Dlaczego Bóg nie ukarał nazistów za II wojnę światową.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Dlaczego Bóg nie ukarał nazistów za II wojnę światową.

Post autor: krzysztom123 » czw mar 01, 2018 5:56 pm

Dlaczego Bóg nie ukarał nazistów i ludzi którzy brali udział w II wojnie światowej. Dlatego ponieważ Bóg nie traktuje ludzi na ziemi jako Niemca, Żyda, Polaka, Rosjanina i innych, tylko Bóg traktuje wszystkich jako człowieka. Dlatego w II wojnie światowej dla Boga nie ginął w tej wojnie Żyd, Niemiec, albo ktoś inny, tylko ginął w niej człowiek. Bóg więc nie spogląda na ludzi według podziałów, tylko traktuje wszystkich ludzi jednakowo jako wspólnota, podzielili się więc ludzie na ziemi ulegając złu, ulegając życiu w grzechu. Bóg ludzi nie karze za to co robią na ziemi ludzie, człowiek drugiemu człowiekowi w podzielonym świecie sam wyrządza krzywdę, cierpienie, ból i śmierć, wtedy gdy podąża na ziemi drogą zła, drogą życia w grzechu. Aby podążać więc drogą Boga na ziemi, to trzeba potrafić zrozumieć Boga, bo Bóg przecież powiedział do ludzi- kiedy na ziemi już odrzucicie zło, kiedy odrzucicie życie w grzechu, to powrócicie wtedy spowrotem do Edenu Raju Królestwa Bożego, tam gdzie z początku żyli pierwsi ludzie stworzeni przez Boga.

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Dlaczego Bóg nie ukarał nazistów za II wojnę światową.

Post autor: krzysztom123 » czw mar 01, 2018 6:05 pm

Przypomnijmy więc sobie o początku ludzi na ziemi;

Kiedy ludzie opuścili Eden Boży Świat i zamieszkali na ziemi, Bóg powiedział wtedy do ludzi, odrzućcie życie w grzechu, odrzućcie zło i powróćcie z powrotem do Raju Królestwa Bożego. Ludzie byli wtedy zjednoczeni, żyli oni razem, bez żadnych podziałów i zastanawiali się czy odrzucić zło i powrócić do Królestwa Bożego, czy też nie. Zło jednak życie w grzechu dawało ludziom na ziemi bogactwo i władzę i ludzie wtedy ulegli złu i pod wpływem jego kuszenia, rozeszli się oni po całym Świecie. Kiedy ludzie rozeszli się po Świecie, wymyślili oni sobie wtedy różne nazwy, jedni nazwali się Niemcami, inni Żydami, inni Francuzami, a inni jeszcze inaczej. Ludzie zaczęli się wtedy dzielić po między sobą i wymyślili sobie różne nazwy państw, w mowie różne języki i utworzyli granice, które ich oddzielały od siebie. Wtedy ludzie chociaż wcześniej żyli oni razem i byli wspólnotą i wszyscy byli tacy sami, to teraz jako Żydzi i Francuzi i inni, myśleli oni wtedy, że są oni już teraz innymi ludźmi, poczuli się dla siebie wrogami i rozpoczęli prowadzili po między sobą pierwsze wojny na ziemi, w których człowiek zaczął zabijać drugiego człowieka. Ludzie prowadząc wojny, grabiąc pokonany kraj, zaczęli przejmować wtedy dobra które zwyciężali w wojnie, zaczęli się ogłaszać na ziemi, bogami, faraonami i królami, zaczęli walczyć o bogactwo i władzę na ziemi, zapominając o Raju, zapominając o tym, że mogli oni do Niego powrócić. Zło kusiło ludzi do bogactwa i władzy na ziemi i ludzie bogacili się kosztem drugiego człowieka, walczyli o bogactwo i władzę na ziemi, tracąc swoje dusze, przynosząc sobie cierpienie i ból. Zło oszukało ludzi, ale Bóg przychodzi do ludzi w różnych okresach czasu na ziemi, poprzez swoje Słowo i ciągle powtarza do wszystkich, że gdy ludzie odrzucą na ziemi zło,gdy odrzucą życie w grzechu, to powrócą wtedy z powrotem do Raju Królestwa Bożego.

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Dlaczego Bóg nie ukarał nazistów za II wojnę światową.

Post autor: krzysztom123 » czw mar 01, 2018 6:11 pm

Musimy również pamiętać, że najgorszym na ziemi grzechem jest grzech śmiertelny.
Parę tysięcy lat temu, ludzie żyli na świecie tak samo, jak my żyjemy teraz na ziemi, popełniali błędy, czynili zło, jednak pewnego dnia stało się coś strasznego, coś nie pojętego dla Boga i dla naszego ludzkiego umysłu, po raz pierwszy na ziemi człowiek popełnił śmiertelny grzech, jeden z najcięższych wszystkich grzechów, jakie możemy na ziemi popełnić, człowiek zrobił coś okrutnego, człowiek zabił drugiego człowieka . Na niebie zrobiło się wtedy pochmurno i szaro, dookoła zapanowała ciemność, człowiek zabił to co Bóg stworzył i to co Bóg tak bardzo kocha, człowiek zabił drugiego człowieka i za swój czyn którego dokonał, po raz pierwszy na ziemi , człowiek musiał pójść do piekła .

ODPOWIEDZ