Analiza wiersza

Śmiech to zdrowie.
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Analiza wiersza

Post autor: lady_lost »

"Słońce w górze zapierd*la,
żaba w wodzie dupę moczy,
Ku*wa, co za dzień uroczy...!!!? "
...
Wiersz jednozwrotkowy, trzywersowy z rymem sylabowym, z równomiernie rozłożonym akcentem. Podmiot liryczny wyraża swoje głębokie zadowolenie z otaczającego go świata, przepełnia go kwitnący stoicyzm i szczęście, które człowiekowi żyjącemu we współczesnym zamęcie, może dać tylko
otaczająca go przyroda. Dla podmiotu lirycznego nawet zanurzona w błękicie wody część żaby jest pretekstem do euforii. Szybko poruszające się słońce sugeruje wczesne lato, kiedy świat zwierzęcy budzi się z otchłani zimy.
Puenta liryku jest jednoznaczna i łatwo odczytywalna, oddaje doskonale szybkość i złożoność ruchu słońca, które przecież nie jest istotą ludzką. Uwagę zwraca użycie wulgaryzmów, których znajomość świadczy o ludowych korzeniach poety i głębokiej więzi ze społeczeństwem. W moim rozumieniu autor chciał się tym utworem odwdzięczyć środowisku, w którym wyrósł, za poświecenie i trud włożony w zapewnienie mu należytego wykształcenia. Szkoda, że tak mało w dzisiejszej poezji wierszy o tak pogodnym nastroju!
Nie wiem, czy to nie powinno być w dziale "twórczość" ;)
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Analiza wiersza

Post autor: Malina »

Jeśli już cytujesz cudze teksty to wypadałoby podać link.
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Analiza_wiersza
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Analiza wiersza

Post autor: lady_lost »

Tekst zaczerpnęłam z Facebooka i nie zamierzam wklejać linku z cudzymi danymi.
Dziwi mnie jednak, że głos zabrała mistrzyni w zawłaszczaniu tekstów innych osób. No może ten o seksie był Twój własny :mrgreen:
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Analiza wiersza

Post autor: Malina »

lady_lost pisze:Tekst zaczerpnęłam z Facebooka i nie zamierzam wklejać linku z cudzymi danymi.
Dziwi mnie jednak, że głos zabrała mistrzyni w zawłaszczaniu tekstów innych osób. No może ten o seksie był Twój własny :mrgreen:
Tak jest mój. Był napisany na pewnym forum w 2002 roku. Potem rok czy dwa później, powieszony na forum NIE ale jako całość bez punktowania. Tydzień po tym tekście na forum NIE, Tygodnik NIE podjął ten temat, chyba Łaniewska ale już dokładnie nie pamiętam. Nie pierwszy raz zresztą korzystając z moich pomysłów tematycznych poruszanych na forum. Ale to już zaszłe czasy, inna była administracja. Wiem, że można go znaleźć w internecie. Czasem odrobinę zmieniony na zasadzie "jedna pani drugiej pani". Od 2011 dodaję znaczek Copyright © Malina. Bo moich tekstów w internecie, bez podania autora jest zatrzęsienie.
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Analiza wiersza

Post autor: lady_lost »

Czytaj ze zrozumieniem. Przecież napisałam, że był Twój, nie było " ? " na końcu.
Dlatego nie podniecaj się.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Analiza wiersza

Post autor: Reflex »

Malinko zacietrzewiona, powinnas sie cieszyc, ze Twoj tekst trafil "pod "strzechy"a Ty sie zachowujesz jak zazdrosna kochanka...
Lady_Lost Cie po prostu na tym forum ubiegla - jest szybsza i duzo mlodsza.
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Analiza wiersza

Post autor: tekajot »

Podstawowa zasada: Nie oglądaj się za siebie bo ci z przodu ktoś przyj..bie.
ODPOWIEDZ