...a mnie się marzy kurna chata...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: pipek »

wtryskiwacze obnizyly zuzycie paliwa.
Tak?

Mój ostatni samochód z karburatorem to był Plymouth Reliant K,wersja automatyczna,combi z silnikiem 2.2 litra.
Średnie zużycie paliwa city/highway wynosiło 28 mil na galon.

Prosze mi pokazać dzisiaj samochód z elektronicznym wtryskiem paliwa,o podobnych gabarytach,który nie pali przynajmniej o 1/3 więcej.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: Reflex »

I to jest wlasnie dzika manipulacja. W sklepach jest ogromny wybor oszczednosciowych zarowek 27 wat a swieci jak byla stowatowa zarowka za 7 dolarow sztuka. Kto Ci Kaze kupowac nowosci LED?
Z rownym powodzeniem moglbys napisac ze jedyna prawda to samochody w cenie po milionie i wzwyz, jako dowod zamiescic zdjecie Bugatti za milion siedemset tysiecy dolarow..
Jestes upierdliwy jak nikt inny i wciaz najwiekszy manipulator.
O gaznikach vs elektroniczny wtrysk paliwa nawet nie zabiore glosu bo bredzisz.

Obrazek
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: whiskeyprint1 »

I to jest wlasnie dzika manipulacja. W sklepach jest ogromny wybor oszczednosciowych zarowek 27 wat a swieci jak byla stowatowa zarowka za 7 dolarow sztuka. Kto Ci Kaze kupowac nowosci LED?
----------------------------------------------------------------------

czyja manipulacja prosze pana?

kupujesz oszczednosciowa gdzie pisza ze ma (powiedzmy) 25 wat -ale swieci jakby miala sto wat -
i co sie okazuje ze ta majaca miec sile stu wat swieci jakby miala pietnascie wat jak slawny wynalazek lukasiewicza - tu nalezaloby napisac (a nie klamac) - jaka jest tej"zarowki experymntalnej" - (mnoza sie glosy w uni by ja "zdjac " z handlu) jasnosc okreslajac luxy i lumenty a nie waty

a jest to podobne do "pomidora" ktory zgodnie z okresleniem unii (zapomnijmy o swieczkach-wtyczkach-ogorkach-niewidzialnych napisach itp) musi byc koloru cynobrowego a jesli nie jest w tym kolorze - wowczas nie wolno nazwac tego pomidorem (nie powiedziano jednak - jak?)

pan sie strasznie dziwisz i wyglada to ze pan zaczyna dopiero odkrywac swiat - jesli tak - to przynajmniej jeden wiecej ktory niesmialo sie odwaza

capito?
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: godzilla »

pipek... po kiego grzyba masz kupowac "markowe" zarowki z diodami LED?
kupuj chinskie prosto z Hongkongu, polecam www.dealextreme.com
ja tam kupuje rozne rzeczy juz od dwoch lat albo i dluzej...
wszystko dochodzi a jakosc jest niezla...

pierwsza latarke dla zony z dioda LED firmy led lenser (chyba niemiecka), ktora mnie zafascynowala w Media Markt kupilem za 99 CHF... dawala niezle i podobno miala swiatlo 150 lumenow czy jak je tam zwal... szlag ja trafil po paru miesiacach a potem poznalem strone dealextreme i kupilem za 20 US$ latarke co dawala 280 lumenow tylko baterie musiala miec inne, takie 123 cos tam, za ktore dalem wraz z ladowarka nastepne 10 dolarow...

ta latarka byla zajebista!

teraz mam podobnych latarek w domu chyba ze trzy lub cztery... sa juz po kilkanascie baksow... uzywaja do nich diod CREE... podobno najlepszych... w zadnej chinskiej mi sie dioda jeszcze nigdy nie przepalila!
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: pipek »

pipek... po kiego grzyba masz kupowac "markowe" zarowki z diodami LED?
Ano po takiego grzyba,że innych nie będzie.

W artykule,ktory zacytowałem stoi o tym wyraźnie jak byk:

w 2007 roku Kongres USA ustalił normy które maja spełniać amerykańskie żarówki.
Z tych co są,norm nie spełnia żadna.
Malo tego -taka w pełni spełniająca normy,którą można będzie wprowadzić do masowej produkcji ma kosztować 50 dolców.
Na początek idą 100 watówki,później inne.

W momencie wejścia w zycie uchwały Kongresu,produkcja i import starego typu żarówek zostanie zakazana.
Powoli już zakazuje się sklepom zamawiania i uzupełniania zapasów starego typu żarówek.
Czyli jak wyprzedadzą to co mają,pozostaną tylko te taniutkie.

A to wszystko w ramach oszczędności energii elektrycznej.

A kto czytał pipka,piszącego o FPL,to wie iż w ubiegłym roku jedyna w południowej Florydzie firma dostarczająca energii elektrycznej,czyli FPL,zażądała od stanu Floryda podniesienia cen energii elektrycznej o 70%.

Powód?

Ano ludziska uzywają enrgii elektrycznej coraz mniej i firma nie zarabia tyle aby się utrzymać i modernizować.

Cierkawe co powiedzą na żarówki zuzywające parę razy mniej energii niz te obecne.

Najwyższa pora żeby ludzie mieszkający w USA nauczyli się języka angielskiego.

Albo wynajeli sobie porządnego tłumacza...


Albo przynajmniej zadali sobie trochę trudu i angielski tekst przetłumaczyli na język polski przy pomocy tłumacza Google.
Bełkot,który z tego wyjdzie,potrafi zrozumieć nawet każdy nie do końca rozwinięty osobnik.

O:
Aby zachęcać do efektywności energetycznej, Kongres uchwalił ustawę nakazującą, że w 2007 r. produkcji żarówki 100 W o wartości światła osiągnięcie celów określonych efektywności, od 2012 roku. Tradycyjne żarówki nie spełniają tych celów, a więc prawo zakaże wytwarzania lub importowania ich. Ta sama zasada stosuje się rozpocznie pozostałych żarówki 40 W i powyżej, w 2014 roku. Od stycznia w Kalifornii już zakazane sklepów z zarybiania 100-watowych żarówek.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: Reflex »

pan sie strasznie dziwisz i wyglada to ze pan zaczyna dopiero odkrywac swiat - jesli tak - to przynajmniej jeden wiecej ktory niesmialo sie odwaza
Ja zaczynam sie denerwowac, bo juz jeden pipek to troche za wiele i jak sie wlaczy Whiskeyprint to juz jest dom wariatow.
Whiskeyprint , po tym co napisales powinienem Cie obrazic za traktowanie czytelnikow jak idiotow, ale nie chce.
Nie wiem do kogo powyzsze napisales, jednak wyglada na to ze Ty nie odkryles zadnego swiata a wrecz nie znasz swojego i zyjesz w jaskini a Twoje "zarowki" to smolne luczywa. Trzeba przezyc straszny wstrzas, albo miec wiele tupetu zeby napisac cos takiego . Sorry.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: pipek »

Sporo przychodzących tutaj ludzi nie zna języka angielskiego,więc żeby byle jaki patałach nie robił z nich idiotów,jak to drzewiej bywało,tą wiadomość zamieszczam po polskiemu:
Największa gospodarka pod ścianą!

Dług USA osiągnął 14290000000000 dolarów (słownie: 14 bilionów 290 miliardów dolarów). A to oznacza, że ojczyzna Waszyngtona nie może się już więcej zadłużać.

Sekretarz skarbu Timothy Geithner ogłosił, że zawiesza inwestycje w fundusze emerytalne i rentowe pracowników administracji. Pozwoli to spłacać należności USA wobec wierzycieli do 2 sierpnia bez zaciągania nowych długów. Ale jeśli do tego czasu Kongres nie podniesie limitów dopuszczalnego zadłużenia, amerykańskie obligacje przestaną być cokolwiek warte, bo mocarstwo nie będzie w stanie wypłacić ich posiadaczom odsetek, o wykupie obligacji nie wspominając.

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,N ... caid=1c527
Ciekaw jestem,czy zanim w lipcu pojadę do Polski,to dolar będzie jeszcze warty ze 2 złote....?
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: Reflex »

w 2007 roku Kongres USA ustalił normy które maja spełniać amerykańskie żarówki.
Z tych co są,norm nie spełnia żadna.
Malo tego -taka w pełni spełniająca normy,którą można będzie wprowadzić do masowej produkcji ma kosztować 50 dolców.
Na początek idą 100 watówki,później inne.

W momencie wejścia w zycie uchwały Kongresu,produkcja i import starego typu żarówek zostanie zakazana.
Nie wiem co pipek ma na mysli piszac o nauce angielskiego, kolejna zagrywka agresora, ale z tego co pisze wyglada ze to on nie ma pojecia o co chodzi. Wycofane maja byc wylacznie tradycyjne (incandescent) niewydajne i energochlonne zarowki uzywane od 100 lat.
Obrazek

Pozostaja w produkcji od dawna w sprzedazy i w uzyciu oszczedne CFL fluorescent zarowki, cena w zaleznosci od ilosci wat od 5 do 10 dolarow za sztuke.
Obrazek

Pisanie ze dzieki oszczednosciowym zarowkom elektrownie traca zyski jest kosmiczna bzdura. Oswietlenie zuzywa w tym zindustrializowym swiecie najmniej energi. Jeden komputer, zuzywa jej wiecej niz oswietlenie calego domu. Domy sa nafaszerowane elektronika i elektrycznymi urzadzeniami jak nigdy przedtem. Nigdy jeszcze ludzie nie mieli w domach tyle kabli i podlaczen. W lecie w czasach upalow i w zimie podczas chlodnych dni elektrownie ledwie nadazaja z obsluga. W telewizji oglaszane sa apele o wylaczanie energochlonnych urzadzen w godzinach szczytu.. Piece kuchenne, lodowki, pralki urzadzenia kuchenne, eletryczne narzedzia, klimatyzacja, masa elektroniki, ze wymienie niektore. Na kazdym rachunku za prad sa instrukcje jak oszczedzac energie elektryczna, elektrownie oferuja pomoc indywidualnym odbiorcom pradu w opracowaniu polanu oszczednosciowego energii elektrycznej w domach , bo zuzycie energii elektrycznej rosnie a nie maleje.


Z oficjalnej strony elektrowni JEA ( Jacksonville Electric Authority)
Obrazek

Na tym koncze dyskusjee ktora zaczyna sie wymykac spod kontroli i zasad uczciwej polemiki. Lepiej stracic z madrym, niz zyskac z upierdliwym i zawzietym.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ...a mnie się marzy kurna chata...

Post autor: godzilla »

pipek pisze:Ciekaw jestem,czy zanim w lipcu pojadę do Polski,to dolar będzie jeszcze warty ze 2 złote....?
prawdopodobnie bedziesz sie mogl nim podetrzec...
najprawdopodobniej usa rozpoczna totalna wojne z calym swiatem i faktycznie zredukuja ludnosc planety do paru procent...

taka przyszlosc nas czeka... a nikita dalej bedzie nienawidzil islamistow bo to najwieksi zbrodniarze...
tyle ze juz nie bedzie ani islamistow ani nikity... bankierzy "miedzynarodowi" postaraja sie o to!
ODPOWIEDZ