Aby cieszyć się zdrowiem

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Re: Aby cieszyć się zdrowiem

Post autor: pomorzak » czw kwie 02, 2020 5:51 pm

Dla WHO i wszelkich organizacji miedzynarodowych dane podawane przez polski rzad nie sa wiarygodne.
Zbyt mocno widac zatajanie prawdziwych rozmiarow epidemii w Polsce co pokrywa sie z informacjami poszczegolnych szpitali.
Stosowanie zasady ze jak nie bylo testu to i nie bylo wirusa jest az nadto widoczne.
Niezaleznie od tego w oficjalnych statystykach jak i obostrzeniach dla obywateli widac ze rozmiar i dynamika rozwoju wymknela sie spod kontroli. Niestety wyglada na to ze Polska idzie wloska i amerykanska sciezka.

Obrazek

Po swietach bedzie znacznie silniejsze przyzpieszenie.

Dla przykladu Niemcy

Obrazek

gdzie wykonuje sie wielokrotnie wiecej testow niz w Polsce i prowadzi eie statystyke zgodnie z zaleceniami WHO

Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

Post autor: Reflex » czw kwie 02, 2020 8:41 pm

Teraz wszystko podciagaja pod ten covid, to i statystyki nie moga byc wiarygodne
Nic bardziej blędnego, jest odwrotnie. Można mieć wątpliwosci co do ukrywania w niektórych krajach prawdziwych danych zachorowań (Chiny czy Polska), ale posądzanie, że ktoś sobie podciąga inne chroby pod koronowirusa jest nieprawdziwy.
Przedewszystkim na niego nie ma jeszcze żadnych lekarstw a ja bym się nie odważyl mowić o niedbalości, czy niewiedzy lekarzy.
Slużba zdrowia pracuje bardzo ofiarnie, (nawet zdarzalo sie w USA) pandemia wybuchla tak szybko, że nie wszedzie zdążono sie przygotować i na początku brakowalo tu i tam wyposażenia i zabezpieczenia dla lekarzy. Jednak bardzo szybko sie organizowali.
Ale kiedy pokazują ich ofiarność - kiedy po 12-tu godzinach pracy zdejmują okulary i maski, sa bardzo zmęczeni, maja od masek i okularów sine odciski na twarzach.
Nam pozostaje bez paniki, ale podporzadkować się odgórnym nakazom i i cerpliwie czekać, nie rzucać niesprawdzonych informacji.

Awatar użytkownika
alohilani

Post autor: alohilani » czw kwie 02, 2020 9:53 pm

Ani Ty ani ja nie mozemy byc tego pewni.
Ktos mogl miec wirusa, ale nie musial od niego umrzec, umarl bo wirus “dopomogl” mu umrzec, mial oslabiony system immunologiczny przez kondycje ktora mial, palil, szczegolnie te niebezpieczne elektroniczne papierosy, byl otyly i wiele innych.

Absolutnie nie mozna do tego co powyzej mieszac poswiecenia i ofiarnosci lekarzy i calego personelu medycznego!!!!
kazdy to szanuje i jest wdzieczny.

Osobiscie, czy znasz kogos zdrowego, kto na to zmarl, a nawet zachorowal? Czy tego kogos jakis znajomy zachorowal, a czy on zna takiego? A czy jego znajomi i ich znajomi znaja?
Ja nie znam i nie slyszalam o takich w US czy w Polsce.

Uwazam, ze nie mozna byc calkowicie pewnym tych statystyk.

Teraz jest dobra pora, aby zamknietych w swoich wlasnych domowych wiezieniach ludzi kontrolowac trzymajac ich w strachu, niepewnosci i panice.
A potem po pandemii juz te wszystkie ograniczenia moze na stale zostawic, moze nieco mniejsze, ale zostawic?
Oni zamkneli sie wprawdzie sami, ale zamkneli z koniecznosci.
Wydaje mi sie, ze nie mozna jednoznacznie wierzyc w uczciwosc tych, ktorzy ludzmi rzadza. Rzadza rawdopodobnie rowniez statystykami.
A WHO?
Tez jest rzadzone.
I tak narawde nie mozna byc pewnym jaka jest prawda.
Tak zawsze bylo, jest i bedzie.
Niestety.

Chorobe ta, jak jest gloszone, bedzie przechodzic wiekszosc ludzi (zarazliwosc), ale 80% przejdzie lekko.
Panika ani ciagle statystyki i polityczna walka nimi nikomu nie jest potrzebna.potrzebny jest spokoj i rozwaga, nie potrzeba dodatkowej nienawisci wsrod ludzi. To ciezki dla kazdego czas.

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Post autor: pomorzak » pt kwie 03, 2020 6:09 am

Konsekwencja tej pandemii bedzie najprawdopodobniej potezny kryzys gospodarczy.
Panstwa bogate maja wieksze mozliwosci zadbania o swoich obywateli i zlagodzenia konsekwencji strat gospodarczych.
W mojej firmie od pewnego czasu wszyscy pracownicy od 60 roku zostali wyslani do domu na nieokreslony czas z zachowaniem pensji tak jakby pracowali. Moga sobie na to pozwolic bo dostana dofinansowanie od panstwa.
Zapewne i Amerykanie i Francuzi tez swiadczeniami beda mogli wspomagac nie tylko ludnosc ale i firmy by uchronic je przed upadkiem.
Jest wiele miejszych panstw europejskich gdzie finanse publiczne i pomoc uni europejskiej zlagodzi skutki kryzysu.
Jesli chodzi o Polske to mam powazne obawy bo lata pisowskiego rozdawnictwa dosc mocno zdemolowaly finanse kraju.
Najprawdopodobniej pis zdaje sobie doskonale sprawe ze skutki kryzysu w postaci upadku firm i wzrastajacego bezrobocia spowoduje potezne niezadowolenie spoleczne. To moze tlumaczyc to irracjonalne parcie do wyborow prezydenckich.
Zapewne nie tylko Polska znajduje sie w takiej sytuacji wiec tarc spolecznych na calym swiecie bedzie pod dostatkiem.

rekin oceanu

Post autor: rekin oceanu » pt kwie 03, 2020 6:51 am

W Polsce mogą ucierpieć Banki te które zapożyczały Polaków.
Co nazywasz długiem Polski a nie Polaków.
To one przyczyniały się do okrojonej konsumpcji.
Gdyż takiej lichwy nie ma w całym świecie.
Jako pożyczki sięgały 20% a lichwy krótko terminowej nawet 200%to było.
Jak tak było że dziadek kupił wnuczkowi prezent na imieniny a stracił cały swój dobytek z mieszkaniem.
Tak była obwarowana umowa 1000 złotowa. A dziadek nieświadomy.NO?
Rząd troszkę ukrócił ale nie całkowicie.
A komornik tez ma zabronione tylko do pewnej kwoty egzystencji.
I inne należności poborów Państwa.

Tak tu możliwe bankruta są możliwe Bank centralny sobie poradzi.

rekin oceanu

Post autor: rekin oceanu » pt kwie 03, 2020 6:55 am

W Polsce mogą ucierpieć Banki te które zapożyczały Polaków.
Co nazywasz długiem Polski a nie Polaków.
To one przyczyniały się do okrojonej konsumpcji.
Gdyż takiej lichwy nie ma w całym świecie.
Jako pożyczki sięgały 20% a lichwy krótko terminowej nawet 200%to było.
Jak tak było że dziadek kupił wnuczkowi prezent na imieniny a stracił cały swój dobytek z mieszkaniem.
Tak była obwarowana umowa 1000 złotowa. A dziadek nieświadomy.NO?
Rząd troszkę ukrócił ale nie całkowicie.
A komornik tez ma zabronione tylko do pewnej kwoty egzystencji.
I inne należności poborów Państwa.

Tak tu możliwe bankruta są możliwe Bank centralny sobie poradzi.
Tylko mnie zastanawia mając firmę interesy a zajmujesz się nietypowymi sprawami.
Ciekawe?
Wiem jak to jest w Niemczech.
rekin

Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

Post autor: Reflex » pt kwie 03, 2020 12:29 pm

Więc mila Alohilani, jak czegoś "nie jestemy pewni", to tego nie piszemy. A jeśli już musisz, napisz ze że nie jesteś pewna a nie że tak się dzieje. Jest bardzo latwo nawet przypuszczeniem kogoś skrzywdzić a szczególnie w tej chwil, gdzie dla pielęgniarek i lekarzy nie mozna nie mieć szacunku, za ich oddanie i prace na pierwszej i niebezpiecznej lini ratowania naszego życia.
Tendencją w niektórych krajach w tej chwili jest ukrywanie prawdziwych zgonów na koronowirusa, niż odwrotnie. Dla mnie to nie ma znaczenia, jak dlugo są i pracują dla nas na froncie pomocy. Poza tym, jeśli ktoś zataja dane z frontu umieralnosci, są to politycy nie lekarze.

Żeby byla jasność! - Ja rozumiem Twoj niepokój, wiem przecież że piszesz to co czujesz. Jest na świecie tysiąc powodów do nieufności. Ja po prostu przedstawiam swoje prywatne zdanie.

godzilla

Post autor: godzilla » pt kwie 03, 2020 4:42 pm

alohilani pisze:
czw kwie 02, 2020 9:53 pm
Ktos mogl miec wirusa, ale nie musial od niego umrzec, umarl bo wirus “dopomogl” mu umrzec, mial oslabiony system immunologiczny przez kondycje ktora mial, palil, szczegolnie te niebezpieczne elektroniczne papierosy, byl otyly i wiele innych.

Absolutnie nie mozna do tego co powyzej mieszac poswiecenia i ofiarnosci lekarzy i calego personelu medycznego!!!!
kazdy to szanuje i jest wdzieczny.

Osobiscie, czy znasz kogos zdrowego, kto na to zmarl, a nawet zachorowal? Czy tego kogos jakis znajomy zachorowal, a czy on zna takiego? A czy jego znajomi i ich znajomi znaja?
Ja nie znam i nie slyszalam o takich w US czy w Polsce.

Uwazam, ze nie mozna byc calkowicie pewnym tych statystyk.

Teraz jest dobra pora, aby zamknietych w swoich wlasnych domowych wiezieniach ludzi kontrolowac trzymajac ich w strachu, niepewnosci i panice.
A potem po pandemii juz te wszystkie ograniczenia moze na stale zostawic, moze nieco mniejsze, ale zostawic?
Oni zamkneli sie wprawdzie sami, ale zamkneli z koniecznosci.
Wydaje mi sie, ze nie mozna jednoznacznie wierzyc w uczciwosc tych, ktorzy ludzmi rzadza. Rzadza rawdopodobnie rowniez statystykami.
A WHO?
Tez jest rzadzone.
I tak narawde nie mozna byc pewnym jaka jest prawda.
Tak zawsze bylo, jest i bedzie.
Niestety.

Chorobe ta, jak jest gloszone, bedzie przechodzic wiekszosc ludzi (zarazliwosc), ale 80% przejdzie lekko.
Panika ani ciagle statystyki i polityczna walka nimi nikomu nie jest potrzebna.potrzebny jest spokoj i rozwaga, nie potrzeba dodatkowej nienawisci wsrod ludzi. To ciezki dla kazdego czas.
wow! to tu ktos jeszcze mysli? oprocz rekina bo to jego watek...
nie tylko nie mozna wierzyc marionetkom, ktore udaja ze rzadza panstwami a trzeba im dokladnie patrzec na lapy i dokladnie obserwowac a potem walczyc o przywrocenie kary smierci dla bandytow i zdrade stanu...
no i oczywiscie kupowac maseczki i zel dezynfekujacy doope reflexa!

godzilla

Post autor: godzilla » pt kwie 03, 2020 4:47 pm

Reflex pisze:
pt kwie 03, 2020 12:29 pm
Tendencją w niektórych krajach w tej chwili jest ukrywanie prawdziwych zgonów na koronowirusa, niż odwrotnie. Dla mnie to nie ma znaczenia, jak dlugo są i pracują dla nas na froncie pomocy. Poza tym, jeśli ktoś zataja dane z frontu umieralnosci, są to politycy nie lekarze.
w wiekszosci krajow ukrywa sie prawdziwe dane na temat zgonow i sie je ZAWYZA!
do jednego wora wrzuca sie zmarlych na inne choroby...
ktos to ladnie zobrazowal w jezyku niemieckim odpowiadajac na post pewnego szwajcarskiego polityka i ja to przetlumaczylem:
"Kiedy masz atak serca, spadasz z dachu wieżowca na główną ulicę.
Tam zostajesz następnie przejechany przez samochód, autobus i czołg.
Potem przychodzi stado lwów i wyrywają ci kolejną nogę.
Mimo tego wszystkiego w jakiś sposób udaje ci się dostać się na pogotowie.
Tam wykonują ci rozmaz, który jest pozytywny dla COVID 19, a następnie stwierdzają że umarłeś na COVID19."
badz zdrow przyglupie!

rekin oceanu

Post autor: rekin oceanu » sob kwie 04, 2020 1:42 am

godzilla pisze:
pt kwie 03, 2020 4:47 pm
w wiekszosci krajow ukrywa sie prawdziwe dane na temat zgonow i sie je ZAWYZA!
do jednego wora wrzuca sie zmarlych na inne choroby..
tak masz rację ale to nie ma znaczenia. Dużego
Ważny jest cel.
Niemcom odebrany jest rozum.
A tych co go mają odsuwa się od władzy a tych co są niewygodni się ucisza żargonem spisku.
Pamiętaj z nami są siły ogromne nawet sobie nie wyobrażasz w każdej sekundzie niezależnie od kraju mogą go obrócić w pył.
Gdy mnie prześladowano działy się rzeczy niesamowite.
I zawsze dostałem pomoc w ostatecznym czasie.
Ocierając wroga mojego nosa.
Ostatecznie poszli na spowiedź do Piotra.
Niemcy nie zdają sobie sprawy że mojego powinowactwa krwi podnieśli swoje prawo wbrew Prawdy do wszeteczeństwa jakie postąpiły za to płacą profity aż nie naprawią.
Jeśli człowiek nie może Bóg Pomoże w ten poznają że nie jestem sam.
To już nie moja sprawa.
A pro po Kaczyńskiego zaczyna myśleć ludzkim strachem nie powinnością woli swego Stwórcy.
Zostały zatrzymane leki które uzdrawiały Polaków czyszczące nerki wątrobę jelita.
A wznowiona jest wąska ścieżka na Koronawirus.
rekin

ODPOWIEDZ