Zaduma losu i stres etosu.

Miejsce do publikacji twórczości własnej uczestników Forum (poezja, próby literackie i inne).
almagus
Posty: 5622
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Zaduma losu i stres etosu.

Post autor: almagus »

W dorobku rozpusta i stos czeka od Ruska.

Desperacja dopada.
Pracuje wyobraźnia.
Co rozróba mi nada?
Czy z tego krwawa łaźnia?

Z historii niepokoju.
Wzajemnego poszczucia.
O dobre, złe do boju.
W około pełno knucia.

Natenczas, odporności.
Racjonalne przywództwo.
Bezpieczeństwo ludności.
Jest chapać, samolubstwo.

I przeciw narodowi.
Wetowane ustawy.
Na zlecenie gotowi.
Kraj zostanie niemrawy.

Szpitale, kulas prawa.
Różańce okopowe.
„Pana Polski” zabawa.
Przekręty majątkowe.

Kogo wyście wybrali?
Przecież wyście Polacy.
Obłudę i szakali.
Co Polaków na cacy!

2026-06-27 almagus

Juliusz Słowacki - Córka Cerery | „Tyś nie umarła — lecz jadła i żyła”
https://www.youtube.com/watch?v=-cV1qpX ... MY&index=7

Rycerz Krzykalski - Julian Tuwim | Wróg w niewoli! Ja górą! Odniosłem zwycięstwo!
https://www.youtube.com/watch?v=2a50uU2 ... rt_radio=1

Maria Konopnicka " Stefek Burczymucha"- poezja śpiewana
https://www.youtube.com/watch?v=u06doAL ... rt_radio=1
ODPOWIEDZ