Haiti

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Haiti

Post autor: tusku »

Reflex pisze:Od Maliny sie odwalcie. Chcecie ja pokonac, zrobcie to na plaszczyznie polemiki i argumentow w zadanym temacie. Niewybredne wycieczki osobiste tusku i Roo sprowadzaja sie wylacznie do udupienia czlowieka i tematu. Prawda jest taka, ze kiedy Malina, Bea_mezlot, Whiskeyprint, Pomorzak, Nikita i inni pisza, forum kipi dyskusja. Kiedy rusza tandem Tusk_Roo, forum zdycha. Pipka tym razem oszczedze - smieci, ale nikomu nie szkodzi.
Dziwie sie Roo. Facet potrafi interesujaco pisac, posiada sile przebicia, wlasny styl - nie wiem po co mu sojusz z jakas zdegenerowana miernota, ktora go ciagnie na dno.

W miedzyczasie Malinko,amerykanscy zolnierze i ochotnicy robia doskonala robote na Haiti.
i zeby komus do pustej glowy nie przyszlo ze to ja pierwszy nazwalem reflexa "zdegenerowana miernota" to pozwalam sobie tu zacytowac jego slowa pelne przemyslanej madrosci...
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Haiti

Post autor: Reflex »

Link zamieszczony przez Wielokropka daje dosc wnikliwy wglad w koszta i dystrybucje pieniedzy z pomocy pochodzacej z USA. Warto sie z nim zapoznac. Byloby milo, gdyby ktos dysponujacy czasem przetlumaczyl przynajmniej kwoty pieniedzy i podzial dolara na poszczegolne pozycje. Wazna jest informacja, ze rzad Haiiti znany z korupcji otrzymuje tylko okolo jednego centa z kazdego dolara pomocy pochodzacej z USA. Ogromna wiekszosc pieniedzy jest rozdysponowana przez sprawdzone i uznane instytucje ONZ jak World Food Program, Amerykanska Pan American Health Organization, i non profit grupy jak Save The Children,
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Haiti

Post autor: Reflex »

The U.S. is providing the largest slice of a global response that totals more than $1 billion in government pledges. The European Union's 27 nations are contributing $575 million.

Private money also is flowing into Haiti — U.S. charities have raised $470 million for disaster relief, according to The Chronicle of Philanthropy, and the U.N. says total international giving — spent and pledged — has topped $2 billion.
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: Haiti

Post autor: bea_mezlot »

na moj babski rozum ( nie napisze chlopski= prosty ,zebym zaraz nie zostala posadzona o zmiane plci)

czegos nie rozumiem albo moze rozumiem?

"Each American dollar roughly breaks down like this: 42 cents for disaster assistance, 33 cents for U.S. military aid, nine cents for food, nine cents to transport the food, five cents for paying Haitian survivors for recovery efforts, just under one cent to the Haitian government, and about half a cent to the Dominican Republic."
http://news.yahoo.com/s/ap/20100127/ap_ ... iti_us_aid

rzad jest skorumpowany , i w tej sytuacji jest bez wyjscia a wiec na lasce usa
czy to jest "kolonizacja" haiti ? pod przykrywka niesienia pomocy?

dlaczego az 1/3 idzie na military aid? rozumiem ,ze nalezy pilnowac bezpieczenstwa w kraju ogarnietym chaosem
choc zdarzyly sie w ostatnich dniach cudowne ocalenia ludzi to jednak ekipy poszukiwawczo/ratunkowe opuscily kraj
na co idzie ta kasa?

9 centow na jedzenie ? tlumacza ,ze jest teraz taniej, ale to chyba za malo ?

moge zle rozumowac, jesli ktos powie ,ze jestem w bledzie nie mam zamiaru sie obrazac czy cos w tym stylu
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Haiti

Post autor: pipek »

dlaczego az 1/3 idzie na military aid?
A dlaczego Haiti leży tuz przy Kubie i na wprost Wenezueli?
Dlaczego Kuba była pierwszym krajem ktory udzielil Haiti pomocy?
Dlaczego zanim na Haiti dotarły inne ekipy juz tam nioslo ludziom pomoc 4oo kubańskich lekarzy?
Dlaczego przez ostatnie lata współpraca między Haiti i Kubą wzrastała z roku na rok?
Dlaczego Kuba,Wenezuela i kilka innych krajów Ameryki Łacińskiej pracowały nad wprowadzeniem wspólnej waluty?
Dlaczego Chavez tworzy koalicję antyamerykańską?
Dlaczego Chiny od paru lat coraz więcej inweestują w poludniowoamerykańskie bogactwa naturalne?
Dlaczego rosyjskie kompanie powoli dostają wyłaczność na eksploatację wenezuelskich zlóż złota?
Dlaczego...
I tak mozna jeszcze ciągnąć przez parę minut,ale wystarczy tylko popatrzeć na mapę.
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: Haiti

Post autor: bea_mezlot »

pipek pisze: A dlaczego Haiti leży tuz przy Kubie i na wprost Wenezueli?
nie wiem :)

ale z pozostalych pytan wysuwa sie jeden wniosek

nie odpuszcza tego przyczolka za zadna cene

przykro ,ze polityka zagraniczna usa bierze gore nad nieszczesciem ludzi

pewnie ci pospolici haitanczycy pod okupacja usa beda mieli lepiej niz pod wlasnym rzadem , jak wietnamczycy w czasie wojny
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Haiti

Post autor: pipek »

Latam leftists to meet on new regional currency

The currency for regional trade was agreed to in an October meeting of ALBA.

ALBA's member states are Venezuela, Bolivia, Cuba, Ecuador, Nicaragua, Honduras, Dominica, Saint Vincent and Antigua and Barbuda.
http://www.google.com/hostednews/afp/ar ... 5U5tKt9z0A


1.Proszę sobie popatrzeć na mapę.
2.Ta maszynka do wywoływania wstrząsów Ziemi to wygląda jak niezła fantazja,ale prawdę powiedziawszy
to ja bym się z tego wcale nie śmiał.Niby przez Haiti przechodzi łącze 2 płyt tektonicznych,ale jak wywoływać to gdzie,jeśli nie w takim miejscu a czy myślicie że Szwejki o tym nie myślą?
Urządzenia do zmiany pogody juz istnieja,dlaczego nie miałyby istnieć przynajmniej prototypy urządzeń wywołujących drgania Ziemi?
Że potrzeba do tego całej masy energii?
Podobno kropla drąży kamień nie siła ale częstym padaniem....
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Haiti

Post autor: Malina »

Ja wiem Refleks, że chciałbyś aby było tak jak piszesz ale jestem pewna, że zdajesz sobie sprawę z korupcji, przekupstwa i oszustw w jakie zamieszane są przedsiębiorstwa rodem USA. Znamy to bo to już było nie raz. Najświeższy przykład po Afganistanie to Irak i jego odbudowa.
Amerykanie chcą za wszelką cenę zaprowadzić swój rodzaj porządków na Haiti, by odseparować Kubę i nie dopuścić do wspólnych działań w Ameryce Południowej państw, między innymi takich jak Venezuela, Chile, Bolivia. Utworzenie paktu tych państw , umów wymiany gospodarczej, myśli technicznej oraz medycznej jest zagrożeniem dla USA. Każde państwo które chce prowadzić samodzielną politykę, niezależną od USA staje się propagandowo wrogiem #1.

Wracając do odbudowy Haiti. Infrastruktura czyli podstawowe urządzenia, budynki użyteczności publicznej i instytucje usługowe, których istnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa powinna być powierzona Japonii. Uzasadniać chyba nie muszę dlaczego. Woda (uzdatnianie i filtrowanie)i energia. Kanada posiada świetną technologię którą jest wprowadzana w Ontario, QC, BC. Szkolenie kadry medycznej powinno być przydzielone Kubie. Edukacja - Francja. Organizacje socjalne - Venezuela. Struktura finansów powinna być całkowicie odseparowana od BŚ, tworzona i kontrolowana przez najbliższe ćwierć wieki przez zespół międzynarodowy zaakceptowany przez Haiti, ONZ oraz niezależną europejską kancelarię finansową. I tak dalej, i tym podobne. Wykluczone powinny być firmy których CEO's którzy przy jednoczesnym otrzymaniu pieniędzy podatnika (jako pakietu antykryzysowego) przydzieliła sobie premie, nagrody, i inne korzyści materialne.

Pipek,
Obawiam się, że i Ciebie wpiszą na listę komunistów :D bo zadajesz niewygodne choć bardzo trafne pytania.
Z drugiej strony, nie dziwię się poglądom takim jak ma Refleks. Ludzie nie mają czasu na konfrontację informacji, poszukiwania. Czasem nie robią tego z obawy przed tym czego mogą się dowiedzieć i jak te nowe informacje mogą wpłynąć na zrujnowanie ich widzenia świata. Nie wszyscy są gotowi na to, nie wszyscy są wstanie to wytrzymać psychicznie. Prawda o świecie jest okrutna.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Haiti

Post autor: Reflex »

Bea, Ty sie nie obcinaj tylko dawaj swoje ceny. Ile Ameryka ma dostac za operacje wojska na Haiti, ile dac rzadowi Haiti a ile placic za fasole? Pytac dlaczego, prowadzi do niczego, trzeba odpowiedziec dlaczego umiesz tylko pytac... DLACZEGO?
Moja prosba ZOSTAW! Babska glowa nie podola.
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Haiti

Post autor: tusku »

pipek pisze:1.Proszę sobie popatrzeć na mapę.
2.Ta maszynka do wywoływania wstrząsów Ziemi to wygląda jak niezła fantazja,ale prawdę powiedziawszy to ja bym się z tego wcale nie śmiał.
ja tez sie z tego nie smieje... jakies dwa lata temu czytalem a raczej sluchalem sobie audiobooka gdzie takiej maszyny zamontowanej na wielkiej ciezarowce uzywano do wywolywania lokalnych trzesien ziemi... niestety nie pamietam ani tytulu ani autora... ot, jedna z setki ksiazek nie czytanych a sluchanych w czasie jazdy samochodem...

to taki thriller byl... w sumie taki sobie ale ciekawy pomysl tam poruszyli... ta ciezarowa podjezdzali w miejsce, ktore geolodzy przebadali i stwierdzili ze tam wlasnie wystepuja najwieksze naprezenia plyt tektonicznych i sobie wlaczali maszynke, ktora sobie wibrowala, wibrowala i pierdut... bylo trzesionko...

ktos sie napracowal aby napisac takie wlasnie opowiadanko... tzn. ksiazke sensacyjna normalnej wielkosci... a znajac przynajmniej pobieznie prace pisarza piszacego podobne pierd-olki wiemy ze pisarz musi sie przygotowac z tematu, przejrzec publikacje, obejrzec setki czy tysiace stron roznych opracowan itp... a wszystko po to zeby nie wyjsc na idiote przed czytelnikami i krytykami bo przeciez kazdy z nich tylko na to czeka aby zle przygotowanego gryzipiorka przylapac na bledach... ja go nie przylapalem... po pierwsze malo sie znam na trzesieniach ziemi a po drugie ksiazka wydawala mi sie calkiem logicznie i zgrabnie napisana...

to tyle w temacie... nikt nie musi wierzyc w maszyny wywolujace trzesienia ziemi ale odrzucac taka mozliwosc tylko dlatego ze to USA sa oskarzane ze cos takiego maja....?

a tu jakis majsterklepka pracuje nad starym wynalazkiem Tesli:
http://www.angelfire.com/scifi/EclipseL ... lator.html

a tu jeszcze troche http://www.excludedmiddle.com/earthquake.htm
ODPOWIEDZ