Dystans

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Dystans

Post autor: sprawiedliwy »

Nie narzekam a wprost przeciwnie, mnie się podoba jak teraz piszecie. Jest super. Podniosłeś poprzeczkę i to jest fajne.
Może aż trudne do dotrzymania kroku. :lol: ( dla mnie na ten przykład)

Pisałbym jakbym miał o czym a jakoś tak o niczym klepać w klawisze ? to nie bardzo.
Dystans. powiadasz ? Bardzo ciekawy jest ów Pan Ben Zander. Właściwie to wszystko wiadomo lecz tu jest dobrze wyłożone kawa na ławę. Wesołkom łatwiej się żyje niż ludziom poważnym, biorącym wszystko serio z szeroko otwartymi oczami, lekkoduch ma łatwiej, nie przejmuje się niczym, żyje dłużej i zdrowiej. Tylko to się łatwo mówi, bo gdy przychodzi do sytuacji mocno kryzysowe stresowej wówczas książkowe mądrości szlag trafia i charakter i predyspozycje genetyczne biorą górę z emocjami włącznie. Taki dystans trzeba mieć we krwi, wyssać go z mlekiem matki, wynieść z domu lub szkoły.

Ja myślę , że warto, może chcecie pogadać o ostatniej encyklice Francisa w której martwi się o cały świat, globalnie o ludzkość. Ktoś nazwał go patriotą planety Ziemi.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dystans

Post autor: Reflex »

Wesołkom łatwiej się żyje niż ludziom poważnym, biorącym wszystko serio z szeroko otwartymi oczami, lekkoduch ma łatwiej, nie przejmuje się niczym, żyje dłużej i zdrowiej
Dzieki slowom wesolek i lekkoduch sens wypowiedzi Zendera sie zupelnie zmienil.
Nie szlo o wesolkow i lekkoduchow, (nie mam pojecia skad ich wziales) , tylko o ludzi o pogodnym, przyjaznym i pozytywnym nastawieniu z dystansem do siebie, do otoczenia i zycia. Juz usmiech czyni cuda co dopiero przyjazne nastawienie. Z tym, ze ciagle mam wrazenie, ze nie kazdy rozumie slowo dystans w tym kontekscie.

I nie chodzi o "latwosc" zycia, tylko o umiejetnosc budowania wlasciwej atmosfery w zyciu codziennym, eliminacji kłód, ktore sami sobie i nnym pod nogi rzucamy.

Warto pogadac o encyklice Paieza, ale to juz temat, na inny watek. Moze zacznij sam, wystarczy wrzucic temat.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Dystans

Post autor: sprawiedliwy »

Wesołków i lekkoduchów wziąłem z własnej obserwacji.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Dystans

Post autor: jordan274 »

Panie Reflex,wobec tego nie zasluguje Pan widocznie na to ,zeby Pana wszyscy kochali,a poza tym ten panski "dowcip"chyba nie jest najwyzszych lotow nie sadzi Pan?.A zazwyczaj chce Pan ,jakby sprawiac wrazenie ,ze wszystko co Pan tu pisze jest naj...naj.I to sie nazywa Dystans...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Dystans

Post autor: jordan274 »

Kultura p.Reflexa tez przez duze K,tak jak ten Dystans,a kto tu sie komu peta pod nogami nie bylbym taki pewny... i niech sie juz p.nie fatyguje.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Dystans

Post autor: sprawiedliwy »

panie Jordan. ma Pan takie fajne imie i odnoszę wrażenie, że Panu ani dystansu ani humoru nie brakuje, Mnie właściwie to g*** obchodzi, dopiepszajcie sobie jeśli wam to sprawia przyjemność i udawadniajcie kto kogo kocha mniej lub bardziej, kogo kochają wszyscy a kogo nikt. Widocznie tak lubicie z sobą gadać. Zaznaczam, ja was kocham wszystkich równo, bo inaczej sie nie da.

dobra. to teraz idę trochę na spacer bo wreszcie jakby ciut cieplej się zrobiło i wezmę se dystans ....ze sobą. :D
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Dystans

Post autor: godzilla »

aby udawac faceta to trzeba byc chociaz mezczyzna... paniusia sprawiedliwy przylazla tu w nadziei ze sprowokuje mnie do wypowiedzi na tematy polityczne i bedzie mogla do emerytury dorobic hejtujac przeciwko normalnemu mysleniu... tu nie ma dla ciebie zarobku, tu reflex hejtuje za kopiejki...

zawracasz dupe od kilkunastu lat a przeciez nikt cie ani nie zapraszal do dyskusji ani nie dawal jakichs sygnalow ze chcialby cie poznac jako interesujacego czlowieka... po kiego wiec za mna lazisz? na tamtym forum zamknelas dziob obrazona ze ci rzekomo bana dali to chcesz sie tu realizowac?

tu sytuacja jest jaka jest... tu rzadzi reflex i kazdy kto ma IQ chocby na poziomie orangutana jest przez tego idiote zwalczany do ostatniej kropli krwi... przydupasy, ktore przy nim pozostaja i przytakuja to w wiekszosci jego klony lub nieszczesliwie zakochani, ktorzy mu dupe miodem gotowi smarowac...

idz na spacerek i nawdychaj sie swiezego powietrza nasaczonego ostrym zapachem krowiego gnoju... to pomaga na myslenie... w niektorych przypadkach...
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Dystans

Post autor: zoskicyc »

Re: Dystans
Postprzez Reflex » Wt cze 23, 2015 2:54 pm

Wystarczy ze Ty I Twoj ukochany prezentujecie wysokie loty.
Jordan.. spieprzaj, przestan sie petac pod nogami.
---------------------------------------------------------------------------

to napisal czlowiek swiatly z pretensjami wikipedio-intelektualisty
czlowiek pelen "dystansu do samego siebie" - lagodny - uczciwy -
bez skazy i "wiedzacy" wszystko i o kazdym - czyli chamidloooo
pospolite udajace swietoszka - a pani sprawiedliwa zauwaza
pyskowe lecz nie powie za czyja przyczyna (vide cytat)

wyglada na to ze mamy do czynienia z nauczycielem dla dzieci
niepelnosprawnych - nie odbiegajacy od ich poziomu - ale z
mala roznica - te dzieci nie sa chamidlami jak ich nauczyciel

rzecz w tym ze ten ow traktuje nas wlasnie jak niepelnosprawne
dzieci i z pewnoscia nie wie ze sa tez ludzie normalni - czego dowodem
jest wywalenie "wikipedialnych" textow na temat ktory normalnemu
czlowiekowi jest dobrze znany - moglby napisac (do siebie - do siebie)
"take it easy"

jest poprawiaczem wszystkiego - korektorem blednej polskosci jezykowej
jak np sztuka = kunszt - /wedlug niego rdzennie polskie slowo/ - przy okazji
moglby udowodnic ze slowo "szlafrok" ma swe korzenie w jezyku polskim

jesli ktokolwiek püowiatpiewa w jego szlachetnosc - wiedze i kulture -
zostanie obsypany wyzwiskami - w czym mu dopomoz bog

CYC

slyszalem ze pewnien niesprawny nauczyciel - przed dwudziestoma laty -
kupil dwa tramwaje w warszawie wierzac ze mozna dojechac nimio do
pinczowa
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dystans

Post autor: Reflex »

panie Jordan. ma Pan takie fajne imie i odnoszę wrażenie, że Panu ani dystansu ani humoru nie brakuje
Wlasnie poczucia humoru i dystansu mu braklo, do tego stal sie upierdliwy i frustrujacy.
Przeciez ja go rozumiem, ale zniecierpliwila mnie jego kolejna zaczepka i kazanie,
musialem go strzasnac z nogawki. Przeciez ja tu przychodze dla jakiejs dyskusji, tematow;
zamieszczam normalne posty a popatrz co normalnego Cyc z Jordanem tu napisali od wielu dni.
Jeden temat: ten potwor, okropny,niekulturalny, straszne nieszczescie Reflex.
Nic sie nie stalo. Ja pana Jordana dalej lubie, moze kiedys kkos mnie tak pokocha... :roll:
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Dystans

Post autor: godzilla »

a co bedzie jak ona (sprawiedliwy) pojdzie stad w pis-du bo jej "poziom dyskusji" przestanie pasowac?
przed kim bedziesz wylewal swoje zale?
komu udowadnial jaki to szlachetny z ciebie czlowiek?

rzygac sie chce czytajac twoje wypociny...
inny na twoim miejscu to by sie powiesil albo zastrzelil...
a ty trwasz jak te qurwy z platformy zwanej obywatelska...

ale niedlugo juz tego waszego dolce vita...
ODPOWIEDZ