babulenie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14355
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: babulenie

Post autor: godzilla »

no i faktycznie!
pomidory po zerwaniu w fazie dojrzewania produkuja dwutlenek wegla, ktory potem jest przerabiany na etylen a w otulinie tego gazu pomidory dojrzewaja...
tu znalazlem po niemiecku http://www.sanlucar.com/ernaehrung/eric ... -fruechte/
ciekawe czy im sie smak od tego poprawia...
(madre rzeczy czesto szybciej znajduje gdy szukam w jezyku niemieckim...)

o, a po polsku jeszcze madrzej i bardziej zrozumiale:
Domowe sposoby na przyspieszenie dojrzewania pomidorów

Należy włożyć do papierowej torebki 5-6 niedojrzałych pomidorów oraz 1 jabłko. Do większej ilości niedojrzałych pomidorów w torebce wskazane jest włożenie kilka jabłek. Tak zapakowane pomidory należy zostawić na kilka dni w suchym miejscu. Etylen wydzielany przez jabłka przyspieszy dojrzewanie pomidorów.



http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/rosl ... 33827.html
no i najwiekszy problem - skad wziac papierowa torebke???
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: babulenie

Post autor: zoskicyc »

to - w papierku -to stary chwyt - znany
i ja go stosuje
ale
nie w tym rzecz - dojrzewanie nie jest
dojrzewaniem kiedy brak slonca
wez w domowy sposob dojrzalego
i na sloncu dojrzalego - poczujesz
ogromna roznice

dlatego
do sosu nie uzywam juz pomidorow
biore zgeszczony przecier prosto
z wloch - bo zrobiony z prawdziwie
dojrzalych pomidowrow z sycylii

te wszystkie domowodojrzale lezaly dlugo
w zimnym skladowisku - ich cecha jest tylko
ze zczerwienieja - ale rdzen pozostanie bialy
sa kwasne - niejadalne - a jesli to tylko dla
bezsmakowcow ktorzy rynek warzyw zrobili
"kaputt" - jablka okragle (EU) - ogorki proste /EU/
jablka bez skazy /EU/ marchew drewniana i wielka /EU/
i tak dalej

zyjemy
nie dobrym produktem lecz wskazaniami
i normami unii europejskiej na kolanych
przed przemyslem spozywczym

ciekawe kiedy wydadza dekret jakie mamy nosic buty

a propos tych swietnych wyrobow zwanych
"reflexopizza" wychwalanych przez jedna pania
czegos na "wykladzinie" brak - bialy kit nie
jest tym o co chodzi..............

brak na niej BIALEJ BAZYLII z czego przed rokiem
reflex mnie wysmiewal - "ze CYC nie zna bialej bazylii
tylko zielona" he-he-he - cha-cha-cha

tak zrec
smacznego

CYC
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: babulenie

Post autor: jordan274 »

Tak,to jasne ,ze takie dojrzewanie w torebce nie jest dojrzewaniem na sloncu,ale nie zawsze mamy to ,czego bysmy chcieli,w kazdym razie ladnie wytlumaczyl to Godzilla,cale szczescie ,ze nie musimy zwracac uwagi
na proste ogorki i rowniutkie ,okragle pomidory,narazie nas to nie dotyczy,chociaz jak widze w sklepach tez
nie wszyscy sie do tego stosuja,przecieru pomidorowego nie kupujemy ,tylko robimy sami ,ten w sklepach dla mnie jest paskudny,mamy znajomego, ktory ma na wsi pod Wroclawiem pomidory typu ''lima'',to take dlugie ,ktore sa miesiste ,maja mniej soku i znakomicie nadaja sie na przeciery,zawsze bierzemy od niego 2 skrzynki i mamy z glowy, czesc przecieru robimy bardziej gesty ,a czesc taki ,ze mozna go pic ale nie ma porownania z tym ze
sklepu.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: babulenie

Post autor: jordan274 »

Jezeli chodzi o biala bazylie,owszem jest taka ,ktora ma bardzo jasne ,zielone liscie ,a w lecie kwitnie na bialo,
jest ostrzejsza w smaku od tej zielonej ,widzialem taka bazylie na Bliskim Wschodzie ,mnie jednak mniej smakowala ,zwlaszcza ,ze ma sporo goryczki,tutaj jednak poza zielona i czerwonawa tajska tej bialej nie ma.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Obrazek

cyc sie poplacze bo mlodosc sie mu przypomni
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Pytany o to, czy pomógł swojemu synowi otrzymać pracę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, powiedział, że jego syn nie potrzebuje takiego wsparcia. – Pracował w jednej z 10 największych firm zbrojeniowych na świecie, we francuskim Thalesie. Jest specjalistą, chciał pracować dla polskiej firmy, polskiego państwa, to zmienił pracę – zapewnił. Czarnecki dodał przy tym, że jego syn zarabia dzisiaj mniej niż zarabiał poprzednio. – Ponadto podkreślam jeszcze raz: jeżeli ktoś wcześniej pracuje w jednej z dziesięciu największych firm zbrojeniowych świata, no to chyba jakieś kwalifikacje ma do tego, aby potem pracować w polskiej firmie – skwitował europoseł.
sa jednak jeszcze prawdziwi patrioci
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: babulenie

Post autor: wiara i s »

Co P myslal

z tatusiem szmata polityczna jest od 16 roku zycia w Brukseli

ksztalcil sie za taxpay pieniadze to I PRAWDZIWY POLAK

poswieca sie :lol:

Bullshit
godzilla
Posty: 14355
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: babulenie

Post autor: godzilla »

Tu masz cycu wytlumaczone jak oni widza "prawdziwych Polakow"
Jako szmaty polityczne...
I juz masz ich definicje...
Ich - ukraincow....
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: babulenie

Post autor: wiara i s »

"Tu masz cycu wytlumaczone jak oni widza "prawdziwych Polakow"
Jako szmaty polityczne...
I juz masz ich definicje...
Ich - ukraincow...."

czlowiek ktory skacze z parti do parti

od lewicy po prawice przez szumowiny z Samoobrony

to nie tylko szmata ale prostytutka polityczna

manipulatorze forumowy

udajesz durnia czy nim jestes

mongolski stepowy juku 8-)
godzilla
Posty: 14355
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: babulenie

Post autor: godzilla »

w PO tez pelno takich "szmat politycznych"...
taki niesiol czy misio, ten gruby co to kopaczowa tak wielbil...
w polityce przeciez wiadomo ze qwa i zlodziej siedza...
wy tu o "prawdziwych Polakach" ciagle...
Zablokowany