Wasza opinia

Miejsce do publikacji twórczości własnej uczestników Forum (poezja, próby literackie i inne).
qwerty
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 29, 2015 6:42 am

Wasza opinia

Post autor: qwerty »

Cześć,

Jestem ciekawy co sądzicie o krótkim opowiadaniu, które kilka miesięcy temu pojawiło się w formie e-book'a.
Opowiadanie to ociera się o fantasy/science fiction. Nosi tytuł "Zamknij oczy i zobacz", a jego akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości... a może w czasie, który już minął, choć dla nas dopiero nadchodzi.

W skrócie jest to walka dobra ze złem, z której często nie zdajemy (lub nie chcemy zdawać) sobie sprawy. Zwyczajne życie tak bardzo przysłania nam prawdziwy cel naszej wędrówki, że często musimy zostać potrząśnięci, żeby zobaczyć, w którym kierunku idziemy i na jakim etapie tej wędrówki jesteśmy.

Pozwolę sobie wstawić kilka zdań (wstęp z opowiadania), celem przybliżenia fabuły:

"Spełnienie, to pierwsze uczucie, jakie dotarło do mnie po przekroczeniu bramy. Po przybyciu do miejsca, w którym jestem teraz i, do którego podążałem przez całe życie. Jednak droga nie była zbyt prosta... choć mogłaby być o wiele łatwiejsza. Szkoda, że ją sobie komplikowałem. Na szczęście okazało się, że nie byłem sam i dane mi było otrzymać dar, który bardziej pasował do powieści fantastycznych, niż do życia zwykłego śmertelnika, w najzwyklejszych czasach. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że żyje w jednym z wielu wymiarów. Niestety nie do końca równoległych. W pozostałych nie ma sobowtórów, lecz zupełnie inni ludzie - często wykorzystujący możliwości swojego mózgu o wiele lepiej niż np. mieszkańcy strefy czasowej GMT +01:00. Całą wielowymiarową społeczność łączy ten sam cel i droga, która prowadzi do niego. Czasem jednak trzeba stracić wzrok, żeby najpierw usłyszeć, później zobaczyć to, co dzieje się między wymiarami. A tam dzieje się najwięcej. To właśnie tam stoczyła się decydująca bitwa o wszystko co jest związane z Życiem, Światłem i Miłością. Nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszczał, że tam to się miało stać. Przecież najważniejsze staropisy naszego wymiaru podawały, że między Światłem a Ciemnością jest wielka przepaść, której nie da się pokonać. Nikt też nie przypuszczał, że w Ciemność podąży taka ilość dusz, która zapełni tę otchłań. Stworzony z nieszczęśników pomost, ułatwi niezliczonym masom wdrapać się po nim, by stanąć u bram Wiecznego Królestwa. Zanim jednak wielka bitwa stała się zwieńczeniem czasów ostatecznych, na ich początku zaczęły pojawiać się sygnały zapowiadające zmiany, jakich mieliśmy być świadkami. Z czasem sygnały te pojawiały się tak często, że ludzie przestali zwracać na nie uwagę. Informacje o UFO, sektach, nadprzyrodzonych umiejętnościach, czy tajemniczych zniknięciach nie były już sensacją, a nawet ciekawostką w brukowcach. Obojętność, to nie tylko cecha, ale również jeden z wielu punktów zwrotnych najnowszej historii życia pod każdą postacią. Pozwoliła na łatwiejsze włamywanie się do naszego wymiaru tym, którzy nie powinni tu przebywać. Nawet jeśli dzięki niektórym z nich szybciej poznaliśmy metody leczenia najcięższych chorób, a nasza technologia rozwinęła się nienaturalnie szybko. Choć sam zawdzięczałem moją nową umiejętność jednemu z nich, myślę, że nie byliśmy jeszcze gotowi. Nie do końca zgadzam się ze zwrotem: "wszystko jest dla ludzi". Uważam, że do wszystkiego trzeba dojrzeć. Dzięki temu można w pełni wykorzystywać dary i osiągnięcia. Tym bardziej, że wiele z nich ma potężną moc - często autodestrukcyjną."

Opowiadanie można znaleźć np. na stronach wydawcy e-Bookowo
Jest też założony fanpage
I blog, gdzie czasem pojawiają się "wyrwane" strony.

Zastanawiam się również, czy na podstawie "Zamknij oczy i zobacz" może zostać oparta fabuła gry komputerowej - jakiejś przygdówki z elementami FPS'a. Co o tym sądzicie? :)
ODPOWIEDZ