Z ostatniej chwili

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: alohilani »

Nie wiem dlaczego tak sie o tych z Lomzy mowi. Takie sluchy chodza, ale ... ja mialam sasiadow kiedys, tzn. na tej samej ulicy, dwa domy od nas (kiedy to na Rigdewood mieszkali w koncowych latach dziewiecdziesiatych nieliczni) cala wielka rodzine z bardzo bliskich okolic Lomzy (zapomnialam nazwy) i byli takimy jak wszyscy inni.
Ale moze to ja mialam takie szczescie.
Ciekawe czy ktos tu piszacych lub czytajacych wywodzi sie z tamtych okolic ;)
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: alohilani »

Acha, ci z Lomzy nie lubia tych od Rzeszowa, nie wiem dlaczego.
Pewnie tez z powodu tej opinii jaka jest o nich, oni moga miec taka sama o Rzeszowiakach.
Nie wiem.
Mnie sie wydaje, ze to wszystko to sa tylko uprzedzenia bez pokrycia, ale moge sie przeciez mylic.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Reflex »

ya daley bede twierdzil ze tragedia polski
jest najfatalniejsze polozenie geopolityczne
prowadzace do zderzenia dwoch kultur
bizantyzmu z zachodnia i dlatego nie yest
w stanie znalezc wlasciwego stosunku do
samey siebie - zawsze pl szukala tam sojuszu
gdzie go nie mozna bylo znalezc - czyli - pozostawiona
samej sobie - (zderzenie kultur) do tey pory - szczegolnie
dzis nie moze znalezc wlasciwego miejsca
Cyc
Chcesz poczytac bredni czlowieka uposledzonego, czytaj Cyca. Juz na podstawie powyzszego fragmentu mozna by go skazac na pobyt w odosobnieniu. Wszystkie jego proby sa skierowane na udowodnienie, ze Unia i panstwa Unii sa dla Polski szkodliwe, ze Polska dzieki nim traci tozsamosc, ze jest tam kulturowo obca. Nic bardziej bezsensownego i zafalszowanego.

Polska nigdy nie szukala wlasnej tozsamosci, zawsze ja miala, nawet kiedy zniknela z mapy Europy.
Dzieki tej tozsamosci przezyla rozbiory, najazdy, okupacje i komunizm.
Przeszlo tysiac lat, od momentu przyjecia chrztu, Polska nieodwracalnie znalazla sie w cywilizacji lacinskiej, zachodniej. Od tej pory jej scisly zwiazek z kultura polska trwal nieprzerwanie osiemset lat. Piastowie, wybierajac miedzy lacinskim Zachodem a prawoslawnym Wschodem, swiadomie zdecydowali o losie kultury, sztuki i jezyka, które rozwijac sie beda na terenie ich panstwa.

Cywilizacja lacinska opiera sie na na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrzescijanskiej.
Od XIII wieku polska architerktura oparla sie na stylu zachodnim od gotyku, przez renesans i barok. Wystarczy spojrzec na Wawel na poczatki polskiej nauki. Nasi wielcy Polacy jezdzili do Paryza, Wiednia, Berlina i Wloch, nie do Moskwy. Nasza kultura ma wiecej wspolnego z niemiecka niz wschodnia.

Polozenie geopolityczne nie ma znaczenia. Znaczenie ma madrosc I umiejetnosc wspolzycia z sasiadami i umiejetnosc wykorzystania polozenia. Niestety tutaj nigdy nie radzilismy sobie dobrze, az do teraz.
Polska ma wyjatkowo dobre polozenie, w samym srodku Europy, z dostepem do morza, miedzy wielkimi rynkami z krzyzujacymi sie arteriami calej Europy miedzy sojusznikami. W chwil obecnej, dzieki przystapieniu do Unii Europejskiej, nasze granice sa wreszczie bezpieczne, gospodarczo jestesmy fazie rozwoju cywilizacyjnego niespotykanego od setek lat, jesli nie w calej historii.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: rekin oceanu »

Reflex napisał(a):Cale lata mowilem ze Amerykanska Polonia (wiekszosc, ta solidarnosciowa) to politycznie to dupki.
Sorry, za psucie Polski od lat nie mam litosci.


Nie kochasz Polski i Polonii
To po co tu jesteś co ty tu robisz intruzie.
Tu nie twoje miejsce czarnych owiec
Tak się mówi po polsku.
Rekin
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: zoskicyc »

nie mow tak
kaszubi sa jak inni
podzial polski yest
nieco sztuczny na
polske A-B-C - to yest
specyfika kulturowa
ktora wynika z warunkow
egzystencyji - ale
ludzie sa ci sami
maya zalety i wady

mialem tam dwa plenery
malowalem takie gowna
ale z natury - mowili cos
nieznanem mi yezykiem
widocznie oceniali - przyniesli
mi wode i kawalek chleba

nie wiem czy slazacy sa inni
urodzilem sie tam - bywalem
wiem ze zawsze tak bylo ze
yeden pomogl drugiemu
prusacy chcoieli wpoic nam
kulture porzadku - nie kupili

CYC

jakaz dobra jest opcja ze
nie jestem zmuszony do
czytania bredni i zlosliwosci
cenie tych ktorzy pisza
to mnie cieszy
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Pisma zebrane, bo nie nadążam za wątkami

Post autor: Galwas »

Wiecie, ja myślę, że ludzie głupieją.
Prawdopodobnie bierze się to stąd, że wiedza dzięki internetowi jest łatwo dostępna, natomiast jej rozumienie nikt nie uczy.
Nic dziwnego, że niektórzy odmawiają szczepienia dzieci, bo co im tam jakiś lekarz będzie mówił. Czytałem niedawno, że lekarzom należałoby płacić tylko wtedy, kiedy ich pacjent jest zdrowy. W przeciwnym razie nie powinni dostawać nic.
Albo weźmy takie banki. Doszło do tego, że Praca w Banku jest obecnie wręcz przedmiotem wstydu!
Aż dziw, że policja jeszcze tych złoczyńców banksterów nie aresztuje, a bankowość nie została w całości zdelegalizowana.!

Czy można się dziwić, że żaden zdrowy rozsądek nie pomoże na populizm. Ludzie są przekonani, że ma (im) być dobrze, a kto mówi inaczej, to drań. Dlatego nikt nie widzi groźby wynikającej z opodatkowania banków lub sklepów wielkopowierzchniowych.
Tak się składa, że jako były handlowiec zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że te duże sklepy są dobrodziejstwem dla ludzi i stanowią najwyższą formę ewolucji handlu detalicznego. Dzięki efektowi skali sprawiają że wszystko jest tańsze.
Owszem praca na kasie jest paskudna, ale jaki ma sens domaganie się w związku z tym równych praw dla "sklepów rodzinnych"? Przecież te sklepy nie mogą mieć równych praw, bo z samej swojej natury będą zawsze droższe a ich istnienie to marnotrawstwo ludzkiej pracy i zasobów.

Obejrzałem też niedawno na tym forum początek filmu, gdzie narrator powiadał, że wszyscy jesteśmy bezczelnie okradani, bo przecież wydajność pracy wzrosła tak bardzo, że ludzie powinni mieć wszystkiego pod dostatkiem, a nie biedować i czegokolwiek sobie odmawiać. Czy komuś należy tłumaczyć bzdurność takiego poglądu?

Szczytem głupoty jest też przekonanie o istnieniu jakichś tajnych sił, które rzekomo wszystkim i wszystkimi rządzą w myśl swojego interesu a na szkodę biednych ludzi. Zastanawiam się jakim cudem nikt tych sił do tej pory nie zdemaskował i to personalnie? Tym bardziej to dziwne, że oni knują na złość całemu światu już od pokoleń a nawet wieków?
Gdzie są w tej sytuacji tacy np. Chińczycy albo Hindusi? Dlaczego oni nie bronią własnych interesów i pozwalają na takie nieuczciwe postępowania?

CYC wspomniał tutaj o braku perspektyw dla młodzieży, a ja się zastanawiam, czy ja będąc młodzieżą miałem lepsze perspektywy? Na czym polegała różnica? Na tym, że znalezienie pracy nie było problemem? Owszem, ale zarabiało się w tej pracy g*** pieniądze. Teraz jest zresztą podobnie z tym prekariatem.
Myślę, że przyczyną jest wszechobecne przekonanie, że im się należy? Pamiętam, jak na byłego prezydenta Komorowskiego w trakcie kampanii wyborczej napadł jakiś młody - wyjątkowo irytujący - szczyl: że jego "siostra nie może sobie ze swojej pensji kupić mieszkania", a biedny Komorowski próbował mu tłumaczyć, że "niech zmieni pracę, weźmie kredyt…"
A ja bym temu aroganckiemu młodzieńcowi wyjaśnił: "Kto gdzie powiedział, że twoja siostra musi mieć mieszkanie"? Niechże idzie spać pod most, jak nie chce zmoknąć. A jak jej jeszcze zimno to może przecież dawać dupy przechodniom dla rozgrzewki. A jeżeli i to jej nie wystarcza, to mówi sią trudno. Wtedy tylko kamień na szyję i do studni!"
Ja kiedyś z powodu mieszkania - między innymi - wyjechałem na Węgry i do głowy mi nie przyszło wymagać go od kogoś w Polsce.

Wojny są dlatego, żeby lobby zbrojeniowe mogły zarabiać dużo pieniędzy. Dlatego Bitwa pod Grunwaldem z pewnością też była spowodowana interesami cechu płatnerzy. Albo nie???

W związku z bezrobociem i brakiem miejsc pracy powinno się zatrudniać ludzi do przesypywania piasku z kupki na kupkę. Byłoby to bardzo tanie rozwiązanie, nie wymagające inwestycji.
Pytanie kto by za tą pracę płacił? Pewnie ktoś, kto byłby zainteresowany w przesypywaniu tego piasku. Jeżeli nawet byłby ktoś taki, to pytanie, ile by był skłonny za taką przysługę płacić? Z drugiej strony czy ludzie byliby skłonni za takie pieniądze mu ten piasek przesypywać?

Ta sprawa z TK to sprytna pułapka, w którą PIS dał się głupio wciągnąć, jak taki buldog z filmów rysunkowych. Wywiązała się karczemna awantura i wzajemna bijatyka, którą PIS z pewnością wygra, tylko, że to PIS będzie musiał nosić ślady tej awantury do końca swojej władzy, bo pozostanie przecież na widoku w "poszarpanych garniturach i bez krawatów". Tymczasem Platforma się cichu skonsoliduje i pies z kulawą nogą nie będzie jej pamiętał udziału w tej bijatyce.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: zoskicyc »

CYC wspomniał tutaj o braku perspektyw dla młodzieży, a ja się zastanawiam, czy ja będąc młodzieżą miałem lepsze perspektywy? Na czym polegała różnica?
-------------------------------------------------------------
nie
ty miales nadzieje
tak jak ja ja mialem

nie wiem czy yest ci znana pewna tendencyja w prl
mialem przyjaciol i znayomych - byli to lekarze i
inzynierowie - gornicy - dyskutowali - wymadrzali sie
/dodaye - ja do zadney partyji procz PAX nie nalezalem/
twierdzili ze nalezy sie zapisac so pzpr po to by wzbudzic
nowe idee i impulsy - by zlikwidowac partyjny rezym -
mieli nadzieye -utopijna ale brak perspektyw - skutek?
prawie wszyscy spierrdolili gdzie indziey

CYC
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pisma zebrane, bo nie nadążam za wątkami

Post autor: pomorzak »

Galwas pisze: CYC wspomniał tutaj o braku perspektyw dla młodzieży, a ja się zastanawiam, czy ja będąc młodzieżą miałem lepsze perspektywy?
perspektywy maja obecnie duzo lepsze niz my w ich wieku
jak ktos ma troche w glowie i troche energii aby sie soba zajac to znajdzie prace
jesli nie w kraju to ma szanse wyjazdu a nie ucieczki z kraju
oczywiscie sa i tacy co tylko czekaja aby dostac czy tez z innych powodow sa "uziemieni"
ale tacy byli zawsze i zawsze beda
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: zoskicyc »

perspektywy maja obecnie duzo lepsze niz my w ich wieku
______________________________________
tak
maja na widoku harz IV - dzis podano statystyke wzrostu
zapomogi panstwa - wzrost o tylko 24%
maya perspektywe zanizonych rent - pytam pana
pomorzaka - yaka rente dostana zyjacy z hartz IV?

to panstwo - w co watpie - musialoby zaplacic za ich
pogrzeb - ca 5.000 euro - albo na smietnik - to sa
perpektywy - a nadzieya jest matka glupich
es lebe merklismus

CYC

uczyniles pan sam wybryki - biblio enklawe
zatem nie miey pan pretensji do innych ktorzy
zwrocili na to uwage - przylacz sie pan - yako
duch swiety do dwojki arszlochow - bedzie trojca
swieta - nie probuj ich tylko nawracac - siano mozna
nasaczyc - ale tylko woda - potem gnije i to yerst to
skup sie
bo nie jest tak zem panu wrogiem
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: pomorzak »

zoskicyc pisze: skup sie
bo nie jest tak zem panu wrogiem
wiem o tym bo ja nie mam wrogow
nikogo za wroga nie uwazam
sa ludzie ktorych omijam ale wrogami ich nie nazywam

pan dajesz sobie prawo ktorego zabraniasz innym
pan piszesz co myslisz i inni tez
pan jestes z tego dumny wiec i ciesz sie ze inni tez potrafia
ODPOWIEDZ