babulenie
Re: babulenie
Historia to jest nauka,/JWP/
-------------------------------
"Historia to jest nauka" - ale niedokladnosci
i przekretel - tworzenie mitow w ktorych
zbrodniarz staje sie swietym meczennikiem
historie tworzy sie na uzytek wlasny -
JWP - nalezy mowic o dowiedzionych faktach
historycznych a nie o bajkopisartwie historykow
gdyz ca 2/3 znakomitych "xiazek naukowych -
o historii - wiec nie historia - ale nauka o historii"
sa komentarzemi i prosze zwrocic uwage na fakt
ze historycy czesciej kloca sie o interpretacje
niz filozofowie na temat pogladow i watpliwach tez!
nie przepadam za "reflexjowaniem"
i prosze sie zastanowic tylko na malym
przykladzie...............................
ile razy pisano nowa HISTORIE POLSKI
a to tylko malenkosc posrod wielokrotnosci
przekretel i interpretacji - chocby tylko na temat
cesarstwa rzymskiego - czytac cezara "wojne w galii"
lub moora "utopie" o anglii (pierwsza czesc utopii
tam wiecj prawdy niz w podreczniku "historia"
CYC
-------------------------------
"Historia to jest nauka" - ale niedokladnosci
i przekretel - tworzenie mitow w ktorych
zbrodniarz staje sie swietym meczennikiem
historie tworzy sie na uzytek wlasny -
JWP - nalezy mowic o dowiedzionych faktach
historycznych a nie o bajkopisartwie historykow
gdyz ca 2/3 znakomitych "xiazek naukowych -
o historii - wiec nie historia - ale nauka o historii"
sa komentarzemi i prosze zwrocic uwage na fakt
ze historycy czesciej kloca sie o interpretacje
niz filozofowie na temat pogladow i watpliwach tez!
nie przepadam za "reflexjowaniem"
i prosze sie zastanowic tylko na malym
przykladzie...............................
ile razy pisano nowa HISTORIE POLSKI
a to tylko malenkosc posrod wielokrotnosci
przekretel i interpretacji - chocby tylko na temat
cesarstwa rzymskiego - czytac cezara "wojne w galii"
lub moora "utopie" o anglii (pierwsza czesc utopii
tam wiecj prawdy niz w podreczniku "historia"
CYC
Re: babulenie
kiedys
JWP wraz z idyjota reflexem poczuczali mnie
ze w brd nie ma biedy - gut
komisja do spraw wyzywienia przy ONZ
wyznaczala kryteria bogactwa i biedy
w euro - ta tabela jest psu na bude - w brd
mamy wlasne kryteria mocno zanizone i
gdyby stosowac tabele ONZ wowczas polowa
ludnosci brd zylaby w biedzie
JWP pouczal - jak nam sie dobrze wiedzie
bo mamy nawet smartfony - auta itd
a w kenii nie maja
idzie englishman i spotyka murzyna -
pokazuje mu zegarek
widzisz - powiada - ja mam zegarek
murzyn na to krotko - a ja mam czas
ci panowie JWP i klepniety w glowe reflex
nie wiedza - ze stan biedy - jego kryterium
mozna tylko okreslic w stosunku do warunkow
spolecznych panujacych w danym kraju -
ale jak widzimy do tego trudno bylo im dojsc
nie dziwie sie reflexowi - bo dudni mu w pustym
czerepie - mam praweo dziwic sie JWP
i przypuszczac ze ulegl bakterii "reflexofleks"
z kim mam do czynienia - sam nie wiem
ale obydwaj maja cos wspolnego - gania
i wysmiewaja godzile ktory ma olej w glowie
i brzydki slownik
capito?
CYC
JWP wraz z idyjota reflexem poczuczali mnie
ze w brd nie ma biedy - gut
komisja do spraw wyzywienia przy ONZ
wyznaczala kryteria bogactwa i biedy
w euro - ta tabela jest psu na bude - w brd
mamy wlasne kryteria mocno zanizone i
gdyby stosowac tabele ONZ wowczas polowa
ludnosci brd zylaby w biedzie
JWP pouczal - jak nam sie dobrze wiedzie
bo mamy nawet smartfony - auta itd
a w kenii nie maja
idzie englishman i spotyka murzyna -
pokazuje mu zegarek
widzisz - powiada - ja mam zegarek
murzyn na to krotko - a ja mam czas
ci panowie JWP i klepniety w glowe reflex
nie wiedza - ze stan biedy - jego kryterium
mozna tylko okreslic w stosunku do warunkow
spolecznych panujacych w danym kraju -
ale jak widzimy do tego trudno bylo im dojsc
nie dziwie sie reflexowi - bo dudni mu w pustym
czerepie - mam praweo dziwic sie JWP
i przypuszczac ze ulegl bakterii "reflexofleks"
z kim mam do czynienia - sam nie wiem
ale obydwaj maja cos wspolnego - gania
i wysmiewaja godzile ktory ma olej w glowie
i brzydki slownik
capito?
CYC
Re: babulenie
JWP!zoskicyc pisze:JWP nie zaprzeczy - bo uznalbym tojako "niewiedze a la reflex" ze wojne po czesci wspierala finansjera zydowska
Oczywiście. że nie zaprzeczę! Jednak się Panu bardzo dziwię!
Takie traktowanie historii nazywa się prezentyzmem i jest niesłuszne i szkodliwe.
Dopiero teraz znając już wszystkie fakty, możemy rozumieć wsparcie finansowe, jako współudział lub wsparcie. Jednakże w czasach, kiedy Hitler budował swoje paranoiczne imperium i oszukiwał Niemców narzucając im swoje szaleństwo - tak jak teraz Kaczyński Polakom - nikomu się nawet nie śniło o tym, do czego to wszystko doprowadzi.
Nie ma niczego dziwnego w tym, że światowa finansjera natychmiast zwietrzyła okazję do ewentualnego zarobienia pieniędzy i starała się ją wykorzystać. To jednak wcale nie znaczy, że pomagała Hitlerowi, alb wręcz -jak pisze kretyn Godzilla - wywołała II wojnę światową!
Przy tak złożonej sprawie jak II wojna światowa, należy odróżnić istotne przyczyny jej wybuchu, od okoliczności towarzyszących, które były tylko wynikiem sytuacji w Niemczech, a nie jej przyczyną.
Mówimy o stosunkowo długim okresie od 1933 do 1945. W tym czasie wszystko się przecież stale zmieniało i sam Hitler nawet nie wiedział, czy on tych żydów będzie mordował, czy też w końcu zadowoli się ich wysiedleniem, przeniesieniem na Madagaskar itp. i prostym zajęcie Polski + ewentualnie ZSRR.
Na ten temat napisano setki książek, z których ważne są na przykład prace Allan Bullock albo Hannah Arendt.
To są sprawy doskonale znane i przebadane. A fakt, że niektórzy durnie jak np. niejaki Sutton Wall Street Hitler itp. zarabiają pieniądze na naiwności internetowych debili, którzy nie wierzą nawet w szczepionki, dostarczając im łatwych i prostych sensacji, świadczy tylko o głupocie czytelników, a nie wartości tych ich "dzieł"!
Z największą przykrością stwierdzam, że zamiast coś mu wytłumaczyć, godzi się JWP z Godzillą robiąc mu tym krzywdę. Czy pan nie widzi, że ten prostaczek pojęcie nie ma co takiego złego jest w "miłości ojczyzny" i wnikającemu stąd nacjonalizmowi!!!
Zarzucanie niektórym żydom i koncernom kolaboracji z Hitlerem, to tak jakby ktoś powiedział, że chciwi rusznikarze, cieśle okrętowi i hodowcy koni wspierali konkwistadora Pizarro i w ogóle obwinić ich o ludobójstwo Inków, Azteków itp.
Kto potrafił przewidzieć do czego przydadzą się konie i broń palna odkrywcom Ameryki? Kto wiedział, że interesy robione skwapliwie z III Rzeszą, okażą się za kilka lub kilkanaście lat współpracą w zbrodni ludobójstwa? Kto mógł pomyśleć, że za "zdrowy i w gruncie rzeczy patriotyczny polski antysemityzm", Polacy po latach dostaną łatkę pomocników popleczników Hitlera.
A może to faktycznie Polacy wywołali holocaust, bo chcieli się pozbyć żydów????
Re: babulenie
ja nic nie twierdze... dziwie sie tylko ze do usa nie wpuszczali uciekinierow...
i bardzo symptomatyczne jest ze galwas juz na chama wali z grubej rury... skad nam wiedziec co finansisci wiedzieli a czego nie wiedzieli?
ja jestem sklonny wierzyc w to ze jednak duzo wiedzieli...
i bardzo symptomatyczne jest ze galwas juz na chama wali z grubej rury... skad nam wiedziec co finansisci wiedzieli a czego nie wiedzieli?
ja jestem sklonny wierzyc w to ze jednak duzo wiedzieli...
Re: babulenie
JWP
naturalnie sama finansjera nie wywolala
wojny ale jej kosztem rozpoczeto wojne
bo kleska niemiec w pierwszej jest kontynuacja
drugiej wojny swiatowej i gdyby nie finasjera
niemiecka nigdy adolf nie uzbroilby sie pod okiem
panstw calej europy.............. -tak samo trudno
stwierdzic ze nie pomagala jak – ze pomagala
a POMAGALA co jest faktem ze pieniadze szly
na zbrojenia a nie do skarbonki na hitlerjugend
tak
jedyna przyczyna drugiej byl niemiecki komplex
narodowy – ponizajaca /salonka/ kapitulacja – zatem
trzeba przyjac ze od tego momentu niemcy dazyly
do odwetu i to jest sprawdzalne poprzez naswietlenie
wzrastajacego w niemczech nacjonalizmu i pojscie
za wloskim faszyzmem ktory zostal „upiekszony“
slowem „narodowy /wiec jaki/ socjalizm“ w formie
„proletariackiej“ gdzie szumowyiny – przestepcy
i bandyci wypuszczeni z wiezien tworzyli bojowki SA
przeciwko zydom – i twierdze ze po wajmarskiej
kazdy przecietny niemiec stal sie nacjonalista -
ale to juz nie sa warunki – to jest dazenie – bo wiemy
jaki skutek moze spowodowac nacjonalizm – czystke
potem juz wystarczyl goebells i jego katechizm
warunki.... jakie warunki wewnetrzne - tu nalezaloby
cofnac sie do republiki wajmarskiej - one /te warunki
nie byly zaczatkiem wojny nawet w sensie ideologicznym
bo go nie bylo – byla to nieudana proba demokracji -
wiec nie mowmy o warunkach – warunkow nie tworzyl
juz narodowy socjalizm – bo przekonanie o koniecznosci
wojny nie jest „warunkiem“ lecz imperialna idea
teza ze hitler nie wiedzial mocno mnie dziwi ponierwaz
hitler wielokrotnie w przemowieniach partyjnych sugerowal
koniecznosc czystki – nie wypowiadajac slowa „zydzi“ bo
w owym czysie byli mu oni jeszcze potrzebni – relizacja
nastapila dopiero pozniej
nie widze wspolpracy zydow i „kolaboracji z hitleram
wielkich koncernow“ - kolaboracja oznacza „chec“
a prawda byla „koniecznosc“ i to nalezy odroznic
ale nikt nie wytlumaczy mi dlaczego firma degusa
istniejaca do dzis topila zlote zeby zydow z oswiecimia
nikt nie wytlumaczy mi dlaczego produkowano fozgen B
na to potrzebna byla aktywnosc nauki i koncernow -
pytam o koncern krupp – za czolgi hitler placil – wiec
krupp mial zyski – ale w tej sytuacji nie mozemy mowic
ze tak nie bylo – bo gdyby nie bylo hitler nie mialby
czolgow i armat
owszem
sloganowe wypowiedzi godzily moga byc nieczytelne
pomijam tutaj znamienne zmowy o ktorych nie warto mowic -
ale jesli te slogany rozlozyc na czesci wowczas okaze sie
ze jest tak wlasnie – tu potrzebna jest dobra wola by te slogany
rozszyfrowac – ja tlumaczyc nie potrafie – ja sobie tylko pisze
ale wytlumaczyc godzili to i owo moze tylko reflex
racja – napisano na ten temat setki xiazek – ale jak sie okazuje
sa to na ogol interpretacje i tezy wlasne ktore nie zawsze sa zgodne
z faktami i dlatego twierdze ze cala historia jest zbiorem legend
i to takich ktore w danym momencie sa przydatne – ale – ale nie
zapomnijmy o faktach – historia powinna byc zbiorem fatow ale
nie interpretacji - bo jedna teoria walczy z druga – a ta ktora sie
„przebije“ nabiera charakteru „historycznej prawdy“
poleca sie
CYC
naturalnie sama finansjera nie wywolala
wojny ale jej kosztem rozpoczeto wojne
bo kleska niemiec w pierwszej jest kontynuacja
drugiej wojny swiatowej i gdyby nie finasjera
niemiecka nigdy adolf nie uzbroilby sie pod okiem
panstw calej europy.............. -tak samo trudno
stwierdzic ze nie pomagala jak – ze pomagala
a POMAGALA co jest faktem ze pieniadze szly
na zbrojenia a nie do skarbonki na hitlerjugend
tak
jedyna przyczyna drugiej byl niemiecki komplex
narodowy – ponizajaca /salonka/ kapitulacja – zatem
trzeba przyjac ze od tego momentu niemcy dazyly
do odwetu i to jest sprawdzalne poprzez naswietlenie
wzrastajacego w niemczech nacjonalizmu i pojscie
za wloskim faszyzmem ktory zostal „upiekszony“
slowem „narodowy /wiec jaki/ socjalizm“ w formie
„proletariackiej“ gdzie szumowyiny – przestepcy
i bandyci wypuszczeni z wiezien tworzyli bojowki SA
przeciwko zydom – i twierdze ze po wajmarskiej
kazdy przecietny niemiec stal sie nacjonalista -
ale to juz nie sa warunki – to jest dazenie – bo wiemy
jaki skutek moze spowodowac nacjonalizm – czystke
potem juz wystarczyl goebells i jego katechizm
warunki.... jakie warunki wewnetrzne - tu nalezaloby
cofnac sie do republiki wajmarskiej - one /te warunki
nie byly zaczatkiem wojny nawet w sensie ideologicznym
bo go nie bylo – byla to nieudana proba demokracji -
wiec nie mowmy o warunkach – warunkow nie tworzyl
juz narodowy socjalizm – bo przekonanie o koniecznosci
wojny nie jest „warunkiem“ lecz imperialna idea
teza ze hitler nie wiedzial mocno mnie dziwi ponierwaz
hitler wielokrotnie w przemowieniach partyjnych sugerowal
koniecznosc czystki – nie wypowiadajac slowa „zydzi“ bo
w owym czysie byli mu oni jeszcze potrzebni – relizacja
nastapila dopiero pozniej
nie widze wspolpracy zydow i „kolaboracji z hitleram
wielkich koncernow“ - kolaboracja oznacza „chec“
a prawda byla „koniecznosc“ i to nalezy odroznic
ale nikt nie wytlumaczy mi dlaczego firma degusa
istniejaca do dzis topila zlote zeby zydow z oswiecimia
nikt nie wytlumaczy mi dlaczego produkowano fozgen B
na to potrzebna byla aktywnosc nauki i koncernow -
pytam o koncern krupp – za czolgi hitler placil – wiec
krupp mial zyski – ale w tej sytuacji nie mozemy mowic
ze tak nie bylo – bo gdyby nie bylo hitler nie mialby
czolgow i armat
owszem
sloganowe wypowiedzi godzily moga byc nieczytelne
pomijam tutaj znamienne zmowy o ktorych nie warto mowic -
ale jesli te slogany rozlozyc na czesci wowczas okaze sie
ze jest tak wlasnie – tu potrzebna jest dobra wola by te slogany
rozszyfrowac – ja tlumaczyc nie potrafie – ja sobie tylko pisze
ale wytlumaczyc godzili to i owo moze tylko reflex
racja – napisano na ten temat setki xiazek – ale jak sie okazuje
sa to na ogol interpretacje i tezy wlasne ktore nie zawsze sa zgodne
z faktami i dlatego twierdze ze cala historia jest zbiorem legend
i to takich ktore w danym momencie sa przydatne – ale – ale nie
zapomnijmy o faktach – historia powinna byc zbiorem fatow ale
nie interpretacji - bo jedna teoria walczy z druga – a ta ktora sie
„przebije“ nabiera charakteru „historycznej prawdy“
poleca sie
CYC
Re: babulenie
historia xiazkowo-podrecznikowo-"naukowa"
twierdze dalej - jest zbiorem "widzimisie"
i teoryjek - to nie jest historia - choc niejeden
wyksztalcony historyk moze sie z tym nie zgodzic
podobnie jak historycy sztuki wiedza o zlamanej
nodze goyi ale o malarstwie maja pojecie zero
tak rodza sie fantazje na uzytek czytelnika w ten
sposob "urobionego" na ciasto waniliowe
historia dla mnie jest herodot - fakty - zaden
komentarz - jest pasek - fakty bez komentarza -
jest julisz cezar - fakty bez komentarza - ale
poniewaz niejeden czytelnik ciemny jak reflex
ten potrzebuje barwne opisy bo nie posiada
za grosz wyobrazni i nie potrafi faktow kojarzyc
nizej skan
jest to- wypowiedz cycero na temat "wojny w
galii (z celtami - bo tak ich nazywano)

sensem wypowiedzi cycero jest:
prawde zawieraja fakty podane przez
cezara i sa prawda - jednak udostepnienie
jego textow spowodowalo ze sa pisrze ktorzy
te texty "fryzowali" (od fryzury) - wiec zeszyciki
popularno-naukowe i historyczna prawda nie
maja wiele wspolnego
zwroccie uwage co pisze pasek z doskonala
precyzja faktologiczna - a co w tym samym
temacie pisza ufryzowane xiazki "o historii"
ale nie historyczne - historyczne przypuszczenia
nie sa historia - na temat malego skrawka - slaska
wypisano dziesiatki historyjek przy czym jedna
nie pasuje do drugiej i owi kloca sie o to ktora
jest lepsza badz bardziej prawdopodobna
a to ze zyjemy w epoce totalnego klamstwa dowodza
bajeczki o jablkach i nikomu nie mowi nic fakt ze
niemieckie ministerstwo rolnictwa bylo zmuszone
dac rolnikom mieliardowe wsparcie by unikneli plajty
zas przyczyna tego /tak mowi nawet polityka sama/
jest niefortunny rozkaz tow merkla i unii o embargo
nalozone na rosje - jesli nawet polityka do tego sie
przyznaje - wowczas bajeczki o jablkach przypominaja
mi jeblecznik ze slonych sledzi
nikomu nie radze by sie opamietal - ale z powodzeniem
moglby przestastac fantazjowac - bo zapewne fakty
podane przez godzile (ktory sie z owym jablkowaniem
nie zgadza i udostepnia material podwazajacy przekrety
galwasa i reflexa) jest tworca kolejnej zmowy - ale
przeciwko reflexowi ktory nic nie wie ale twierdzi -
wiec jest glupkowatym lgarzem i kretaczem - zadziwiajace
jest ze wszelkie wasze /dwojga/ historyjki maja to do siebie
ze potem wychodza jak szydlo z worka lgarstwa i nieprawdy
jesli /tu/ pisze - niezej ze w tym roku liczba izolantow
do europy (czytaj niemcy glownie i szwecja)
zamknela sie niespotykana do tej pory iloscia - a jest
to liczba o ponad 65 milonow - wowczas przez jednego
zostane okrzyczany lgarzem-klamca a drugi napisze ze
nie kocham azylantow i tak wyglada forumowa kolomyja
prawdy ktora reflex na dzieciecym wozku nosi
capito?
CYC
twierdze dalej - jest zbiorem "widzimisie"
i teoryjek - to nie jest historia - choc niejeden
wyksztalcony historyk moze sie z tym nie zgodzic
podobnie jak historycy sztuki wiedza o zlamanej
nodze goyi ale o malarstwie maja pojecie zero
tak rodza sie fantazje na uzytek czytelnika w ten
sposob "urobionego" na ciasto waniliowe
historia dla mnie jest herodot - fakty - zaden
komentarz - jest pasek - fakty bez komentarza -
jest julisz cezar - fakty bez komentarza - ale
poniewaz niejeden czytelnik ciemny jak reflex
ten potrzebuje barwne opisy bo nie posiada
za grosz wyobrazni i nie potrafi faktow kojarzyc
nizej skan
jest to- wypowiedz cycero na temat "wojny w
galii (z celtami - bo tak ich nazywano)

sensem wypowiedzi cycero jest:
prawde zawieraja fakty podane przez
cezara i sa prawda - jednak udostepnienie
jego textow spowodowalo ze sa pisrze ktorzy
te texty "fryzowali" (od fryzury) - wiec zeszyciki
popularno-naukowe i historyczna prawda nie
maja wiele wspolnego
zwroccie uwage co pisze pasek z doskonala
precyzja faktologiczna - a co w tym samym
temacie pisza ufryzowane xiazki "o historii"
ale nie historyczne - historyczne przypuszczenia
nie sa historia - na temat malego skrawka - slaska
wypisano dziesiatki historyjek przy czym jedna
nie pasuje do drugiej i owi kloca sie o to ktora
jest lepsza badz bardziej prawdopodobna
a to ze zyjemy w epoce totalnego klamstwa dowodza
bajeczki o jablkach i nikomu nie mowi nic fakt ze
niemieckie ministerstwo rolnictwa bylo zmuszone
dac rolnikom mieliardowe wsparcie by unikneli plajty
zas przyczyna tego /tak mowi nawet polityka sama/
jest niefortunny rozkaz tow merkla i unii o embargo
nalozone na rosje - jesli nawet polityka do tego sie
przyznaje - wowczas bajeczki o jablkach przypominaja
mi jeblecznik ze slonych sledzi
nikomu nie radze by sie opamietal - ale z powodzeniem
moglby przestastac fantazjowac - bo zapewne fakty
podane przez godzile (ktory sie z owym jablkowaniem
nie zgadza i udostepnia material podwazajacy przekrety
galwasa i reflexa) jest tworca kolejnej zmowy - ale
przeciwko reflexowi ktory nic nie wie ale twierdzi -
wiec jest glupkowatym lgarzem i kretaczem - zadziwiajace
jest ze wszelkie wasze /dwojga/ historyjki maja to do siebie
ze potem wychodza jak szydlo z worka lgarstwa i nieprawdy
jesli /tu/ pisze - niezej ze w tym roku liczba izolantow
do europy (czytaj niemcy glownie i szwecja)
zamknela sie niespotykana do tej pory iloscia - a jest
to liczba o ponad 65 milonow - wowczas przez jednego
zostane okrzyczany lgarzem-klamca a drugi napisze ze
nie kocham azylantow i tak wyglada forumowa kolomyja
prawdy ktora reflex na dzieciecym wozku nosi
capito?
CYC
Re: babulenie
ciekawa jest ta polityka...
jablka zalewaja cale Niemcy i Polske ale nie zauwazylem zmian cen w Niemczech...
tak jak kosztowaly tak i kosztuja po 1.99 ojro za kilogram a jak kupujesz 2.5 kg to placisz 3 ojro.... tam gdzie pomorzak kupuje...
tak bylo i piec lat temu...
czasem w srodku sa juz zgnile, ale z zewnatrz nie widac bo taka technike stosuja zeby z wierzchu jak najdluzej ladnie wygladalo, smak i inne wartosci - szajsegal...
jak, qurwa, w hameryce...
jablka zalewaja cale Niemcy i Polske ale nie zauwazylem zmian cen w Niemczech...
tak jak kosztowaly tak i kosztuja po 1.99 ojro za kilogram a jak kupujesz 2.5 kg to placisz 3 ojro.... tam gdzie pomorzak kupuje...
tak bylo i piec lat temu...
czasem w srodku sa juz zgnile, ale z zewnatrz nie widac bo taka technike stosuja zeby z wierzchu jak najdluzej ladnie wygladalo, smak i inne wartosci - szajsegal...
jak, qurwa, w hameryce...
Re: babulenie
kto obnizy cene
ten traci
i tak kupia
jaka ta polityka?
cholernie ciekawa
np jablka
niemcy sa "krajem jablek"
w ba-wü i w odenwaldzie
juz tego nikt nie zbiera
najwyzej na jabola
bo
europolityka nakazuje
sprowadzanie jablek z
argentyny /stad jednolite
ceny i nizsze ceny/
ze te jablka smakuja jak
wygotowana zelowka
ze w srodku polzgnile
to nic
dobrze wygladaja -
niektore czerwone
niektore zielone
bez skazy - spryskane
parafina "by utrzymac
kosmetyczny wyglad"
nadaja sie do reklamy
tylko ale nie do jedzenia
identycznie pomidory
sa okragle za wskazaniem
kryteriow unii europejskiej
/podobnie ogorki zielone i proste/
slicznie czerwone - maja gruba
skore jak kora drzewna - w srodku
biale - co najwyzej zarozowione
i nadaja sie doskonale do obrzucania
nimi politykow - przy czym takie ugodzenie
ministra moze okazac sie smiertelne - bo w
dodatku twarde
CYC
ten traci
i tak kupia
jaka ta polityka?
cholernie ciekawa
np jablka
niemcy sa "krajem jablek"
w ba-wü i w odenwaldzie
juz tego nikt nie zbiera
najwyzej na jabola
bo
europolityka nakazuje
sprowadzanie jablek z
argentyny /stad jednolite
ceny i nizsze ceny/
ze te jablka smakuja jak
wygotowana zelowka
ze w srodku polzgnile
to nic
dobrze wygladaja -
niektore czerwone
niektore zielone
bez skazy - spryskane
parafina "by utrzymac
kosmetyczny wyglad"
nadaja sie do reklamy
tylko ale nie do jedzenia
identycznie pomidory
sa okragle za wskazaniem
kryteriow unii europejskiej
/podobnie ogorki zielone i proste/
slicznie czerwone - maja gruba
skore jak kora drzewna - w srodku
biale - co najwyzej zarozowione
i nadaja sie doskonale do obrzucania
nimi politykow - przy czym takie ugodzenie
ministra moze okazac sie smiertelne - bo w
dodatku twarde
CYC
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: babulenie
jabłka polskie , kury i świnki polskie pojadą do Chin. Sukces Dudy i wielce obiecujące.
szczególnie te świnki.
Re: babulenie
nie wierz w informacje z internetu... no, chyba ze sobie je wydrukujesz, to wtedy staja sie wiarygodne...
tako rzecze sprawiedliwa...
tako rzecze sprawiedliwa...