Angela Merkel

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 9416
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Angela Merkel

Post autor: Reflex »

Obrazek

Kończący się unijny szczyt w Brukseli był zapewne ostatnim w karierze Angeli Merkel. Jego uczestnicy z uznaniem pożegnali niemiecką kanclerz. Możliwe jednak, że pożegnania okażą się przedwczesne - jeśli rozmowy koalicyjne w Berlinie nie zakończą się do kolejnego szczytu w grudniu, na kolejnym szczycie może nie być jeszcze nowego kanclerza.

Obrazek

Po pożegnalnym przemówieniu wygłoszonym przez przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, szefowie unijnych państw i rządów podnieśli się z miejsc i zgotowali niemieckiej kanclerz owację.

Merkel, która niebawem, po 16 latach sprawowania funkcji, pożegna się fotelem kanclerza, jest najdłużej urzędującą szefową rządu w Unii Europejskiej. Michel wyliczył, że niemiecka polityk wzięła udział w 107 unijnych szczytach. - Szczyt bez Merkel to jak Rzym bez Watykanu albo Paryż bez wieży Eiffla - miał powiedzieć przewodniczący Rady.

Podczas krótkiej ceremonii pożegnalnej wyświetlono film, na którym pokazano urywki z unijnych szczytów z ostatnich 16 lat. Było na nim widać Merkel w towarzystwie polityków z przeszłości jak nieżyjący już prezydent Francji Jacques Chirac czy były brytyjski premier Tony Blair.

Obrazek

"Jesteś jak pomnik"

Merkel otrzymała też od Charlesa Michela rzeźbę przedstawiającą siedzibę Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej. - Jesteś jak pomnik, jesteś jak kompas naszego europejskiego projektu (...). Nie zostawiasz nas, twój sposób myślenia i doświadczenie zostanie z nami - mówił Michel.

Agencja DPA zwraca uwagę, że nie jest wcale pewne, że był to ostatni unijny szczyt z udziałem Angeli Merkel. Jeśli trwające w Berlinie negocjacje na temat utworzenia nowego koalicyjnego rządu zaczną się komplikować, może okazać się, że Merkel będzie reprezentować Niemcy także na następnym szczycie w Brukseli, w połowie grudnia.

(AFP,DPA/szym)
Reflex
Posty: 9416
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Angela Merkel

Post autor: Reflex »

Angela Merkel jest szanowana na calym świecie. Nawet jesli ma krytyczne zdanie na jakiś temat, mozna to odczuć w argumentach, ale nigdy osobiście.
Nawet Putin często pod krytyczną opinia Merkel, szanuje ją i lubi. Również Polska jej wiele zawdzięcza. Nigdy nie byla dla naszego kraju wroga czy niechętna, wrecz przeciwnie. Zawsze mozna bylo odczuc jej troske i przyjazne uczucia. Osobiście mam dla niej wielki szacunek.
godzilla
Posty: 13189
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Angela Merkel

Post autor: godzilla »

Jak to się dzieje, że ponad 190 rządów z całego świata wprowadzało te same obostrzenia kowidowe?

Odpowiedź może leżeć w szkole Young Global Leaders, która została założona i zarządzana przez Klausa Schwaba ze Światowego Forum Ekonomicznego.

Oprócz tego, że politycy dostają wytyczne, co i jak robić, to jeszcze wielu z nich przeszło szkolenie w Young Global Leaders.

Niemiecki ekonomista, dziennikarz i autor Ernst Wolff, ujawnił kilka faktów na temat tej szkoły.

W 1992 roku Schwab założył szkołę Global Leaders for Tomorrow. W 2004 roku przyjęła nazwę: Young Global Leaders.

Uczestnicy szkoły muszą ubiegać się o przyjęcie, a następnie poddawani są rygorystycznemu procesowi selekcji.

Członkami pierwszej klasy szkoły w 1992 byli między innymi: Angela Merkel, Nicolas Sarkozy i Tony Blair.

Obecnie jest około 1300 absolwentów tej szkoły. Czterech z nich to byli ministrowie zdrowia Niemiec, w tym Jens Spahn, który jest federalnym ministrem zdrowia od 2018 r. Philipp Rösler, który był ministrem zdrowia od 2009 do 2011 roku. Został mianowany dyrektorem zarządzającym WEF przez Schwab w 2014 roku.

Inne nazwiska w wykazie szkoły to:

Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii.
Emmanuel Macron, prezydent Francji.
Sebastian Kurz, do niedawna był kanclerzem Austrii.
Viktor Orbán, premier Węgier.
Jean-Claude Juncker, były premier Luksemburga i przewodniczący Komisji Europejskiej.
Annalena Baerbock, lider niemieckiej Zielonej.
Gubernator Kalifornii Gavin Newsom.
Były kandydat na prezydenta i obecny sekretarz transportu USA Peter Buttigieg.

Wszyscy ci politycy, którzy sprawowali urząd w ciągu ostatnich dwóch lat, opowiadali się za ostrymi sankcjami kowidowymi.

Ale szkolna lista absolwentów nie ogranicza się tylko do przywódców politycznych.

Znajdujemy tam również właścicieli korporacji, w tym:

Billa Gatesa z Microsoftu.
Jeffa Bezosa z Amazon.
Richarda Bransona z Virgin.
Chelsea Clinton z Clinton Foundation.

Krytykowana wiele razy tzw. demokracja, została po cichu anulowana. Wielkimi krokami na arenę widoczną już dla wszystkich, wkracza korporacjonizm.

Do tej pory wiele rzeczy robili za kurtyną. Dzisiaj mamy bardzo dużo informacji, które wyraźnie wskazują, że państwa zamieniono w korporacje. Politycy szkoleni są przy użyciu prywatnych funduszy. Cały świat zamienił się w korporacjonizm.

Dlaczego?

Bo korporacje łatwo można kontrolować, bo spory na linii państwo - korporacja, rozstrzygają międzynarodowi prawnicy, którzy należą do korporacji.

W tym systemie, rządy państw podlegają globalnym korporacjom.

Dlatego akcja korony mogła zostać sprawnie przeprowadzona.Robert Brzoza
godzilla
Posty: 13189
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Angela Merkel

Post autor: godzilla »

ludzie w Niemczech sa przeszczesliwi z rzadu...
Od wczoraj w stolicy Merkelistanu gdzie nie ma rezimu jak w Polsce za Kaczynskiego bez certyfikatu o szczepieniu albo bez aktualnego testu to nie mozna jechac ani metrem ani autobusem ani tramwajem nawet automaty poustawiali na peronach gdzie merkelowe suwereny moga sobie odplatny test antykomunowirusowy zrobic i pojechac tym zeswinionym przez allachowcow i innych mahometan metrem. I juz wczoraj na Bahnhofach lapanki jak za okupacji w Polsce byly gdzie Polizei i Ordnungsamt suwerenow legitymowaly ale na Saksy do roboty jeszcze nie tranportowaly i do Bad Auschwitz jeszcze tez nie wozily tylko z peronu suwerena wypierdalaly i dane do SS meldowaly ktore Straf bedzie wystawiac do 2500 € 👀❓
Aluzje zrozumialem i nie jest ona pozbawiona niestety podstaw gdyz np niezawisle sady merkelowskie Helmuthow kaza bardzo srogo za najmniejsze przewinienia niczym zydow za okupacji a mahometan i innych negrow czy cyganow traktuja poblazliwie niczym jakas Herrenrasse przy czym Helmuthy w ostatnich wyborach w 90 % glosowaly na takie traktowanie gdzie na Herr Hitlera w 1933 r. tylko 40 % glosowalo 👀❓
cytaty pochodza z radzieckiej strony https://pl.sputniknews.com/

... tak ogolnie to ludzie sa w Niemczech szczesliwi z nowego - kurrewskiego rzadu komunistow i zielonych zlodziei... a jak kto nie wierzy to niech sam pogada z kims kto tam zyc musi...

niedlugo i Szwajcarie chooy strzeli i wszyscy tu staniemy sie niewolnikami juz tak calkiem oficjalnie... konstytucja pojdzie do sr.acza a rzadzic nami bedzie nasz przecudny rzad, ktory sobie mandat z automatu przedluzy do 2031 roku...
sprawiedliwy
Posty: 2130
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Angela Merkel

Post autor: sprawiedliwy »

Sorry, godzil,
to ja już wolę klnij, wulgaryzmuj , bluźnij, ale takich idiotyzmów nie cytuj...
godzilla
Posty: 13189
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Angela Merkel

Post autor: godzilla »

oj... czy te wszystkie te ograniczenia, twoim zdaniem, w niemczech nie istnieja?
faktycznie, tez ich nie zauwazam jezdzac tam na zakupy samochodem...
sprawiedliwy
Posty: 2130
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Angela Merkel

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: czw lis 25, 2021 7:26 am oj... czy te wszystkie te ograniczenia, twoim zdaniem, w niemczech nie istnieja?
faktycznie, tez ich nie zauwazam jezdzac tam na zakupy samochodem...
to w sklepach szwajcarskich zatrutą żywność sprzedają....?
ja kupuję u sąsiada bauera - producenta BIO!
godzilla
Posty: 13189
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Angela Merkel

Post autor: godzilla »

i bardzo ci sie to chwali... kupuj dalej...
przyjdzie kryzys to moze ci to zycie na jakis czas przedluzyc, podczas gdy dzisiejsi klienci marketow zaczna z glodu zdychac...
ODPOWIEDZ