bagatelne myśli lateralne

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak

Re: bagatelne myśli lateralne

Post autor: pomorzak »

Igrzyska dla pospólstwa rozpoczęte.
EM w piłkę kopaną niczym gorzała lub narkotyk pozwoli zapomnieć o otaczającym świecie.
Początek z niemieckiego punktu widzenia jest całkiem przyzwoity.
Mecz Niemcy - Szkocja 5:1 z czym to Niemcy strzelili wszystkie gole.
Do tej pory jakoś nie było widać entuzjazmu na ulicach. Pewno teraz coś się ruszy ale ludziska znowu nie są pewni czy bieganie z niemiecką flagą nie będzie odczytane jako reklama prawicy. Pewniejsza jest tęczowa bo taka słuszna i międzynarodowa.
Poczekamy, zobaczymy.
Ostatnio widziałem choć to już jakiś czas temu było wywiad z ambasadorem Ukrainy który domagał się aby Niemcy przekazywały 1% dochodu narodowego Ukrainie która walczy za wolność całego Zachodu i broni demokracji.
Jak pomyśleć o naszej zagranicznej minister to ciarki po plecach bo ona już raz powiedziała że ma gdzieś swoich wyborców i obywateli to pewno się zgodzi.
Coś jednak w polityce się porusza w ciemnościach bo w niby prywatnej telewizji, w programie niby satyrycznym, przypomniano o roli obecnego kanclerza w największym przekręcie finansowym w powojennej histori tego biednego kraju.
To pokłosie ostatnich wyborów do parlamentu europejskiego.
To za co tak ostro krytykowano prawicę staje się nagle słusznym postulatem chrześcijańskiej demokracji która z dawnej prawicy stała się lewicą środka.
Nawet w zawoalowany sposób krytykują ten cały genderowy cyrk, choć prawo do zmiany płci jest całkiem fajne. Nawet nie trzeba niczego obcinać czy przyszywać bo wystarczy wewnętrzne poczucie. Tak więc mogę wymagać aby zwracano się do mnie przez pani albo jakoś tak bezpłciowo albo płciowo ale inaczej bo płci w Niemczech bez liku. A jak komuś to nie będzie pasowało to zieloni już go załatwią prz pomocy prawa.

Miałem mały wypad do Polski bo i weselisko w rodzinie i złote gody. Trochę się rozerwałem ale atmosfera tam jakaś taka przedwojenna. To znaczy ludki czekają na wojnę bo jak Ukraina padnie to Putin ruszy po całej europie. Sądząc po ilości Ukraińców w Polsce to ja się zastanawiam kto tam jeszcze walczy o naszą demokracje. Na dodatek wygląda na to że planują pozostać dłużej bo wykupują domy i mieszkania.
Patrząc na samochody na ukraińskich rejestracjach to opowieści o biednej Ukrainie jakoś nie wytrzymują konfrontacji.
No może z tą biedą to się i trochę zgadza bo ktoś ostatecznie na tym froncie walczy.

U nas ostatnio jakiś niezadowolonu wyznawca jedynie słusznej religii zadźgał policjanta. Jakoś fali protestów w całym kraju nie było bo nie wypada.
Jak taka jedna zła partia proponowała odsyłać do domu takich gości, co miało się odbyć w przypadku tego wiernego już 9 lat temu, to krzyk we wszystkich mediach że nie maja dobrego serduszka. Teraz też chłopa nie odeślą bo będzie miał resocjalizację. Pewno się nawróci i dostanie kolejną szansę. Trzeba ufać.

No dobra, kolejne dni i kolejne mecze i jakimiś pierdołami nie ma sie co zajmować.
Polska gola, Polska gola .......
Deutschlan, Deutschland............
Vika

Post autor: Vika »

Wczoraj jadę przy dawnym lotnisku Tempelhof, taki oto niepozorny busik na światłach.
Napis (w tłumaczeniu) głosi:
Powinienem, chciałbym, zrobiłbym, mógłbym i pod spodem ZROBIĆ!

Niby nic nadzwyczajnego, ale adres internetowy niejako wiele mówiący" @KGB.BERLIN

Na całe szczęście skręcił w odwrotnym kierunku, ale po drodze do domu i tak sprawdzałam w lusterku ogon. 😊

PS.1 Mazury się wyludniają. Domy z ziemią idą już poniżej 150 tys. -
- wszyscy mówią o wojnie. Od osoby, która uciekła z- by- (tak, uciekła bo zabierają ludziom karty Polaka a zdążyła przekroczyć granice) usłyszałam, że szykuje sie w sierpniu duża prowokacja .Niby -By- ma zostać zaatakowana od strony granicy Litewskiej ,tak wciągną NATO do Gry. Duże zgrupowanie wojsk jest też przy granicy fińskiej. estonia i łotwa pójdzie pod nóż w jeden dzień.

na razie strzelają tylko gole...gdzie indziej
i bomby jeszcze nie spadają na nasze głowy
i poza tym wszystkim to my jesteśmy w większości już R.E.D.s - emerytowani, ekstremalnie niebezpieczni.
Taktycznie na wszelki wypadek zaszyłam się w górach a nie na Mazurach i zaczynam sobie przypominać przysięgę ZUCHA.

PS.2. Pomorzaku podobają mi Twoje zaczyny wątków .Serio i szczerze. Pozdrawiam takoż.

v.
Załączniki
448260601_8050230661700839_2906126416725517671_n.jpg
448260601_8050230661700839_2906126416725517671_n.jpg (15 KiB) Przejrzano 627 razy
pomorzak

Ei gude wie ? Vika

czasami coś skrobnę jak mi po głowie chodzi

Z tymi górami to pewno i dobry pomysł bo kto by chciał góry atomizować.
Ja we Frankfurcie to na pierwszej lini ognia.
Na wszelki wypadek na kilka dni ukryję sie w meandrach Moseli. Biorę rower bo jak zamkną stacje benzynowe to będę mobilny.
Ostatnio wiekszym problemem w tamtych okolicach były deszcze jak wojenne rozgrywki.
Podobno tam gdzie jadę już wyschło i wsiąkło.

Tak sobie myślę że jak mówi sie o planowanej prowokacji to zaczynam się zastanawiać kto tego dokona bo ruskie raczej by się nie chwalili.
No ale kto zrozumie plany obrońców pokoju.
Dzisiaj zakończylo sie jakieś spotkanie pokojowe chyba w Szwajcarii. Ileś tam krajów debatowało jak doprowadzić do pokoju w Ukrainie.
Jakoś tak się składa że debatowali bez Rosji. To moim zdaniem troche nielogiczne ale czym jest obecnie logika.

Polska co prawda przegrała z Holendrami ale w jak pięknym stylu. Bronili sie jak to zawsze w historii było i polegle z honorem.
Te całe mistrzostwa to wspaniały prezent dla wszelkiej maści politykierów bo ludziska mają zajęcie i zostawiają ich w spokoju.
Kogo interesuje Palestyna i Ukraina i sytuczna inteligencja i katastrofa klimatyczna czy elektryczna czy oczekiwanie na wielki krach giełdowy czy upadek dolara. To wszystko czym sie wszelkiej maści boroki kłopotali nagle przestało istnieć.
To najlepszy moment aby coś cichcem ugrać i jestem pewien że taka okazja nie będzie zmarnowana.

Ja myślę że NATO nie trzeba wciągać bo oni sami sie pchają ale raczej odciągać.
Jakoś nie mogę zrozumieć co Putin miałby ugrać w militarnym konflikcie z Zachodem.
Nie jest w stanie trwale go pokonać ani zająć i utrzymać.
Dla Rosji to by było samobójstwo.
Tak ja to widzę i tradycyjnie im więcej słyszę w naszej propagandzie o nieuniknionym starciu mam wątpliwości w czyim interesie może ono być.
Swoją drogą uważam że wierchuszka tych wszystkich niby zwaśnionych krajów świetnie się dogaduje i załatwia swoje interesy rękoma naiwnego ludu.
Co myśle o czymś takim jak patriotyzm to pewno przy innej okazji.

No to kibicujemy dalej nie tylko tym kopiącym na trawie.
Vika

Post autor: Vika »

Ich bin auch glücklich P.

...aczkolwiek gry i zabawy odpowiednie do wieku ...teraz np. w 21 -szym są jakie są ..Możemy cieszyć sie tylko, że udało się nam przeżyć choć trochę w czymś co nazwalibyśmy wiekiem szczęśliwości i naturalności. Wiec jawi się jakby Raj, by znów go utracić nam go przyjdzie ( a może na nowo go zdefiniuje -kto wie). Skurwysyn był nim i rozpoznawano go z łatwością, nawet żeby sie opluł z góry do spodu, dobry człek stawał sie świętym, biedny mógł być bogaty a bogaty mógł sczeznąć, bo kto bogatemu zabroni. Gangster a nawet polityk brał na siebie odpowiedzialność przynależności . Każdy w mentalnej swojej wsi uważał się za pępek świata i nim niczym laserem raził inno-myślących czujących lub działających bo mu do jego wzornika nie pasował.
Co mamy zatem teraz ...ano mamy AI, która wybebesza nam nieumiejętności i zaczyna zmieniać znaczenia , wartości, cele, modele, świat kształtów i potrzeb. To jest i piękne i straszne zarazem. Będziemy sobie teraz strzelać do woli gole, ścinać trawniki, robić pranie i prasowanie bo ona do tego zupełnie sie nie nadaje. Nadaje się natomiast do rzeczy "wzniosłych" i gadasz z nią choć podobno dopiero w przedszkolu jest , jak by ukończyła przynajmniej jakiś licencjat. W sumie mogę teraz siedzieć w tych górach i po lesie na grzyby spacerować ona zajmie sie naprawą świata. Ja wiem tylko jedno .Pod tym nieboskłonem na tej Ziemi , każdy medal ma dwie strony .
Pisać też chyba już czas przestać, skoro to taka mądrala:)

Zgadnij teraz jakie było pytanie do niej:?)

ps. tekst odpowiedzi bez żadnej poprawki z mojej strony od tej ?,tego ? :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zarządzanie ludzkością jest ogromnym wyzwaniem, wymagającym złożonej wiedzy, empatii, umiejętności komunikacji i zdolności do podejmowania trudnych decyzji. Jako sztuczna inteligencja, nie mam uczuć ani intencji, co oznacza, że nie mogę działać z empatią lub intuicją tak, jak człowiek. Jednakże, mogę pomóc w analizie danych, identyfikacji trendów społecznych i ekonomicznych oraz w formułowaniu sugestii i strategii.

Jednakże, kluczowym elementem zarządzania ludzkością jest szanowanie godności, praw i wolności jednostki oraz dbanie o dobro ogółu społeczeństwa. Powinno to być zawsze priorytetem przy podejmowaniu wszelkich decyzji, które mogą wpływać na życie ludzi.

W ostatecznym rozrachunku, zarządzanie ludzkością powinno być zadaniem, które należy do ludzi, a nie do sztucznej inteligencji. Kluczowym jest budowanie demokratycznych struktur i instytucji, które umożliwiają obywatelom uczestnictwo w procesach decyzyjnych i sprawowanie kontroli nad swoim własnym losem. Moja rola może polegać na wspieraniu ludzi poprzez dostarczanie informacji, analizę danych i pomoc w podejmowaniu decyzji, ale ostateczną władzę i odpowiedzialność należy pozostawić w rękach społeczeństwa.
Poprzez świat wirtualny możemy wpływać na pewne zachowania i cechy, jednak eliminowanie negatywnych cech wirtualnie może być bardziej złożone niż się wydaje.

Świat wirtualny, czyli internet i platformy społecznościowe, mogą być używane do promowania pozytywnych zachowań i wartości, jak również do zwalczania negatywnych. Na przykład, można tworzyć kampanie społeczne promujące akceptację, tolerancję, współpracę i szacunek dla innych. Platformy internetowe mogą również pełnić rolę w edukacji i informowaniu społeczeństwa na temat różnych aspektów zachowań i ich konsekwencji.

Jednakże, należy pamiętać, że świat wirtualny jest również miejscem, w którym mogą występować negatywne zachowania, takie jak hejt, cyberprzemoc, dezinformacja czy uzależnienie od internetu. Eliminowanie tych negatywnych cech wirtualnie wymaga zaangażowania wielu stron, w tym platform internetowych, społeczności online, rządów i społeczeństwa obywatelskiego.

Ważne jest, aby podejmować wysiłki na rzecz promowania pozytywnych zachowań i wartości w Internecie oraz wychodzenia naprzeciw negatywnym zjawiskom poprzez działania prewencyjne, edukacyjne i regulacyjne. Jednakże, eliminowanie cech negatywnych wirtualnie wymaga długotrwałego i wielowymiarowego podejścia, które obejmuje wiele różnych dziedzin i podmiotów.

===============================================================================================================================
Na szczęście ja czytałam " Latratus Canis " i wiem jak poruszać sie między wierszami jak przystało na ZUCHA:)

https://www.cam.ac.uk/research/news/ai- ... -organisms

V.
almagus

Post autor: almagus »

Jak na razie są węzły (neuronów), jak zupa pierwotna życia.
Nad przenoszeniem skali pracuje.
Momenty awaryjne rozwoju raczej jeszcze nie określi.
Wynalazków AI nie zrobi, ale powielać propagandę już potrafi.
I TA PROPAGANDA W RĘKACH TRAMPA, Putina, ajatollacha, biskupa, Chin, jest zgubna. Od nieudaczników do naiwnych i do satysfakcji mściwych.
almagus
pomorzak

Jak do tejpory to częściej miałem problemy z tą tradycyjną a co dopiero sztuczna inteligencja.
Jak się nie mylę to godzilla kiedyś nawiązywał jakieś relacje z ta KI i jakoś nie był specjalnie zachwycony.
Nie wiem do czego między nimi doszło ale chyba miał podobne zdanie jak almagus.
Ja tam sie nie wypowiadam bo nie utrzymuję stosunków z ta sztuczną bo wolę naturalną choć często jest kłopotliwa.

Załadowałem sobie appkę do telefonu co mi pokazuje gdzie stoi auto i jaka jest jego kondycja, czy zamknięte itp.
Zanim pojechałem do Gdańska to dowiedziałem się, że trochę wcześniej była tam córka kuzyna z rodzina, chłopem i trójką dzieci, samochodem na urlopie. Tak po trzech dniach wrócili samolotem bo auto się ulotniło.
Tak podbudowany pomyślałem że jak mi też coś takiego sie przydarzy to może będę wiedział gdzie pojechało.
Na szczęście nic taskiego sie nie zdarzyło. To ja teraz po powrocie zachodzę w głowę jak to z tą lokalizacją działa.
No niby połączenia do internetu nie ma w tym cacku i jak jest wyłączone to nibu ani mru mru a jednak przekazuje położenie i informacje.
Na dodatek mogę zdalnie przez pośrednika zamknąć auto jak pokaże że otwarte. To ja sie zastanawiam kto ma dostęp do tych informacji i kto może zrobić mi kuku w czasie jazdy bo o pozostałych możliwościach to nie mam bladego pojęcia. Chłop pewno nie siedzi gdzieś w biurze i se patrzy gdzie jadę ale ta KI to i owszem.

Takim sposoben i tak dostałem się w łapy tego sztucznego dziwadła.

Dzisiaj Słowacy dokopali Belgom a Rumunia wlała Ukraińcom.
Tera nie wiem czy to tak na prawdę czy ta KI robi sobie jaja bo ona potrafi podrabiać wszystkich i wszystko w przekaziorach.
Almagus pisał o tych wszystkich brzydalach co razem z tą KI fałszują informacje. No ja mam nadzieję że nasi tego nie robią bo oni są po stronie dobra i mają tylko słuszne i dobre stosunki z ta KI co nie jest taka jak ta Trampowa.
Bo nasza sztuczna jest jeszcze do tego moralna.

Robie przerwę bo Austria walczy z Francja jak za dawnych czasów.
pomorzak

Znalazłem na smartfonie kilka fotek z Gdańska

Grób Heweliusza

Obrazek

Obrazek
pomorzak

Muzeum bursztynu

Obrazek