HEEPIE-HEY /CYC/

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: zoskicyc »

uczciwosc i jej stopien trzeba dostrzec
widziec i umiec odroznic od wlasnej
"uczciwosci przekretel" i od talentu
stawiania wszystkiego do gory nogami

ale
do tego potrzeba czegos innego niz
to co obrazuje szkic nizej

capito?

CYC


Obrazek
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: alohilani »

.......................................
Aby moc dyskutowac, trzeba reprezentowac uczciwosc oraz szacunek do drugiego uczestnika pomimo nieraz krancowych pogladow.
Aby to zrozumiec, trzeba byc po prostu czlowiekiem, tylko czlowiekiem.
Manipulacja faktami (wlasna interpretacja tego co inny napisal wbrew znaczeniu tego, ktory napisal) oraz calkowita nieuczciwosc dyskutanta to czynniki dyskwalifikujace.
Niewazne czy to troll, czy kabotyn, czy natura nieuczciwosci jest innego rodzaju.
Liczy sie bowiem koncowy efekt, ktory chce osiagnac.
A efekt widoczny jest jak na dloni.
Uczciwosc w dyskusji to podstawa wiarygodnosci uczestnika oraz szacunek do grupy uczestnikow, jaka jest forum.
.....................................
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: Ninel »

2 dni temu wyslalam odpowiedz w tym "temacie", ale nadal sie nie ukazala. Gratuluje szybkosci przesylania postow Szanowna Administracjo.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: alohilani »

Pani/Panie Ninel,
Widac Pani/Pan moderator sie setnie bawi zostawiajac glupawe obrazki oraz takie same uwagi, poniewaz to sztuka z wielkiej litery. Taki Van Gogh czy Monet to przy tym zwykly obskorny sh*t! Bawi sie takze w usuwanie dosc rozsadnych komentarzy dotyczacych powyzszej dzialalnosci. Nawet moj wywazony post z dopiskiem o zbyt ciasnej szafie zniknal. a to konkretnie dotyczylo dygresji, ze niektore kobiety lubia plucie w twarz i wiecej. Dygresja o pluciu nie byla obrazliwa, ale dygresja o szafie widac tak.
Dziwne to forum. Mozna pluc, uzywac przemocy slownej, ale jak napiszesz o pluciu z szafy, to post ci usuna, choc plucie bylo. Szafa wprawdzie mocna i hebanowa, ale plucia z niej promowac sie przeciez nie powinno.
Dziwne, poniewaz tyle tu bylo roznych obskornych post'ow roznego rodzaju swego czasu, w ktorych krolowala jedna czesc ciala jako ulubiona czy jako obsesja i o tym wolno bylo pisac skolko ugodno, jak to sie kiedys w Polsce mowilo. O szafie jednak pisac nie wolno. I gdzie tu sprawiedliwosc?
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: zoskicyc »

nie wiem dlaczego ma pani pretensje
do dministracji.....................

przeciez pani list do bismarcka pt.
"nie bedzie niemiec plul nam w twarz..."
a skierowany - z cala pewnoscia omylkowo
do mnie /CYC/ zostal zamieszczony i nie
zostal zdjety
nawet
jesli bismarck nie byl niemcem lecz prusakiem
o czym pani wiedziec powinna

CYC
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: alohilani »

Bylo pytanie, dlaczego dyskutujemy z troll'em w innym dziale, ze nie powinnismy karmic trola.
Jest tylko jedna rzecz.
Troll nie mowi prawdy. Czy to mozna ignorowac, czy tylko pisac, ze to wszystko co pisze to lagarstwo i temat konczyc ze swojej strony. I powtarzac az do skutku. Moze to bedzie pracowac.
Powinnam tak wlasnie uczynic tym razem, ale niech to bedzie na koniec i zdanej dyskuskusji potem.

=========================================================================================

Niechze Pan czyta dokladnie, zapamieta i nie kreci z laski swojej.

Przeciez pisze dokladnie, ze chodzilo o stwierdzenie, ze niektore kobiety lubia plucie w twarz oraz o nie robienie "tego" z Niemcem. To rdynarne stwierdzenie NIE zostalo napisane panska reka, choc moze sie panu podobac. Moglabym napisac, nie rznij pan glupa pod tym wzgledem, ale nie napisze.
Powinnam z mety zglosic post, ale odpisalam obrazowo i dosc dosadnie. Kto chcial to dokladnie zrozumial.

Druga sprawa, kogo to obchodzi, ze Bismarck byl Prusakiem? Znajduja sie Prusy w kraju nazywajacym sie Niemcy? Znajduja. Mieszka Pan w tym kraju? Mieszka. W czym wiec problem? Nawet kanclerzem Niemiec jest Prusaczka, jak pan ciagle pisze. Pan sie od tego nigdy nie odetnie dopoki ten kraj w takim skladzie prowincji istnieje. To tak jakby Polak mieszkajacy w Polsce odcinal sie od wojewodztwa, w ktorym jego dziad kiedsys sie urodzil, od jego historii, co rzutowalo na historie Polski.

To samo dotyczy nie tylko Niemca, ale przedstawiciela kazdego innego kraju, ktory chcialby krytykowac wszystko w innym kraju nie majac o nim nawet bladego pojecia, poniewaz w nim nie zyje, jego historie blizsza i dalsza, pomijajac calkowicie milczeniem dalsza historie swojego kraju, tak jakby ona w ogole nie miala miejsca (ostatnia wojna, niewazne z czyjego rozkazu, wazne czyimi rekami ten rozkaz wykonany). O tym cicho sa, to niewygodne. Wygodne jest zas w zamian za to grzebac w historii innego kraju i improwizowac nie znajac w ogole ani zycia ani ludzi w kraju, o ktorym sie pisze. Ja nie osmielilabym sie pisac o Niemcach, choc bylam tam pare razy swego czasu. Klamstwem brzydze sie na odleglosc!!!

I na koniec.
Odwrocic do gory nogami to mozna stol z piecioma nogami lub zdjecie kotow czy czegos innego.
Nawet z odwroceniem cyca Zoski moze byc problem, ogonem moze zdzielic.
Odwracanie odpowiedzi innych to zwykle lgarstwo.
Capito Mr. Capito? Dodatku i instrukcji do wlasciwego rozumienia tekstu (nie odwroconego do gory nogami) juz nie bedzie.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: zoskicyc »

panie ninel

zaiste masz racje _ lecz tylko
w minimalnym stopniu - bo
ta pani przytengowywala sie
do mnie miesiacami wespol
w zespol z tropicielem sladow
grasownikiem /tu/ reflexem
zatem
ja nie "nalatuje" na ta pania
ja tylko odlatuje ze strachem
czasem dajac marna odpowiedz
na jej - tej pani wyraziste sugestie
ze jestem lobuz-zlodziej i denaturat
pijam (cos w tym rodzaju - tu podkreslam
ze zapewne ona takiego porownanie nie
rozumie i powie ze jest to oszczerstwo
pan
jeslis "stary" winienes byl zauwazyc jej
"dzialanosc wespol" z tropicielem sladow
jesli
pan nowy - wowczas nie mozesz wiedziec tego
co bylo powodem i dlatego nie powinines tego
co pisze uznac za usprawiedliwienie lecz za
wyjasnienie zaistnialej sytuacji

dam panu przyklad/ juz powtorzony/ - jesli ta pani
piszac list do bismarck'a "nie bedzie niemiec plul
nam w twarz" kierujac go do mnie i wiedzac -
co wielokrotnie podkreslalem - ze nie jestem
prusakiem-niemcem-polakiem czyni to swiadomie
/tak jest/ nie tylko obraza - ale plugawi........
wie ze jestem slazakiem

wowczas moge uznac jej /nie tylko ta/ wypowiedz
za wyrazna prowokacje w formie oszczerstwa -
niechby ta pani napisala do mnie " jestes chlojj-
jestes cioull- i temu poidobne - wowczas przejde
nad tym do porzadku dziennego - ale sa oszczerstwa
na ktore nie moge nie reagowac - nie moge nie
reagowac na okreslenie mojej osobowosci ktora
ta pani usadowila w "sredniowieczu swietego augustyna"
wiec zacofanca ktory nie rozumie dzialanosci leczniczej
ziolek sredniowiecznych

twierdze
ze podstawa takiej dzialalnosci owych "wespol w zespol"
sa dwie
-roznice swiatopogladowe
- niezrozumienie wypowiedzi innych - co jest rezultatem
pewnego rodzaju ubostwa stajacego sie podstawa komplexu
zmuszajacego - bo anonimowosc - do wyzycia sie na tych
ktorzy sa "nieodpowiedni"

CYC
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: Ninel »

Whp, przyjmuje do wiadomosci twoje wyjasnienie....faktycznie dlugo nie sledzilam "dyskusji" na Polonii, ale jakos nie pasuje mi duet Aloha-reflex, jestes pewny, ze oni, ze tak powiem.... sie zakolegowali?
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: Ninel »

Aloha! Ty sprawiedliwosci na forum to nie szukaj. Polonia to bardzo stare forum ( ma chyba 18 lat ), kiedys fantastyczne, dzisiaj mocno nadgryzione zebem czasu. Nie wiem...moze ta forma komunikowania sie pod postacia dyskusji i wymiany informacji na necie juz wygasa. Podobno nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki...wiec mnostwo ciekawych osob odeszlo stad...bezpowrotnie. Whp jest upierdliwy ( sorry wuhapciu ), ale czesto mozna sie z jego postow dowiedziec czegos ciekawego ( przynajmniej dla mnie, ktora Europe zna juz tylko z polozenia geograficznego i lapidarnych wiadomosci z TV i internetu ). Ty tez piszesz ciekawie, a niewatpliwie twoje miejsce zamieszkania pozwala zblizyc sie nam wszystkim do wysp polozonych na wulkanach.
Przymknij oczy na niektore posty Whp, bo tak naprawde jaki sens jest to przezywac?
Moderatorzy traktuja swoje wlasne forum jak piate kolo u wozu, chociaz jak zagladala tu Agnieszka to poziom jakby "rosl".
Pozdrawiam Cie i zycze milego weekendu!

N.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: HEEPIE-HEY /CYC/

Post autor: Reflex »

Polonia to bardzo stare forum ( ma chyba 18 lat ), kiedys fantastyczne, dzisiaj mocno nadgryzione zebem czasu. Nie wiem...moze ta forma komunikowania sie pod postacia dyskusji i wymiany informacji na necie juz wygasa
T o bylo najlepsze polskojezyczne forum w internecie, do czasu...kiedy pojawily sie typy jak Whiskeyprint i godzilla.
To byla dywersja i trucizna, poczatek konca Wiezy Babel, potem Polonii Net. Wieczne prowokacje , rynsztokowy poziom tzw "dyskusji", upierdliwe utracanie ludzi zniechecily ostatecznie wwielu, forum zaczelo sie kurczyc i mamy to co widac dzisiaj. Ludzie zniecheceni pikujacym w dol poziomem i wiecznymi awanturami, odwrocili sie od forum.

Nie bede komentowal takich slow jak: " ale czesto mozna sie z jego postow dowiedziec czegos ciekawego ( przynajmniej dla mnie, ktora Europe zna juz tylko z polozenia geograficznego i lapidarnych wiadomosci z TV i internetu ). ."

Lapidarnych informacji w TV i na necie? Ja bardzo przepraszam, ale jak myslisz skad ten wiesniak czerpie informacje, jak nie z TV i internetu z tym, ze jego interpretacje (nigdy informacje) pochodza z jego ponurej i niewnawistnej natury, wrodzonej upierdliwosci i woreczka zolciowego. Przyklad: ostatni jego cytat o Merkel z brukowca jakim jest "Bild", ktory emanuje mieszanina plotek, prowokacyjnego zapalnego jezyka i sensacji. Normalny czlowiek wstydzilby sie cos takiego zamiescic, niestety ten facet nie ma za grosz wstydu ni honoru. Cel uswieca srodki, to jego dewiza.

Na internecie mozna znalezc tony codziennych informacji, ktore mozna przeczytac w kazdym dowolnym jezyku z niezliczonej ilosci zrodel, zobaczyc na zywo w setkach wideo.

Poza tym, kimkolwiek jestes Ninel, witam Cie cieplo. W odroznieniu od Cyca, wiem ze jestes kobieta ;) , przypuszczam ze sie znamy z przeszlosci. Czy uchylisz rabka tajemnicy?
ODPOWIEDZ