Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Gdyby ktoś chciał pomoc powodzianom w Polsce
to podaje podobno sprawdzone, rzetelne fundacje
https://www.pah.org.pl/wplac?form=wspie ... na-swiecie
https://www.wosp.org.pl/pomagamy/powodz
to podaje podobno sprawdzone, rzetelne fundacje
https://www.pah.org.pl/wplac?form=wspie ... na-swiecie
https://www.wosp.org.pl/pomagamy/powodz
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Patrząc przez moje ramie na to co mam przed nosem
podglądacie akurat
DOKTORKA OD FAMILKOW -Magdalena Majcher,
KROTKA HISTORIA WSZYSTKICH LUDZI KTORZY KIEDYKOLWIEK ZYLI,- opowieści zapisane w naszych genach Adam Rutherford
podglądacie akurat
DOKTORKA OD FAMILKOW -Magdalena Majcher,
KROTKA HISTORIA WSZYSTKICH LUDZI KTORZY KIEDYKOLWIEK ZYLI,- opowieści zapisane w naszych genach Adam Rutherford
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Polski rząd już przecież pomaga, tusk obiecał... W czym problem?
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-pow ... rp_state=1
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-pow ... rp_state=1
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Podglądam przez ramie cos nowego, ale jeszcze tylko podglądam.
Jak juz dorwę to napisze, arcy ciekawa książka historyczna...
Zreszta, (bez reszty tez) lada chwilka będzie festiwal, czy targi książki historycznej w Warszawie.
Niestety juz nie zdążę tam dojechać...
a tym czasem jeszcze patrzę w polska telewizje z wielka niechęcią gdyż psychoza wojny nakręca spirale...
Jak to dobrze, ze tylko tu na miejscu to oglądam. Nie chce i nie będę poza krajem podglądała telewizji polskiej.
Szczerze nie polecam i nikomu nie radze.
Jak juz dorwę to napisze, arcy ciekawa książka historyczna...
Zreszta, (bez reszty tez) lada chwilka będzie festiwal, czy targi książki historycznej w Warszawie.
Niestety juz nie zdążę tam dojechać...
a tym czasem jeszcze patrzę w polska telewizje z wielka niechęcią gdyż psychoza wojny nakręca spirale...
Jak to dobrze, ze tylko tu na miejscu to oglądam. Nie chce i nie będę poza krajem podglądała telewizji polskiej.
Szczerze nie polecam i nikomu nie radze.
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Poderzalam...
Trzy Kobiety, 3 Polki otrzymały tytuły Dr Honoris Causa Oni M.C-S w Lublinie.
Ktoś napisał :
Te doktoraty są za : słowa odpowiedzialne, tworzone z miłością ku dobru i dla życia.
"Świat jest tkaniną, którą przędziemy codziennie na wielkich krosnach informacji, dyskusji, filmów, książek, plotek, anegdot. Dziś zasięg pracy tych krosien jest ogromny – za sprawą internetu prawie każdy może brać udział w tym procesie, odpowiedzialnie i nieodpowiedzialnie, z miłością i nienawiścią, ku dobru i ku złu, dla życia i dla śmierci. Kiedy zmienia się ta opowieść, zmienia się świat. W tym sensie świat jest stworzony ze słów."
Autorka: Olga Tokarczuk
O.T pięknie napisała. Aż mi mowę odjęło...
Trzy Kobiety, 3 Polki otrzymały tytuły Dr Honoris Causa Oni M.C-S w Lublinie.
Ktoś napisał :
Te doktoraty są za : słowa odpowiedzialne, tworzone z miłością ku dobru i dla życia.
"Świat jest tkaniną, którą przędziemy codziennie na wielkich krosnach informacji, dyskusji, filmów, książek, plotek, anegdot. Dziś zasięg pracy tych krosien jest ogromny – za sprawą internetu prawie każdy może brać udział w tym procesie, odpowiedzialnie i nieodpowiedzialnie, z miłością i nienawiścią, ku dobru i ku złu, dla życia i dla śmierci. Kiedy zmienia się ta opowieść, zmienia się świat. W tym sensie świat jest stworzony ze słów."
Autorka: Olga Tokarczuk
O.T pięknie napisała. Aż mi mowę odjęło...
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
tu tez tlumaczenie komputerowe z niemieckiego:
zrodlo: rosyjski portal Spu.tni.kglobe... nie podam adresu bo pewnie w krainie wszelkiej wolnosci cenzura nie przepusci
Nareszcie mamy jakas alternatywe dla bomb atomowych... rozpieprza miasta ale nie skaza terenu i zdobywca bedzie mogl sie tam osiedlic...Wysokie precyzyjne pociski Oreshnik mogą mieć taki sam wpływ na cele wroga jak broń nuklearna, ale są znacznie bardziej humanitarne ze względu na brak nieodwracalnych konsekwencji typowych związanych z uderzeniami nuklearnymi, powiedział Sputnikowi rosyjski analityk wojskowy i redaktor naczelny magazynu obrony narodowej Igor Korotczenko.
Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył podczas sesji Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (CSTO) w Astanie, że w przypadku masowego ataku przy użyciu pocisków Oreshnik, moc będzie porównywalna z bronią jądrową. Podkreślił jednak, że Oresznik nie jest bronią masowego rażenia, ponieważ jest bardzo dokładny i nie niesie za sobą głowicy nuklearnej.
Z materiałów, które zostały już upublicznione, w tym nagrań wideo z ataków Oresznika na cele na Ukrainie, widać, że pocisk przenosi sześć głowic, z których każda może niezależnie trafić w cel. Szybkość, z jaką te głowice wchodzą w atmosferę, jest tak wysoka, że gdy uderzają w cel z uderzeniem kinetycznym, powstałe obłok plazmy, wraz z prędkością głowicy, tworzy siłę porównywalną z eksplozją dużego meteorytu - powiedział Korotczenko.
Według niego, jeśli trzy pociski Oreshnik uderzą w konkretny cel, wynikowe uderzenie i uwolnienie energii będą porównywalne do detonacji standardowej głowicy nuklearnej o wydajności 150 kiloton.
Korotczenko podkreślił jednak, że nienuklearnego uderzenia Oresznika nie ma charakterystycznych skutków wybuchu jądrowego, takich jak promieniowanie świetlne, promieniowanie penetrujące, impuls elektromagnetyczny (EMP) czy radioaktywne skażenie tego obszaru.
zrodlo: rosyjski portal Spu.tni.kglobe... nie podam adresu bo pewnie w krainie wszelkiej wolnosci cenzura nie przepusci
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
sprawiedliwy pisze: ↑śr lis 27, 2024 4:04 am Poderzalam...
Trzy Kobiety, 3 Polki otrzymały tytuły Dr Honoris Causa Oni M.C-S w Lublinie.

https://youtu.be/ajKu85uNRDA?si=mdqEVM4DoRXbmoyQ
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Nie musicie podawać miejsca tlumaczenia, sam fakt że istnieją znaczy że są potrzebne.
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
Utytułowane osoby maja różne kolory pelerynek. Ciekawe co te kolory oznaczają, dlaczego takie rozróżnienie. ?
-
sprawiedliwy
- Posty: 3257
- Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
- Lokalizacja: stary kontynent
Re: Chwalimy się co akurat podglądamy, nie co polecamy
sprawiedliwy pisze: ↑pn gru 02, 2024 8:28 am Utytułowane osoby maja różne kolory pelerynek. Ciekawe co te kolory oznaczają, dlaczego takie rozróżnienie. ?
POst bez odpowiedzi, a tu podobno wszyscy wszystko wiedza, szczególnie naukowo i wszechnicowo...
ALE , ale mam cos co z za mojego ramienia widać, to "Patriot, Moja autobiografia" Aleksiej Navalny...... oj czyta się, czyta....
więcej nie zdradzę.... do jego ostatnich dni..... mnóstwo spraw dopiero wychodzi z tekstu,