SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
-
krzysztof222
- Posty: 15
- Rejestracja: ndz sie 07, 2011 2:08 pm
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
Witam nie ma sensu dalej tego sporu prowadzić bo to do niczego nie prowadzi a moja rada jest taka jeśli mój post ogłoszenie kogoś nie interesuje to po prostu niech go nie czyta i to była ostatnia moja odpowiedz w tym temacie Pozdrawiam i Życzę Dużo Zdrowia I Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Dla Wszystkich Polaków mieszkających za granicami Polski
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
a ten zamiast sie cieszyc ze mu podbijaja do gory post z reklama, tak ze dla kazdego nowego czytelnika jest na samej gorze, to sie obraza...
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
europejsko-madagaskarskiego zametu administracyjnego czesc dalsza
z rzeczywistosci warszawskiej wziete - dni ostatnie..... choc trwa od polowy sierpnia
cytuje;
"tak - widze - testament pani ma - poprosze o dowod osobisty (tu chodzi o peronalaisweis) - a paszport? - poprosze o paszport - przeciez paszporty na terenie unii nie obowiazuja - tak - ale u nas jest to obowiazek - telefon - alex szuka piekielnego paszportu murry -. znalazl - paszport niewazny - alex pedzi do gminy - przedluzyli w ciagu piueciu minut - alex dzwoni do notariusza o potwierdzenie zgodnosci kopii z oryginalem robiac rownoczesnie tlumaczenie (z pieczecia itd) kopii - wysyla kopie - telefon - oni chca miec oryginal - alex pakuje - pedzi na poczte i wysyla ze zwrotem potwierdzenia odbioru - paszport dochodzi - nagle potrzebny jest akt slubu we francji (znow potwierdzona kopia i tlumaczenie niewazne) alex pedzi na poczte i wysyla oryginal - nastepnie (po kilku dniach) niestety my potrzebujemy niemiecki akt slubu - ten francuski nas nie interesuje - alex wysyla oryginal xiegi rodzinnej (rowniez za zwrotem recypisu) podroz xiegi trwa - zachodzi pytanie czy dojdzie wogole (cztery przesylki zaginely juz)- interwncja na poczcie - szukaja i sledza droge tego dokumentu - odpowiedz - przesylka znajduje sie na terenie polski - to nas juz nie obchodzi - zapomnialem - urzednik widzac obcy dowod osobisty pyta - a pani pecel? (nie wiem co to jest - przypuszczam polska numeracja fiskalna - idiota??) - odpowiedz - mam tylko numer zgodny z ustaleniem unii - tak ale u nas sa inne przepisy i tak dalej - tym razem brak tego czegos zostalo rozwiazane" (czekam - kto wie czy nie zechca zebym wyslal im moj rower)
wpis do xiegi wieczystej
sa dwie mozliwosci -
- przez notariusza ktory prowadzi sprawe dalej (nie przez adwokata - ten nie ma takich uprawnien) co kosztuje o wiele wiecej niz przez sad (obrobka dwa tygodnie)
- przez sad - mniejsze koszty obrobki administracyjnej - pytanie - jak dlugo to potrwa bo musze wracac do niemiec - prosze pani - bedzie pani musiala czekac dwa i pol do trzech lat
jest jeszcze wiecej ciekawostek
w innym temacie
poswiecam czcicielom unii europejskie
dwuosobowej sztafecie szczescia europejskiego
dzis w bruxeli wielka konferencja o ochronie powietrza - ambitne dwa stopnie celsjusza nizej do roku 2020 - blokuja dwa panstwa - polska i jeszcze ktos - ktos powie - znowu polska - blokada jest jak najbardziej sluszna - bo w przypadku niedotrzymania nalozonych norm polska musialaby placic miliardowe kary - nikt z tych europejczykow nie zastanawia sie w jakiej sytuacji znajduje sie polska i slusznie blokuje ten caly szajs - - w polsce pojedyncze gospodarstwa pala weglem - podlaczenia do cieplowni maja tylko bloki - wiec pali sie weglem o zlej jakosci - z kamieniem - drzewem - gazetami i nawet plastkiem - torby do zakupow - wszystkim co w w jakiejs formie jest palne (sam widzialem i czulem ten smrod na zewnatrz)- pieprzona unia zada zmiany systemu lecz na to pieniedzy nie da - lepiej budowyc mostki i drogi do nikad oraz place jp2 i posagi johny walkera - na to pieniadze sa - bo to sa tak zwane projekty komisarzy unijnych - polska potrzebuje miliardow by usprawnic- zmienic system energetyczny - lecz te pieniadze plyna do greckiej dziury bez dna z doskonalym widokiem na przyszlosc - idea uni o ochronie powietrza trwa i zapisana jest na papierku bez pokrycia
pisze o tym - bo wesola szafeta unijna zapewne wie wszystko
wie o slusznosci kazdej decyzji unii - gani sceptykow i tych
ktorzy troche stosuja logiki - poprostu - oni wiedza - na
taka wiedze nie ma rady - tak trzymac
CYC
z rzeczywistosci warszawskiej wziete - dni ostatnie..... choc trwa od polowy sierpnia
cytuje;
"tak - widze - testament pani ma - poprosze o dowod osobisty (tu chodzi o peronalaisweis) - a paszport? - poprosze o paszport - przeciez paszporty na terenie unii nie obowiazuja - tak - ale u nas jest to obowiazek - telefon - alex szuka piekielnego paszportu murry -. znalazl - paszport niewazny - alex pedzi do gminy - przedluzyli w ciagu piueciu minut - alex dzwoni do notariusza o potwierdzenie zgodnosci kopii z oryginalem robiac rownoczesnie tlumaczenie (z pieczecia itd) kopii - wysyla kopie - telefon - oni chca miec oryginal - alex pakuje - pedzi na poczte i wysyla ze zwrotem potwierdzenia odbioru - paszport dochodzi - nagle potrzebny jest akt slubu we francji (znow potwierdzona kopia i tlumaczenie niewazne) alex pedzi na poczte i wysyla oryginal - nastepnie (po kilku dniach) niestety my potrzebujemy niemiecki akt slubu - ten francuski nas nie interesuje - alex wysyla oryginal xiegi rodzinnej (rowniez za zwrotem recypisu) podroz xiegi trwa - zachodzi pytanie czy dojdzie wogole (cztery przesylki zaginely juz)- interwncja na poczcie - szukaja i sledza droge tego dokumentu - odpowiedz - przesylka znajduje sie na terenie polski - to nas juz nie obchodzi - zapomnialem - urzednik widzac obcy dowod osobisty pyta - a pani pecel? (nie wiem co to jest - przypuszczam polska numeracja fiskalna - idiota??) - odpowiedz - mam tylko numer zgodny z ustaleniem unii - tak ale u nas sa inne przepisy i tak dalej - tym razem brak tego czegos zostalo rozwiazane" (czekam - kto wie czy nie zechca zebym wyslal im moj rower)
wpis do xiegi wieczystej
sa dwie mozliwosci -
- przez notariusza ktory prowadzi sprawe dalej (nie przez adwokata - ten nie ma takich uprawnien) co kosztuje o wiele wiecej niz przez sad (obrobka dwa tygodnie)
- przez sad - mniejsze koszty obrobki administracyjnej - pytanie - jak dlugo to potrwa bo musze wracac do niemiec - prosze pani - bedzie pani musiala czekac dwa i pol do trzech lat
jest jeszcze wiecej ciekawostek
w innym temacie
poswiecam czcicielom unii europejskie
dwuosobowej sztafecie szczescia europejskiego
dzis w bruxeli wielka konferencja o ochronie powietrza - ambitne dwa stopnie celsjusza nizej do roku 2020 - blokuja dwa panstwa - polska i jeszcze ktos - ktos powie - znowu polska - blokada jest jak najbardziej sluszna - bo w przypadku niedotrzymania nalozonych norm polska musialaby placic miliardowe kary - nikt z tych europejczykow nie zastanawia sie w jakiej sytuacji znajduje sie polska i slusznie blokuje ten caly szajs - - w polsce pojedyncze gospodarstwa pala weglem - podlaczenia do cieplowni maja tylko bloki - wiec pali sie weglem o zlej jakosci - z kamieniem - drzewem - gazetami i nawet plastkiem - torby do zakupow - wszystkim co w w jakiejs formie jest palne (sam widzialem i czulem ten smrod na zewnatrz)- pieprzona unia zada zmiany systemu lecz na to pieniedzy nie da - lepiej budowyc mostki i drogi do nikad oraz place jp2 i posagi johny walkera - na to pieniadze sa - bo to sa tak zwane projekty komisarzy unijnych - polska potrzebuje miliardow by usprawnic- zmienic system energetyczny - lecz te pieniadze plyna do greckiej dziury bez dna z doskonalym widokiem na przyszlosc - idea uni o ochronie powietrza trwa i zapisana jest na papierku bez pokrycia
pisze o tym - bo wesola szafeta unijna zapewne wie wszystko
wie o slusznosci kazdej decyzji unii - gani sceptykow i tych
ktorzy troche stosuja logiki - poprostu - oni wiedza - na
taka wiedze nie ma rady - tak trzymac
CYC
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
...teraz Alex i Murra maja prawo odzyskac polskie obywatelstwo - moca nowej ustawy, ktora zawetowal prezydent Kaczynski, a weto obecnie zniosl polski Trybunal Konstytucyjny (jak kazda osoba, ktora polskie obywatelstwo kiedys posiadala - wystarczy kontaktowac polski konsulat) Posiadanie innych obywatelstw, poza polskim nie gra w Polsce i wobec polskich urzedow zadnej roli)...
howg!
howg!
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
teoretycznie (tak powinno byc)
praktyka wykazuje cos innego
CYC
praktyka wykazuje cos innego
CYC
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
najpierw trzy miliony "naszych" musi dostac ten papierek, a potem reszta....
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
nikita pisze:...teraz Alex i Murra maja prawo odzyskac polskie obywatelstwo - moca nowej ustawy, ktora zawetowal prezydent Kaczynski, a weto obecnie zniosl polski Trybunal Konstytucyjny (jak kazda osoba, ktora polskie obywatelstwo kiedys posiadala - wystarczy kontaktowac polski konsulat) Posiadanie innych obywatelstw, poza polskim nie gra w Polsce i wobec polskich urzedow zadnej roli)...
howg!
Ho! Ho! Ho!
Hamuj bo wdupisz.
1. Nalezy wystąpić do wojewody właściwego dla swojego ostatniego miejsca zamieszkania o potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego jeśli przebywało się na stałe poza Polską wiecej niż 21 lat i przez ten okres było się obywatelem polskim.
Jeśli, oczywiście, "dobrowolnie" nie zrzekło sie polskiego obywatelstwa przed wyjazdem z Polski.
Jeśli się zrzekło to należy wystapić do Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie polskiego obywatelstwa.
Od wniosku do nadania trwa 3 lata.
Nie wspomnę na ilość dokumentów które należy do wniosku załączyć.
O niekaralnosci, nie zaleganiu z płatnosciami (pożyczki, zobowiazania alimentacyjne),wniosek o nadanie numeru PESEL, itp.
Warunkiem jest stałe zamieszkanie na terytorium RP przynajmniej 3 lata(było 5).
Wczoraj, wreszczie pani Anne Appelbaum otrzymała polskie obywatelstwo wraz z kilkoma Chinczykami, Wietnamczykami, Serbami, Turkami, i innymi.
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
No fakt, czytając wynurzenia Alexa i tego drugiego Niemca potwierdzają się słowa towarzysza Galwasa o ciemnym ludzie zamieszkującym obszar Niemiec, który to lud został omamiony przez domorosłego pacykarza z Austrii.
Toż to kuwa nie myśli, tylko uważa że wszyscy na świecie bedą Niemcowi d.... lizać i spełniać każdą jego zachciankę wbrew obowiązujacym przepisom w danym państwie. Sami kuwa tacy praworządni.
Toż to kuwa nie myśli, tylko uważa że wszyscy na świecie bedą Niemcowi d.... lizać i spełniać każdą jego zachciankę wbrew obowiązujacym przepisom w danym państwie. Sami kuwa tacy praworządni.
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
Ukazała się nowa ustawa o obywatelstwie
14 lutego 2012 . opublikowano ustawę z dnia 12 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim (Dz. U. 2012 poz. 161).Przywrócić obywatelstwo będzie można (na wniosek) cudzoziemcowi, który utracił je przed 1 stycznia 1999 r. na podstawie art. 11 i 13 ustawy z dnia 20 stycznia 1920 r. o obywatelstwie Państwa Polskiego; art. 11
Obywatelstwo przywróci minister właściwy do spraw wewnętrznych w drodze decyzji. Nabycie obywatelstwa nastąpi w dniu, w którym decyzja ta stanie się ostateczna.
Na mocy ustawy każdy będzie mógł wystąpić o potwierdzenie, iż posiada lub utracił obywatelstwo polskie. Minister właściwy do spraw wewnętrznych stworzy i poprowadzi w systemie teleinformatycznym centralny rejestr danych o nabyciu i utracie obywatelstwa naszego kraju.
Ustawa wejdzie w życie 15 sierpnia 2012 r., z wyjątkiem rozdziału 5 i art. 65, które zaczną obowiązywać od 15 maja 2012 r. Zastąpi ustawę z 15 lutego 1962 r.
W dniu wejścia w życie aktu obywatelami polskimi są osoby, które posiadają obywatelstwo polskie na podstawie dotychczasowych przepisów.
Długa droga od uchwalenia do publikacji
Po uchwaleniu ustawy o obywatelstwie polskim w 2009 r. Prezydent zaskarżył ją do TK. W wyroku z 18 stycznia 2012 r. (M. P. 2012 poz. 39) Trybunał uznał określone w akcie zasady uznawania za obywatela polskiego są zgodne z Konstytucją. Trybunał stwierdził, że art. 30 ustawy z 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim w zakresie, w jakim rozszerza przesłanki uznania za obywatela polskiego jest zgodny z art. 137 Konstytucji (Kp 5/2009). W konsekwencji orzeczenia Prezydent był zobowiązany podpisać akt.
Źródło: Serwis Aktualności LexPolonica
http://lexpolonica.lexisnexis.pl/aktual ... watelstwie
14 lutego 2012 . opublikowano ustawę z dnia 12 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim (Dz. U. 2012 poz. 161).Przywrócić obywatelstwo będzie można (na wniosek) cudzoziemcowi, który utracił je przed 1 stycznia 1999 r. na podstawie art. 11 i 13 ustawy z dnia 20 stycznia 1920 r. o obywatelstwie Państwa Polskiego; art. 11
Obywatelstwo przywróci minister właściwy do spraw wewnętrznych w drodze decyzji. Nabycie obywatelstwa nastąpi w dniu, w którym decyzja ta stanie się ostateczna.
Na mocy ustawy każdy będzie mógł wystąpić o potwierdzenie, iż posiada lub utracił obywatelstwo polskie. Minister właściwy do spraw wewnętrznych stworzy i poprowadzi w systemie teleinformatycznym centralny rejestr danych o nabyciu i utracie obywatelstwa naszego kraju.
Ustawa wejdzie w życie 15 sierpnia 2012 r., z wyjątkiem rozdziału 5 i art. 65, które zaczną obowiązywać od 15 maja 2012 r. Zastąpi ustawę z 15 lutego 1962 r.
W dniu wejścia w życie aktu obywatelami polskimi są osoby, które posiadają obywatelstwo polskie na podstawie dotychczasowych przepisów.
Długa droga od uchwalenia do publikacji
Po uchwaleniu ustawy o obywatelstwie polskim w 2009 r. Prezydent zaskarżył ją do TK. W wyroku z 18 stycznia 2012 r. (M. P. 2012 poz. 39) Trybunał uznał określone w akcie zasady uznawania za obywatela polskiego są zgodne z Konstytucją. Trybunał stwierdził, że art. 30 ustawy z 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim w zakresie, w jakim rozszerza przesłanki uznania za obywatela polskiego jest zgodny z art. 137 Konstytucji (Kp 5/2009). W konsekwencji orzeczenia Prezydent był zobowiązany podpisać akt.
Źródło: Serwis Aktualności LexPolonica
http://lexpolonica.lexisnexis.pl/aktual ... watelstwie
Re: SPRZEDAM DZIAŁKI W POLSCE
przebieg procedury koniecznosci oddania polskich paszportow - koniecznosci zrzeczenia sie obywatelstwa znasz i wiesz ze byla to prawna koniecznosc - zachodzi pytanie - po co potrzebne jest podwojne obywatelstwo w tak zwanej zjednoczonej europie? czy nie jest to wylacznie kwestia zrodla dochodu panstwa? - ktos tu napisal ile kosztuje ta procedura i co z tego wynika - bo ja jestem temu przeciwny -poniewaz zdeklarowales sie i basta - czyz jest tak ze jednoczesnie podlegasz polskiemu i niemieckiemu prawu - co w praktyce oznacza - nikomu albo wszystkim? - napisz mi co to daje i jakie przynosi delikwentowi korzysci - czyz chodzi wylacznie o to by isc do "urny wyborczej"? - jesli rownorzednosc administracyjna i prawna w europie jest (jakoby) ustalona to po co jeszcze jedna xiazeczka - paszporty obowiazuja poza unia - dlaczego w polsce w obrebie unii? nie rozumiem tego wszystkiego i pomijam kwestie dotyczaca milionow turkow w niemczech - tojest inny problem - uznaje ze blokada przez kaczynskiego byla jak najbardziej sluszna - opowiedziales sie wiec ponos konsekwencje ktore zadnych konsekwencji nie wnosza - a kim jestes i kim chcesz byc jest szajsegal- capito?
unia europejska nie ustanawia jaki ustroj ma panowac w panstwie czlonkowskim i to bylaby jedyna roznica - zatem repfedniem staje sie madagaskarem (za wola frau merkel) numer dwa - czy obserwowales zjazd partii deciakow-betonow CDU?
- dekoracja = zjazd KPZR + PZPR + SED
- przemowienia = KPZR + PZPR + SED (w tresci i formie)
- wybory przewodniczacego(ej) = KPZR + PZPR + SED (wybor jednomyslny - 99% - kandytat tylko jeden - "demokratyczny"rezym jednomyslnosci delegatow)
- zainteresownie wlasna partia a nie panstwem = KPZR + PZPR + SED (w sposob werbalnie demokratyczny)
- przyszle wybory do bundestagu = pod haslem partyjnej (CDU) demagodii najlepszego panstwaga europie i przeswietnych osiagniec (biedy) pod kierownictwem deciakow-betoniarzy z dziewietnastego wieku (zwracam uwage ze komunizm sie przezyl wraz z realsocjalizmem z podkresleniem najsprawniejszego i najbardziej efektywnego rzadu dobrobytu od czasu przewrotu (cytat-merkel) jednoczesnie wymazujac osmioletni od czasu przewrotu w DDR okres rzadow helmuta kohla - ktory byl okresem bardzo dobrym - poki nie "usunela " kohla merkel i sam nie popadl w afere stiftung - tak wyglada demokratyczna droga do realsocjalizmu pod dyktando bankierow i centrali partyjnej (a nie rzadu) frau merkel - zaczynam wraz z tymi ktorzy na rzeczy sie znaja (politologow) mocno powatpiewc czy w bananie mozemy jeszcze mowic o panstwie demokratycznym kiedy jest ona "pozerana" krok po kroku przez deciakow-betoniarzy pod egida
CYC
unia europejska nie ustanawia jaki ustroj ma panowac w panstwie czlonkowskim i to bylaby jedyna roznica - zatem repfedniem staje sie madagaskarem (za wola frau merkel) numer dwa - czy obserwowales zjazd partii deciakow-betonow CDU?
- dekoracja = zjazd KPZR + PZPR + SED
- przemowienia = KPZR + PZPR + SED (w tresci i formie)
- wybory przewodniczacego(ej) = KPZR + PZPR + SED (wybor jednomyslny - 99% - kandytat tylko jeden - "demokratyczny"rezym jednomyslnosci delegatow)
- zainteresownie wlasna partia a nie panstwem = KPZR + PZPR + SED (w sposob werbalnie demokratyczny)
- przyszle wybory do bundestagu = pod haslem partyjnej (CDU) demagodii najlepszego panstwaga europie i przeswietnych osiagniec (biedy) pod kierownictwem deciakow-betoniarzy z dziewietnastego wieku (zwracam uwage ze komunizm sie przezyl wraz z realsocjalizmem z podkresleniem najsprawniejszego i najbardziej efektywnego rzadu dobrobytu od czasu przewrotu (cytat-merkel) jednoczesnie wymazujac osmioletni od czasu przewrotu w DDR okres rzadow helmuta kohla - ktory byl okresem bardzo dobrym - poki nie "usunela " kohla merkel i sam nie popadl w afere stiftung - tak wyglada demokratyczna droga do realsocjalizmu pod dyktando bankierow i centrali partyjnej (a nie rzadu) frau merkel - zaczynam wraz z tymi ktorzy na rzeczy sie znaja (politologow) mocno powatpiewc czy w bananie mozemy jeszcze mowic o panstwie demokratycznym kiedy jest ona "pozerana" krok po kroku przez deciakow-betoniarzy pod egida
CYC