Niemcy budują w Polsce kopalnię!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: godzilla »

Gdy rząd Ewy Kopacz forsuje likwidację czterech kopalń, twierdząc, że są one nieopłacalne, Niemcom opłaca się budować w Polsce nową kopalnię!

Inwestycja ma dojść do skutku w Orzeszu na Górnym Śląsku. Jak kilka tygodni temu podawał portal gospodarczy wnp.pl, wydobycie w nowej kopalni ma ruszyć najdalej za trzy lata.

Przedsięwzięcie finansuje niemiecka firma HMS Bergbau AG, a nakłady szacuje się na 150 mln euro.

Już latem ubiegłego roku „Tygodnik Regionalny Nowiny” podawał, że Niemcy otrzymali koncesję na poszukiwanie węgla i wykonali odwierty potwierdzające zasoby węgla w Orzeszu.

Wydobycie ma się odbywać z poziomu 700-1200 metrów, docelowe wydobycie węgla ma wynieść 3 mln ton węgla koksowego (60 proc.) i energetycznego (40 proc.). W nowej kopalni ma znaleźć zatrudnienie ok. 1,5 tys. osób

— podawał tygodnik.

Niedawno portal wnp.pl potwierdzał, że projekt jest kontynuowany - zakończono wiercenie dwóch otworów geologicznych do poziomu tysiąca metrów. Rdzenie z wierceń analizowane są w Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla. Wyniki badań będą podstawą do sporządzenia dokumentacji geologicznej, która jest częścią wniosku o koncesję na eksploatację złoża.

Zastanawiające, że Niemcom opłaca się budować w Polsce kopalnię, a rządowi Ewy Kopacz nie opłaca się utrzymywać kopalń istniejących.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na Śląsku wrze. Do strajku dołączają kolejne kopalnie, żony górników jadą do Warszawy

Rząd prowokuje strajk generalny w górnictwie i kluczy z gazoportem. Oto „nasze bezpieczeństwo, nasz dom” à la Kopacz…

Rozmowy z górnikami zerwane! Związkowcy skrajnie wzburzeni: „Wyzywają nas od pajaców. Ten rząd trzeba wywalić!”
http://wpolityce.pl/gospodarka/229321-n ... kamy-swoje

bandyci nie wprowadzaja cel na rosyjski wegiel sprowadzany po cenach dumpingowych, teraz nagle sie okazuje ze Niemcom sie ma oplacac wydobywanie polskiego wegla...

a CYC sie dziwi dlaczego Polacy sa tacy czy tacy i dziaduja w Niemczech... dlatego ze Polska rzadzi bandycka klika...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: pomorzak »

godzilla pisze: bandyci nie wprowadzaja cel na rosyjski wegiel sprowadzany po cenach dumpingowych, teraz nagle sie okazuje ze Niemcom sie ma oplacac wydobywanie polskiego wegla...
no ale pani Kopacz tez chce aby sie oplacalo
myslisz ze Niemcy wezna wydobycie z tym calym balastem ?
nic z tego
a ja jestem za tym aby oddac te nierentowne kopalnie gornikom
z wladz zwiazkowych zrobic derekcje
pracownic beda akcjonariuszami
i do fedrowania
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: zoskicyc »

nie wiem co wiecie........................
gowno
dzis telefon ze slaska
zamykaja
kolejne cztrey kopalnie

kolejne tysiace ludzi bez pracy
na slasku
unia pomoze
unia zabronila - ale pomnoze
niemieckim sfalszowanym euro

capito?

nie solcie
nie znakjac prawdy
frau kopaczki

CAJC
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: pomorzak »

zoskicyc pisze:nie wiem co wiecie........................
gowno
dzis telefon ze slaska
zamykaja
kolejne cztrey kopalnie
to wychodzi ze juz 8 czy jakos tak

kaczynski wszystkie otworzy bo juz zapowiedzial ze jak bedzie przy wladzy to wszyscy gornicy beda mieli prace

no to byle do wyborow
Slask za kaczorem ekonomista
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: godzilla »

Pomorzaki popierajcie bandytow niszczacych Polske!
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: pomorzak »

godzilla pisze:Pomorzaki popierajcie bandytow niszczacych Polske!
Godek
a kogo ty bys widzial w polskim rzadzie aby bylo sprawiedliwie i pieknie
i aby nie bylo niszczenia, rozgrabiania i byl powszechny dobrobyt ???
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: jordan274 »

No ,ale oczywiscie ,ze zamkna ,bo u nas tak wlasnie wyglada restrukturyzacja,a to ,ze tysiace ludzi straci prace,no coz ,to jest Unia i straty musza byc...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: jordan274 »

Pytanie do Cyca ,prosze przypomnij mi jak sie robi taka zupe ,ktora nazywa sie wodzionka,wiele lat temu bardzo mi smakowala ale nie pamietam jak sie robi.Jordan
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: godzilla »

jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Niemcy budują w Polsce kopalnię!

Post autor: jordan274 »

Dziekuje Panie Godzilla,wydawalo mi sie ,ze zamiest masla dawalo sie tam jakis bulion,no ale moze mi sie tylko wydawalo.Pozdrawiam Jordan
ODPOWIEDZ