Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: Reflex »

Wybacz szanowny Whiskeyprint, mialem racje. Ty nie przeczytales artykulu,, albo nic nie zrozumiales -Ty go przefiltrowales i przesiales przez wlasne sito negacji, zeby potem calosc rozmydlic stekiem nie majacych nic wspolnego z artykulem bzdur.
Oczywiscie mozna i tak, jesli sie przyjmie, ze internet i forum jest miejscem na leczenie swoich frustracji.
O! - nie zaprzeczaj. Nie przypominam sobie, zebys zajal jeden raz pozytywne stanowisko, na jakikolwiek temat. Obaj z pipkiem sprawiacie, ze to forum zamiast tetnic zyciem, przypomina ruiny Czernobyla.

Teraz mozesz mnie nazwac zlosliwcem, facetem z klapkami na oczach, mentorem, naiwnym, nawet swinia - nie krepuj sie. Moja odpowiedzia jest kolejna dobra wiadomosc z Polski: nowa rewelacja techniczna, osiagniecie polskiej nauki a dla was kolejny smakowity kasek do wyladowania chorobliwej negacji zycia.

Polacy umieją wytwarzać grafen, cudowny materiał przyszłości

Mocniejszy niż stal. Z lepszymi parametrami przewodzenia niż krzem. A przy tym lekki i elastyczny. Mowa o grafenie, cudownym materiale przyszłości, który może zrewolucjonizować elektronikę. Polscy naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych pierwsi na świecie odkryli metodę jego przemysłowej produkcji, a teraz dostali pieniądze na opatentowanie swojego wynalazku na świecie.. Nasza droga do elektronicznej pierwszej ligi stoi otworem.

Badacze z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) w Warszawie opracowali nowatorską metodę wytwarzania grafenu do celów przemysłowych. Ich wynalazek jest już chroniony w Polsce. Teraz Ministerstwo Nauki przyznało im fundusze na zdobycie ochrony patentowej ważnej na całym świecie. Raczej nie mają konkurencji.

Grafen to jedna z odmian węgla. A dokładniej to warstwa węgla o grubości jednego-dwóch atomów spiętych niczym plaster miodu. Od momentu odkrycia w 2004 grafen zaskakiwał naukowców swoimi właściwościami. Jest 100 razy mocniejszy niż stal. Gdyby plastikowa folia spożywcza była tak samo mocna, to nie dalibyśmy rady przekłuć jej szpilką - nawet gdyby na szpilce postawić tira. Przewodzi prąd lepiej niż krzem. Można go rozciągnąć o 20 proc. i się nie przerwie. Jest lekki, przeźroczysty, a do tego składa się głównie z pierwiastka, którego mamy na Ziemi w bród. To wszystko sprawia, że grafen jest idealnym materiałem dla elektroniki. Można wykorzystać go do produkcji ekranów dotykowych lub ciekłokrystalicznych, .paneli baterii słonecznych, komputerów. Na razie wszystkie nowoczesne urządzenia opierają się na półprzewodnikach z krzemu. Jednak naukowcy przewidują, że już niedługo dojdziemy do końca możliwości miniaturyzacji układów krzemowych. Wtedy nadejdzie czas grafenu.

Dlaczego do tej pory się nie stało? Bo produkcja grafenu kosztuje fortunę. Za cząstkę materiału o grubości jednego atomu i powierzchni równej przekrojowi włosa trzeba zapłacić około tysiąca dolarów. Co więcej, do tej pory nie potrafiono produkować go w większych ilościach. Trzy lata temu koreańskim naukowcom udało się opracować metodę wytwarzania warstwy grafenu o rozmiarze kilku centymetrów. Było to tak wielkie osiągnięcie, że pracę na ten temat opublikowało prestiżowe pismo "Nature". Polakom udało się pójść dalej niż Koreańczykom i wymyślili sposób produkowania dużych płacht grafenu wysokiej jakości. Do tej pory to nie udało się nikomu na całym świecie. Uczeni liczą, że powstanie krajowy program badawczy, który uruchomi potencjał polskich laboratoriów. - Skoro już zrobiliśmy pierwszy krok w tej dziedzinie i jesteśmy w tej chwili w światowej czołówce jeśli chodzi o technologię wytwarzania grafenu, to dobrze by było, żeby w Polsce rozwijać ją dalej. Polskie firmy są gotowe do inwestowania, choć trzeba dopiero zorganizować w naszym kraju podstawę technologiczną i infrastrukturę związaną z grafenem - mówi Strupiński z ITME. - Już zgłaszają się do nas różne grupy biznesowe, a rozmowy są bardzo zaawansowane. Wspiera nas również Ministerstwo Gospodarki, które kojarzy nas z firmami krajowymi, które mogłyby zainwestować w działalność związaną z grafenem - zdradza dr Strupiński.

- Już podpisałem umowę z ministerstwem na realizację tego grantu. Ministerstwo zapewniło nam środki na opłacenie procedury związanej z ochroną na cały świat - przez najbliższe 18 miesięcy, a na kolejne lata w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i w Japonii, a niewykluczone, że dalej cały świat - mówi dr Strupiński. Jest też spora szansą na pieniądze z Unii - Dotychczasowe osiągnięcia dają nam silną pozycję w konkurencji o fundusze z europejskiego programu Flag Ship, który od 2012 roku na badania nad grafenem ma przeznaczać 100 milionów euro rocznie przez 10 kolejnych lat - zapewnia dr Strupiński

/PAP, kataza/Wyborcza/

Cieniutkie elektrody z grafenu naniesione na kawałek przezroczystego i giętkiego plastiku Obrazek
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: pipek »

Re: O takom Polskie...III
przez pipek » Śr kwi 06, 2011 2:20 am

Ha,dzisiaj mamy pozytywne wieści,czyli coś bardzo rzadko zamieszczanego na polskich portalach informacyjnych.
Wiadomość pochodzi ze świata polskiej nauki i miejmy nadzieję że nie okaże się takim samym niewypałem jak słynny kiedyś zderzak Łągiewki;

Odkrycie Polaków zrewolucjonizuje komputery?

"Rzeczpospolita": Odkrycie warszawskich naukowców z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego może zrewolucjonizować rynek komputerów. Dzięki niemu komputery będą kilkaset razy szybsze, a jednocześnie mniejsze i oszczędniejsze.

To za sprawą grafenu, niezwykłego materiału składającego się z pojedynczej warstwy atomów węgla, kilkaset razy bardziej wytrzymałego niż stal i w dodatku pozwalającego się zginać. Przewodzi prąd kilkaset razy szybciej niż miedź i znacznie lepiej niż krzem, na którym do dziś opierają się układy stosowane w elektronice, m.in. w komputerach. Za odkrycie jego właściwości naukowcy Andre Geim i Konstantin Novoselov w ubiegłym roku dostali Nobla z fizyki.

Jednak uzyskane przez nich płatki grafenu o powierzchni kilkudziesięciu mikronów nie nadawały się do komercyjnego wykorzystania – były za małe. Tę barierę pokonali polscy naukowcy. Udało im się opracować sposób przeniesienia produkcji grafenu z laboratorium do fabryki. Wykorzystali do tego dostępne dziś na rynku urządzenia do wytwarzania struktur półprzewodnikowych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/odkrycie ... omosc.html
Jednak faktycznie chyba musze przestać zamieszczać tutaj swoje spostrzeżenia.
3 lata temu pisałem o zbliżającej się finansowej katastrofie i potężnym kryzysie,spodziewanej podwyżce cen ropy do $150 a złota do $1500.Prorokowałem również upadek 500 banków i firm finansowych.

Zostałem za to opluty,sponiewierany i zmieszany z błotem.

2 lata temu opisałem dokładnie co stanie się i ze słynnym pakietem stymulacyjnym Obamy i gospodarką amerykańską jeśli rząd USA będzie nadal robil to co robi.

Zostałem za to opluty,sponiewierany i zmieszany z błotem.

Rok temu podzieliłem się swoimi uwagami na temat przymusowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Zostałem za to opluty,sponiewierany i zmieszany z blotem.

Tak się jednak dziwnie składa że to wszystko o czym pisałem stało się albo już faktami dokonanymi,albo dokonywanymi.

Zapewne dlatego,że pipek tak napisał,no i wykrakał.
Bez pisaniny pipka świat poszedłby w zupełnie innym kierunku.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: godzilla »

pipek pisze:Tak się jednak dziwnie składa że to wszystko o czym pisałem stało się albo już faktami dokonanymi,albo dokonywanymi.

Zapewne dlatego,że pipek tak napisał,no i wykrakał.
Bez pisaniny pipka świat poszedłby w zupełnie innym kierunku.
sa na swiecie miliony slepych na wszystko "lemingow", ktorych nie przekonasz do tego aby slepia otworzyly...

i one tak wegetuja w swoich rozowych swiatach...

az im kula spadajacego z duzej wysokosci konskiego nawozu kark przetraci...
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: Reflex »

Zapewne dlatego,że pipek tak napisał,no i wykrakał.
Bez pisaniny pipka świat poszedłby w zupełnie innym kierunku
Lzesz jak najety. Anie jedna z Twoich przeprowiedni sie nie sprawdzila. ZERO!-NONE!-NUL!
Trzeba miec tupet zeby ludziom wpierac cos czego nie mozesz udowdnic.
I drugie bezczelne klamstwo. Kto cie oplul czy podeptal? To ty bryzgales wyzwiskami i slina na spokojnie formulowane argumenty.
Jestes nie tylko wiecznie przegranym, ale tupeciarzem jakich net nie widzial.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: pipek »

A po co mam cokolwiek udawadniać?
Komu?
Niektórzy może jeszcze pamiętają,a jeden pajac to i na pewno.
Inaczej nie skakałby jak balon z którego wylatuje powietrze.
Poza tym część tego co pisałem nadal wisi na tym forum.

Idź się facet lecz,bo cię ta złość i nienawiść rozwali.
Tak samo jak te twoje "spokojnie" formułowne argumenty.

I co cię tak bardzo wnerwia?
To,że jednym postem udowodnilem że szczekasz i łżesz jak wściekły kundel?

No i popatrz dziubdziasku - pipek,który podobno pisze tylko i wyłącznie negatywnie,napisał 2 tygodnie temu
o tym samym,czym ty dzisiaj chciałeś olśnić publikę.

Faktycznie -szlag czlowieka może trafić.

Obetrzyj bobasie pianę wścieklizny z buziuchny,to ci może te złośliwe ślipka przejrzą....
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: Reflex »

Ech ty geniuszu za kilkaset dolarow miesiecznie, emerytowany pomocniku piekarza, gieldowy rekinie, budowniczy Polski Ludowej i kiepski wrozbito.
Dlaczego mialbym sie wsciekac? Czego Tobie zazdroscic? Piszesz pod moim adresem, zmyslasz, lzesz, wiec cie prostuje. Twoj jezyk, cale to dziecinne gaworzene ,dziubdziusie tylko potwierdzaja twoja mialkosc i nijakosc.

Czyzbym cie znowy czyms przebil? Hahaha...nie zuwazylem. Wiec tu cie boli maly zawistny czlowieczku... Jak mi przykro. :o
No coz. Nie roszcze sobie do tematu zadnych praw, artykul nie jest mojego autorstwa, jest naswiezsza publikacja z dzisiejsza data. Wez go sobie pipek jest twoj. Za dwa lata mozesz napisac, ze ty przewidziales ze Polska wejdzie do pierwszej ligi elektroniki swiatowej. Hahaha... :lol:
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: pipek »

zmyslasz, lzesz
Konkretnie niby co?

To też?
Polska rajem dla komputerów-zombie

Polska zajmuje czwarte miejsce w regionie EMEA i ósme na świecie pod względem liczby komputerów-zombie, tj. kontrolowanych przez cyberprzestępców - wynika z XVI edycji „Raportu o zagrożeniach bezpieczeństwa w Internecie” opublikowanego przez firmę Symantec. Oznacza to, że komputery polskich użytkowników mogą służyć do wysyłania spamu na masową skalę, wyłudzania danych czy przeprowadzania ataków na inne cele w internecie.

Ponadto Polska zajmuje wysokie, 16 miejsce pod względem liczby zagrożeń komputerowych w rankingu obejmującym kraje całego świata. Biorąc pod uwagę jedynie państwa regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) nasz kraj plasuje się w pierwszej dziesiątce, m.in. pod względem przechowywania stron wyłudzających dane (8 miejsce), pochodzenia spamu wysyłanego przez komputery-zombie (8 miejsce), a także ataków pochodzących bezpośrednio z internetu (10 miejsce).

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Pol ... caid=1c2bb
Ciesz się chłopie w tej swojej piaskownicy.
Nasi ponownie w pierwszej dziesiątce.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: godzilla »

Reflex pisze:Lzesz jak najety. Anie jedna z Twoich przeprowiedni sie nie sprawdzila. ZERO!-NONE!-NUL!
Trzeba miec tupet zeby ludziom wpierac cos czego nie mozesz udowdnic.
wystarczy ze zyja ludzie, ktorzy czytali i ROZUMIELI teksty pipka... taki analfabeta funkcjonalny jak ty, ktory LITERY potrafi zlozyc w pojedyncze slowa ale nie potrafi z tego zlozyc zrozumialego zdania oczywiscie NIC NIE PAMIETA bo nic wtedy nie zrozumial.... gdybys wtedy zrozumial to juz od dawna przestalbys tu siac propagadne sukcesu i zajal sie rozmyslaniem nad tym jak ratowac ta planete...

no ale ty rozowe okularki na ryj, rozowe gacie na dupe i dawaj obsr.ywac wszystkich dookola swoim farbowanym rozowym gownem...

optymizmem debila znaczy...
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: whiskeyprint1 »

O! - nie zaprzeczaj. Nie przypominam sobie, zebys zajal jeden raz pozytywne stanowisko, na jakikolwiek temat. Obaj z pipkiem sprawiacie, ze to forum zamiast tetnic zyciem, przypomina ruiny Czernobyla.
---------------------------------------------------------------------
wielce szanowny panie reflex,

wiec proponujesz pan bysmy podjeli (tutaj) inny ton - co zaproponujesz pan?
czy mamy obrzucac sie kwiatkami i rozowa wata - superlatywami - westchnieniami
kochac sie wzajemnie (uczyn to pna sam) i lakierowac - pic ten przeslodzony napoj?
nie lubie slodzonej kawy i herbaty - likierow-cukierkow-lizakow - bo slodzona herbata jest dla bab a lizaki dla dzieci - wiec mamy obrzucac sie ta rozowa wata stojac po kolana w blocie?

wie pan - ja - a pipek zapewne tez - zauwazamy ze stoimy po kolana w bagnie z ktorego nie mozemy sie wydostac - my rzecz nazwiemy po imieniu - ale inny stojac w tym bagnie powie ze jest to pachnaca kwieciem laka - wiedzac lub udajac ze tak nie jest

prosze pana
opoiadanie i przytakiwanie ze jest !cacy" nigdy do dobrego nie prowadzilo - przeciwnie - krytyka jest motorem rozwoju - przy czym zdaje sobie sprawe ze forumowa krytyka jest nic nie warta - bo nie prowadzi do koncowego skutku - lecz jest drobnym przyczynkiem by ktos uswiadomil sobie i zastanowil sie nad swiatem w ktorym zyje - tylko kto? - czy jest pan do tego zdolny?

calowanie babki w dupe udajac ze jest to pieknosc jest dowodem slepoty - ale rowniez falszywej wyobrazni - wiem ze modne jest (z amerykanska) "myslenie pozytywne" - prowadzi ono bardzo czesto do kaszowania hochsztaplerstwa i wysokiego mniemania o sobie - a to staje sie faktem niejako kompromitujacym w ochach tego kto potrafi widziec-miec otwarte oczy i nie patrzyc przez rozowe okulary - za te rozowe szkla powinien ktos dostac nagrode nobla dla ubogich duchem

amen
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Warto przeczytac - Niemcy o nas z podziwem

Post autor: whiskeyprint1 »

Polacy umieją wytwarzać grafen, cudowny materiał przyszłości
-------------------------------------------------------------------------

panie reflex

przypominam rowniez (sobie) ze polacy wymyslili slynnego "kreta" ktory pozwalal przeprowadzac kable bez rozkopywnia nawierzchni - szumu bylo duzo - odkrycie wielkie - przy czym tego "kreta" uzywano juz od dziesieciu lat na mojej wsi - wiec polacy wymyslili superszybki i niewielkich rozmiarow komputer - panie - niechze pan porozglada sie u siebie w sklepach z elektronika i wreszcie zacznie sie smiac zamiast wymyslac tym ktorzy sa blizej realiow - a o lampie naftowej nie bede pisal - bo po co
ODPOWIEDZ