WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: zoskicyc »

Jordan
by nie potknac sie i przewrocic – uderzajac glowa o kanciaste
forum tak ze traci sie rozsadek do konca zycia – polecam

NIE – Rozkazuje wielokrotne przeczytanie trzech pozycji herberta

- barbarzynca w ogrodzie
-labirynt nad morzem
- martwa natura z wedzidlem

bo sa to najpiekniejsze dziela polskiej litreratury ktore ucza – ucza!

czytanie dziel tak zwanych zlotych a encyklopedycznych mysli moga
doprowadzic do analfabetyzmu umslowego

Ponadto
by nie ogluchnac polecam wielokrotne sluchanie pozycji jak na obrazku

CYC


Obrazek

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

tak, panie jordan................

widzenie wspolczesnego i swiata i do niego stosunek jest wynikiem „doswiadczenia“
co to jest doswiadczenie? - jest to summa epizodow zapisanych na plycie naszego
mozgu i jego pamieci
mozna to porownac do puzzle – im wiecej elementow tym trudniejsze jest ich ulozeniew calosc
bywaja puzzle skladajace sie tylko z jednego lub dwoch elementow – to sa najczestsze przypadki
ludzi wspolczesnego swiata – dopiero ulozona calosc mozna nazwac doswiadczeniem

rzecz polega na tym ze my swiata nie mozemy widziec w calosci – my patrzymy nan jak przez okno – z tym – jeden patrzy przez „lufcik“ inny przez okienko – jeszcze inny przez okno a niejeden
przez panoramiczna szybe – tak to funkcjonuje
ten patrzacy przez lufcik – co jest dowiedzione posiada najwiekszy stopien nazwanego nieslusznie
„zezwierzecenia“ - dlaczego – bo zwierze widzi tylko to co znajduje sie /fizycznie – percepcyjnie/
w zasiegu jego oczu i tylko to jest /co widzi/ jest przyczyna reakcji.

patrzyc i widziec to sa dwie rozne rzeczy – wiekszosc ludzi patrzy – niektorzy tylko widza
a ci ktorzy widza doskonale wiedza kim sa i gdzie sa owi ktorzy tylko patrza

c'est la vie


Obrazek

****************************************************************************************************************************************


ANEX /dla pana jordana/




okna

to sa tylko okna na swiat
by przez pryzmy szkla
dotknac siebie
mego sobowtora
o innym imieniu

to sa tylko okna
obrazy ktore maluje
kolorami nieba i ziemi
karykatura
piatej ewangelii

to sa tylko ramy
mikroskop zycia
perwersja wyobrazni

* * *
17.01.05


stanelo to posrodku naszej wsi, naprzeciw ratusza. wczoraj tego jeszcze nie bylo, bo przechodzilem tamtedy. byla tylko mala fontanna, tryskajaca slabym strumieniem wody i kilkoro moczacych w niej nogi dzieci. nie zapowiedziano niczego w miejscowej gazecie i nic niczego nie zapowiadalo. zadne znaki na niebie i ziemi. nawet moj pies, ktory reaguje na najdrobniejsze zmiany. niemozliwe, by zostalo to zrobione w ciagu jednej nocy, slyszalbym wtedy jakies odglosy, bo mieszkam nieopodal. jest to tak duze, ze niesposob ustawic tego w tak krotkim czasie. nie moglo zatem wyrosnac albo spasc z nieba, bo forma tego jest tak wielka, ze kladzie cien na budynek ratusza i zaslania widok najwyzszych akacji, ktore znajduja sie po drugiej stronie placu. do myslenia daje jedno - aczkolwiek stoi to od dzis dopiero, nie wzbudza jednak zadnej sensacji. ludzie przechodza obok, patrza na to jakby tego nie widzieli. zastanawiam sie czy nie bylo to juz tutaj zawsze, a ja tego nie zauwazylem? ale jest to zbyt wielkie, bym tego nie widzial. przyjrzalem sie temu dokladniej, jest to z kazdej strony jednakowe i wyglada tak, jakby wyroslo z ziemi, ale nie zauwazylem korzeni. moze sa one ukryte pod warstwa ziemi? nie wiem czy trzeba to bedzie pielegnowac, podlewac? moze jest to poprostu postawione zeby stac i nie wiem do czego ma to sluzyc. widze w tym tylko jeden sens - ma to wyrazac, ze jest wielkie i ze sie nie rusza, bo nie zauwazylem w tym najmniejszego ruchu. jest nieruchome , ciezkie i nie wiem czy jest to zywe, bo nie wydaje zadnego odglosu. na samym dole - po wschodniej stronie zauwazylem mala mosiezna tabliczke z wyrytym na niej napisem . zalozylem okulary i czytam : "prosimy nie dotykac, 'to' nie zna jeszcze takiego stanu". pomyslalem, ze chyba jednak dotkne, bo z natury jestem przekorny i lubie wiedziec. ale co sie stanie, jesli wtedy to nagle zniknie, albo mnie ugryzie?nie moge sie zdecydowac, ale moja dociekliwosc nie daje mi spokoju. dotknalem. wtedy to odezwalo sie do mnie - "jestem pomnikiem ludzkiej glupoty, nie dotykaj mnie wiecej". przeniose sie chyba do innej wsi.

Obrazek


CYC
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: jordan274 »

Bez jakichkolwiek nakazow czy rozkazow juz dosc dawno przeczytalem ta trylogie esejow Herberta,masz racje ucza,co do mozliwosci widzenia ,mysle ,ze potrafie widziec dosc perspektytwicznie,chociaz moze nie zawsze jestem tego pewien.....a czy wiem kim jestem,ogolnie mowiac czlowiekiem,co do szczegolow to chyba nie zawsze zdaje sobie z tego sprawe...muzyka ,dobra muzyka jest dla mnie czyms ,bez czego nie wyobrazam sobie jak moglbym zyc ,niestety nie mam do wszystkiego takiego dostepu jak Ty.Dziekuje za wiersz i opowiadanie ,takie pomniki moglyby stanac w wielu miejscach ,a szczegolnie w miescie ,w ktorym mieszkam.....
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: jordan274 »

Przesluchalem Arta Blakey,full album,najbardziej podoba mi sie z tego "Arabia"i "Crisis",bo akurat to jest mi znane nie lubie Youtube ,bo czesto dzwiek nie jest zbyt czysty ale dzis akurat bylo wszystko ok.,poki co mam piekielnie wrazliwe ucho na falszywy dzwiek..
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: alohilani »

Prosze nie brac pod uwage, ze to pochodzi z fb i jest moze byle co.
Prosze potraktowac te informacje, jako moje dzielenie sie nimi na forum nie majac innej mozliwosci ani czasu (tekst i zdjecia). Ja tez lubie tradycyjne metody.
Na fb tez mozna znalezc rozne perelki zamieszczane przez przyjaciol. To pochodzi od mojej znajomej hawajskiej nauczycielki muzyki, ktora moze spiewac pieknym sopranem po wlosku, ze az czlowiek dostaje gesiej skory.... Uczy w miejscowym studium muzycznym dla dzieci w roznym wieku, prowadzi spiewajacy zespol mlodych ludzi, itd.

To jest o dzialaniu muzyki na czlowieka i dlaczego tak wlasnie jest.

Obrazek

Nie mam czasu na tlumaczenie na polski, google tlumaczy niezle, jesli ktos potrzebuje (to ponizej).

ttps://www.facebook.com/musicempowers?fref=photo

Bardzo piekne akcja.


Fb jest nie tylko dla rozrywki i glupot. Na fb odbywaja ciekawe i pozyteczne akcje, spotkania, organizowanie sie ludzi do szczytnych celow w ich srodowisku, itd.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: jordan274 »

Cycu ,wracajac do tego co napisales wczoraj,byc moze moja reakcja byla zbyt lakoniczna,mysle ze ilosc fragmentow "puzzli",ktore skladaja sie na Twoje doswiadczenie jest o wiele wieksza od mojej-tak mi sie wydaje,natomiast nie mam pewnie tak szerokiego pola widzenia jak Ty oczywiscie potrafie patrzec i widziec i moze nie patrze przez "lufcik",moze patrze przez nieco wieksze "okno",nie znaczy to ,ze mam klapki na oczach ,nie, ale czasem mam wrazenie ,ze pewnych rzeczywole nie widziec.......
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: sprawiedliwy »

Jordanie podziwiam. Serio.
A Aloha, współczuję tego kąśliwego insekta. czy robala. ja się tylko wyrżnąłem jak długi i stłukłem mięśień ręki przed łokciem, Boli już dwa tygodnie i jest wielką żółtą plamą, spływa powoli. Podobno trzeba jeść ananasy, bo rozrzedzają krew i szybciej siniaki schodzą. Myślę , że też by pomógł ananas pozbyć się jadu, no ale chyba już za późno
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: jordan274 »

Panie Sprawiedliwy,jak sie ktos zwraca do mnie bez wrogich akcentow ,to nie mam nic przeciwko temu,wspolczuje Panu ,bo wiem co to jest,takie uderzenie i dluzej boli i siniak nie schodzi tak szybko,znam to z wlasnego doswiadczenia.Mam rowniez problem wprawdzie innego typu ,dzis sasiad zalal mi 3 raz w ciagu 2 lat kuchnie,ma na gorze jakas pracownie i czesto albo zapomina zakrecac wode albo robi z nia jakies dziwne rzeczy ,nie byla to dzis wprawdzie powodz ale w kazdym razie mam juz tego dosc.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: Reflex »

Sprawiedliwy jedz ananasy bo smaczne i zdrowe, ale zwykla aspiryna rozrzedza krew, wystarczy brac jedna tabletke dziennie. Chyba wiesz, ze lekarze zalecaja brac aspiryne kiedy nic nie dolega, jako prewencje przed zawalem, udarem itp.

Większość z nas sięga po kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną lub polopiryną, w przypadku przeziębienia czy bólu głowy. Ale ten specyfik może cię uratować także przed atakiem serca oraz udarem mózgu. Jak działa aspiryna, kiedy i w jakich dawkach ją przyjmować? Kto nie powinien leczyć się aspiryną?

Aspiryna (polopiryna) ma długą historię. Zaczęło się od wierzby. Już Hipokrates zauważył, że sok z jej liści ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dziś wiemy, że kwas acetylosalicylowy (ASA) ma też dobroczynny wpływ na układ krwionośny. Jak to możliwe? Aby poznać odpowiedź – najpierw trochę o naszej krwi.

Aspiryna a krzepliwość
Płytki krwi mają zdolność do skupiania się w miejscu uszkodzenia naczynia krwionośnego, np. skaleczenia. Wywołuje to miejscowy skurcz naczynia i krwawienie się zmniejsza. Płytki tworzą skrzep, który jak korek zatyka ranę. Ale mogą one się zlepiać również wewnątrz tętnic i żył, a taka sytuacja to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Jeżeli wnętrze tętnicy pokryte jest dojrzałą blaszką miażdżycową, w każdej chwili może ona pęknąć. Wówczas miejsce, w którym to się stało, organizm potraktuje jak ranę na skórze. Zacznie wytwarzać substancję (tromboksan), która przyśpieszy sklejanie się płytek krwi ze sobą oraz ich przyleganie do ściany naczynia. Gdy taki zakrzep (zakrzep przyścienny) będzie duży, zmniejszy światło naczynia i utrudni przepływ krwi. W przypadku zablokowania tętnicy wieńcowej, w ciągu kilku godzin dojdzie do martwicy komórek mięśnia sercowego, czyli zawału. Właśnie tę sytuację może zmienić kwas acetylosalicylowy.


No i patrz pod nogi ;)

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/d ... 38770.html
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: rekin oceanu »

Nie zalecaj chemii która jest szkodliwa
Aspiryna jest w korze wierzby
Borówkach czerwonych.

Na rozrzedzenie krwi i żyły jest czosnek
Podobne działanie.

Aspiryna rujnuje żołądek.
Jak nadżerki i wrzody.
Przedawkowanie i systematyczne stosowanie niesie za sobą nieodwracalne
Choroby nerek.
Pewnie niedoinformowany.
rekin

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/g ... 37140.html
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: WROTKI CZTERODRZWIOWE /CYC/

Post autor: pomorzak »

a kiedys mowili ze ludziska obgryzali kore z drzew z glodu
a tu widac ze im to na zdrowie wyszlo
i tak wyzyskiwacze zadbali o zdrowie i krzepe narodu
ODPOWIEDZ