dyktatura mniejszosci ?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

dyktatura mniejszosci ?

Post autor: pomorzak »

Demokracja - ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli, przy respektowaniu praw mniejszości.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, iż wieszanie krzyży w klasach to naruszenie „prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” oraz łamanie „wolności religijnej uczniów”.

Czy taki kraj jak Polska ma prawo dla swoich obywateli, demokratycznie ( gdy wiekszosc bedzie za ) uchylic to orzeczenie na terenie Polski ?
Dlaczego wiekszosc ma sie podporzadkowac mnieiszosci ?
Czy to jest przejawem respektowania praw mniejszosci ?
:?:
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: nikita »

Respektujaca prawa mniejszosci wola wiekszosci. Obszar zagadnien uniwersalnych.
Krzyz w klasie szkolnej. Sprawa o zasiegu regionalnym, indywidualnym.
Mysle ze dobrze jest nie mieszac tych dwoch obszarow.
Niezaleznie czy prawo przepisuje obowiazek nauczania lub obowiazek szkolny, z pewnoscia jest tak, ze szkola jest tym miejscem, w ktorym panstwo wobec dzieci, czyli najslabszych czlonkow spoleczenstwa, przymusem realizuje swoj monopol wladzy.
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: tusku »

dlaczego Polska mialaby miec jakiekolwiek prawa skoro zostala sprzedana?
ChiefKrähe
Posty: 410
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Sodoma/Gomora

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: ChiefKrähe »

Dla protokolu:ja ze swej strony nie dosc ze nic nie mam przeciwko krzyzom wszedzie,to jeszcze widze je chetnie.Ale trudno zeby bylo inaczej,jesli jestem katolikiem.Tyle ze kompletnie niewierzacym.Ale praktykujacym.Niekiedy sytuacja wymaga abym byl w kosciele,wtedy jestem,i to nie po to zeby obejrzec,tylko na prawdziwej mszy z prawdziwym ksiedzem w roli glownej.Raz nawet kusilo mnie zeby isc do komunii,ale w koncu nie poszedlem,bo najpierw musialbym sie wyspowiadac a na to nie pozwolila mi moja duma grzesznika.Zreszta co by sobie o mnie pomyslal Bog Emil,gdybym skruszony zaczal pelzac w jego kierunku proszac o przebaczenie.Od grzesznika ktory nie dorosl do swych grzechow,kazdy odwraca sie ze wstretem.Oczywiscie jesli wyladuje w piekle to spojrze na to inaczej,ale moze nie ma zadnego scheiss piekla a ja narodze sie ponownie jako ktos znaczny i majetny.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: pomorzak »

Ale tu nie chodzi o krzyze itp.
Tu chodzi o demokracje, czyli jej resztki tak sympatycznie wysmiewane przez ekscentrycznych intelektualistow.
A tak wlasciwie to komu ta demokracja jeszcze jest potrzebna.
To taka sama bajka jak te wszystkie krystusy judasze itp.
Intelektualisty sa ponad.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: pomorzak »

tusku pisze:dlaczego Polska mialaby miec jakiekolwiek prawa skoro zostala sprzedana?
Wmawiasz bo w to wierzysz czy tylko kazali ci tak wmawiac.
Jestes trupem, jestes trupem, iestes trupem....... nie ruszaj sie bo jeszcze ktos pomysli ze zyjesz.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: pomorzak »

nikita pisze:Respektujaca prawa mniejszosci wola wiekszosci. Obszar zagadnien uniwersalnych.
Krzyz w klasie szkolnej. Sprawa o zasiegu regionalnym, indywidualnym.
Mysle ze dobrze jest nie mieszac tych dwoch obszarow.
Niezaleznie czy prawo przepisuje obowiazek nauczania lub obowiazek szkolny, z pewnoscia jest tak, ze szkola jest tym miejscem, w ktorym panstwo wobec dzieci, czyli najslabszych czlonkow spoleczenstwa, przymusem realizuje swoj monopol wladzy.
No to nie mieszajmy :!:
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: tusku »

pomorzak pisze:Wmawiasz bo w to wierzysz czy tylko kazali ci tak wmawiac.
nikt mi nie kazal, w telewizji widzialem jak ten nieduzy walczyl z olowkiem kopiowym gdy kwity podpisywal...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: pomorzak »

tusku pisze: nikt mi nie kazal, w telewizji widzialem jak ten nieduzy walczyl z olowkiem kopiowym gdy kwity podpisywal...
Widziales narod ktory stal sie niewolnikiem ?????
ChiefKrähe
Posty: 410
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Sodoma/Gomora

Re: dyktatura mniejszosci ?

Post autor: ChiefKrähe »

Fakt,sa ludzie dla ktorych demokracja nie jest fetyszem tylko jednym z wielu sposobow organizacji spoleczenstw.
ODPOWIEDZ