Tatuaze

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
wielokropek
Posty: 269
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:48 pm
Lokalizacja: Dziki Zachod

Tatuaze

Post autor: wielokropek »

Dlaczego ludzi sie tatuuja?
Z checi bycia piekniejszym? bardziej oryginalnym?
Czy tatuaz to sztuka?

wielokropek
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Tatuaze

Post autor: tusku »

zydowska wiara chyba nie pozwala na takie szpecenie ciala?
w zwiazku z powyzszym ja swojego jeszcze w ten sposob nie zeszpecilem....
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Tatuaze

Post autor: alohilani »

Wydaje mi sie, ze to jest coraz bardziej na czasie, czyli moda. Czesto bliscy funduja tatuaz, ktory wcale nie jest tani, jako rodzaj upominku. Ludzie tatuuja imie swojego dziecka, kogos innego bardzo bliskiego, upamietniaja rocznice urodzin i smierci kogos najblizszego, maja rozne wymyslne tatuaze, czasem cale cialo.
Tyle tatuazy, lacznie z tzw. tribal ile na HI sie widzi, nie bylo mi danym widziec nigdzie indziej w Ameryce. Deliktany tatuaz, szczegolnie bialy, nawet mi sie podoba, ale nie wyobrazam sobie tatuazu na moim ciele, po prostu nie lubie tego osobiscie. Ale sa gusty i gusciki... :lol: 8-)
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Tatuaze

Post autor: nikita »

Ktos zaryzykowal opinie, ze tatuaz i kolczykowanie, piercing to chwilowo satysfakcjonujaca proba wyrazania (wykrzyczenia, wyplakania) emocji, przez (coraz wiecej) ludzi, ktorzy utracili umiejetnosc adekwatnego wyrazania uczuc za pomoca slow, gestow itp.
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Tatuaze

Post autor: whiskeyprint1 »

wyrazania uczuc za pomoca slow, gestow (kot nikita)
--------------------------------------------------------------

wyrazanie uczuc przy pomocy slow i gestow jest oznaka slabosci - tak poucza nas wspolczesna spolecznosc - trzeba byc twardym i nieugietym /"rachciachciach i twardo" - adolf dymsza w jakims glupkowatym filmie/ - bywa rowniez ze wyrazem uczuc - sa zwisajace portki w ktorych nic nie ma procz sily-twardosci - bo kto widzial zeby w portkach miescilo sie ucucie?
ulenspegel
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:33 pm

Re: Tatuaze

Post autor: ulenspegel »

Najpopularniejszym motywem tatuażu w usa jest logo pewnej firmy, która ze swoich tenisówek stworzyła fetysz. Wiadomo, że te tenisówki i inne trampki produkowane są przez dzieci w indonezji za 19 centów/h, bo podobno nikt ich nie chciał szyć w ameryce, jak stwierdził Phil Knight- szef firmy.
Buty te można kupić na całym świecie w galeriach handlowych, co wskazuje na to, że są to dzieła sztuki, bowiem nazwanie domów handlowych galeriami, było przewrotnym posunięciem, które stworzyło w podświadomości większości ludzi odczucie, że obcują oni na codzień ze sztuką, choć faktycznie nigdy w ciągu całego życia nie przekroczyli progu prawdziwej galerii, zostawiając tę nudną i kosztowną przyjemność garstce intelektualnych snobów. Zresztą po co, skoro obraz na ścianę do dużego pokoju można kupić w galerii z meblami, a prawdziwą sztukę i tak nosi się na nogach.
ODPOWIEDZ