Obamanightmare

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Obamanightmare

Post autor: pipek »

Ode pirwszego tego miesiąca działa na internecie strona rządowa ze słynnym Obamacare.
Działa w tym sensie.co podatnicy wybulili na jej stworzenie 634 melony zielonych dularów i to by było na tyle.
Do 7-go tego miesiąca nie można było tej strony nawet otworzyć.Od 7 do 9-go udało mnie się przejść przez jakże trudny proces wpisania się na listę,stworzenia sobie konta i zweryfikowanie tegoż.
9-go,późnym wieczorem,nawet nie wiem jakim cudem,ale myrdło mnie się i uzyskałem aplikację do wypełnienia.
Zajeło mnie to malutkie 3 godziny,ale ostatecznie aplikacja została wypełniona,zweryfikowana i zasejfowana.
Tak mnie siem przynajmniej wydawało.
Wczoraj,o cudzie techniki,uzyskałem ponownie połączenie z rządową strona Obamacare i stwierdziłem co mojej aplikacji ni ma.
Rozpłyneła siem w powietrzu jako te 634 melony.
Po zalogowaniu się do tej cudownej rządowej maszynki otwiera się stronka,gdzie działa tylko 1 link - do mojego profilu.
Który,nota bene otwiera siem ponad 4 minuty.

I to by było na tyle.

Aha,dzwoniłem,ale łone nie wiedzą.
Takie co może wiedzą,to może oddzwonią.

Jednym słowm gniot od początku do końca.
Nie zapominając co ta cała Obamacare to faktyczny początek końca JUESEJ.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Obamanightmare

Post autor: godzilla »

sie moze poducz tego angielskiego jak ci ankietka zajmuje trzy godziny...
nie badz reflexem!
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Obamanightmare

Post autor: agnieszka »

Faktycznie, początek jest dość fatalny dla głównego federalnego "marketplace" www.healthcare.gov, obsługującego mieszkańców stanów, które nie podjęły się utworzenia własnych portali dla ACA / Obamacare. Natomiast z tego co słyszę, wszystko wygląda dużo lepiej w 16 stanach, które mają własne portale ACA, m.in. u nas w Nowym Jorku. W sumie nic dziwnego - bo w stanie Nowy Jork ceny ubezpieczenia medycznego wyraźnie spadły dzięki Obamacare.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Obamanightmare

Post autor: pipek »

Będzie jeszcze taniej,kiedy zbankrutowany rząd JUESEJ przestanie dopłacać, a przymus wykupienia polisy zostanie...

Taniej,pani Agnieszko,to było kiedy w roku 1991 za PEŁNĄ polisę ubezxpieczeniową płaciłem $81 miesięcznie, a lekarze już wtedy nie jeździli niczem poniżej Porsche.

No i taka jeszcze jedna drobna szczegóła - już wiadomo co nieubezpieczonych będziemy mieli więcej po Obamacare niż przed.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Obamanightmare

Post autor: godzilla »

w Szwajcarii placilem kiedys jakies grosze za ubezpieczenie zdrowotne... ponizej stowki CHF miesiecznie na osobe dorosla i po cztery dychy za dzieciaka...
czyli jakies 260 CHF na miesiac na cala rodzine...

potem przyszla pani Dreyfuss do Bundesratu (taki tam rzad naszego malego kraiku) i reklamowano ja jako pierwsza kobiete wyznania mojzeszowego, co pewnie nie ma tu z dyskusja nic wspolnego(?)...

pani Dreyfuss powiedziala ze to jest niesprawiedliwe ze w kraju zyja milionerzy, ktorzy nie sa ubezpieczeni (bo maja np. wlasne prywatne kliniki w domciu lub super lekarzy na zawolanie) i wprowadzila ubezpieczenia obowiazkowe DLA WSZYSTKICH MIESZKANCOW SZWAJCARII wraz z obietnica ze teraz wszyscy bedziemy placic MNIEJ....

no i placimy... teraz za osobe dorosla ja place 400 CHF miesiecznie a na dzieci to nawet nie wiem bo juz wyrosly... czyli na dwie osoby co miesiac idzie ponad 800 CHF zamiast 200 jak kiedys...

no ale jak sie popatrzy ilu cwaniaczkow z teczuszkami lata po szpitalach rozdajac prezenty lekarzom, fundujac im wyjazdy, doplacajac do wszelkich prezentacji aby tylko ich produkty sprzedawali to i nie dziwota ze lekarze zamieniaja swoje gabinety w magazyny dobra wszelakiego i przepisuja ludziom gowno zamiast lekarstwa, kupuja szmelc diagnostyczny za miliony a placimy za to MY-ubezpieczeni....
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Obamanightmare

Post autor: zoskicyc »

wedlug analizy min. zdrowia
kliniki przeprowadzaja ca 50 %
operacji niepotrzebnie - a szczegolnie jesli
chodzi o opieracje kostne - poniewaz
te sa najdrozsze - to obciaza ubezpieczalnie
zatem nas podatnikow
honoraria lekarskie zgodnie z analiza jak wyzej
wzrosly w ostatnim roku o ca 20% - ale sa to
prywatne przedsiebiorstwa ktore musza pracowac
ekonomicznie

system zdrowia przestal nim byc i stal sie przedsiebiorstwem
dochodowym a leczenie nazywa sie "produkcja"

CYC
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Obamanightmare

Post autor: zoskicyc »

obama chodzi bez gaci i
czerwonego paska ktory
mu islamisty skradly

nie tlumacze tego
macie maszyny

------------------------------------------------

Der deutsche Verfassungsschutz beobachtet laut einem Magazinbericht einen verstärkten Zulauf für radikale Islamisten in Syrien aus Deutschland. Der "Spiegel" berichtet unter Berufung auf einen geheimen Lagebericht des Bundesamts für Verfassungsschutz, es seien in den vergangenen Wochen verstärkt Reisen deutscher Islamisten nach Syrien beobachtet worden. Demnach befinden sich inzwischen rund 200 Radikale aus Deutschland in Syrien oder sind auf dem Weg dorthin. Für kampfwillige Islamisten sei das Land derzeit "der mit Abstand 'attraktivste' Dschihad-Schauplatz", heißt es laut "Spiegel".
Dem Bericht zufolge stammten die meisten Syrien-Reisenden aus Nordrhein-Westfalen, der Rest vor allem aus Hessen, Berlin, Bayern und Hamburg. Mehr als die Hälfte dieser Extremisten besitze die deutsche Staatsbürgerschaft. Im Norden Syriens gebe es nach Geheimdienstinformationen inzwischen ein "German Camp", in dem deutschsprachige Kampfeinheiten zusammengeschlossen seien. Es gelte als Sammelstelle und möglicherweise als Ausbildungslager.
Sorge bereitet dem deutschen Inlandsgeheimdienst laut dem Bericht auch eine Propagandaoffensive der Extremisten. Es gebe Hinweise, dass deutschstämmige Islamisten auf syrischem Boden mehrere "Medienstellen" aufbauen wollten, um von dort aus in deutscher Sprache über das Internet für den "heiligen Krieg" zu werben. Auch von den kampferprobten Heimkehrern gehe nach Einschätzung der Verfassungsschützer eine "besondere Gefährdung" aus.
Europaweit gehen die Behörden laut "Spiegel" von etwa tausend freiwilligen Kämpfern in Syrien aus, Ende 2012 seien es noch 250 gewesen. Die Islamisten stammten aus allen Teilen des Kontinents, darunter etwa 90 aus Großbritannien, 120 aus Belgien, 50 aus Dänemark und 150 aus dem Kosovo. Nach einer aktuellen Statistik deutscher Behörden wurden demnach bisher acht aus Deutschland angereiste Kämpfer im syrischen Bürgerkrieg getötet.
___________________________________________________________________________________________
ODPOWIEDZ