystarczył, aby Polaka wywieziono na Sybir albo zamordowano - natomiast żyd otrzymywał jego majątek lub nagrodę. Nie wszyscy żydzi to robili - były to jednostki, ale wystarczyło, aby cała nienawiść spłynęła na całą społeczność. Oskarżano ich o współpracę z komunistami, tym bardziej, że żydów osadzano na stanowiskach rządowych - wójtów burmistrzów i sądach. Sowieci mieli za zadanie eksterminować Polaków - więc dużo nie było potrzebne dla zabicia Polaka - stąd była silna obawa przed żydami. Gdy Niemcy wyparli Rosjan - sytuacja się odwróciła, Niemcy dokonywali łapanek na żydach, niektórych rozstrzelano a resztę żydowska policja wywiozła do pobliskiego Getta, które znajdowało się w pobliskiej miejscowości.

ODPOWIEDZ